Hudson Hawk (Bruce Willis), jeden z největších zlodějů na světě, je po deseti letech propuštěn z vězení, kam nemá v plánu se vracet. Jeho život v ústraní však naruší šílení manželé Mayflowerovi, kteří mu začnou vyhrožovat zabitím jeho nejlepšího kamaráda Tommyho (Danny Aiello), pokud pro ně neukradne tři artefakty vytvořené Leonardem Da Vincim. Hawk nemá potuchy o tom, že význam těchto děl zdaleka přesahuje jejich historickou hodnotu, ani netuší, co si počít s krásnou a tajemnou Annou Baragliovou (Andie MacDowellová), která se vydává za jeptišku a může pracovat pro CIA, Vatikán, nebo Mayflowerovy. Nakonec je na Hudsonu Hawkovi, aby překazil ďábelský plán Mayflowerových, udržel Tonnyho mimo nebezpečí, užil si pár hezkých chvilek s Annou a možná dokonce zachránil celý svět. (Cinemax)

MM_Ramone

Film, ktorý asi ani sám nevie, čo vlastne je. Chvíľu dobrodružná akcia, potom zasa komédia a ešte ku tomu aj nejaké spievané scény. Podivná zmes. Bruce Willis v titulnej úlohe je však opäť silne charizmatický a dodáva tomuto snímku šťavu. Vďaka nemu je "Hudson Hawk" celkom pozerateľná záležitosť. So zhruba trojročnými prestávkami sa ku nemu vždy rád vraciam. *** ()

2Pac

Na tento film som bol v kine v ramci skoly.Lepsi film som dovtedy s Brucem nevidel.Perfektne zahral Zlodeja (s velkym Z:) Tvorcovia sa nic nehrali a gagy prikraslovali, ako len sa dalo...a to sa mi rata...Film si drzi svoju atmosferu aj po rokoch a Bruce tam ma este nejake tie vlasy ;-) ()

belldandy

Hudson Hawk je perfektní komiksový úlet Bruce Willise. Patří do přední ligy mých oblíbených nedoceněných filmů. Řadí se tu hned za Carpentrův Dark Star. Jak jen vyjádřit onu ujetou fantaskní a neskutečnou atmosféru filmu? Mona Lisa má zkažené zuby. Tajná vatikánská policie sídlí hlavně v podzemí. Zamilovaná jeptiška váhá mezi dvěmi zradami. Papeži nefunguje televizor. Naštěstí let Leonardovým "letadélkem"všechny zachrání. Nádherný film pokud dokážete být na chvíli šílení. ()

Xmilden

Bruce Willis dnes již musím říct že ve velice povedeném snímku. V době vzniku byl Hudson Hawk dost ignorován a podceňován, přece jen tehdy měl Bruce na kontě vynikající Smrtnosné pasti a Posledního Skauta, takže to vypadalo na mírný ústup. Dnes ale musím říct že tomto ztřeštěném kousku nevidím jediný zádrhel. Bruce má svůj typický účes, gesta a ksicht tak jak sme to u něj měli vždy rádi. Spousta scén potěší a rozchechtá. Např. umrtvovací šipky jsou vynikající. PS: Co postava to originál. Zabijácký Angličan, James Coburn jako CIA karatista ... atd. 70% ()

Divočák

Hudson Hawk asi nebude pro každého. Film obsahuje vysoké množství bizardních postav, střelený děj a dokonce i zpívajícího Willise. Pokud ale na Lehmannovu hru přistoupíte, budete se opravdu neskutečně bavit! Bruce v klobouku a s trojnásobným piercingem v uchu působí neskutečně charismaticky, hází všude kolem svoje typické hlášky a dokáže ukradnout třeba i žvýkačku amercikému prezidentovi z pusy (pokud by na to přišlo). Vedlešjí postavy jsou opravdu geniálně šílené, ať už začneme tajnou agentkou Vatikánu, jeptiškou a delfínem v jedné osobě s tváří Andie MacDowell, přes šíleného milionáře Granta nebo tajným agentem CIA Jamesem Coburnem a jeho "čokoládovými tyčinkami" konče. No a sám velký Leonardo by se asi divil, co se dá s jeho vynálezy všechno vyvádět. ()

kinej

Bruce Willis zaexperimentoval coby scénárista. Musím říct, i když nevím jaký byl ve skutečnosti jeho podíl, že to mohl být mnohem hroší průšvih. Sice to není žádné dílo hodné dalšího rozboru, rádoby tajemné Da Vinciovské kulisy jsou patetické, ale alespoň jsem se párkrát uchichtl. Nejlepší a asi jediný nezapomenutelný moment filmu je pes chytající tenisový míček. ()

paascha

I v době, kdy mě ještě BW zajímal jako zajímavý a neotřelý herec - to je blbost, co? - byl tenhle film velká volovina, natož dneska. 1* za Andy, která v té době myslela na jiné věci, než svoje vlasy:-)) ()

Fiftis

Tak určite je to film, u ktorého sa výborne odreagujete, je to svižný akčne-dobrodružný film s prvkami komédie, proste tento film sa Bruceovi Willisovi podaril, ale aj tak tomu máličko niečo chýba. Miestami sa človek v deji stráca, ale aj tak je to v pohode. Teraz možno už klasika, ale keď som sa na to nedávno znova pozrel, tak ma to, až na niekoľko drsňáckych hlášok, neupútalo. V dnešnej dobe už to asi nie je ono. ()

Shakers

Čakal som trošku iný typ komédie, ale dalo sa to pozerať. Bruce Willis, tak ako vždy aj tu ťahá film do plusových hodnôt svojím ksichtom alebo hláškami. Čo je rozhodne fajn, preto ho máte vlastne radi. Herecké obsadenie nie je zlé, a ten príbeh ma tiež niečo do seba a je dobre a zaujímavo natočený, ale ty záporáci mi nejako nesadli, čo ma prekvapilo najviac. Neviem, ako keby bol Bruce na plátne sám a nemal výraznejšieho protivníka. Aspoň, že scény s Bruceom a Andie MacDowell bol fajn. 65% - 3* ()

lamps

Věděl jsem, že to bude asi velká hovadina, věděl jsem, že se jedná o film, který prodělal nejvíc peněz v historii (cca 57 milionů dolarů), a věděl jsem také, že Willis v ryze komediálních rolích umí pořádně přestřelit. Přesto všechno jsem se ale na Hudson Hawk hodně těšil- bláznivá parodie se známými tvářemi mi totiž vždycky přijde k chuti. No a výsledek je opravdu nepředstavitelný. Děj je stupidní do takové míry, že akční perly s Chuckem Norrisem by se mohly promítat na filmové akademii, pitvořící se herci zesměšňují sami sebe a na opravdu povedený fór se scénárista hodně zapotí. Jenže film neskutečným způsobem táhne právě Bruce Willis, jehož ironický úšklebek je prostě neodolatelný a svou roli si užívá tak viditelně, až mu ji nakonec uvěříme. Navíc se pořád něco děje, příběh má ohromný spád a v druhé půlce už jen srší šílenými gagy, mezi nimiž se naštěstí najde i pár nezapomenutelných. No a akční závěr nasadil celé taškařici takovou korunu, že ty 2* bych si snad nadosmrti vyčítal, i když by asi byly úplně zasloužené. 55% ()

Pepinec

U sledování Hudson Hawk jsem měl stejné pocity, jaké mívám při snaze zabrzdit na lyžích uprostřed ledové plotny. To člověk hraní jako o závod, řve na celé údolí, zatíná svaly, o kterých do té doby neměl páru, a když samým vyčerpáním dosedne na prdel a zarazí se o strom na kraji lesa, ohlídne se zpátky nad sebe, uzří svoje kamarády jak se mu z hřebene ďábelsky řechtají, a z posledních sil na ně zařve: "jeďte po modrý, volové!" ()

Nin

V dětství jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Brucem. No ale někdy na to kouknu znova a pak ohodnotím :) ()

misterz

Aj napriek hodnoteniu a niektorým komentárom, ja som si film vyslovene užil. Tiež nechápem, prečo by ho rád B. Willis vymazal zo svojej hereckej histórie (aspoň tak som niekde čítal). Páči sa mi námet, je tu kopec zábavy a srandy, ani o vtipné hlášky nie je núdza a pritom si film zachováva kultivovanosť, zaujímavú dejovú linku po celý čas a pekný koniec. 80/100 ()

mzss1

Hodně střelená trhlá komedie, ale mě to bavilo. Willis mě tu bavil, dost jsem se tu zasmál. Nějakou scénu bych vygumoval třeba, ale tak co mam asi dále psát. Pro mě tak na 84% = **** ()

kingik odpad!

Dost možná jeden z nejhorších filmů Wilisovi bohaté kariéry. Film vůbec nedává smysl, nedrží pohromadě a neobsahuje ani jeden zajímavý moment. Prostě dokonalá břečka, která skončila obrovským komerčním krachem. ()

Snorlax

Mám ráda nenáročné oddechovky, ve kterých hraje Bruce, ale tenhle pokus o asi parodii Bondovek příliš nevyšel. Některé bonmoty pobaví, jiné jsou již bohužel za hranicí vkusu. Na křečovitost od Willise nejsem zvyklá. ()

Legas

Hodně šílené, celkem vtipné, dá se to. Bez Bruce Willise bych to ale vidět nechtěl. Hodně se mi líbí scény s písničkami místo stopek. ()

Šakal

Sice naprostá střeštěnost, ale takový ten typ, který oko diváka potěší. Milá blbůstka s " jestřábem " Brucem Willisem, jeho parťákem Tommym ( Danny Aiello), potěší James Coburn a půvabnou jeptiškou Andie MacDowell. Ať v rudých šatech, jeptišském taláru a černých brýlích, či jako "specialistka" na delfíní řeč :o), vždy ji to zatraceně sluší. Andie...., já jsem také hříšník :o) Tímto končím komentář a jdu si dát capuccino :o) p.s. chytit za jízdy na nemocničním vozíku zrovna mentolky, tomu já říkám pořádný pech :o) ()