Hooligans

• USA Hooligans (více)

TheTrox

Zajímavý pocit, ano, po zhlédnutí tohoto snímku bych své "emoční" pocity nazval jako "zajímavé". Málokdy něco podobného cítím, obvykle moje pocity jsou stejné - lineární, ale tady tomu tak není, mísí se jich ve mne několik, z toho důvodu musím své hodnocení zvýšit o *. PS: Je pěkné jak je zde vystižena atmosféra a surovost prostředí hooligans.Celkové hodnocení: 70% ()

tyna97

Prostě miluju ty Lijovy modré oči :3 Přetrpím i vulgarismus, když je tam on. Jsem jediná, koho ten film rozesmál a na konci rozplakal? ()

zabro

Kdyz jsem se na tento film dival tak jsem puvodne nevedel co mam od nej cekat, ale asi to bylo tak lepsi. protoze ten film mohl jen prekvapit. a taky ze se tak stalo. sice mi tam nezapada elijah wood, ale jeho herecky vykon je vyborny. ()

zelda82

Film rozhodne zajimavy, dobre natoceny, ktery stoji za to videt. Skoda jen toho konce (a tim nemyslim zaverecnou bitku), ktery tam vubec byt nemusel. Vyzneni by podle me bylo silnejsi, kdyby hooligans skoncili jizdou na letiste a ne "zachodovou" scenkou. Takhle je to jen na tri hvezdicky. ()

tragos

Kdo neznáte odvrácenou stranu fandovství, zdaleka ne jen fotbalového, mrkněte se na Hools. Poměrně zdařilá a dle mých zkušeností věrná výpověď. ()

JB2203

No jako odstrašující příklad bych to svým dětem raději nepouštěl. Oni by totiž na základě toho mohli naopak dospět k názoru, že nejlepší cesta, jak se stát hrdým, čestným a spravedlivým člověkem, je vstoupit do nějakého fotbalového klanu. Museli by si ale vybrat ten správný, pokud možno ten nejsilnější, protože pouze tam jsou ti opravdoví chlapíci. V případě West Ham United učinění angličtí horalové svádějící svůj romantický boj za práva slabých a utlačovaných. (Jedním slovem: sympaťáci.) No, možná to tak opravdu je a já bloud žil až do dnešního dne v klamu. Zřejmě jsem měl o fotbalových rváčích a výtržnících naprosto mylné a zkreslené představy. Podobně jako o samotném filmu Hooligans - natočeném ve stylu velkorozpočtových americkým sond do hlubin společenské i kulturní historie Evropy ("Statečné srdce" apd.). Ale na druhé straně, odhlédnuli od veskrze nereálného obsahu, musím chtěnechtě uznat, že se jednalo o docela dobrý film. S klidným svědomím bych jej zařadil do žánrové kategorie: "dobrodružný" a v rámci této kategorie by nepochybně splnil veškerá kritéria mého očekávání. Tedy: žádná nejednoznačná psychologie a matoucí scénáristické kličky. Dále: jednoduchost, přehlednost, zacílení na nosnou dějovou linii. A v neposlední řadě: solidní herecké výkony (i když výlučně v rámci jasné profilace jednotlivých postav, až příliš neprodyšně izolovaných ve světě vlastního příběhu). Podtrženo: v zásadě vše podstatné co může přispět k tomu, aby se divák docela dobře bavil. ()

freeze.art

Nic jsem si od toho nesliboval, ale byl jsem velice příjemně překvapen...Film, který ukazuje tohle "fotbalové násilí" z trochu jiného pohledu... ()

Rázlik

Né že bych byl fanoušek násilností a hromadných rvaček, ale v tomto filmu (a ostatně i v mnoha jiných) se mi rvačky prostě líběj. Nebylo to pouze o rvačkách spojených s fanoušky fotbalu a nenávistí dvou gangu, ale ruku v ruce šel se zajímavým příběhem. ()

Chino

Mladý člověk, který se posledních pět let pohybuje ve vysokoškolském prostředí prestižní americké univerzity, si poté co je nespravedlivě vyloučen, najde své nové kamarády ve světě zaplivaných pajzlů, dementních pokřiků a absurdních pouličních rvaček. Sžije se se společností deklasovaných primitivů natolik, že jim srdceryvným způsobem projevuje svou vděčnost a děkuje za to, že mu otevřeli oči, a že díky nim nalezl nový smysl života. Nemám dalších slov... ()

stansrac

přes přílišnou naivitu, například skupina 6ti chuligánů co jedou na výjezd a překvapí je že na ně čeká na místě asi 40( což je podle mě pořád strašně málo), nebo prezident CSI co učí dějepis a strašně si oblíbí americkýho skrčka místo toho aby na něj hodil Toma...přes to všechno 4 hvězdičky. UNITED!! ()

Mattezs

I přes ten klišoidní konec supr film, Wood mi sice do té role moc neseděl, ale zahrál to obstojně, nejlepší výkon ale podal Charlie Hunnam... ()

Tom44zKA

Film není natočen zrovna realisticky a není zrovna náročný pro diváka... ale mě nadchnul... miluju filmy s touhle tématikou (Football Facotry, Purely Belter), dále jednoduchá, ale chytlavá a povedená dějová linie... filmu nechyběla akčnost, emoce... navíc skvělý soundtrack s úžasnou písničkou One Blood... prostě tenhle film patří k mým nej :) ()

PaSup

Bum+plesk+au+křup+ááá+pivo+United+Elijah Wood=pořádnej fotbalovej nářez, kde se bojuje za víru...za víru ve vlastní manšaft! Celé mi to trochu připomíná Goetheho aneb "Jen tak jsi hoden volnosti a žití, když rveš se o ně den co den"... ()

Akana

Není to o nic horší, než adorovaný Kult hákového kříže, tedy ne dokonalé, ale rozhodně povedené. Syroví jsou Hooligans tak akorát a ten žďabec sentimentu v závěru je taky dávkovaný výborně. Život gangů je podaný bez falešného moralizování a jednostranných odsudků, dokonce se v něm hledají i kladné stránky. Je to holt něco jiného, když má autor s tématem osobní zkušenost. Herce se taky sluší pochválit včetně Wooda, jehož aura hollywoodské star z něj nakonec udělala toho pravého Amíka mezi typickými Angličany. Britskost snímku je vůbec hodně (a sympaticky) patrná, třeba už jenom v tom, že tady se hulí prakticky všude, i v nemocnici. ()

lu-cinka

poustela jsem si to s tim, ze se mi film nebude libit. opak byl pravdou, ja byla mile prekvapena a taky konecne videla peknyho chlapa ve filmu ( Charlie Hunnam - Pete ) ()

RedDuck

Elijah Wood je dobrým hercem, podle mě se k němu tyhle role hodí. Velmi mě zaujalo že tento film natočila žena a že zde zúročila i vlastní zkušenosti. ()

hororwatch

Myšlenku jsem od toho nečekal. Jen nahlédnutí do života fotbalových chuligánů a to se mi vyplnilo. Myslim si, že se ti zahraniční od těch našich nijak zvlášť neliší (možná věrností ke klubu). Jelikož jich pár znám osobně ( Slavia ULTRAS), tak můžu tenhle film doporučit, jako lehkého průvodce jejich životy. ()