Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se

• USA No Retreat, No Surrender (více)

DjMetal

Toto bol moj prvy film, ktory som videl s Van Damme-om. Je to super herec, ktory vie pomerne vela bojovych umeni a ktory tu bol este mlady....ak sa nemyslim tak 25rocny. ()

RedRose

na videu se ctenym studentskym dabingem!! no jako kluk jsem z toho byl vedle!! :-D a i presto ze herecke vykony jsou doslova tragicke, scenar taky jakoby uplne o nicem, tak proste nemohu jinak... ()

Zeldur

Tak rozporuplné pocity jsem u hodnocení filmu dlouho neměl. Tomuhle kousku můžete dát jak jednu, tak klidně čtyři pět hvězd. Dobře jsem se bavil u přehnaných pozérských gest všech protagonistů, ovšem z uměleckého hlediska je tento film... no víte kde. To ovšem neberu jako mínus, u béčkových filmů je to zcela v pořádku. ()

TommyDiamond

Vždycky jsem měl rád filmy typu Karate tiger, karate kid, americký shaolin atd. Dnes kdyby někdo natočil takový film, už by to asi určitě nebylo ono a navíc bych to sestřelil odpadem! Ale tyto filmy z 90. let mají své kouzlo a já se na ně vždy rád podívám. Nejvíc se mi na tomto filmu líbila asi záporná role JCVD. Zahrál ji úžasně.... ()

Mijagi

Hodně přepálený konec, kdy se na JCVD vrhne v ringu postupně několik lidí včetně návštěvníků z řad obecenstva. V jednu chvíli jsem se obával, aby se proti němu nepostavila i uklízečka s mopem a vrátný sportovního areálu, kde se zápas odehrává. Děj obsahuje spoustu zkratek, kdy je divák bez jakéhokoliv většího vysvětlování postavený před hotovou věc, ale tohle k béčku patří a pokud k tomu člověk přistupuje jako k odpočinkovému filmu, bude se větší část stopáže bavit. Slabší tři hvězdy. ()

sWONDER

Film pre looserov. Po je ho pozretí musí byt hneď pre každého "otloukánka" život krásnejší. Na tomto som vyrastal, takže sentimentálne dávam 4. JCVD tu je parádne nasratý stroj :) ()

mimozakon

Miešať čínské kung fu a japonské karate a vydávať to celé za karate. Celé zle. V dobe svojho debutu to človek asi prehliadol, ale dnes mi tie súboje prišli strojené a strnulé. A JCVD je tam fakt hnusák. ()

vozralec

Kdo by to byl řekl, že tento film uvidím poprvé až v roce 2014. Příběh pro mladé se vším všudy. Frajírci, black kámoš, špekoun, pan soudce s komedií na hlavě, milovaná dívka, dobové oblečení, mikrofon v záběru. No prostě všechno včetně romantické linky. Van Damme na jedničku. ()

topi80

Takhle si představuji naprosto typické kultovní béčko se všemi silnými stránkami i klišé, která tento žánr vůbec mít může. Tak proč tak vysoké hodnocení? Ale na to se přece někoho, kdo obdivuje filmy z VHS, hrál karate na počítačích Atari a má slabost pro osmdesátky, ptát nebudete... Navíc, režie a střih zde funguje opravdu exkluzivně, stejně jako záporák JCVD... ()

Knor

Čistokrevný béčko, který nám představilo Van Damma jako pěkně vzteklýho záporáka a parádní karate turnaj na závěr. Nic víc bohuželí. Nejvíc jsme byl natěšenej na ducha Bruce Leeho, ale ten herec mu nebyl podobnej ani trochu :-) ()

Ex_Machina

Posúvam sa späť do minulosti o 37 rokov, kde ako malý chlapec vkladám do videoprehrávača značky Avex kazetu s asi 5-tou kópiou tohto filmu, s nie moc kvalitným obrazom a jednohlasovým dabingom a po niekoľkýkrát zhypnotizovane sledujem túto na tú dobu neskutočnú lahôdku, keď karate bolo na vrchole, podpazušia sa neholili a Jean-Claude bol ešte neznámy herec. ()

LuNaj

Typický béčkový film, ale co na tom? Parádní záporák Jean-Claude s rozštěpem na provazech. To je už skoro kultovní scéna;-) Duch se sice B. Leemu nepodobá, ale ta gesta... Jako by to hrál samotný Mistr. ()

Bigfuckman

Pro mě již z nostalgie jasné 4 hvězdy. Jeden z mála filmů kde Van Damme dostal přes držku. Za zmínku stojí i celkem pěkná hudba z let 80tých. Opět se český distributor nechal unést od doslovného překladu. ()

stacey99

Skôr by som tomu dala tri a menej, ale keďže je to film môjho detstva, a pozerala som ho (asi miliónkrát za sebou na odretej VHS) po nemecky a nerozumela ani slovo a predsa ho totálne žrala, tak to zaokrúhlim poriadne hore. ()

Olafsson

Mega nostalgie... Poprvé viděno kdysi na návštěvě u tety, která jako první z naší rodiny měla videopřehrávač... Samozřejmě to byla verze s jednohlasným dabingem, kdy dabér monotónním hlasem, často s přeřeky, "simultánně" tj. se zpožděním překládal to co postavy říkaly... Mohli jste slyšet i originální zvuk (i když ten byl často nahrazen německým dabingem - stejně jako v případě mého prvního setkáni s KT1) a přes něj byl právě hlasitější český "dabing"... Kdeže ty časy jsou... V té době jsem ještě neznal van Damma, takže jsem fandil kladňákovi... Asi před půl rokem jsem si to dal znova a tentokrát jsem byl schopen skutečně ocenit výborného van Dammeho rusáka... Fandil jsem mu ostošest, přestože jsem věděl že prohraje... Ha ha... Co víc dodat... Alespoň pro mou generaci kluků další KULT... ()

RetroMan

Nezapomenutelná klasika s pořadovým číslem 1 v mé sbírce. Jeden z nejlepších instruktážních video-filmů v oblasti martial arts. Podívejte se na Van Damma, když byl hladový a před svou kariérou. A dnes? Moc se mi líbila proměna hlavního hrdiny z roztěkaného poseroutky v sebevědomého a vyrovnaného muže. ()