Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Austrálie

• Kanada

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Rovnako skvelé ako jednotka(23.8.2018)

94%(2.5.2015)

Druhé pokračování skvělého filmu, které není o nic lepší, ani o nic horší, než díl předchozí. Jiné prostředí, děj zůstává stejný, ale člověka stejně nenudí. Ostatní díly už ale stály za prd.(13.12.2015)

Pokračovanie je o niečo slabšie ako prvý diel, ale stále je to zábavný film. 3*(6.1.2016)

Tohle byl výborný americký film který jsem měl rád již od dětství :D(6.1.2016)

70%(26.12.2017)

• jayman

Na tomto filme je zlé všetko okrem božského Johna Williamsa a slzopudného záveru, ktorý je vlastne tiež zlý, ale ste radi, že sa to celé už končí a zároveň to útočí na tie najprimitívnejšie pudy, takže sa poddáte, usmejete a máte nejaký typ dobrého pocitu, ktorý samozrejme nevydrží dobu po zapnutie internetu a napísanie komentáru a tak tomu udelíte jednu hviezdičku a máte pocit zadosťučinenia.(26.12.2018)

• Xylobalsam

Oproti jednicce pokulhava, uz moc prehrava. Nepsane pravidlo o spatne dvojce se potvrdilo.(16.7.2003)

Zápletka oproti jednotke ešte viec nezmyselná a nereálna, pochybujem že by Kevin narazil v New Yorku práve na taký opustený dom v ktorom by mal všetky pasce "prednastavené" a na svojom mieste, avšak deti sa nad podobnými detailami nezamýšľajú a to čo fungovalo v jednotke funguje prekvapivo dobre aj v dvojke a dvaja nezničteľní zlodejíčkovia sú skvelí. A Mac je ešte vo svojej najlepšej forme+dobre podchytená atmosféra Vianoc hoci u amíkov a v New Yorku.(11.10.2004)

Príbeh sa opakuje a prestáva byť akokoľvek vtipný až na pár scien.Podľa mňa najkvalitnejšie z toho filmu bola tá žena s holubami, kvôli ktorej si film zaslúži až tri hviezdičky.(25.4.2005)

Jasne, uz to tu jednou bylo, vari se z vody, ale pro me je to stejne vtipny a zabavny jako prvni dil. Nove druhy pasti jimz jsou vystaveni mokry banditi ... pardon .. ted uz dlouhoprstaci. Proste klasika.(16.2.2007)

Columbus vyslal spratka Kevina, aby vyřídil dva "neschopné" zlodejíčky (dlouhoprsťáky, ne mokré bandity) a aby jim provedl všelijaké klukoviny s co možná největší bolestí. Je to jednička, akorát v New Yorku..od postav (holubářka) až po Dům na trýznění svých obětí je stejné. Přesto k Vánocům tahle komedie patří jako bramborový salát. Horší než jednička ale i tak koukatelné a příjemné...Kevin Rulez(11.11.2007)

Lepší než 1čka. Když jsem to videl poprve valel sem se v krecich....(21.12.2007)

Nepochopim to podstatně horší hodnocení proti předchozímu dílu...=( jako kluk jsem se výborně bavil...;-)(10.9.2009)

Ako dieta som tento film doslova žral, teraz si "neprekáža". Na tých trápnych scénkach sa dá pobaviť.(26.12.2009)

Dalo by sa povedať, že ma dvojka zaujala viac ako jednotka, scény v dome sú neskutočné a to nehovorím o Timovi Currym...(8.1.2010)

O málo horší jak původní díl, jelikož dvojka v podstatě kopíruje již zmiňovaný první díl, ale scény týkající se Harryho a Murfa opravdu stojí za to :)(15.7.2010)

Jako dítě jsem to neskutečně milovala.(30.9.2010)

Tady byl ještě Kevin a správnej tým zlodějíčků ....(27.12.2010)

Jsem na rozpacích, jestli filmu dát 3 nebo 4 hvězdy. Rozhodně je to vcelku zdařilé pokračování odehrávající se v jednom z nejhezších měst Spojených států, ale je to tak trochu kopírování prvního dílu - začátek prakticky stejný, děj velice podobný a konec jakbysmet. Obecně mám ale rád zápletku v onom newyorském hotelu, kterak si malý Kevin doslova vystřelí z celého personálu... Na jedničku to ale nemá a mít nebude. 78 %(31.12.2010)

Druhý díl Home Alone sice nemůže v žádném případě konkurovat geniální a originální jedničce, ale podívaná je to dobrá a člověk se v žádném případě nenudí.(13.1.2011)