Historické drama natočené na motivy hry slavného Arthura Millera vychází ze skutečných událostí, ke kterým došlo v roce 1692 v americkém městečku Salem, obývaném komunitou puritánů. Jednoho rána se skupina dívek vydá do lesa, kde se účastní zaříkávání černošské otrokyně. Přistihne je však reverend Parris a dívky se rozutečou. Dvě z nich krátce po návratu domů upadnou do bezvědomí. Dívky to jen předstírají z obav před trestem, ale reverend se po dohodě s některými osadníky rozhodne povolat do Salemu známého lovce čarodějnic, reverenda Halea. Přestože zkušená vědma dívky probere a stejně jako rozumný farmář John Proctor, radí představeným obce, aby Halea poslali pryč. Reverend Parris však trvá na svém a brzy se městečko mění v peklo.
Hale vyslýchá dívky a jedna z nich označí za iniciátorku zaříkávání Parrisovu neteř Abigail. Ta v sebeobraně prozradí otrokyni Titubu, která během mučení označí za čarodějnice některé salemské ženy. Postupně se kní přidá také Abigail a další dívky, které v transu obvinují stále další a další ženy. V Salemu začne hromadné zatýkání. Lidé se začínají bát jeden druhého. Někteří si obviněním z čarodějnictví začínají vyřizovat osobní účty, malá dívka obviní starce, jehož pozemky chce získat její otec. John Proctor, který zná pravdu se sejde s Abigail a varuje ji. Dívka kdysi sloužila u něj na statku a do farmáře se zamilovala. Proctorova žena Elizabeth ji proto vyhnala. Nyní se chce dívka pomstít a obviní ji z čarodějnictví. Reverend Hale si uvedomuje, že se situace v městečku vymkla kontrole.
Společně s Proctorem a dalšími se ji pokusí zastavit, to se však ukáže nad jejich síly. Abigail dovedně manipuluje dívkami a v železech končí stále více lidí, začínají popravy. (oficiální text distributora)

Greg25

Dějiny inkvizice mě vždycky zajímaly a z tohoto důvodu, jsem si nemohla nechat ujít ani tento velice působivý snímek. Podle skutečných událostí, se skvělými herci zejména Winonou Ryderovou, která předvádí naprosto strhující herecký výkon. Působivá atmosféra malé americké vesnice 17. století s kterou zamává lživé obvinění pomstychtivé dívky, celý tento děj je vykreslen naprosto věrohodně a působivě. K tomu není co dodat. 95% ()

Klajnik

Nic moc. Vypadá to televizně a není to dostatečně silné a atmosférické. Říkal jsem si však, že jsme společensky a kulturně ušli pořádný kus cesty, když dnes (alespoň na západě) máme slušnou šanci, že když předneseme racionálně dobře stavěný argument či fakta, pak k tomu bude přihlédnuto a celá situace se bude jak racionálně tak citově vážit, a proto má každý šanci na spravedlnost. Dříve lidi věřili pověrám a lidská zabedněnost byla ještě pevnější než dnes. Opravdový člověk tak mohl být usmrcen těmi, kteří mu nešahali ani po kotníky. Takové situace se v minulosti děly a tento film mě vedl k rozjímání nad nimi i přes svou průměrnost. ()

Mania

Tenhle film miluju, kdybych měla místo v TOP 10, rozhodně by tam už byl. Vím, že má mnoho negativ, ale to, jak je zpracovaný, to jak vyznívá. Je fascinující. Sledovat tenhle film je vyčerpávající skoro stejně jako shlédnutí Kladiva na čarodějnice a právě to je podle mě klad. Člověk se dívá a jen žasne, co se to sakra s těma lidma děje. Trochu mi vadily rádoby romantické prvky, ale holt bez nich se už málokterý film obejde. ()

Juja

Na muj vkus trochu hystericke zpracovani carodejnickych procesu. Koho tohle tema zajima, mel by si spis pustit ceske Kladivo na carodejnice.. ()

ashtangi

Spousta věcí tam neseděla a dokonce mi i vadila, ale celkově to byl pěkný film. Hlavně díky charismatickému Day-Lewisovi to mělo vyšší úroveň. ()

zahadum

Temná doba ľudských dejín...to tmárstvo by už mohlo zmiznúť z hláv tupcov.....k filmu : Daniel Day-Lewis ako vždy špičkový výkon. ()

Kochanski

D. Day Lewis i Winona jsou opravdu skvělí herci!! Pravda - konec filmu je krapet kýč, že! Ale s tím už musíme od Američanů počítat!! Skvěle a trpělivě budovaná atmosféra!!! ()

jenjan

"Bič boží“, aneb buranská morálka v akci. Sugestivní a podmanivé drama s vynikající Winonou Ryder (až tak, že by jste ji nejraději urazili hlavu) a charismatickým "antikristem“ Danielem Day-Lewisem. ()

crha

Drama u kterého jsem se místama musel smát. Srovnávat s Kladivem je podle mě namístě, zvlášť, když ho Kladivo rozcupákuje na plné čáře. Winona tady hraje největší čubku na světě, ale jejím kukadlům bych stejně odpustil všechno, jediný kdo mi vadil byl ten její kolektiv. Hrůza, hnus, k zblití, na ránu... Ale zpátky k filmu, v Salemu jsou dobří a neokoukaní herci, ale místama děj hraje moc na city a hlavně se z celého filmu dalo vytěžit mnohem víc. Třeba soudce byl měkejš, takový Boblig by s nima zatočil líp. 60% ()

Deratizer

Mocná církev, fanatismus, lidská hloupost. Dokonalá ingredience ke zrození zla a ztrát na lidských životech. A ve jménu Boha. ()

bolf!k

Day-Lewis je tradičně skvělej, ale tenhle film patří Ryderový, která jednoduše exceluje, a vytvořila jednu z největších filmových sviní, co jsem kdy viděl. Navíc téma mi přišlo zajímavý, a bavilo mě sledovat, jak snadné je manipulovat s věřícími. 80% ()

FeroFabus

Kladivo na čarodějnice na americký způsob. Rovněž natočeno podle skutečných událostí a rovněž vynikající film, ovšem k dokonalosti Vávrova filmu něco málo chybí. ()

tranquill

"Strháváte nebesa a velebíte děvku. Říkám, že bůh je mrtvý!" Jakoby text z pera Dannyho z Cradle of Filth... Každopádně Wynona ji hrála skvěle. A nebyl to jen její herecký koncert. Je to silný příběh na základě skutečného procesu. Každopádně je neuvěřitelné, jak mohla být (nejen) spravedlnost v té době slepá a hluchá (lépe řešeno naivní a blbá). Proto já nemusím náboženství... ()

pistik

Velmi, ale naozaj velmi dobry film s jednym z najlepsich hercov sucastnosti. Ani som neveril, že by film z tej dob ya s takou témou mohol byť zaujímavý, no D. Day Lewis je natoľko dobrý herec, že by dokázal zachrániť trebárs aj taký prepadák akým bola Trója ()

Black-star

za mě pouhých 50%, kromě zfanatizovaného Salemu a nepochopitelného systému, kdy na ty nahoře co rozhodují ti dole prostě nemůžou i kdyby se rozkrájeli. Film zajímavý a le čekala sem od toho víc. Ječící a intrikující holky, pod vedením W. Ryder. Prostě to nechápu já se nudila. Nijak mě to neuchvátilo, spíš do teď nechápu jak mohli lidé sebou nechat tak snadno manipulovat. Zahoďme středověk a žijme v přítomnosti.... Smutné je že je to podle skutečné události. ()

Tyna31

Ze začátku skvělý, dobrá atmosféra a všechno, bohužel postupem času mě film začal docela nudit a ke konci jsem se už jen modlila, aby skončil. ()

Petulka88

Dramatický příběh o tom, že lidská zášť a nenávist neznají mezí a když se spojí s hloupostí a pověrčivostí, nemůže si být nikdo jistý životem. Tohle historické drama mě dostalo i poprvé a dnes, když jsem ho viděl znovu byl zážitek sice o něco slabší, ale i tak se jedná o skvělou podívanou podpořenou výbornou ústřední hereckou dvojicí. To platí zejména o Winoně Ryder, její mrcha Abigail je opravdu na zabití. ()

bono22vox

skvely zazitek, na tento film se podivam vzdycky rad, kdyz mam moznost, zaslouzene ovace a mozna i pet hvezd a to diky W. Ryderove a D. D. Lewisovi... ()