Pokračování úspěšného kinohitu o nevlastních sourozencích, kteří dokonale manipulují s lidmi kolem sebe a ďábelsky si zahrávají s láskou a sexem. Sebastian Valmont se zamiluje do naivní Daniely. Aby získal její srdce, rozhodne se skončit se svým nevázaným životem. Jeho zhýralé sestře Kathryn se ale vůbec nezamlouvá, že dal přednost naivní dívce. Doufá, že vše překazí, když Sebastianovi nabídne dvakrát tolik vášně a sexu. (oficiální text distributora)

kwoky

Hrozná kravina, která však má dobrou základní myšlenku (i když je to vlastně vykrádačka jedničky) a líbí se mi některé momenty. Nedoporučuji, ale dvě hvězdičky dám. ()

cityman

Dvojka se asi nemůže rovnat s jedničkou ani v rozpočtu, ani v kvalitě hereckého obsazení. Nicméně co se příběhu a hlavně závěrečného rozuzlení týče není na tom zas až tak zle. Když vezmeme v potaz, že film byl točen s tím že půjde rovnou na video, tak se jedná o poměrně dobře odvedenou práci na kterou se dá koukat a nenudit se! ()

spiritus

Evidentní mlácení prázdné slámy, která byla vytlučena již v prvním díle. Nudné a nenapínavé, v uvozovkách drama, které sází na známý název svého povedenějšího předchůdce. Jeho relativních kvalit ale zdaleka nedosahuje. ()

AIMÉE

Na podruhé "nastavovaná kaše" je zřídkakdy dobrým tahem. V tomto případě jde o hodně zbabraný sequel prvního dílu. Režíruje ho sice ten samý člověk, ale chyba lávky. Obsazení herci jsou tragédi, chápu, že původní duo Kathryn x Sebastian se do tohoto jakože flashbacku nehodlali vrátit, ale tento výběr snímek degraduje ještě níže. K tomu navíc pervérzní jádro, které tu převládá, slabý námět a Voilà.. máme tady trapný film na zbytečný čas. ()

Piri

Rád pôjdem proti prúdu, kľudne by som dal aj 5*, je to jednoducho zábavné, aj keď je to tak primitívne. Nie je to zbytočne dlhé a má to minimum hluchých miest. Slovenský dabing je absolútne skvelý, možno aj preto sa mi to zdá dobré, lebo to s ním má šťavu. ()

VencaS

Po pravde hrozna blbost, dejova linie(pokud tam vubec nejaka je) se az moc napadne blizi jednicce, ale na druhou stranu je to strasne vipny, jo vtipny, vtipny - hlaska: Mrtva stenatka, mrtva stenatka, mrtva stenatka.... lol Takova parodie na nic, o nicem a bez niceho :) ()

Kroupa

Není to zdaleka tak špatné! Prožitek z tohoto kusu může být snesitelný, pokud nejste lapení racionálně neobhajitelným sentimentem k "jedničce". Za prvé tohle není pokračování, nýbrž remake remakeu zpracování knihy - dál od původního pojetí se už snad nelze dostat :). Za druhé, je třeba vstřebat totálně nemožného "Valmonta", tzn. potlačit očekávání jakékoli souvislosti mezi tímhle polenem a panem V. Hlavním kladem je tu Mrcha, dle mého zajímavější než SMG, i když trochu trapná. Zato Naivka po Selmě Blair opět potvrzuje, že zahrát naivku je věrohodně a ne totálně trapně je téměř nemožné (alespoň v plochých filmech). Jste-li překvapeni, že hodnotím tuhle srágoru stejně vysoko jako "jedničku", tak je to tím, že na rozdíl od zmíněného jsem se nebál používat při sledování myš, takže jsem se vyhnul zdlouhavé nudě. Viděl jsem necelou polovinu. ()

Rehooo

Hrůza a děs… Po velmi povedeném prvním dílu jsem čekal kvalitní pokračování, ale to se opravdu ale OPRAVDU nekoná. Tohle je vyloženě takový ten pokus- použijeme osvědčený název a podobnou zápletku a ono už to přece nějak dopadne. Tohle nemá pořádně ani hlavu ani patu. ()

zuzanocka

Nie, nie, nie.. Nevedela som či mám plakať alebo vracať..Toto má predchádzať Veľmi nebezpečným známostiam? TOTO?!? Jediné, čo bolo na tomto vývarku Cruel Intentions dobré, je hudobný podmaz, no aj ten bol z jednotky.. Herecké výkony.. strašné.. Sebastian mi pripomínal zmoknuté kura.. Oceňujem akurát tak Amy Adams, ktorá sa aspoň trochu snažila zahrať Kathryn.. ale úroveň Sarah Michelle Gellar nemala ani zďaleka.. ()

#47

Je mi záhadou, že autorem tohoto "skvostu", stejně tak i režisérem, je stejný člověk jako u předchozího dílu. Především je to ale nehorázná vykrádačka jedničky, nemluvě o úmyslné parodizaci snad poloviny původních scén. Nejhorší na tom je, že člověk by očekával, že pokud se jedná o prequel, budeme mít možnost vidět Sebastiana v jeho nejdivočejším období, on je tady ale bohužel přeměněn ve slušňáka ještě o mnoho mnoho dříve než by bylo žádoucí. Dalším faktorem, který mi hlava nepobírá jsou faktické nesmyslnosti vůči předchozímu filmu...jakto, že je teď Sebastianův otec ten chudý a Kathrenina matka ta nechutně bohatá když původně si měla užívat zlatokopecká matinka s alkoholickým tatíčkem? Jakto, že Kathryn naprosto bezostyšně předhodí tomu blonďatému telátku Kurta Reynoldse, když v jedničce byla celá ta habaďůra na Cecille kvúli tomu, že se Kurt s Kathryn rozešel? Mj. hovoří se zde o otevřenější erotice, ano nahoty je tady více, ale jak říkají hollywoodská pravidla - svlékají se pouze béčkové herečky (čest výjimkám), u S.M. Gellar opravdu scénu nahoře bez asi nikdo nepředpokládal, přesto scény z jedničky (líbání v Central Parku, scény Sebastian+Kathryn atd.) působily mnohem erotičťěji než ty dvě fůrie nahoře bez ve sprše. Kdyby to alespoň celé nepůsobilo jako naprostá fraška ve stylu jiných teenkomedií, no co se dá dělat, pokus o pokračování opět hrubě nevyšel. ()

BOURQUE

Všetko, čo obsahuje jednička tu nehľadajte. Z tohto si najviac budem spomínať herecký tvár A. Adamsa, ktorú som v podobnej role ešte nevidel. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

pepa3rd

Ano, když to budeme srovnávat s vynikající jedničkou (jdeli to vůbec) tak to nedopadne vůbec dobře. Když to ovšem vemu jen jako nové zpracování podobného tématu, tak mi to zase tak hrozné nevyjde. Jinak řečeno, nečekal jsem od toho vůbec nic a nakonec jsem se ještě docela dobře bavil. 50.01 % ()

bolf!k

Oproti prvnimu dilu je to brany vic jako komedie, nerikam buhvijak ftipna, ale standard mezi tema teen. Bohuzel se to menuje Cruel intentions 2 a vzhledem k tomu musim srovnavat s prvnim dilem ktery se mi libil a zaujal nejen jednoduchymi ftipy typu: holka se u dela na sedle,haha" ale i necim vic ;-) ()

Jeand´Boa

Pokleslá kvalita oproti celkem vkusně udělanému filmu pro mladé v podobě jedničky ... vůbec nevadí, že jde jen o TV film - to není omluva ... pokud už se měla kolem Velmi nebezpečných známostí dělat nějaká série, pak to mělo být poctivě ... nebo je tu ještě jedna možnost: nemělo to vzniknout vůbec!!! ()