První velká vlaková loupež

The Great Train Robbery

Dobrodružný / Krimi

Velká Británie, 1978, 110 min

• Hejtmy

Ani dobrej Sean Connery nezachrání tuhle nehoráznou nudu. Začátek je ještě docela koukatelnej, ale když se pak potřetí dokola opakujou pořád ty samý zlodějský finty a nic se ve filmu neděje, nemůžu se u filmu bavit. Občasná snaha o vtipný odlehčení se nepovedla už vůbec, takže ani není jasný, jestli sledujete krimi film o vloupačce nebo parodii na něj. Jedna hvězda za Conneryho a prostředí staré Anglie, který mám rád. 10%(29.5.2009)

Miestami je to trosku naivne, ale inak som bol spokojny. Vidiet Sutherlanda a Conneryho v tak dobre natocenom filme je proste lahoda. Pacil sa mi aj soundtrack, ktory filmu pridava na dobrodruznosti. Niektore vtipy boli tiez trefne. Hlavne zaverecne: "I wanted the money." Pacilo sa mi aj prevedenie, mam na mysli kameru, kostymy a sceny. Proste sa na to velmi dobre pozeralo. Ako je to sem-tam naivne, tak je to aj z casu-nacas trosku nudne. Zub casu sa prejavi na vsetkom. Rok vyroby vsak nemoze odradit.(30.1.2015)

Nejsem si jist, jestli Connery jako Edward Pierce projevil více pečlivosti při plánování konfiskace krymského zlata, či zastřihávání vlastního plnovousu. Co vím ale jistě, je to, že po střechách železničních vagónů hopsá jako Belmondo.. Viktoriánský heist kladoucí důraz na přípravu akce, vtip a neřesti gentlemanů, protože každý gentleman není zas takový gentleman..(29.12.2015)

Já jsem si myslel, že se podívám na peckovní drama, ale ona to je dost povedená komedie teda! Fakt mě to mile potěšilo, že takové téma zvládli lehce komediálním způsobem a je to i napínavé (scény na vlaku). Dobré herecké obsazení - Conneryho jsem poprvé viděl v komediální roli a jak mu to šlo pěkně, výborný je taky "starý" Sutherland, který se mi začíná líbít čím dál tím více. Přestože jsou hlavní postavy záporní, tak jim nelze nefandit aby jim loupež vyšla. Další z řady výborných anglických filmů.(28.2.2016)

To je prostě radost - náramně koukatelný film, skvělá oddechovka. Na své si přijdou kostýmní obžerové, fanoušci největšího skotského patriota od dob Rob Roye a v neposlední řadě samozřejmě i každý Sheldon Cooper - fanatický příznivec vláčků ve všech podobách. No a pak ten scénář. Ten scénář! Inu, je na tom vidět ruka jednoho z řemeslně nejzručnějších spisovatelů posledních padesáti let. Vynikající. Snad jen... kdyby se všechny prachy nevypráskaly na hadry, mohl Crichton ukázat více z dobového Londýna. To je snad jediná škodečka... No a ještě je možná trošku sporná ona glorifikace hlavní postavy - arogantního hajzla, zloděje a vraha, ale kdo by se na to v dnešní době ohlížel, že...(29.12.2011)

• - Manželka Seana Conneryho Micheline se rozzuřila, když viděla jeho nebezpečné kousky ve filmu. (Kulmon)

• - Na skutečné loupeži se podíleli pouze čtyři kriminálníci: Pierce, Agar, železniční strážník Burgess a železniční účetní Tester. Všechny čtyři klíče byly drženy na železničních stanicích. Dva v Londýně, dva ve Folkestone. Všechny byly dočasně ukradeny Testerem a Piercem, aby je Agar mohl duplikovat. Služební vůz nebyl zamčen zvenčí. Pierce a Agar byli vpuštěni dovnitř Burgessem. (Kulmon)

• - Poslední film André Morella. (Kulmon)