Highlander: Zúčtování

Highlander: Endgame

Highlander: Zúčtovanie

Highlander: Endgame

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2000, 84 min (Director's cut: 101 min)

• choze

Filmový a seriálový horal se setkávají, aby to jednou provždy rozsekli. Zpočátku to vypadá na sice laciné, ale pohodové videobéčko (přepadení svatyně), u kterého rejža nemá problém s nasekáním dostatku efektních záběrů pro trajler, ale pak se to začne utápět v nezajímavých soubojích na meče a hlavně v nesnesitelném romanticky plačtivém blábolení o osudu a moc tomu nedodá ani zombioidní Lambert, herecký tragéd Paul, mrštný Yen, vesele přehrávající záporák Payne či fešná Barbuscia. Ale tahle série šla vždycky mimo mě.(27.10.2009)

• JJ.Gibson

Ze čtvrtého dílu Highlandera je mi silně nevolno!!!! Tahle nesmyslná a nelogická slátanina, svým obsahem velmi připomíná druhý díl. Ale jelikož se zde všichni vykašlali a popřeli to, co bylo předtím, tak je to ještě o něco příšernější, což je co říc! Vůbec nechápu proč do toho Lambert šel, pač z tohoto nemohla koukat ani vidina výdělku. Vše zde působí neuvěřitelně lacině a nepřesvědčivě až hrůza, ať už se jedná o “herecké“ výkony, dialogy či exteriéry. Vážně nekoukatelné a doslova to pohřbívá, již tak rozporuplnou sérii…(4.10.2009)

• plagjoklas

Je to fakt slabé, ale ja milujem Highlandera ako filmovú sériu aj ako seriál. Má to strašne veľa hluchých miest, ale nájdu sa aj svetlé body. Kebyže mám súdiť len súboj na streche medzi Connorom a Duncanom tak dám 4*, ale ja hodnotím celý film a ten sa na viac ako dve nevytoahne. Záverečný súboj je trápny, záporák monotónny, jeho pobočníci ako s nejakého haiťanského gangu. A scény z minulosti sa mi tiež bohvieako nepáčili, no aj tie mali jedno svetlé miesto. Dincanovu svadobnú noc. Ale to je skara málo na 87 minút. Jednoducho neklape to. Škoda, fakt veľká škoda.(9.1.2005)

• Marek1991

Tentokrát už pochovávanie hlavného hrdinu nakonci, troška kratší sex s iným dievčaťom, mečovanie s iným nepriateľom, rovnaká hudba nakonci nuda okolo toho všetkého, nuž pozerateľné to ako tak bolo, ale nadšený rozhodne nie som, lebo to bolo dosť zlé. Pozeranie som si musel predeliť, lebo som pri tom večer zaspával.(4.7.2012)

• Han22

Obrovské zklamání. Oceňuji pokus propojit svět filmů a seriálu, ale tím pádem je Connor zredukován na pouhého sidekicka, který ve filmu nemá prakticky prostor a ještě zemře a Duncan je zredukován na tupou bojující mašinu. K rolím Methose a Dawsona a jejich 5 resp. 7 větám ve filmu se ani nebudu vyjadřovat. Samotné příběh je totální béčko a navíc nezábavné (obrovské proslovy, démonické pohledy, tuny frází a klišé), souboje podivně sestříhaný... prostě blbost. Myslel jsem že ze znalostí seriálu se mi to bude líbit víc než před lety, ale ani omylem. Ruce pryč.(13.10.2009)

• - Originálny titul filmu znel Highlander: World Without End. (beso74)

• - V scéne na cintoríne, kde sa stretol Duncan (Adrian Paul) s Connorom (Christopher Lambert), sa pôvodne tí dvaja rozprávali po francúzsky. Neskôr, počas post produkcie, sa zmenil jazyk rozhovoru na škótsku gaelčinu. (beso74)

• - Většina záporných hrdinů, se kterými Connor MacLeod (Christopher Lambert) bojoval v tomto i dalších dílech série, má jméno začínající písmenem K. V prvním filmu to byl Kurgan (Clancy Brown), v pokračování Katana (Michael Ironside), ve třetím díle Kane (Mario Van Peebles) a ve čtvrtém Kell (Bruce Payne). (tyzmrde)