Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock sa rozhodol vykonať riskantný pokus na vlastnom tele. Po dobu 30 dní nebude konzumovať nič iné, ako jedlo zo "stánkov" s rýchlym občerstvením. Na paškál si zoberie nie len v Amerike populárny Burger King, ale aj samotný "slávny" McDonalds. Nemôžem povedať, že by ma tento dokument zaoberajúci sa témou obezity nezaujal, ale tak isto nemôžem tvrdiť, že by ma výnimočne ohúril. Za pozornosť stojí najmä jedna scénka. Všetky deti vo veku cca 4 až 7 rokov poznali klauna s McD., či rôznych prezidentov USA, no napodiv absolútne netušili o koho ide, keď im bol zobrazený portrét "......" Vyčarí Vám to úsmev na tvári, ako mne ;)(3.2.2014)

A stejně si do toho Meca občas na to latté a hrancle skočím!(23.8.2009)

Po tomhle filmu už si asi dlouho do Mekáče nedojdu. Oceňuju to, co se Morgan rozhodl podstoupit a přetrpět pro to, abychom viděli, co nám ty sračky který jíme vlastně způsobují. Takovejhle filmů by mělo být víc, aby lidé konečně začali myslet.(31.7.2011)

Dobrý nápad, ale mě to teda rozhodně neodradilo a jdu si dát cheese.(5.9.2012)

Víte jak se ve Francii říká čtvrtlibráku se sýrem? Royal cheese... Zábava, pokud tenhle dokument neberete příliš seriózně. Ať žijí selfshooters.(5.5.2006)

Velmi vydařený dokument , po kterém vás nejspíš přejde chuť na hranolky a hamburger.(27.11.2006)

Líbilo se mi, jak Spurlock svoje mekáčožroutství prokládal informacemi o fast-foodech, nejtlustším státě apod. Amerika je vážně šílená země, snad ještě nidky jsem si neřekla "zlatá česká školní kuchyně". Kdybych ve škole měla možnost toho výběru, co mají mladí amíci, asi bych byla vážně hodně tlustá. A ty alibistický řeči ředitelů! Trochu mě štval samotnej Spurlock, zdálo se mi, že svoje "mentální problémy" způsobené tučnou dietou přehání. Ale možná mu bylo vážně zle. Nejhorší ovšem byla jeho přítelkyně-veganka. A závěr mě dostal, měsíc jídla z mekáčů a pak několikaměsíční "detoxikace" a hubnutí. Smekám.(1.3.2012)

Nechodil jsem tam, nechodím tam a nebudu tam chodit...(24.6.2008)

Zábavné, zajímavé...malinko zavádějící v části o školním stravování (nevěřím, že zdravé pokrmy vyráběné na místě vyjdou cenově stejně jako předvařené hotovky - argument "the price is about the same" u mně nezabírá. Chci fakta, čísla:-). Další věc je samotný experiment. Morganovo tělo navyklé na zdravou stravu a pohyb zažilo jak energetický šok tak naprostou absenci pohybu - výkyv je naprosto logický a myslím že o dost extrémnější - a tím pádem efektnější - než by byl u běžného méně udržovaného:-) jedince. Ale...Morgan má úžasné charisma a snímkem skvěle provází, rozhodně si tento dokument užijete. Slabé 4.(25.7.2008)

Já mám fast food ráda a proti mekáčům, káefcéčkům a ostatním nic nemám. Zajdu si tam párkrát do roka, takže kvůli nim ze mě tlustý prasátko nevyroste, i kdybych si pokaždé dala mega super size. Je to každého svobodné rozhodnutí, kolikrát denně (?!!) se tam nají. Pokud ale pak člověk hodlá kvůli své vypasené zadnici některý fast food žalovat, tak to je strašná nehoráznost. Další z velice chytlavých dokumentů, který poukazuje na obrovský a hlavně typicky americký problém.(8.4.2012)

Je pravda, že když jsem se díval na ty "čísburgry, big meky, hamburgry" tak mi vážně tekly sliny proudem. Ale jak jsem viděl ten bypass žaludku, tak mě to hned přešlo. Je až neuvěřitelné co dokáže každodenní stravování v McDonaldu s vaším tělem. Mám velké štěstí, že ve městě, kde žiju (Hodonín mimochodem) není žádný McDonald. Nejbližší pokud vím je až někde na dálnici, když jedete do Brna :)(24.10.2007)

Hustý! Pro příznivce mekáčů doporučuju.. Teda divim se že to jeho játra přežily.(20.10.2008)

Je fakt, že jíst Mekáč 3x denně je extrém, na druhou stranu jak bylo řečeno, hodně lidí se tam stravuje denně.. Že je to sra*ka jsem vždycky věděla, ale že tak velká?... ještě že mi FF nechutnají.(20.4.2013)

fast foody nenavštevujem (ok, možno 3-4 krát za rok KFC), takže ma to až tak neoslovilo. Na jednej strane som síce obdivoval snahu chlapíka dokázať, že žiť iba z fast foodov nie je možné (to dá rozum!), ale zas, kto normálny si myslí že jesť iba pomleté pečené pražené bohviečo v žemli s milkšejkom alebo kolou je zdravé? Mi to pripomenulo príbeh s cigaretami, keď všetci v 60-tych, 70-tych rokoch rozhodne museli tušiť, že inhalovať dym je nezdravé, ale zároveň sa tvárili, že oficiálne im to nikto nepovedal:) Ale keďže som to videl až v roku 2018, cítil som aj určitú nostalgiu za časmi keď ludia riešili bigmacky, hranolky a pod. :) ... rozhodne zaujímavý dokument hodný zhliadnutia(1.6.2018)

Já bych tohle dílo nepřeceňoval, jedná se rozhodně o originální a uznáníhodný počin, ale není to rozhodně taková bomba jako třeba Bowling for Columbine. Morgan Spurlock je sympaťák, je vtipnej, ale není v žádném případě hráč první režisérské ligy a to ani v oblasti dokumentárních filmů. Jednoduše měl prostě nápad, který zajímavě dopadl. Super size me je místy vtipné, místy nudné. Některé okamžiky jsou z informačního hlediska zajímavé, ale některé jsou absurdní a zbytečné. V každém případě se ale jedná o dokument, jehož zhlédnutí nikomu neublíží a mnohým pak dodá chuť a myšlenku vysrat se konečně na fast-foody.(5.3.2006)

Hmm... miestami dosť nechutné. Po tomto dokumente budem už dlhšie rozmýšľať, či tak skoro navštívim náš obľúbený Hellas v LM (ktorý je len tak mimochodom x-krát lepší ako McD. ;)(17.10.2008)

Kdo chce za měsíc nabrat 11 kilo, zkurvit si játra, ledviny, cévy, srdce, žaludek... ? Stačí přece zajít do Mcáče! Upřímně, tohle žrádlo se dá pravidelně žrát tak max týden, pak už ho moje tělo nechce. Holt Amíci jsou tim svinstvem krmený už, když se válej matkám v děloze, protože jediná potrava, kterou tam přijímají, je z fast foodu. Dobře Ameriko! Já si dám radši poctivej českej gulášek s deseti a spláchnu to dvanáctkou.(28.1.2011)

Superextremisticky experiment o stravovani sa v McDonalde nie je ani tak dokumentom,ako zabavnou sondou do stravovacich navykov jedneho chlapika pocas 30 dni,ked sa rozhodol,ze jeho zaludok neprijme nic,co by nebolo kupene v McDonalde.O moznosti alebo nemoznosti nasledkov necham polemizovat odbornikov.Stastie,ze u nas je mekac stale stravou skor ojedinelou ako beznou a vdaka za to,ze porcia "supersize" sa nevyskytuje.Kazdopadne nechapem ako niekto dokaze vypit po obede este 1,2 litra sladeneho bublinkaveho napoja...tfuj cocacolove limonade!!!(21.8.2006)

Co by se stalo, kdyby nebylo na Manhattanu 83 McDonaldů, ale 83 posiloven? Fronta k tomu jedinému Mekáči by se táhla až k západnímu pobřeží. Oproti Fast Food Nation táhne Super Size Me přímo na branku s potvrzenými fakty a na první pohled je ani nijak zvlášť nepřibarvuje, hlavně to dělá zábavnou, koukatelnou formou a diskutuje problémy, které trápí většinu lidí stravující se právě v nechvalně proslulých fást-fůdech. Co z toho plyne za ponaučení? Být veganem je na prd a být otrokem rychlých občerstveních ještě víc, ale když ono je to tak dobroučké, že? PS: Ještě, že u nás ve městě žádný Mekáč není... //Digitální proces, kopie na 35mm - 1,78:1//(15.10.2008)

tento dokument nepřináší nic nového - že jsou amíci tlustí, hloupí a neváhají každou blbost hnát před soud přece dávno víme. Navíc, když k natočení dokumentu stačí měsíc jíst věci od McDonnalds, tak to také není zrovna ukázka filmařského umu - zkrátka a dobře, jako alarmující agitka pro špekatou americkou veřejnost je to supr, pro zbytek světa je tento snímek jen tak pro pobavení nad nebetyčnou zhovadilostí zámořských tlouštíků:)(25.11.2008)

Čekal jsem, že jíst celý měsíc žrádlo od MC Donalda nebude nic extra, ale že to bude vypadat až takhle... God bless America!(15.10.2011)

1 4 5 6 7 8 9 10 12 18 23