Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

Honza dAve odpad!

I když bychom z této céčkové sračky mohli usuzovat na důkaz o americké podpoře afghánským mudžáhidům proti SSSR, která se pak Amíkům vymstila, je tohle jeden z nejmizernějších filmů, které jsem kdy viděl. Myslím si to teď a myslel jsem si to i v cca 11 letech, kdy jsem akční béčka docela žral. ODPAD ! ()

dawe787

Další a asi nejpřehnanější díl Ramba, který byl zážitkem, pokud jste ho mohli vidět u sousedů na videu v poslední etapě komunismu v naší zemi. ()

Meteorista

Výtečná podívaná. Narozdíl od předchozích dílů se zde dočkáme i přiznání, že hlavní hrdina společně s plukovníkem změkli. K závěrečným titulkům je pak, jak je zatím v sérii zvykem, přidána zase a opět taková trochu trapnější hudba. Ale naštěstí se na titulky dívat člověk nemusí, nic než písmenka ho tam stejně nepotká. Jinak co se zpracování filmu týče, tak Rambo pokročil s brutalitou vpřed, alespoň co se střiku krve na kameru týče, za což ho chválím. Akce je tu ke konci zase dost a dost, takže je na co se koukat. A je to pěkně udělané. Co na tom, že akční scény jsou tu trochu těžko uvěřitelné, to jsou ostatně akční scény v každém druhém filmu. Tady jde spíš o to, že se na to pěkně kouká a že je tu hrdina, který má charisma. A Stallone zahrát tak, aby mu člověk přál, umí. ()

El-Barto

"Bůh má slitování, Rambo ne." Sice nemá slitování, ale už to neni ani ten perfektní stroj na zabíjení jako prvním díle a navíc tady s sebou tahá malý otravný dítě, které by se hodilo spíš do komedie. Sovětský velitel by si zasloužil o chlup charizmatičtějšího herce a akce něco víc než jen výbuchy. Úpadek oproti předchozím dílům, hlavně prvnímu, je značný, ale i tak se na to bez přílišných nároků dá bezproblémů dívat a nenudit se. ()

Saur.us

Co je to? To je modrý světlo. A co dělá? Nic, svítí modře. Taliban by Rambovi měl poděkovat za reklamu a modrý tyčinky. Velký pokles oproti dvojce, o jedničce ani nemluvim. ()

ASSBURGER

Rozhodne najhoršia časť celej tejto série a to vám neklamem, to je aspoň môj názor 2/5 som tomu dal kôli tým nereálnym scénam, síce chápem že to je film ale proste niečo také by nikto nedokázal a to už je v dnešnom svete o čom hovoriť. Nikdy my Stallone neprišiel ako nejaký perfektný herec nie že by som ho nemal rád len sa mi nepáči napr. táto časť potrom ešte rocky 3.... Proste mohli to spraviť aj lepšie v jednotke to bolo perfektné v dvoje sa to dalo tiež zniesť ale v tejto časti toho bolo už priveľa. Priveľa krvi, mŕtvol, výbuchov skoro ako keby to bolo od Michala Baya. Už vás nebudem otravovať dalšími slovami, proste pre mňa to je najhoršia časť ktorá kedy bola aj v tejto sérii bude. ()

Bozvav

Pro mne filmová akční lahůdka roku 89/90. Dnes vzhledem k politické situaci v Afganistánu spíše smutně úsměvná podívaná. Nicméně pořád nabízí solidní porci akce, napětí a špetku humoru. Stallone je akční frajer a to už mu nikdo neodpáře. Za mne zasloužené 4 hvězdy. ()

Narciska

Pro mě jsou dosavadní díly prakticky stejné, též co se týče kvality. Rambo je stále Rambo, jen pokaždé v jiné válce. U téhle je zajímavé, že byl film věnován chrabrému afghánskému lidu. Jistě, pomyslím si ironicky, tehdy byl Afghánistán ohrožován Rusy, komu by však Američané věnovali film dnes? ()

zdeny99

Ve třetím díle se Rambo pokusil ukrýt někde v Indii u Bangkoku, kde si pěstními souboji vydělává na obživu a staví buddhistické chrámy. Mimo jiné moc pěkné chrámy. Jenže i zde je objevem svým bývalým velitelem, který se ho marně snaží překecat, aby šel bojovat do okupovaného Afghánistánu Rusama. Odmítne, ale to si brzy rozmyslí, když se dozví, že jeho velitel byl zajat. V tu chvíli se Rambo vydává do války zachránit svého bývalého velitele. Než nalezne pevnost, kde je uvězněn, tak si Rambo prohlídne hory a poušť Afghánistánu a především si zahraje zdejší národní sport buzkaši (hře buzkaši je věnován film JEZDCI s Omarem Shariffem). Samozřejmě že je v ní hned nejlepší. :-) Poté už přijde to hlavní - obrovský masakr, který začíná náletem ruských bojových vrtulníků na vesnici, kde je zrovna Rambo. Ten si stoupne za protiletadlový kulomet a kosí jeden vrtulník za druhým. Pak vtrhne do pevnosti a rozpoutá hotové peklo, které naposledy rozpoutal Arnold Schwarzenneger ve filmu KOMANDO. Všude samá exploze, desítky mrtvých, vrtulníky a tanky lítají do vzduchu, no prostě paráda. Těmi vrtulníky mi to i trošku připomíná film ŽELEZNÝ OREL, jenže tam byly stíhačky. Tento třetí díl je podle mě hned po jedničce tím nejlepším. Jsou zde krásné záběry na bojové scény s vrtulníky, tanky a kulomety. Děj je také přímý, což mi chybělo ve dvojce. Oproti dvojce se mi líbí i záběry na Afghánistán, Vietnam mě prostě neokouzlil. [20287. hodnocení, 519. komentář, 61%] ()

Aurus

Tenhle díl Ramba není tak dobrý jako druhý a první díl. Rambo moc mluví což je nezvyk. Příběh je docela ok, postavy jsou docela ok ale hudba,ta je výborná. Za mě 4-4,5/10. ()

Puol

Už to nejak nefunguje, ale vidno tu slušný rozpočet a Stalloneho vo vrcholnej "forme". Nie veľmi podarené zakončenie slávnej série, alebo ešte bude Rambo 4? ()

inutihar

Sly vs. sovětská armáda v Afghánistánu. Jeden z vrcholů (politicky nekorektního maskulinního) akčního filmu 80. let, jaký by dnes nešel natočit snad ani jako parodie. Ale víc než čtyři dát nemůžu, ta závěrečná bitka je na opravdu, ale opravdu moc přehnaná. ()

Páně

John je king, umí pilotovat vrtulníky všech typů a to co dělá v tanku celá posádka, zvládne sám. Ale stejně ho jeho země nemiluje tak jako on jí. ()

huko

Ryzí akce a dá se na to koukat i po letech. Možná bych se obešel bez Trautmanovo přitroublých hlášek namyšlenýho teenagera. ()