Rambo II

• USA Rambo: First Blood Part II (více)

Veterán z vietnamské války John Rambo je zavřený a pracuje v kamenolomu. Jeho bývalý velitel plukovník Trautman za ním přijede a nabídne mu, že ho dostane z vězení, když pomůže zachránit zajatce ve Vietnamu. Rambo souhlasí a letí na základnu do Thajska. Má za úkol najít zajatecký tábor a potvrdit jeho existenci fotografiemi – nesmí však vejít v kontakt s nepřítelem. Velitelem operace je Murdock, který v Rambův úspěch příliš nevěří, ale chce uspokojit své nadřízené. Rambo má seskočit z letadla, ale seskok se nevydaří: zůstane viset za popruhy a musí se odříznout. Murdock chce akci zrušit, protože nevěří, že by Rambo mohl takový skok přežít. Plukovník ho ale přemluví ať počká alespoň 36 hodin... Rambo přežil a setká se se spojkou – ženou, která ho má dovést na místo určení. Po řece je přeplaví říční pirát a v noci dorazí k táboru. Při prohlídce najde Rambo několik zajatců zavřených v chatrči a jednoho přivázaného ke kůlu. I přes jasné rozkazy se rozhodne tohoto muže zachránit. Společně prchají džunglí a pronásledují je vietnamští vojáci. Nastoupí na loď, piráti je ale chtějí zajmout. Rambo je zneškodní a potopí i člun, který na ně zaútočil. Mezitím se k místu setkání blíží vrtulník s plukovníkem, který má Ramba vyzvednout. Nahlásí Murdockovi, že má Rambo s sebou jednoho ze zajatců a ten dá okamžitě rozkaz ke zrušení akce. Když plukovník protestuje, namíří na něj pilot zbraň a on nemůže nic dělat. Murdock předpokládal, že tábor bude prázdný, a tím pádem se kongres o zmizelé americké vojáky přestane zajímat. Přítomnost zajatců ale mění celou situaci... (TV Prima)

emo

Kvalitný akčňák s hutnou atmoškou! A nie je to len nostalgia... Nedosahuje kvalít originálu, ale v podstate došlo k celkovej zmene žánru, takže je to o.k. ()

c.tucker

Film o dost slabší než původní. Zde už John vraždí po desítkách vietnamské vojáky, aby se ukázal jako velký americký hrdina, ale i tak má stále své kouzlo. ()

mortak

Politici prohráli válku a pošpinili čest amerických vojáků. Teď je na Rambovi, aby zvítězil ve Vietnamu.A taky že jo - zbraněmi, silou, ale i láskou (vietnamská dívka se na něj nivě podívá a řekne: Nejsi nepotřebný) Dále se dozvíme, že vším jsou Rusové a na závěr si vyslechneme Rambovo poselství americkému národu (zemřel by pro něj, ale nemůže se dívat, jak se na veterány z Vietnamu kydá hnůj). Akční scény jsou nereálné - třeba pří útěku z tábora Rambo zdvihá dráty, není nijak chráněný a za ním zuřivě štěkají kulomety. Vůbec tímto dílem se z Ramba stal omnipotentní Bůh - je přítomen v džungli všude a nikde. ()

Icefist

Chtělo by se říct, že je to vlastně uplně jinej film než jednička. Rambo se tentokrát představí v džungli, kterou se musí proklestit k záchraně několika amerických válečných zajatců. Je ovšem velením podveden, a tak musí nakonec "jet na vlastní pěst". Žánr se tu oproti předchůdci mění vyloženě na akční záležitost, všechna psychologie je ta tam. Místo toho tu máme monstrózně vybuchující šípy a jiné perličky. Ovšem prostředí je zpracováno celkem hezky a když si odmyslím pár nelogičností, tak s klidným srdcem můžu dát 70 %. Oblíbená část- Rambova odpověď na lodi na otázku, co nosí štěstí jemu ()

WolfR

Super pokračovaní Ramba! Pro mě opět skvělá akční podívaná, stejně jako první díl! Rambo je ve vězení. Je ale povolán zpět do akce. Je povolán tam, odkud má všechnu svou bolest, do Vietnamu. Děj oproti prvnímu dílu trošku slabší, ale ta akce. Ta je úžasná! Jak sem tady již psal. Pro mě jsou filmy s Rambem symboly akce. A té je tu více než dost a je bombová! Je to fakt nářez! Fanoušci akčního filmu by si Ramba 2 neměli nechat ujít! Je to sice vlastně nesmysl, jediný muž proti celému táborů ozbrojených Vietnamců a Rusů, ale já říkám; no a co?! Byl to masakr! 5 hvězd. ()

Venkovan

Kdyby U.S. Army měla jednoho takového Ramba, možná by ten "Vietnam" Američané vyhráli. Jako malý jsem snad i věřil, že takto to může ve válce vážně vypadat, kdy se jeden voják vyrovná celé armádě. ()

animaxis

Po prvním díle mě Rambo II poněkud zklamal. Od druhého dílu jsem dostal přesně tu bezduchou akční řežbu, kterou jsem očekával už od prvního dílu (a který mě nakonec mile překvapil tím, že má i jistou hloubku). Některé scény se mi tu sice líbily, ne že ne (akce je tu přece jen natočena dobře). Nicméně celkově na mě tento film působí spíš průměrně a z mého pohledu v sobě opravdu nemá nic extra. Přesto jsem ale zvědavý na další díly. ()

gambit

-"Co je to?" -"Luk... Nedělá hluk!" Pronesl ještě předtím, než s tímto lukem vyhodí do povětří celou vesničku i s vojenským konvojem.. To je prostě John Rambo. ()

otík

Ačkoliv jde o pouhou střílečku, je mé vysoké hodnocení dáno především tím, že jsem Stalloneho fanda a především velký přítel série o Johnu Rambovi. Zde je Sly pěkně tvarovaný a namakaný, hustě naštvaný na všechny kolem a dá pořádně zakouřit těm hajzlíkům, kteří ho kdysi věznili a mučili a teď mu ještě k tomu sejmuli jeho kočku. Naprostá blbost, která se stala klasikou díky neuvěřitelné nadupané akci, je pro mě stále špičkově natočenou slátaninou, kterou už nikdo nezopakoval (teda kromě Žhavých výstřelů II). ()

tom88

Jeden z najakčnejších filmov čo som kedy videl. Rambovi sadol les, džungľa aj púšť. Je to slabšie ako prvý diel, ale zachovalo si to podstatné z Ramba. Znovu je to jeden veľký hrdina, ktorý vystrieľa polovicu Vietnamu podobne ako v jednotke zničil polovicu mesta. Dej nieje zlý, je to svižné aj keď to chvíľami umrtvovali nudnejšími scénami. Stallone je na rovnakej úrovni ako v Prvej krvi, podobne ako Crenna, ktorého mali viacej využiť. Myslím, že je to potešujúce pokračovanie. 73%. ()

Radiq

Jako vždy - jednička se vyvede a další díly už jsou jenom slabej odvar. Z Ramba je už jenom sval na zabíjení a kdo neviděl jedničku, neví o něm jinak zhola nic. Zastřelí každýho, ho každej mine. Já vím, je to klasika kvůli tomu, že za komunistů se tady stal Rambo trochu legenda, ale kvůli nostalgii nebudu nadhodnocovat. Je to totiž dost blízký nějakýmu béčku. Obzvlášť jsem se bavil, kolik toho v tom filmu Stallone řekl - většinou jenom "Yeah." nebo "No." Jo a nechápu, proč se to v originále jmenuje opět First Blood, když ta byla už v jedničce... ()

Deyw

Uz to neni survial ale akcni...o to mozna vic zabavnejsi pokracovani ramba..nekdo si ho zamiluje nekdo ho bude nenavidet...jako v prvnim rambovy je tu skvela hudba a sly ve skvely forme...nic neni lepsiho nez se divat jak sly drti svoje nepratele lukem...to se musi videt...doporucuju vsem co maji radi akcnaky tohle si zamilujete :P ()

3n3my

Rambo 2 taktiež ešte neprináša veľa krvi, ale akcie je pomenej (na prvú sa čaká pol hodinu) a Rambo je tu takmer nezraniteľný. Áno, dvojka už je niekde inde ako bol jej predchodca, spadá do tých klasických vyvražďovačiek (partnerka - smrť - pomsta), no aj napriek tomu ide stále o nadpriemer - potiahnu ju najmä na vtedajšiu dobu skvelé explózie. ()

MJMilan

První díl bývá zpravidla nejlepší, když bývá nějaká vícedílná série. Rambo toho není výjimkou, avšak který správný chlap se na tohle prostě nedívá s chutí? Toliko vystřílených nábojnic, prostě lahoda ... ()

panMartin

Jeden ze symbolů 80. let. Povedené pokračování akční klasiky. Film má zajímavý příběh, kdy se Rambo dostane z vězení do akce zpět do Vietnamu, aby zachránil zbývající členy amerického týmu z války. Film je napěchován dokonalou akcí. Ve filmu vidíme veškeré Rambovi dovednosti, třeba dokonalé krytí v lese atd. Film má rovněž pěknou hudbu. Sylvester Stallone, který všem rákosníkům i rusákům ve vietnamské džungli pěkně natrhne prdel. Opravdu kultovní a nezapomenutelný film!! Slye je zkrátka borec!! ()

Nivenx

Druhý díl se z města stěhuje zpět do Vietnamu. Drobet více přehnané ane tolik uvěřitelné jako první díl. Hodně drobných chybiček rozhodně v režii alá Rambo likviduje stovky jako naběžícím pásu a jeho nezabijou, jelikož si vždyky poradí. Ale dobře se na to i přes to všechno dívá. Nedovedu si představit, že by Ramba hrál někdo jiný, Stallone se do role parádně hodí. 70% ()

SeanLSD

Spolu s ROCKYM IV z toho istého roku vrchol reaganovskej protisovietskej ofenzívy v Hollywoode. Čistá propaganda, brutálna akcia, bez snahy o presah, mokrý sen nadšencov do militarizmu, ale tak dobre natočený, že to milujeme všetci, čo nám v žilách bublá testosterón. A James Cameron už z pozície scenáristu predvádza schopnosť aj z najtriviálnejšieho námetu vyžmýkať čo sa dá. Spisovateľ David Morrell, Rambov stvoriteľ, napísal na objednávku aj novelizácie 2. a 3. filmového pokračovania, napriek tomu, že ho na konci svojho pôvodného románu nechal zomrieť. Do značnej miery realistický človek bol tak oživený ako ikonická hyperbolizácia, komiksový superhrdina, neporaziteľný stroj na zabíjanie. ()

Wallas

Film je bezesporu legendou, ale vzhledem k neskutečnému množství nejen faktických (zdá se, že v osmdesátých letech se akční filmy dělaly jen s jednou vojenskou výbavou), ale i formálních filmařských, které jsou neodpustitelné. Hvězdičku si zaslouží za definování žánru a za vznik výborných parodií, které se sami nabízejí. ()

Cedr

Ještě víc béčkovější než první díl, v tom dobrém slova smyslu. Snaha o jakési poselství a myšlenku je opět přítomna a sedla mi víc než v prvním Rambovi. Jo, je to všechno strašně cheesy, ale ještě masivnější akce, ještě větší nůž a sexy Co tomu dávají šťávu. ()

hans500

Po vynikající První krvi je Rambo 2 mnohem horší, ale přesto jde o velmi dobrý akční film. Stále ještě zbylo pár ucházejících dialogů, nicméně tentokrát jde hlavně o akci, které je to mnohem víc. Stallone tentokrát již předvádí pouze svůj standartní výkon, Richard Crenna stále slušný, akční scény jsou velice dobře natočené, film má přiměřené tempo a nepostrádá spád. Po výborném dramatu pouhé akční béčko, avšak jedno z nejlepších z 80. let, tudíž slabší 4*. ()