Hudson Hawk (Bruce Willis), jeden z největších zlodějů na světě, je po deseti letech propuštěn z vězení, kam nemá v plánu se vracet. Jeho život v ústraní však naruší šílení manželé Mayflowerovi, kteří mu začnou vyhrožovat zabitím jeho nejlepšího kamaráda Tommyho (Danny Aiello), pokud pro ně neukradne tři artefakty vytvořené Leonardem Da Vincim. Hawk nemá potuchy o tom, že význam těchto děl zdaleka přesahuje jejich historickou hodnotu, ani netuší, co si počít s krásnou a tajemnou Annou Baragliovou (Andie MacDowellová), která se vydává za jeptišku a může pracovat pro CIA, Vatikán, nebo Mayflowerovy. Nakonec je na Hudsonu Hawkovi, aby překazil ďábelský plán Mayflowerových, udržel Tonnyho mimo nebezpečí, užil si pár hezkých chvilek s Annou a možná dokonce zachránil celý svět. (Cinemax)

Jordan

Ak si vezmeme všetky gagy a vtipy vo filme, tak 33,3% bolo vynikajúcich, 33,3% priemerných a 33,3% trápnych. Napríklad tá scénka s Monou Lisou, vystrelenie "Zajka" a odstrihnutie hlavy ako aj chytenie cigaretky na nosítkach celkom ušli, niektoré dialógy a hláška tiež (aj keď pomenej) ale film ako celok s deravým a niekedy až bizarne sa snažiacim scenárom skúšajúcim celkom vážne tvoriť bláznivú komédiu a s debilnými akčnými scénkami zaklincovanými happyendom ako z učebnice "Ako sa vyvarovať blbým scénam" je dosť mizerným trapasom. Jedna hviezdička za môjho miláčika Brucea Willisa a potom ešte za nástup tyčinkového komanda. ()

Anderton

Jeden z najväčších omylov vo Willisovej kariére a dokonca aj v tej MacDowellovej. Takže radšej ruky preč. Milovníci ranných 90tych rokov a VHS kultúry to už ale aj tak omylom videli, lenže aspoň vedia, že sa k tomu netreba vracať a televízne reprízy (ktorých je prekvapivo celkom dosť) ignorovať. Ale ako pozerám, pre mnohých má tento film svojské kúzlo. Ja to s ním už radšej nikdy nerisknem. ()

Zodd

Zloduši ve stylu Jamese Bonda jsou možná až přehnané a monotónní kreatury, výraznější děj to nemá, ale na druhou stranu cartoonovské gagy či nějaký ten soulový zpěv při akci mi nevadí - naopak, má to styl. Satira není top notch, ale dostatečně přijatelně inteligentní a tím pádem silná stránka filmu. Hvězda Bruce Willise v raných letech a ve formě. Dokážu pochopit, co od toho diváci čekali a proč to byla taková finanční katastrofa, ale za mě palce nahoru. ()

nash.

Pojmout akční zlodějinu jako komedii není špatný nápad, přesto jsem měl v roce 1991 s výsledkem problém. A čas na tom kupodivu nic nezměnil. I tentokrát mě to přes skvěle "odlehčeného" Willise a řadu povedených vtípků (třeba Mona Lisa nebo bezpečnostní kamery) dlouho nebavilo. Postupně se to sice začalo rozjíždět, přibývat gagů i scén, které byly skvělé až geniální (třeba ochromující šipky), jenže to už bylo pozdě, aby se výsledný dojem vrátil do plusu. Zejména, když to dějově bylo stále takové vlažně nijaké, režisérsky bezradné a ještě do toho Andie pištěla delfínštinou. ()

Vitason

Teď vám popíšu, jak si představuji výrobu scénáře k Hudsonu Hawkovi. Všechny osoby a události jsou smyšlené. Podobnost s reálnými osobami je čistě náhodná. Takže producenti vzali Shanea Blacka, vysvlékli ho do trenýrek, přivázali ho k židli, kde mu nechali volnou jen pravou, nebo levou ruku (prostě tu, kterou píše), nařídili mu psát jen hlášky a pozvali na něj německého mučitele. Mladý scénárista tedy psal hlášky a gagy a když už si myslel, že to stačí, tak se zeptal: ,,Tak neměl bych teď načrtnout příběh?" Němec zakřičel: ,,Nein, schreibe hlášken," a popálil Blacka zapalovačem na ruce. Scénárista tedy vymýšlel dál jen různé vtipy. Těsně před tím než omdlel vysílením mu producenti vysvětlili, že příběh nepotřebují, protože jim všechny ty zvraty vysvětlí Willis na place...No Shane Black scénář k Hawkovi nepsal (to vím jistě), německý sadista na něm nespolupracoval (v to doufám), a nikomu nebylo během výroby ubližováno (snad), ale celé to opravdu působí jen jako laciný útok na vaše bránice, kdy ten groteskní humor a zpívání písniček je opravdu přehnané. Tvůrci zřejmě zvolili takový nadhled, že zapomněli jaký žánr vlastně točí. Ústřední herecké duo je fajn. Skoro všichni ostatní herci přehrávají. Hudson Hawk vám možná vykouzlí občas úsměv na tváři, ale zároveň nad ním budete kroutit hlavou. ()

SeBig

Už takhle brzo Brús začal točit hovna. Čekal jsem nejakou akční komedii na úrovni a dostal sem jakejsi mišmaš pro malý haranty s hudbou jak z toma a jerryho. Akce skoro nic a když tak do ty akce tancujou jak naky buzeranti. Kdybych věděl co tohle je vyhnul bych se obloukem. Ale sem tam se tam prohodi neco vtipnyho i když už si nevzpominam co. Takže spíš shit než hit. ()

packa

Johne McLaine, máš to zapotřebí, hrát v podobných kravinách? Asi jo, složenky se platit musí. Ale že se k podobné sračce propůjčila i krásná Andie MacDowell, která v té době točila opravdu vkusné snímky, je mi záhadou. Každopádně o nic nepříjdete, pokud film nikdy neuzříte, scénář je tak příšernej, že bych jeho tvůrci omlátil svazek malin o hlavu. Klidně zlatých ()

jojinecko

Kde sú tie super vtipy a gagy? To hodnotenie je také nízke možno preto že som to pozeral dosť neskoro (nemyslím), že som vypil viac vína (nie!), alebo že je ten film slabý ako mesačný čaj... ()

honajz

Hodně slabé čtyři. Ono to chce být dobrodružnou akční komedií, někdy více komedií, než čímkoliv jiným, ale trpí to dýchavičností. Přitom některé nápady jsou skvělé, kamera, výprava a lokace velmi dobré, no a samozřejmě Andie je kráska každým coulem. Baví mě ten film, ale vždy cítím, že mohl být o trošku lepší, údernější, zacílenější, jen kdyby si někdo ještě trochu pohrál se scénářem a dotáhl ho. Na druhou stranu se na něj vždycky znovu rád podívám a potěší mě. ()

Janek

Tento s chutí udělaný film je sice naprosto nelogický - ale nelze mu upřít obrovský smysl pro nadsázku, která je v podání Bruce Willise mile odzbrojující a jeho herecká "bláznivá" kreace mu celkem vychází. U Andie MacDowell už je to horší - tam to občas hraničí s trapností (viz delfín). Nicméně tato "chuť" a veskrze pozitivní nálada snímku mě vždycky dokáže tak nějak pobavit - a od toho tu film je, takže já dávám tomuto propadáku palec nahoru. (Udělené Razzie Award za nejhorší režii a scénář bych snad ještě byl schopný ignorovat - ale nechápu nominace za nejhorší výkony pro ústřední ďábelskou dvojici rozmařilých milionářů). ()

5150

Tahle záležitost je vyloženě otázka vkusu... Bohužel tento druh humoru jde mimo mě... Jinak za zmínku stojí zejména velmi kvalitní herecké obsazení... ()

Tommassi3

"To je trest za to, že jsem střílela po jeptišce !!" ;) Překvapivě jednoduchá odpověď na otázku, na čem že si to Dan Brown, který zřejmě nepochopil, že jde o komedii, ujížděl při psaní těch svých pohádkových andělodémonských Šifer, zní Hudson Hawk, ale na čem že si to ujížděl Bruce Willis s Robertem Kraftem při psaní právě Hudsona Hawka, téhle šílenosti, ví snad už jen můj miláček, veliký Stevie de Souza, když nakonec právě díky jeho zásahům do scénáře a jeho pověstnému nadhledu tenhle filmový cirkus tak nesmírně baví.. Režisér Michael Lehmann nikdy nepatřil právě mezi hollywoodské bouráky, a tak se nelze divit, že tenhle biják tak hrozně propadl, nicméně jednotlivé vtipné pasáže plné gagů zvládá s velikou jistotou.. A Willise, který hláškuje jako o život, bych rozhodně taky nezatracoval, to právě on tlačí prakticky sám - Tedy kromě papeže opravujícího televizi..;) - celý tenhle film hodně vysoko.. ()

Dale

Je úplne nepochopiteľné, že sa Bruce Willis rozhodol prijať úlohu v tejto zlátanine. Asi to bolo preto, že napísal scenár. Takže si napísal svoj najhorší film, ktorý už asi nikdy neprekoná. Takže Bruce, už preboha nepíš, ale len hraj. ()

Terva

62%. Tohle mi nějak nesedlo, ale zase až se podívám později zcela rozhodně přehodnotím. Například hudba je povedené a výběr herců hodně zdařilej. ()