Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Sice je to podobný jako jednička, ale je tady víc super hlášek :D a pasti monstroznější ! miluju to(24.12.2013)

Už len opakovanie príbehu aj vtipov prvého dielu.(15.12.2014)

Druhý díl zákonitě potřeboval změnit prostředí a New York byl výborná volba. Opět se člověk musí prokousat tím, než dojde na likvidaci lupičského dua, která byla opět luxusní. Chudák Marv si ji odnesl poněkud drsnějším způsobem. Takže opět super vánoční zábava, na kterou se vždycky rád podívám.(22.12.2015)

O něco roztáhlejší a přepálenější kopie prvního dílu. Na dvě hodinky zabaví, ale kouzlo jedničky to nemá a nikdy mít nebude. (Blu-ray, dabing)(23.12.2018)

Napodruhé to samé sice zákonitě musí být slabší, ale zase tu máme mé oblíbené Velké Jablíčko.(30.7.2008)

Po 19 letech jsem si všimla, že toho poslíčka hraje Rob Schneider.(25.12.2011)

Mozno budem v mensine ale pre mna je Sam Doma 2 rovnako skvely ako jednotka, i ked ide podla rovnakej sablony. Skvela dvojica "dlhoprstych" bandidov, ziari ako obvykle. Bez tohto by televizne vianoce ani neboli vianocami. 8/10(26.12.2012)

Měním a dávám o hvězdu hore! Kaňka na skvělé rodinné komedii je pouze poslední dvacetiminutovka, která je tak nereálná, a ač bych rád tento aspekt věci odpustil, nejde mi to. Ty rádoby moralistické americké fráze také dvakrát nemusím, ale budiž, tady je to ještě snesitelné. Na druhou stranu příběh se mi líbil snad ještě o něco víc než v jedničce...(7.7.2013)

Imho možná ještě lepší než než jednička. Dohromady silné kombo, pro mě osobně mnohem silnější než všechny české pohádky dohromady..(26.12.2014)

Klasická dvojka! Ale stále příjmený a bezstarostný nádech vánoční atmosféry.(13.6.2004)

No nebylo to úplné zklamání jaké jsem čekal.Mě to přišlo docela dobrý až na ty pasti na zloděje ty byly vesměs stejný jak v jedničce....:((29.7.2004)

Pořád se to dá, i když je v podstatě slabší kopie jedničky, akorát zasazená do NYC.(18.1.2006)

Druhý díl je zhruba na stejné úrovni jako ten první...stejná struktura a fóry...třeba s televizí že...jiné jen o to že se to odehrává v New Yorku...a také je tu kromě dvou zlodějů Pesciho a Sterna také recepční v podání Tima Curryho což je taky správnej grimas...nepochopil jsem jednu věc...když ke konci spadnou Harry a Marv z hořícího provazu do tej ďoury...odkud hnedka v závěsu spadla halda sajrajtu v plechovkách...jakoby odněkud z nebe to vypadalo...ale to asi né že..(26.3.2006)

Úplně stejný koncept ale provedení se mi líbilo někdy i víc než u jedničky.(29.12.2007)

Dávám 4 hvězdy a váhám nad pěti. Jako malej kluk sem to miloval. A o to asi Columbusovi přece šlo. Napamatuji se, že bych se jako malej nasmál u něčeho ještě víc.(2.2.2009)

Kevin je opět sám doma a přestože přibylo sentimentu a podivných dějových zvratů a vedleších postav, jakmile se Kevin dostane do svého "domu zázraků" a objeví se dvojice zlodějů, stává se z toho opět nekompromisní zábava. Pro mě vždy na 5*.(9.9.2009)

Pokračovanie fantastickej vianočnej rodinnej komédie. Nezabudnuteľný Pesci a Stern znova v úlohách, ktoré navždy poznačili ich komediálny život...(13.1.2010)

také velmi dobrý Sám doma až na to že už to není doma ale v NY... jiank to bylo kapku slabší než první díl ale stejně sem se dost smál(7.8.2010)

Když jsem byl malý, Sám doma se mi docela líbil. Teď, když jsem o poznání starší už tak moc ne. Film se docela dlouho rozjíždí a pomalu se blíží k onomu finále v podobě totálního zdevastování dvou protivníků. Do té doby se dočkáme jen pár vtipných momentů. Finále a litý boj je fajn, děti se určitě baví, já si spíš představuji, jak to asi musí bolet a říkám si, že první past by v reálu byla konec. Každopádně i přesto jsem se párkrát zasmál. Pro děti super, pro starší taková oddechovka pro čas strávený s dětmi. Jinak jako vždy jsou excelentní hlášky, tentokráte, Dlouhoprstých banditů.Howgh!(26.12.2010)

Pokračování určitě důstojné, ale taková klasika, jakou je první díl, to určitě nebude. Ale sranda to pořád docela je- Pesci i Stern jsou stále stejný paka a Culkin pořád ten šikovný usměvavý klučina.(16.7.2011)

A není pravda, že dvojka naprosto přesně kopíruje jedničku, protože dvojka má jedno velké, významné plus: vrátného Tima Curryho!(26.7.2011)