Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se

• USA No Retreat, No Surrender (více)

zette

Tento film v detstvi pro me znamenal vice nez Rambo, dokonce jsem se pokusil tento film nakreslit jako komiks:-)! Pamatuji si, ze jsm ho za vikend videl ctyrikrat. Typicky akcni film osmdesatych let, na ktery vsak nikdy nezapomenu. Myslim, ze i souboje v ringu se povedly. ()

fars

Seru na to, ja ten film proste mam rad. Tenkrat mi bylo asi 5 let, Bruce-lee byl muj velikej idol. Kdyz jsem pak videl film o uslapnutym klukovi, ktereho zacne sam Bruce-lee ucit a stane se z nej bouchac jako prase, tak jsem malem zesilel blahem. Videl jsem to asi 452x, mam k tomu filmu proste dobry vzpominky z detstvi. Proto davam plny pocet hvezdicek. ()

messiah

Karate Tiger jsem viděl ještě se simultáním překladem na jediném přehrávači VHS v okolí...byl umístěn ve společenské místnosti zbrojnice místní SDH a jako malí caparti jsme se tam slézali když šli "velcí kluci" koukat na filmy. Viděl jsem tam poprvé Ramba, Karate Tiger a Terminátora...ale Karate Tiger byl z naší strany nejžádanější film, protože když jsme řekli že chcem pustit Karate tiger, "velcí kluci" nám pustili péčko :D Doma jsme pak tvrdili pravdu - že jsme koukali na Karate tiger samozřejmě. Rozhodně významný film z mého pohledu .o) ()

Jermann

No téééda .. pěkná vykopávka mého mládí. Jasně, je to celkem děsná blbina a jedna z mnoha variací KARATE KIDa, ale pro čerstvého puboše to tehdy byla modla. Z nostalgie na to ještě někdy mkrnu. ()

otík

Poměrně slušná vzpomínka a možná i pocta Bruce Leemu, který se zjevuje mladému bojovníku. Jinak zcela tradiční a jednoduchý děj s překvapivě ne až zas tak moc karate. Závěrečný souboj je docela originální, Van Damme má pouze dvě scény, úvodní kde toho moc nepředvede a pak závěrečné souboje, do kterých ho scénárista násilně natlačil, aniž by to dávala velký smysl. Pro milovníky karate ani Van Damma to moc není. Jde o něco jako Karate Kid, jen pro starší teenagery. V dnešní moderní době už bohužel tento film nefunguje. Hudba: Paul Gilreath ()

vesper001

Karate tiger: Kopu a koušu: Neustupuj, zdrhej. Tak konečně vím nejen, co je béčko, céčko a péčko, ale nově i káčko: kopací filmy. Chtěla bych vidět toho, kdo může mít požitek ze sledování retardovaného puboše, který uctívá Bruce Lee až k nepříčetnosti a skupiny dalších mentálně solidárních vypatlanců v příběhu tak pitomém, až to bouchá dveřma. Kolik má asi takový jedinec nohou a rukou, když hlavu nepochybně žádnou? Jean-Claude van Damme jako nažehlený Rus-zaťatý-skus s matrixovskými schopnostmi je jediným důvodem, proč si tuhle volovinu pustit, ale hodně, hodně slabým. ()

Mol

JASON WHAT ARE YOU DOING? THIS ISN'T BRUCE LEE'S JEET KUNE DO!! Tato naprostá klasika plná vtipných i dech beroucích scén, je jeden z nejlepších filmů, jaký jsem kdy měl to štěstí vidět. Je tu vše, od skvělé 80's doby, přes Bruce Leeho ducha, až po výbornou hudbu. Velice našlapaný film a hned první scénka ve škole karate, kdy Van Damme zlomí mistrovi nohu, který po té vykřikne jako kdyby šlápl v Chorvatsku na ježka a následně dostane ještě tři kopačky a kop z otočky na cestu směrem k zemi, vás v tom utvrdí. Co následuje pak, je skvělí příběh mladého a nadějného Jasona, který se dostane nakonec až na vrchol, kde na něj čeká buchta v žlutejch teplákách a tu prostě chtěl. Sečteno podtrženo, vidět mladého Van Damma, jak vyletí jako býk na Jasonovu rudou teplákovku, když ho nazve 'rusákem' je moment, který by měl vidět každý, kdo má rád martial arts filmy. ()

Deyw

prvni van damovka, kde byl vlastne jako host, kterej prekonal hlavniho hrdinu filmu (boze to byl kreten).. pekelnej JCVD film tahne a bavil me...hned bylo jasny, ze z nej bude hvezda fighting filmu a posle stevena do duchodu.. :D ()

matezzz

Za mlada jeden z mých nejoblíbenějších filmů...1* navíc za ty vzpomínky. Jinak dějově je to dnešním pohledem brak... ()

A.L.E.S.

Nechápu, proč je Van Damme v předních pozicích titulků, když tam jen párkrát máchne rukou na začátku a pak se suše popere s McKinneym na konci. Zaslouží si to? Dohromady se tam neobjeví ani na čtvrt hodiny. ()

Jizni Tlapa

"Kdo se vychcal do bazénu"????? Karate tiger jednička v nás evokuje nostalgické vzpomínky na "béčkovitou" dobu plnou VHeSek a "single dabingu ! Herecké výkony těžce pokulhávají. Stejně tak choreografie bojových scén, kde Vás kamera "mlátí" nuceně zpomalenými a zrychlenými záběry. Když ale přivřeme "vočičko" sami, nikoliv kopačkou od VanDamma, dostaneme porci kvalitního humoru, skvělých dvou sympaťáků Jasona a Raye, zajímavých tréninkových segmentů (mimochodem při scéně kliku o jednom prstu najedné ruce byl Jason zavěšen na laně), brvou nehnoucího záporáka JCVD a skvělou muziku! (která se objevila i ve dvojce). S legendárním rozštěpem v provazech je to vymlácených 70%! ()

Sfinkter

Po technické stránce čirý amatérismus, nedá se však upřít určitá dynamika soubojů, vypovídající o poctivém karate před kamerou. Na velké herecké výkony či příběh však nečekejte. ()

rockwoman

Pro tyhle akčňáky, které patří mezi mou oblíbenou VHS-kovou nostalgii 80-tých let mám doživotní slabost. Nestárnou = neomrzí! *** Kevin Chalfant - Hold on to the vision *** ()

Luk80

Na tohle se opravdu nedá zapomenout. Seattle, skateboard, Hrob mistra, špekoun, electric boogie, ruský záporák, Jan Přeučil a samozřejmě Antonín Navrátil coby Jason Stillwell, který připomíná svým obličejem trošku Brandona Lee. Tohle je krásná vzpomínka se vším všudy. ()