Sindibádova dobrodružství

• Kanada The Adventures of Sinbad (více)
Kanada, (1996–1998), 31 h 32 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Ed Naha

Kamera:

Alwyn Kumst

Zen Gesner, George Buza, Tim Progosh, Oris Erhuero, Jacqueline Collen, Mariah Shirley, John Stead, Robin Dunne, Anthony De Longis, Candicé Hillebrand (více)

Série(2) / Epizody(44)

Sindibád se vydává společně se svým bratrem z Bagdádu na putování po moři za dobrodružstvím a bohatstvím. Na své cestě potkávají zlé čaroděje, nepřátelské kmeny i obludná mořská monstra. (ear.wig)

Jean_Calid

Zvláštní, kolik komentářů k tomuto seriálu mluví o tom, že je to seriál jejich dětství. Nejsem si jistý, kdy to dávali na našich televizích, ale tehdy jsem byl taky školák a měl jsem ten seriál opravdu rád. I když mě někdy mrzely exteriéry, které byly neustále "recyklovány". Toužil jsem vidět neznámé a fantaskní. A místo toho jsem si všímal toho, že každá vesnice, či město, vypadala úplně stejně jako to předešlá. Ale jak říkám, měl jsem to rád. ()

m3th4don

tak tisící hodnocení bude taky nostalgicky podloženo :-) tohle mě kdysi přikovalo k obrazovce jak nic jiného...! navíc první ženská hrdinka na kterou sem opravdu slintal :-p'''' dnes nemám odvahu kouknout, aby pro mě tento seriál neztratil to křehké kouzlo ()

mpet

Když jsem byl malý, tak nebylo seriálu, který by se mi líbil víc. No to už je bohužel opravdu dávno. Přesto z nostalgie dávám 4 hvězdičky. ()

throwaway

Seriál Sindibádova dobrodružství je rozhodně mnohem lepší než feministická propaganda jménem Xena. Rovněž mě taky zaujal skvělý brněnský dabing. Hlavní role jsou obsazeny naprosto geniálně. Nejvíce se mi líbil jednoznačně Jiří Brož jako Doubar, ovšem i Ladislav Běhůnek obsazený do role Sindibáda byl vynikající, neboť postava Sindibáda vyžaduje charismatický, hrdinský hlas, a přesně takový hlas má Ladislav Běhůnek. Z epizodních postav se mi taky hodně líbíl Maxmilián Hornyš, který tam daboval Dim-Dima a taky vezíra Puzze. ()

unYso

Ako malý, som tento seriál hltal rad radom. Každý víkend ráno som sa vždy tešil na Scooby doo, Tom & Jerry, Káčerovo, Xenu, Herkulesa a Sindibáda. Hoci kvalitatívne je ten seriál na veľmi tragickej úrovni, ale charaktery postáv, výprava a také celkové odľahčenie istých scén a napätých situácii dávalo tomu seriálu dosť dobrý šmrnc. Za mňa 75% :) ()