Highlander: Zúčtování

• Česko

Highlander: Zúčtovanie

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2000, 84 min (Director's cut: 101 min)

• Marek1991

Tentokrát už pochovávanie hlavného hrdinu nakonci, troška kratší sex s iným dievčaťom, mečovanie s iným nepriateľom, rovnaká hudba nakonci nuda okolo toho všetkého, nuž pozerateľné to ako tak bolo, ale nadšený rozhodne nie som, lebo to bolo dosť zlé. Pozeranie som si musel predeliť, lebo som pri tom večer zaspával.(4.7.2012)

• Psycho.R

Prvních deset minut jsem měl celkem pocit, že to půjde. Doufal jsem, že jde o návrat k původnímu epickému příběhu. Ale ne. Lambert se tu půl filmu ukazuje jen ve vzpomínkách, které děj absolutně neposouvají kupředu. Nic se tu neděje. Connor se chová jako idiot, ne jako nalomenej chlap se staletou bolestí jako v předešlých dílech. Ta série je o něm a sem opravdu nepatřil, je mi líto.(16.10.2012)

• lennyd

Zabitím některého z nesmrtelných získává jeho přemožitel všechnu jeho sílu. Na zemi jich již moc nezbývá, a jedním z nejsilnějších z nich je Jacob Kell (Bruce Payne), kterého žene touha pomstít se dávnému příteli, nyní největšímu nepříteli, Connoru MacLeodovi (Christopher Lambert) a celé jeho rodině. Connor má ale plán, jak za pomoci svého bratra Duncana (Adrian Paul) Kella zničit... Pokud má být každý nový díl (jakékoliv) série horší než ten předchozí, tak mi brzo začnou docházet hvězdičky. Highlander je jednou z takovýchto sérií - vcelku slušný nápad je každým dalším dílem víc a víc zašlapáván do země, až se pohybuje těsně nad hladinou odpadu (a někdy i pod ní). Čtvrté pokračování nepřináší lautr nic nového, jen hromadu filmových klišé (včetně otřepaného naučení se jednoho bojového triku na začátku filmu, a jeho využití na konci). Jediné pozitivní na tomto filmu je snad to, že už se případné další díly budou odehrávat bez hlavního hrdiny předchozích dílů (Christophera Lamberta), který si zde sáhl snad na úplné dno (viz jeho otřesné převleky)...(23.4.2012)

• Slavníkovec

Vše co film sliboval, splnil. Moc toho, ale celkově bohužel neukázal. Prostě a jednoduše béčková akční bojovka. A tak to taky dopadá. Christopher Lambert prodal své jméno lecjakým filmům, ale tomuhle. Příběh stál za nic. Hodně mi připomíná Mortal Combat. To tehdy byl, ale hit. Tento film zanechá v očích diváka jen slzy nad promrhanými penězmi, které se daly investovat rozhodně lépe.(6.7.2007)

• choze

Filmový a seriálový horal se setkávají, aby to jednou provždy rozsekli. Zpočátku to vypadá na sice laciné, ale pohodové videobéčko (přepadení svatyně), u kterého rejža nemá problém s nasekáním dostatku efektních záběrů pro trajler, ale pak se to začne utápět v nezajímavých soubojích na meče a hlavně v nesnesitelném romanticky plačtivém blábolení o osudu a moc tomu nedodá ani zombioidní Lambert, herecký tragéd Paul, mrštný Yen, vesele přehrávající záporák Payne či fešná Barbuscia. Ale tahle série šla vždycky mimo mě.(27.10.2009)

• - Tento film mal byť pôvodne premostením medzi filmom Highlander (1986) a televíznym seriálom Highlander: The Raven (1998). Tieto plány vážne narušilo zastavenie natáčania tohto seriálu, navyše producenti museli riešiť problémy s obsadením, čo natáčanie značne oneskorilo. Štúdio Dimension Films nakoniec tento nápad úplne zavrhlo. (beso74)

• - Do role Jacoba Kella tvůrci zvažovali také obsazení Billyho Idola a Jean-Clauda Van Damma. (Terva)

• - Originálny titul filmu znel Highlander: World Without End. (beso74)