Highlander: Zúčtování

Highlander: Endgame

Highlander: Zúčtovanie

Highlander: Endgame

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2000, 84 min (Director's cut: 101 min)

• Marek1991

Tentokrát už pochovávanie hlavného hrdinu nakonci, troška kratší sex s iným dievčaťom, mečovanie s iným nepriateľom, rovnaká hudba nakonci nuda okolo toho všetkého, nuž pozerateľné to ako tak bolo, ale nadšený rozhodne nie som, lebo to bolo dosť zlé. Pozeranie som si musel predeliť, lebo som pri tom večer zaspával.(4.7.2012)

• casioa....

Po takmer kultovej jednotke...prišla dýka do chrbta...nazvaná....tak ....trefne: "zúčtovanie"...! A ono to sadlo....ako "riť na šerbeľ"..Proste...so všetkým....čo priniesla jednotka.., dvojka totálne zúčtovala :D Nech žijú nezmyselné pokračovania filmov....ktoré....dokážu presný opak....ako očakávajú filmové štúdia .-)) a tak trošku aj my- niekedy naivný divací. Ale..vlastne..je tu riešenie....neočakávať nič---je to ťažké....ale dá sa to....! Tak, nám držím...všetkým palce .-))(4.8.2008)

• JJ.Gibson

Ze čtvrtého dílu Highlandera je mi silně nevolno!!!! Tahle nesmyslná a nelogická slátanina, svým obsahem velmi připomíná druhý díl. Ale jelikož se zde všichni vykašlali a popřeli to, co bylo předtím, tak je to ještě o něco příšernější, což je co říc! Vůbec nechápu proč do toho Lambert šel, pač z tohoto nemohla koukat ani vidina výdělku. Vše zde působí neuvěřitelně lacině a nepřesvědčivě až hrůza, ať už se jedná o “herecké“ výkony, dialogy či exteriéry. Vážně nekoukatelné a doslova to pohřbívá, již tak rozporuplnou sérii…(4.10.2009)

Adrian Paul je toporný a tváří se jako vyjukaný blb. Toť k představiteli hlavní role, ke kterému je přivařena plytká romantická linie. Úvod zaměřený na Connora šlape, ale jakmile z aktuální dějové linie zmizí, ztratí se i dynamika a Paul se plácá od ničeho k ničemu. Přitom duo Lambert + Payne je fajn (Payne si záporáka užívá) a vyhodit Paula a 20 minut (hodnocena DC), pak by tu byl potenciál lehce stravitelné, nenáročné jednohubky naplněn lépe.(5.8.2015)

• choze

Filmový a seriálový horal se setkávají, aby to jednou provždy rozsekli. Zpočátku to vypadá na sice laciné, ale pohodové videobéčko (přepadení svatyně), u kterého rejža nemá problém s nasekáním dostatku efektních záběrů pro trajler, ale pak se to začne utápět v nezajímavých soubojích na meče a hlavně v nesnesitelném romanticky plačtivém blábolení o osudu a moc tomu nedodá ani zombioidní Lambert, herecký tragéd Paul, mrštný Yen, vesele přehrávající záporák Payne či fešná Barbuscia. Ale tahle série šla vždycky mimo mě.(27.10.2009)

• - V scéne na cintoríne, kde sa stretol Duncan (Adrian Paul) s Connorom (Christopher Lambert), sa pôvodne tí dvaja rozprávali po francúzsky. Neskôr, počas post produkcie, sa zmenil jazyk rozhovoru na škótsku gaelčinu. (beso74)

• - Travis Eddings z časopisu Film Threat o filmu prohlásil: “Po shlédnutí filmu Highlander: Endgame je zřejmé, že Aarniokoski nemá tušení, jak natočit film." (Terva)

• - Většina záporných hrdinů, se kterými Connor MacLeod (Christopher Lambert) bojoval v tomto i dalších dílech série, má jméno začínající písmenem K. V prvním filmu to byl Kurgan (Clancy Brown), v pokračování Katana (Michael Ironside), ve třetím díle Kane (Mario Van Peebles) a ve čtvrtém Kell (Bruce Payne). (tyzmrde)