Úplné bezvětří

Thriller podle románu Charlese Williamse se odehrává v Tichém oceánu a téměř celý na jedné lodi. John a jeho žena Rae chtějí strávit nějaký čas sami, daleko od lidí. Avšak jejich samotu nečekaně naruší trosečník, kterého zachrání. (NFA)

corpsy

Skvelá a napínavá thrillerová jazda s naozaj démonickým Billim Zaneom a sympatickou dvojicou Kidman - Neill. Film, ktorý sa oplatí po nejakom čase si ho pripomenúť. ()

sidzej

Sam Neill, Nicole Kidman a Billy Zane prichádzajú, aby nás poriadne vystrašili. Ak si myslíte, že je nemožné, aby bol film odohrávajúci sa celý na mori v malej jachte s troma hercami napínavý a zaujímavý, tak vyskúšajte toto. Presne tak! Hitchcockovská atmosféra prichádza po 20-tich minútach a končí 10 sekúnd pred koncom filmu. Ultralacný nezávislý thriller sa stal jedným z mojich najobľúbenejších hororov rovnajúci sa pocitu z Kocky či z filmu Tí druhí. Ale pozor! Kvalita DVD je úbohá, a film je kvôli cenzúre o 3 minúty kratší. Radím vám zohnať si originál z telky, netu či archívu. V opačnom prípade si jednu hviezdičku uberte. ()

ladko

Neskutočne napínavý thriller sa dá rozohrať aj s dvomi ľuďmi na palube lode...Film je naozaj veľmi napínavý a aj keď koniec je trošku pritiahnutý za vlasy, vôbec to nevadí. Keď ste to ešte nevideli a zachytíte to niekedy v telke, niet čo váhať. ()

Korbitch

Billy Zane jako psychopat rozhodně nezklamal a Sam s Nicole hrají to svoje. Lokalita otevřeného moře také zafungovala na výbornou a vidina jediné lodi široko daleko jen atmosféru umocňuje. Proto je mi záhadou tak nízké hodnocení tohoto díla. Buďto zde přítomní měli v dětsví až moc sugestivní zážitek z Čelistí nebo trpí mořskou nemocí :-) ()

Vyrida

Tady musím opravdu smeknout, jak z minima natáčecích možností, se dá nakonec vytřískat koukatelný a poměrně i napínavý film. Velkou zásluhu na to má samozřejmě i náš hvězdný trojúhleník herců, který občas sice vyvede nějakou tu logickou volovinu ( to je však chyba scenáře ), ale jinak hrají s přehledem a hlavně věrohodně. Popravdě jsem, ale s konečným hodnocením nakonec přeci jen trochu váhal, pač ta finální scéna byla podle mého vkusu trošku přetažená přes hlavu, ale za odvahu a trochu z i nostalgie si Dead Calm ty čtyři hvězdy zaslouží. ()

MikO_NR_1909

Čistá rutina. Akurát je podfarbená atmosférou tichého pacifiku, ale scenár už je dokonale známou firmou. Dá sa na to pozerať, aj zasmiať a občas i vypäto sledovať. Tie komické zvraty sú ale poriadne silnou kávou. Vec na jedno použite. ()

Vojcl

Výborný thriller, který zaujme hereckými výkony a houstnoucím napětím.. Další důkaz, že i za málo peněz pořídíte hodně muziky!!! ()

Freemind

Slušně natočený a klasicky vygradovaný thriller. S některými scénkami to sice trochu přeťápli (harpuna ve dveřích, světlice v hlavě), ale jinak nemám výtek. Poznámka - vždycky jsem si myslel, že Nicolka musela být hezká alespoň zamlada. Chyba lávky. ()

RAiken

Konečně thriller přesně jak má být. Sympatické hlavní duo, úžasně sympaticky nesympatický záporák a patřičně stísněný prostor, kde se mohou tyto 3 skvěle zahrané postavy pohybovat. Ke všemu ještě působí všechny osoby tak nějak lidsky a chápete jejich jednání a ani u jednoho z nich si nemůžete říct: Bože, to je ale v*l nebo k***a, poněvadž všichni jednají tak, jak byste očekávali nebo alespoň jak si myslíte, že byste jednali pod takovým tlakem. Takže thriller na pohodu a svěží... ()

HareS

Evidentný dôkaz, aký napínavý a nervóznou atmosférou disponujúci, až minimalistický film sa dá stvoriť s nízkym rozpočtom a talentom vtedy ešte v domovine režírujúceho Phillipa Noycea, ktorý sa neskôr vydal do služieb Hollywoodu, aby sa znepokojujúcej atmosfére Úplného bezvetria už nepriblížil. Film dodržiava čarovnú formulku jednoty miesta, pomaly sa stupňujúce napätie je čoraz intenzívnejšie a skľučujúce pocity vrejúce v divákovi sú tak ešte omnoho tiesnivejšie. Skvelo napomáha aj skutočnosť, že film je prakticky priestorom len pre troch hercov. Zaujímavosťou a takým malým paradoxom je, že svoju hereckú kariéru tu rozbiehala Nicole Kidman, zatiaľ čo Austrálska nová vlna, predstavovaná práve aj Úplným bezvetrím, ako jednou z jej posledných lastovičiek z konca 80. rokov, dohasínala (aby bola na počiatku 90. rokov nahradená tzv. Post New Wave). 75% ()

MATADOR

Nepopsatelný thriller odehrávající se na širém moři mezi třemi postavami. Výborně napsané a zahrané, radost pohledět. Škoda toho šíleného závěru, jinak bych šel na čtyři. ()

radektejkal

Film snad jenom pro obdivovatele Nicole Kidmanové, jinak pouze zvizualizovaný paskvil. Bizarní terapie šoku po fatálním silničním neštěstí. Pokud jsem se díval na stejný film jako ti, co dali čtyři hvězdy, pak pro mě pojem "film" začíná ztrácet veškeré kontury. Nevím, co komu může dát primitivní příběh o "dobíjení Kostěje Nesmrtejného" - čehož se stejně nedá dosáhnout jedem ani zbraněmi, neboť jeho duše je oddělena od těla a umně skryta. ()

honajz2

Možná bych dal i víc, protože ten nápad se mi líbí hodně, ale prostě to nejde. Dva lidi sami na lodi, uprostřed moře, kde nikde na dohled není ani kousek pevniny, žádná jiná loď atd., jen a pouze to moře - to už samo o sobě musí vyvolat silnou atmosféru, protože kdyby se něco podělalo, tak je jejich smrt skoro jistá. Jenže tady se to moc nedařilo, spíš jen v jednotlivých scénách, ale jako celek je to zbytečně rozvleklé a poněkud mdlé, takže jsem se místy docela nudil. On vůbec ten příběh nemá čím překvapit a stěží vyvolá nějaké silnější pocity, když si jen tak očekávatelně plyne od začátku do konce, ale to mi až tak nevadí, horší je to s chováním postav, které je nelogické. Třeba John nechá svoji manželku samotnou na lodi s úplně neznámým chlapem přičemž když sám tuší že je něco špatně (!) a takových situací je tam mnohem víc, jen proto, aby to mohlo trvat a "napínat" co nejdýl. Jako, natočené je to hezky, zahrané jakž takž dobře a pár atmosférických scén se tam taky nejde, ale nejen že mě to moc nechytlo, ono to ani není moc promyšlené. A moje váhání mezi slabými třemi a silnýma dvěma (protože na námět pár lidí sami uprostřed moře bez možnosti se jinak než lodí dostat na pevninu mám docela slabost) nakonec rozhodl ten klasický klišovitý konec, který nejen že nechápu proč tu je, ale taky se mi sem vůbec nehodí. U takové Noční můry z Elm Street nebo Pátku třináctého to ještě překousnu, ale sem se těch posledních 5 minut vůbec nehodí... Lepší 2* ()

lekr

Příšerně stupidní béčko, které navzdory hvězdnému obsazení působí hodně televizně. Zápletka filmu nenabízí vůbec nic nového, jedná se spíše o kombinaci televizní detektivky a laciného hororu, která je zasazena na notně komorní prostředí otevřeného moře. Děj snímku je víceméně předvídatelný, má malý spád a celkově působí hodně nudně. A navíc vzhledem k tomu, že moře ani jachty rád nemám a herectví panů Neilla a Zana mi taky nebylo nikdy po chuti, mě tento film nijak neoslovil a spíše otrávil. Proto pouze za výbornou Nicole Kidman a pár dobrých scén dávám slabé dvě hvězdičky. ()

Martin741

Na natocenie kvalitneho filmu netreba ani miliony dolarov za triky, PC efekty a neviemake kulisy a scenerie. Staci, ak sa film odohrava na mori, a ak sa k tomu pripocita nejaky psychopat /Billy Zane/ a strasidelna atmosfera, tak nadpriemerny film je na svete : 77 % ()

Nautila

I když se nejedná o nic extra, mám tenhle film ráda. I když je to plné blbostí (tak ho už konečně pifni, kruci) a divných dialogů, i když nesnáším tyhle konce typu - záporák je živej, mrtvej, živej, mrtvej - a i když je chování psychopata zcela neodůvodněno.....mám tohle ráda. Hlavně kvůli nehybné a těžké atmosféře, prosycené osamělostí a bezmocností. ()

cariada

Název filmu je dost závádějící, nebot o žádné bezvětří se tam nejedná ba naopak je tam i pěkná bouře. Čekal jsem od toho víc, ale i tak to nebylo špatné, ale mohli mnohem víc tlačit na pilu, zvlášt konec byl tak strašně předvydatelný, že jsem jen čekal odkud vyskočí to ani jinak být nemohlo. ps-chudák pes ten musel trpět mořskou nemocí. ()

Návrat krvavého kapitána

Návrat krvavého kapitána