Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

Jeand´Boa

A co bychom jako ještě od 80.let chtěli?... no tak, trochu úcty ... taková byla tehdejší filmová doba akčního žánru ... Rambo, pro mě budeš vždy hrdina!!! (Ale trochu jsi to přehnal, to si přiznejme.) :-D ()

Barak

Tak tohle je už opravdu dokonale hloupé - tady se musí vypnout a "čistku" brát s velkým nadhledem. I když je třetí Rambo nejakčnější, chybí mu své "kouzlo" - je sice hezké, že se myslelo na každičkou jizvičku na těle, kterou kdysi utržil, ale to mu je houby platné, když je místama nudný. Sly se samopalem však bude vždycky vypadat "cool".... 7/10 ()

gp_one

Snad jen z nostalgie si zaslouží pár bodů, vždyť kdo by to tehdá nežral. Jinak film nejlépe vystihuje dialog Ramba s jedním afgháncem: A: "Co to máš?" - R: "Modré světlo." - A: "A co dělá?" - R: "Svítí modře." :o) ()

Al44...

První půlka filmu je docela rozvláčná a nudná a je ve znamení politické agitky. Rusové, okupující Afgánistán jsou samozřejmě vylíčeni jako zlé bestie, které plánovitě vybíjejí hrdý a mírumilovný afgánský lid. Právě proto jsou tu ale dobráčtí američané, aby utlačovanému národu pomohli. Toto je klasická šablona amerických akčních filmů, kterých vznikalo a vzniká opravdu hodně. To, že je film velmi nerealistický mi ještě tolik nevadilo (přece jenom jde o čistou akci), ale to, že tam opět pletou malého kluka (ustálené klišé US filmů), který tam pak pobíhá s flintou mezi minama - to si mohli odpustit. ()

Kingjiri

Nejslabší díl z celé série Rambů, který předchozím dvěma dílům nesahá ani po kotníky. Scénář je opět o něco slabší (jako to bylo v případě dvojky oproti prvnímu dílu) a počet mrtvých vzrostl na své maximum celé série. Tohle už prostě pro mě není ten pravej Rambo. Když si Rambo pomocí svého survival nožíku vyndal kulku a ránu si náležitě ošetřil, tak jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Kromě toho mám pořád na paměti scénu z Afgánské pouště, kde Rambo pokosí snad polovinu Afgánského národa (samozřejmě v každém díle se najde scéna, kde nerealisticky pokosí spoustu nepřátel, ale co je moc, to je moc). Nemůžu dát více než dvě hvězdy a jsem rád, že tvůrci ve čtvrtém díle opět trochu vrátili Rambovi trochu té jeho atmosféry. ()

Stíba

O něco slabší a akčně přeplácanější než skvělá Vietnamská dvojka ale pořád řádná řízná Rambovina. ()

Pekisan

This not your war. It is now. So be it...O tom, ze Rambo 3 je velmi velky poklesok a uz ani vzdialene nepripomina svojho prveho brata netreba diskutovat. S akcnostou to uz nema vela spolocneho a je to skor sen 10 rocneho chlapceka o tom ako porazil svinakov rusakov. A to je hlavnym minusom filmu - hrozna politicka agitka typu good America, bad Russia. Ako plus by som hodnotil zaverecny suboj tank vs. helikoptera, ktory sice zavanal uskrnami na tvary, ale stale to bol originalny napad. A este Rambova samooperacia. Celkom humus. Ako spomienky na mladost je to super, ale nabuduce uz si radsej pozriem fotoalbum. ()

beckham-

Rambo alias Terminátor, nebo-li nezničitelný stroj. Ničí vše, co mu přijde přes cestu, bláznivé ale na mě to funguje a fungovat bude. ()

PEZ

Body count 162. :) Čo dodať, Guinessova kniha rekordov vyhlásila tento film v roku 1990 ako najnásilnejší v histórii. Keď som bol malý, strašne rád som to po nociach pozerával. Rambo bol môj hrdina. :) Oproti tomu bola dvojka A-čkový film. No Stalloneho vypracovaná postava a rovnaký suverejný prejav tomu dali svoje čaro. Dnes už je to ťažká nostalgia. Je zaujímavé, že v tom čase to bol najdrahší film ever (s rozpočtom 63 miliónov USD). Sly si dokonca vyžiadal ako bonus Gulfstream jet (za 12 mega dolárov) a aj ho dostal. :) Nakoniec, chlapec bol stále (alebo ešte viac) na vrchole. ()

Eduardo

No ja neviem ale ja som sa pri tomto bavil viac ako pri dvojke. Logika síce ide úplne bokom a Rambo tam ako one man army s prehľadom vystrieľa celú ruskú armádu, ktorá ho ani za boha nevie trafiť aj keď uteká priamo oproti nim na otvorenom priestranstve, ale tak kurva, o tom proste boli 80te roky :) ()

tranquill

"Kdo je podle Vás ten chlap? B"H? .. Ne, bůh by měl slitování, on ne!" Silná slova, silné činy, ale jinak jde pouze o čistokrevný akčňák. ()

GIK

Lepší a normálnější než dvojka. Tady bojuje jen proti jedné ruské divizi s vydatnou podporou místních. Celkem pěkná akce v pevnosti. Sice rekordní kecy o tom, že každý Rus je již od narození vrahem, kdežto američtí hrdinové chtějí jen pomáhat. Ramba, který již povraždil tisíce lidí, rozzlobí zprávy o jednom velice brutálním ruském veliteli. Do akce se ale pouští až poté, co jeho nešikovný velitel Mat 1 místo toho, aby seděl v kanceláři a vyplňoval tabulky, vyráží do Afgánistánu na pomoc ženám a dětem. Dříve než se rozkouká, je samozřejmě zajat. Odolný Rambo v oblečku do půl těla akci splní. Dál ale pomáhat nechce a zbaběle odjíždí. Nepomůžou ani lákavé nabídky zůstat v pouze lehce poškozené, ale jinak výstavní vesnici s vlastní nemocnicí. ()

chlebos

Ja ani nevím jestli mám dát 5 nebo jednu. Takovou sračku totiž hned tak nevidíte. Od prvních záběrů s kláštera až po poslední výbuch je jasné, že si Sly léči filmem nějaké komplexy.:)Ne je to za 1. ()

Lord Fuck

naštěstí poslední díl který je aspoň o něčem :) první díl byla bezmyšlenkovitá slátanina a hlavně ubohá záminka pro boj :( tohle je fakt good ()