poster

První velká vlaková loupež

 • Česko

  Velká vlaková loupež

 • Velká Británie

  The First Great Train Robbery

 • Slovensko

  Prvá veľká vlaková lúpež

 • USA

  The Great Train Robbery

Dobrodružný / Krimi

Velká Británie, 1978, 110 min

 • Pepinec
  ****

  Tenhle film musí být snem každé ženy, protože je v něm důležitější příprava s předehrou než samotný akt. Čtu tady něco o nudě, ale kde jako byla? Zrovna včera jsem byl v takové formě, že by mě uspala už pouhá znělka večerníčku, a přesto jsem k vlakové loupeži spotřeboval jen jedno kafe. Asi je to mými sympatiemi k podfukářům všeho druhu, protože na rozdíl od Tykwera a jeho Loly si myslím, že občas neuškodí někoho o něco obrat. Čili jsem jeden z davu, který na konci Edwardovi nadšeně tleská. (Challenge Tour 2015, film č.3)(6.4.2015)

 • Expendable
  ****

  Film mě velmi zaujal už i detaily přípravy na loupež.Jak Connery a Sutherland číhali na peronu a měřili na stopkách jak dlouho to trvá hlídači když si někam odkočí, potom jak dělali otisky toho klíče to jsem docela koukal jak precizně i na film to udělali.A nebo scénka jak Sutherland se převlíkl za mrtvolu a aby to nabylo na realitě mu Connery dal do rakve mrtvou kočku.A konec je velmi dramatický.No dál už vám to nebudu vyprávět to musíte vidět sami, jedná se o skvělý film.(30.8.2009)

 • Kothy
  ****

  Dost promakaný heist movie podle skutečné události. Sean Connery a Donald Sutherlan hrají dvojici zlodějů, které se v roce 1855 podařilo vykrást trezor plný zlata z jedoucího vlaku. Byl to skutečně mistrovský kousek. Velká část filmu se zabývá plánováním. Samotná loupež je až na konci. Je to dost vychytané. Oceňuji i způsob, jakým to bylo natočeno, protože tyto scény muselo být tehdy určitě dost složité natáčet. Určitě stojí za vidění. "Práskni do toho!"(6.5.2020)

 • Falko
  ****

  Zabavny film so skvelym Seanom Connerym, ktoremu by snad nikto neuveril, ze prave on ma v plane vylupit zlato v iducom vlaku. Uz to chvilami vypadalo dost beznadejne, ale Connery vzdy prisiel s genialnym napadom, ako okabatit policajtov a vzdy pripravil nejaky prekvapujuci plan. Vdacny mozem byt Michaelovi Crichtonovi, pretoze prave on ma uz raz prekvapil svojim scenarom k JURSKEMU PARKU (1993) a aj tento film, ktory aj sam reziroval, natocil zrucne a zabavne. Oplati sa ho vidiet, ak mate radi napinave dobrodruzne filmy, kde nechyba humor... 30.01.2009 _____ Sean Connery - (Edward Pierce) +++ Donald Sutherland - (Robert Agar) +++ Lesley-Anne Down - (Miriam) +++ Alan Webb - (Edgar Trent) +++ Hudba: Jerry Goldsmith +++(30.1.2009)

 • jojinecko
  ****

  Veľmi príjemná a oddychová záležitosť s najsympatickejšími možnými "záporákmi". Vynikajúce skĺbenie doby britskej gentlemantskej spoločnosti s kriminálnou zápletkou, okorenenou niektorými napínavejšími scénami a anglickým suchým humorom...Oveľa sympatickejšie a charizmatickejšie ako "novodobý" Dannyho Parťáci a podobné filmy:)(14.2.2010)

 • - Sean Connery strávil několik dnů na jedoucím vlaku. Ten se měl pohybovat rychlostí 50 km/h, Connery však argumentoval, že jel mnohem rychleji. Pilot helikoptéry potvrdil Conneryho podezření, že jel asi 80 km/h. (Kulmon)

 • - V scénach, keď čistý Willy (Wayne Sleep) uteká z väzenia po strechách domov, sú rôzne zábery na mesto - všetky sú maľované ako kulisy, ide to dobre poznať.

 • - Sean Connery původně odmítl účast ve filmu, protože si myslel, že bude natáčení „příliš obtížné“. Byl požádán, aby vše znovu zvážil. Sean si přečetl Crichtonův román, osobně se setkal s autorem a nakonec změnil názor. (Tonula)