Highlander: Zúčtování

Highlander: Endgame

Highlander: Zúčtovanie

Highlander: Endgame

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2000, 84 min (Director's cut: 101 min)

• choze

Filmový a seriálový horal se setkávají, aby to jednou provždy rozsekli. Zpočátku to vypadá na sice laciné, ale pohodové videobéčko (přepadení svatyně), u kterého rejža nemá problém s nasekáním dostatku efektních záběrů pro trajler, ale pak se to začne utápět v nezajímavých soubojích na meče a hlavně v nesnesitelném romanticky plačtivém blábolení o osudu a moc tomu nedodá ani zombioidní Lambert, herecký tragéd Paul, mrštný Yen, vesele přehrávající záporák Payne či fešná Barbuscia. Ale tahle série šla vždycky mimo mě.(27.10.2009)

Dle mýho to není až taková tragédie. Film zcela evidentně utrpěl kráceníme ve střižně a moc to nevytrhnou ani levný digi triky v závěrečným zúčtování. To bylo fakt peklo. Jako největší chybu vidím to, že se tvůrci snažili do filmu implantovat věci a postavy z tv seriálu. Už v tom seriálu mě nebetyčně sralo, jak si vymejšlejí různý krávoviny, kterýma akorá devalvovali highlanderovskou mytologii a tenhle film v tom vesele pokračuje. Nicméně jako akční výplach to neurazí.(22.5.2016)

• Testament

Smutné, velmi smutné "zúčtování". A může se Donnie Yen snažit jak chce, ale tuhle nastavovanou kaši a hlavně úplné rozmělnění původního nápadu nezachrání už nic. Tentokrát neprozradím moc, když napísu, že opět se minulost střetává se současností. SPOILER, který už stejně každý zná- že Lambert, coby Macloed příjde o hlavu, mě dokonale znechutil. Jakou silou musí oplývat jeho následovník, když se v něm sečtou schopnosti všech, co Connor Macleod kdysi porazil? A proč si Connor Macleod po tom, co porazil TOLIK silných bojovníků, myslí, že by neporazil dalšího v řadě? Kór když disponuje silou právě všech těch, kterým kdysi sám setnul hlavu, a že to nebyli jen tak nějaká ořezávátka? Měl jsem chuť dát nejnižší hodnocení, ale věřím, že může být ještě hůř...(21.8.2009)

• Campbell

Bohužel poslední sledovatelnej díl Highlandera je 3 díl. Kterej sice už taky nebyl ono ale furt jsem tam viděl kvalitu.Tohle už je ale potopený maximálně. Aarniokoski není schopnej natočit jedinou pozitivní scénu a když se ukáže že by se mohlo začít dít něco pořádnýho tak to totálně podkope svojí neschopností. A při tom má obstojný herce a zajímavej příběh. Herci nejsou špatní Lambert kde nemá herecký um má sympatie a Paul taky není špatnej, Pyyne coby záporák je dobrá volba tenhle chlapík se mi neokouká. Příběh je sice nic extra ale dokáže zaujmout, ale ted příjde to nejhorší a to jsou akční pasáže které jsou fakt špatné, kamera u nich či střich je neuvěřitelně idiotskej. Dal bych filmu 3* ale musel by to natočit někdo schopnější.(12.6.2012)

• casioa....

Po takmer kultovej jednotke...prišla dýka do chrbta...nazvaná....tak ....trefne: "zúčtovanie"...! A ono to sadlo....ako "riť na šerbeľ"..Proste...so všetkým....čo priniesla jednotka.., dvojka totálne zúčtovala :D Nech žijú nezmyselné pokračovania filmov....ktoré....dokážu presný opak....ako očakávajú filmové štúdia .-)) a tak trošku aj my- niekedy naivný divací. Ale..vlastne..je tu riešenie....neočakávať nič---je to ťažké....ale dá sa to....! Tak, nám držím...všetkým palce .-))(4.8.2008)

• - Trailer k filmu sa stal neslávne známym kvôli veľkému množstvu scén, ktoré sa do filmu nedostali. A tak divák môže vidieť Duncana a Connora prechádzajúceho časovým portálom či magické schopnosti hlavného záporáka, Jacoba Kella, jedine v tomto traileri. Neskôr sa objavilo tvrdenie, že niektoré zábery boli natočené kvôli tomu, aby sa film zdal atraktívnejším. (beso74)

• - Postava Jin Ke je voľne inšpirovaná skutočnou historickou osobnosťou menom Jing Ke. Bol to hosť na dvore Dana, korunného princa štátu Yan, ktorý sa preslávil neúspešným pokusom o vraždu cisára Qin Shi Huang (221 – 210 pred n.l.). (beso74)

• - Originálny titul filmu znel Highlander: World Without End. (beso74)