Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se

• USA No Retreat, No Surrender (více)

zurivymlok

Trénink a občas i choreografie zápasů je na velmi slušené úrovni. To ostatní je katastrofa. Co si taky myslet o filmu, kde herecké výkony jsou tak příšerné, že nejlepším hercem tam je Van Damme. :-D ()

SedlikCZ

Van Damme v roli za 250 USD ..... co dodat .... tady se mi líbil mnohem víc než v kterémkoliv jeho skvělým filmu. Možná měl celý život hrát záporáky a dotáhl by to přece jenom někam dál .... *** docela dobré :-) ()

Mr.Hackels

První a nejlepší díl série. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů v tomhle žánru a době. Jako malej jsem to na ohraný VHS viděl snad stokrát. Jednoduchej scénář, výbornej Jason. Ukecanej černoušek co se s nim skamarádí. Výborně nechutnej je ten tlusťoch co je pořád otravuje. No a samozřejmně párádní záporák Jean-Claude Van Damme. ()

Caesius S.

Naprostá VHS klasika, nutno brát v kontextu doby. Společně s Rocky a Kickboxer mé nejnostalgičtější tréninkové sekvence. ()

krijka

Bezstarostnost osmdesátek se vším všudy. Tady se nic vážného neřeší, tady nehledejte žádný hlubší děj, nebo nedej bože filozoficky podtext, ale oproti současným blockbusterům to má, aspoň pro mě, mnohem větší hloubku. Nevím, čím to je, asi nostalgií mládí. Takže o co jde? Mladý Jason musí s rodinou odejít z L.A. do Seattlu, protože karate školu jeho otce chtějí získat zlý mafiáni. Proč? To je přece jedno. Taťka nechce používat karate k mlácení lidí (tak na co jinak je?) a vtlouká to do hlavy i synátorovi. Ten to ale nechce pochopit a cvičí veden fantomovitým Brucem Leem (toho hraje Číňan v černém pyžamu, sice není Bruceovi vůbec podobný, ale kdo z Američanů, nebo Evropanů ty Číňany rozezná, vždyť jsou všichni stejní). Takže cvičí a jeho černošský kamarád se mu dobrácky směje (mezi těmi dvěma musí být latentní homosexuální vztah, to mi nikdo nevymluví, no, u toho černocha bych možná pochyboval o tom „latentní“). Nakonec je úplně nejlepší a proto to muže ukrutně nandat zlému van Dammeovi. Ten závěrečný souboj je fakt dobrý, je přímo k uchechtání, to snad ani tenkrát nemohli myslet tvůrci vážně. Ale je to milé, tehdy se nosili děsivé nátělníky, chlapy se nevyholovali podpaždí, holky nosili děsivě nakadeřené účesy a všichni nosili strašné, krátké kraťasy, takové ty, co končí tam, kde začínají stehna a zařezávají se mezi půlky. K tomu hrozné chlupaté svetry, ty co jsou větší o tři čísla, mrkvovitá kaťata, mokasíny, podivné halenky (probůh, nosili je i chlapy!). A to vše se odehrává v Seattlu, kde jen o pár let později několik frustrovaných kluků vykřičí bolest svých raněných duší a dají vzniknout hudebnímu stylu grunge. I v tomto kontextu je tenhle film zajímavý.. ()

zynek

Boje fakt dobré, jen děj vůbec nic moc a nemám moc rád když se v filmu vyskytují neraalistické nadpřirozené děje. ()

enzo_cz

Toto je klasika. Film, který snad musel baštit každý malý kluk. "Originální" příběh o tom, jak kluk dostane na budku, dá se dohromady, začne na sobě makat a pak doslova zničí hlavního záporáka : -) Přesto z nostalgie dávám 3 * . ()

pirate

Prvotřídní bojové scény. Jediné, co mě trochu mrzelo, že Van Damme hrál záporáka, vedlejší postavu a k tomu byl na scéně pouze na začátku a na konci. A také, že v hlavní roli byl málo známý herec oproti Van Dammovi. To tomu celému ubíralo na kvalitě, dal bych tam někoho známějšího, především někoho, kdo je ovládáním bojového umění více proslavený. Jinak 80%. ()

Lou_Pagi

Naprostá BOMBA, žádné béčko, brak, ani fantasmagorie, jak tady vidím psáno od pár nepochopívších. Pro milovníky bojových umění naprosto motivační záležitost. Jean-Claude odvedl roli záporáka na jedničku, jak si podržell na začátku mladého zlobivce i kolotoče mezi provazy. Trénink Jasona fyzicky našlapaný. Sympatický roztomilý tlouštík nekňuba. No a Kelly... Pěkný soundtrack. Jedinou chybičku vidím v hodně odlišném "dvojníkovi" Bruce Lee. Kdo zažil film v plné jeho slávě, nemůže hodnotit jinak, než mezi 4-5 *. NO WAY! ()

leonskennedy

Když si odmyslíme úplně jednoduchý děj a přežijeme méně akční začátek tak to jde.Po tom co ho´Bruce´ všechno naučí už je to dobrý.A kde jinde uvidíte jak Van Damme dostane od mladýho smrada nakládačku :-). ()

Wez

Včera jsem se na to díval asi po 20 letech-jako mladýmu klučinovi se mi tento film strašně líbil(a to jinak fanouškem podobných věcí vůbec nejsem)a tak jsem byl strašně zvědav jaký dojem to na mě udělá po těch letech..Musím konstatovat,že ten film ani moc nezestárnul a já se u něj opět dobře pobavil,i když přece jen je už trošku naivní,ale i tak-herci pořád stejně sympatičtí(Jason byl můj ohromný vzor a chtěl jsem být jako on-no,nezadařilo se :-)),pořád se mi dost líbila dějová linka(kdy duch velkého mistra vychová z outsidera největší mlátičku,ale také to,že se film nezabývá striktně jen bojem nebo tréningem,ale i běžnými starostmi hrdinů),perfektní soundtrack(ten hlavní song je nezapomenutelnej a parádně se do toho hodí)a záporák JCVD??Tak ten dodnes nemá chybu,i když prostoru moc nedostal-ten kamenej,krutej ksicht,rozštěp mezi provazy ringu,závěrečná ztráta nervů-to je prostě dodnes paráda!!!!Jen jsem nepochopil do dnes,proč každej antihrdina musí být vždy Rus-že by to bylo studenou válkou???:-)Dost silný **** ()

galil

Váhám mezi 3 a 4*. Bojové a taneční sekvence nezestárly ani o minutu, když tedy odhlédnu od faktu že se jedná spíš o MMA než Karate. Bohužel všechno ostatní muselo vypadat béčkově a lacině už před těmi 36 lety. Ale za mě ve výsledku spokojenost. ()

cmman

V současné době bych to hodnotil jinak, ale v mládí jsme odkojen na tomto filmu. Jako malé dítě si se mnou hrály emoce a i když byl JCVD můj oblbený herec, tak v tomhle filmu bych mu natřískal taky. Jeho provaz v ringu byl pro mě zlomovým okamžikem, nutno dodat, že pro má třísla taktéž :) EDIT: Shlédnul jsem to po dlouhé době znova a musím uznat, že některé scény a logické pochody jsou úsměvné. U hodnocení zůstávám, přecijenom JCVD je záporák číslo 1 ()

2060

Když sem byl malej tak sem tenhle film zbožňoval. Když sem ho teď nedávno viděl zase tak se mě jala pořádná nostalgie. Co dodat : JCVD v roli ruského neřáda? Proč ne. A mladý Kurt McKinney co touží být stejně dobrý bojovník jako Bruce Lee taky super. Celý film prostě paráda, relax a přesně sedí do doby v které byl natočen. ()

Caesarion

Lidi na to se koukat vážně nedalo. Jen fakticky úplný konec. Na velké bojové finále bylo lepší to rovnou přetočit. Tehdy i teď picovina jak MRAKY-HOTOVO. ()

Elvis Jagger

Stará klasika a príde aj Bruce. V rámci detstva veľký hit. Ďžejsne, No retreat, No surrender :-). Škoda, že niektorým športovcom, by sme to mohli kričať nonstop a stále nič. ()

schebman.m

Já si taky nemůžu pomoct, ale tohle byl kultovní film mého mládí, a myslím, že úplně každý na tom chtěl být jako hlavní hrdina... Teď po letech musím uznat, že ta choreografie soubojů byla vážně docela ubohá...ale v tomto případě je nostalgie přednější. ()