Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Dvojka se už jedničce nemůže rovnat. To, že je děj jako přes kopírák mi nevadí, co s tim taky měli dělat jinýho.....Stále to má ale dost zábavnejch momentů, a i když není závěrečná "bitva" mezi Kevinem a zloději tak vtipná jako v jedničce, film tak nějak patří k těm nostalgickejm z mého dětství. Dvojice J. Pesci a D. Stern je prostě nezapomenutelná.(3.2.2012)

Rovnako ako jednotka, kým sa neprejete, pekne pozerajte. Oddýchnete si a pobavíte sa. Čo viac na Vianoce treba?(25.12.2014)

„Jaké idioty tady zaměstnáváte?“ - „Nejlepší z celého New Yorku!“ Vtipnější, zábavnější a emotivnější než jednička. Ale také blbější - vlákat zloděje do baráku bylo ve výsledku úplně zbytečné. V jedničce tohle fungovalo, tam šlo o cílenou krádež, nicméně tady to byl skoro až vynucený masochismus. Neříkám, že ne zábavný. Celkově, film recykluje, co může - kořenový nápad Kevina, který se musí opět spolehnout jen sám na sebe, se liší akorát v zasazení, tentokrát do víru velkoměsta, ale jednotlivé situace jsou defakto identické. Kdo film uvidí před jedničkou, tento problém mít nebude - pro mě samotného to byla první zkušenost s touto sérií. Jakoby byl takto koncipován cíleně pro ty, kteří s ním začnou a tím, že neviděli předchůdce, se absolutně o nic neochudí. Tak, či tak, jak jsem řekl na začátku a ještě to doplním - je to jízda, která baví a pro mě osobně je dalším symbolem filmových Vánoc. 85%(20.12.2015)

65%(22.4.2018)

Za Joa Pesciho musím dát 4*! Ale uznávám, že jde v podstatě o remake jedničky(mění se jen prostředí).(19.8.2003)

Slabší pokračování svého předchůdce, přesto stále velmi vtipné. Sympatičtí zloději se opět dostávají do řetězce ultranásilností ze strany Kevina. Pokud v roce 1992 zemřelo na ulici víc lidí po zásahu cihlou než obvykle, zde máte viníka.(15.12.2005)

V podstatě je to okopírovaná jednička, ale stále si drží laťku a je velmi zábavná, oproti dalším dílům učiněný skvost...(19.7.2006)

Už to není jako jednička, ale aspoň zůstali stejní herci, hlavně Pesci a Stern jsou skvělí a likvidační akce je taky super.(24.11.2007)

Po velmi vydařené jedničce jsem teda čekal, že se scénáristi víc pochlapí. Veškerá originalita se odpochodovala rovnou do háje a vznikla variace na "Jak stratit syna aneb rodič roku 100x jinak". Což ovšem neznamená, že se nezasmějete. Párkrát.(20.2.2008)

O niečo menej vtipná 2ka, ale stále má čo ponúknuť. Niektoré originálne pasce, niektoré sme už poznali, ale smiechu pri tomto filme ozaj šetriť nemusíme. U mňa najlepšia scéna - cihly zo strechy... Harve, kolik vidíš prstú ? ... Osm !!! :) 4**** a 79,282%(22.2.2010)

Scéna, kdy Marvovi přistávají na čele další a další cihly, mě pokaždé spolehlivě odbourá.(16.4.2010)

Čudujem sa hodnoteniu niektorých tu na CSFD, veď je to od A-Z to isté, ako diel číslo 1... ak sa niekomu páčila 1, tak sa bude aj 2, pretože sú to identické dvojičky.(8.8.2010)

Problém druhého dílu Sám Doma je podle mě především v originalitě. Divák který viděl jedničku už vlastně přesně ví co se stane ve dvojce. Co je pro mě hlavní mínus, že i uprostřed Big Applu se objeví barák ve kterém se dvojice naprosto tupých zločinců opět nachytají (a kupodivu opět nezemřou :) ). Nicméně i tak se jedná o velice povedený a zábavný film, který se hodí na nudné zimní večery. 80%(31.12.2010)

Dvojka nám představuje jiný směr Kevinových patálií a ukazuje, že se příběh nemusí týkat jednoho místa, malebného předměstí, aby se povedl. Skoro stejně krásný a tradiční jako jednička(9.12.2011)

Mírně slabší jako první díl, přesto je sleduji vždy spolu. Nebýt zde povinné vložky, která má dětem vštípit některé hodnoty (záběry s otrhanou paní krmící holuby) nebylo by co vytknout. Jednoduše přeměna z mokrých banditů na dlouhoprsté se moc povedla!(11.1.2012)

Jsem přesvědčený o tom, že druhý díl je kvalitativně na stejné úrovni jako jednička. Já si dvojku oblíbil dokonce ještě trochu více. Skvěle jsem se bavil a po každé když to budou dávat, pobavím se určitě znova. Nepopírám, že scény jsou tak trochu převzaté z jedničky, ale změna prostředí se projevila určitě dost kladně. Marv je navíc ještě víc blbější než v jedničce a celkově vtipné scény jsou tady dokonale rozvinutý. Závěrečná "Operace Hohoho" (nebo jak se to jmenovalo), kdy Kevin dává padouchům na frak, už je jen třešničkou na dortu!(1.2.2012)

• Iwiiik

Jednička byla originální a zábavná. Dvojka je jen násilným vývarem úspěšného tématu a rošťácky nevinného ksichtíku Macaulay Culkina. Scénář je jen překlepaný přes kopírák do New Yorkského prostředí a situace, které byly v předchozím dílu směšně absurdní, jsou tady už přetažené do trapnosti. Proboha!!!(3.4.2012)

• Liwr

Tohle už je případ pro sociálku, nechat dvakrát kluka bez dozoru,to je fakt peklo!!(27.10.2012)

80% filmu sa podobá na prvý film. Ale keďže to fungovalo v prvom filme, tak to funguje aj tu. Takže sa jedná o fajn zábavu.(26.12.2012)

O něco slabší než první díl,ale pořád je to výborná komedie.(25.7.2013)

Detská zábava na druhú na ktorú sa nezabúda a ktorú je fajn si občas pripomenúť. No iba v pôvodnom slovenskom dabingu.(7.10.2013)