tron

„Prišli sme vás pobaviť na žiadosť princeznej.“ – „Rozmačkať!“ ŽIVOT CHROBÁKA je ďalšia výborná pixarovčina, hoci mňa si nikdy nezískala tak, ako TOY STORY 2. Možno pre to, že je v nej predsa len už príliš veľký dôraz kladený na detského diváka (ale bavila ma o čosi viac, ako konkurenčný a predsa len zasa až príliš dospelý MRAVEC Z). Napriek tomu je výsledkom nadpriemerná animovaná zábava s krásnou vizuálnou stránkou, z ktorej dýcha láska štúdia Pixar k nádherne vykresleným jednotlivým postavám a desiatkam originálnych nápadov (návšteva hrdzavej konzervy, pardon luxusného baru). Nečakaná a pôvabná variácia na SEDEM SAMURAJOV a SIEDMYCH STATOČNÝCH, podporená vynikajúcimi dialógmi, vydarenými vtipmi zo sveta hmyzu („Nepozeraj do toho svetla.“; „Mám 24 hodín života, nestrávim ich tu.“)... a s tou detskosťou to nie je najhoršie (dvojica psychopatických maďarských dvojičiek, so svojou bisexualitou sa zmierujúca lienka). ()

silentname

Pokračujeme v Pixar maratóne s ich druhým veľkofilmom "A Bug´s Life." A hoci mám pocit, že "Toy Story" sa rokmi stále dokáže držať ako animovaná klasika, v prípade tohto filmu je jeho animácia asi jeho najsilnejšou stránko. A aj to by som povedal jedine tak v rámci pozadí. Tie vyzerajú aj po rokoch vynikajúco, efektne a na film sa pozerá dobre. Je to farebné, je to pekné, dizajny chrobákov sú dobré a sú aj dobre rozoznateľné. Akurát mám pocit, že veľa mravcov vyzerá v tomto filme veľmi podobne. A človek to miestami ťažko dokáže rozlíšiť. Na svoju dobu perfektné, no neviem či by to dnes prešlo. Osobne si dokonca hovorím, ako by vyzeral tento film, keby sa ho niekto rozhodol spraviť v Pixare s ich súčasnou animáciou. To by bolo určite ešte lepšie. Postavy filmu sú podľa mňa tiež dobré. Najmä cirkusanti a aj zloduch Hopper nie je najhorší. A princezná Atta je tiež dobrou postavou. Flick je ale skôr ten typ hlavného hrdinu, ktorý ničím neprekvapí. Nie je veľmi zaujímavý a všetko spojené s ním sme videli miliónkrát predtým. No stále si myslím, že je tu skvelá časť, keď uvidíme ich vybudovaného vtáka krúžiť, aby vystrašili kobylky a aj fakt, ako dokážu všetci cirkusanti spolupracovať a je z nich skvelý tím. Najväčším mínusom je proste príbeh. Miliónkrát sme ho videli, miliónkrát sme ho počuli a nemám pocit, že by sa tam pridalo niečo veľmi zaujímavé. Myslím si, že stále sú tu momentky, ktoré stoja za to, len rokmi akosi film stráca svoje čaro. Nebránim sa ho občas pozrieť či už takto, alebo kedykoľvek je v telke, no nemyslím si, že ide o silnejší Pixar počin. Ale ako nám film hovorí, aj malé semienko môže vyrásť v obrovský strom. A pozrieme sa už počas ďalších filmov na to, ako Pixar počas rokov vyrástli na jedno z najsilnejších štúdii v rámci filmovej počítačovej animácie. Hodnotenie: B ()

*Elfík*

Na modré roztomilé mravenečky jsem byla donucena dívat se asi tak pětkrát v průběhu dvou dnech kvůli mé malé sestřence, která chtěla vidět kobylky. Kobylky! Člověk by řekl, že malé děti ocení třeba tu tlusťoučkou housenku nebo krásného motýla. Ale ne. Prostě divné zelené zjizvené kobylky. Když jsem to zapnula a našla tu scénu, kdy se kobylky vynoří z mlhy a hrozivě se mračí, roztřásla se a vlezla mi na klín. Ale kvůli kobylkám jsem to musela zapínat pětkrát..... ()

nash.

Výborný nápad naroubovat Sedm samurajů do klasického animákova se bohužel "neujal". Výsledkem roubu je totiž až příliš ukřičený průměr, plný samoúčelně hyperaktivních postaviček a tolika klasických ingrediencí, že chutnají spíš jako klišé než cokoli jiného, a tak trochu se v nich topí všechny ty nápady a vtípky, které tvůrci do filmu nahrnuli. Pro mě je tak "brouk" nejslabší pixarovkou, a pro mé děti jedinou, kterou netouží mít doma ani ji znovu vidět. ()

Skejpr

Slabší 4 hvězdičky. Zdaleka to není taková sranda, jako jiné filmy od Pixaru (rozhodně větší sranda, než Nemo, ale zase to není po technické stránce tak úžasné).. Podle mě jednoznačně nejslabší Pixarovskej animák. ale když sem byl malej, byl sem na tom 2x a moc se mi to líbilo. Fakt je, že celá ta pasáž v Cirkuse nemá chybu. ()

• První počítačově vytvořený film, jenž byl promítán v poměru stran 2,35:1. (D3VIL)
  • Ve filmu se - stejně jako v mnoha dalších snímcích studia Pixar - objevuje vůz Pizza Planet. (DexMASTER094)

Časové pásmo bylo změněno