Historické drama natočené na motivy hry slavného Arthura Millera vychází ze skutečných událostí, ke kterým došlo v roce 1692 v americkém městečku Salem, obývaném komunitou puritánů. Jednoho rána se skupina dívek vydá do lesa, kde se účastní zaříkávání černošské otrokyně. Přistihne je však reverend Parris a dívky se rozutečou. Dvě z nich krátce po návratu domů upadnou do bezvědomí. Dívky to jen předstírají z obav před trestem, ale reverend se po dohodě s některými osadníky rozhodne povolat do Salemu známého lovce čarodějnic, reverenda Halea. Přestože zkušená vědma dívky probere a stejně jako rozumný farmář John Proctor, radí představeným obce, aby Halea poslali pryč. Reverend Parris však trvá na svém a brzy se městečko mění v peklo.
Hale vyslýchá dívky a jedna z nich označí za iniciátorku zaříkávání Parrisovu neteř Abigail. Ta v sebeobraně prozradí otrokyni Titubu, která během mučení označí za čarodějnice některé salemské ženy. Postupně se kní přidá také Abigail a další dívky, které v transu obvinují stále další a další ženy. V Salemu začne hromadné zatýkání. Lidé se začínají bát jeden druhého. Někteří si obviněním z čarodějnictví začínají vyřizovat osobní účty, malá dívka obviní starce, jehož pozemky chce získat její otec. John Proctor, který zná pravdu se sejde s Abigail a varuje ji. Dívka kdysi sloužila u něj na statku a do farmáře se zamilovala. Proctorova žena Elizabeth ji proto vyhnala. Nyní se chce dívka pomstít a obviní ji z čarodějnictví. Reverend Hale si uvedomuje, že se situace v městečku vymkla kontrole.
Společně s Proctorem a dalšími se ji pokusí zastavit, to se však ukáže nad jejich síly. Abigail dovedně manipuluje dívkami a v železech končí stále více lidí, začínají popravy. (oficiální text distributora)

Wulz

Asi se nebudu bát ani 5 ale už jsem viděl dýl a musím si zase připomenout. Jinak skvělí, silný film. ()

Elessar.

Daniel postaval zrub a spravil bohviečo ešte? Ale ja neviem, nejako ma to neoslovilo a prišlo mi to ťahače a do istej miery nezaujímavé ()

DonM

Příběh má jistě neskutečný potenciál, který ovšem nebyl využit v plné výši. Winona Ryder, kterou za normálních okolností moc nemusím, překvapuje, baví a místy i odpuzuju (tentokrát však v kladném slova smyslu). Atmosfera je patřičně hutná a dobová stylizace velmi přesvědčivá - pro laika mého formátu plně dostačujícím způsobem. Najdou se však hluchá místa, chybí patřičná gradace a surovost, kterou by takto laděný snímek neměl postrádat. V polsedních cca dvaceti minutách snímku mohli autoři ubrat na pile a nesnažit se diváky mermomocí rozplakat. Jak známo, méně je někdy více a divák přesycený sentimentem může od obrazovky odcházet krapet znechucen. Dokonce natolik, že se posléze přihlásí na csfd.cz a udělí snímku pouhé tři hvězdičky namísto původně zamýšlených čtyř. ()

Scaevola

Špinavé historické drama, které bohužel nemá čím zaujmout v porovnání s Kaplického "Kladivem na čarodějnice". To sice neznamená, že se jedná o špatné drama, ale postrádal jsem výrazný dějový spád, který by vynahradil prudérní realističnost. ()

LencaN

Z řemeslného hlediska tomu nemám co vytknout. Kostýmy super, krásně špinavé a autentické (samozřejmě pro mé historických oděvů neznalé oko), kulisy taky vypadaly poctivě a lokace celou atmosféru počátků obydlování amerického kontinentu jen dokreslila. Herci hráli jedna báseň. Winona Ryder tady svýma andělskýma očima dokázala zmást každého o své nevinnosti, přitom tu mrchu hrála jinak bezvadně a Daniel Day-Lewis je pan herec, tomu stačí jen výrazy tváře, nepotřeboval by se ani hnout. Ale co mi vadí a co mě vede k průměrném u hodnocení je moje unuděnost. Prostě mě to nebavilo. Přitom se tam dělo docela dost intrik a jiných hnusů, ale bylo to tak zvláštně pomalé. Příliš ukecané, žádná gradace. Místy mi dokonce chyběla i hudba. Konec se mi zdál odfláknutý úplně. Tam by se dalo z diváků vyždímat tolik slz, přitom mě to nechalo chladnou. ()

kamigava13

Viděno podruhé. Zvyšuji hodnocení o jednu na 4/5. Miluju Winonu Ryder, i když v roli hnusné Abigail jsem ji opravdu nenáviděl a za to by si získala nějakou tu cenu. Její herecký výkon mě uhranul. I Daniel Lewis zahrál skvěle svého mučedníka, který nechce přijít o své jméno a pověst. Je to fakt k pláči, jak lidi tenkrát snadno uvěřili všemu, co si sami vymysleli. Tenhle Salem nebyl ale koneckonců zas tak depresivní jako naše Kladivo na čarodějnice, které si pustit znovu nechci. Lidi snadno podléhají davovému šílenství. Viz třeba experiment, kdy se jeden člověk na ulici začne bez důvodu schválně dívat nahoru do nebe, postupně se k němu přidají další kolemjdoucí a čumí všichni nahoru, protože tam přece musí něco být. ()

chozze008

Aha, teď jsem se kouknul kdo psal scénář a v tom je prokletí tohodle filmu. Scénář psal ten samý člověk co napsal tu slavnou divadelní hru a tak si i při scénáři počínal. Takže nebudu dál peskovat tendle film, jen vás upozorním, že to není film, ale spíše zfilmovaná divadelní hra. Ano možná si to dám někdy v divadle, ale na film tohle byla hrůza. A sorry ne, ani kuli tomu, že tam hrají mí dva oblíbenci, nedám více hvězd. ()

Jeer

Takhle to dopadá, když jedna manipulátorská mrcha rozpoutá davovou hysterii v osadě náboženských fanatiků. Skvělý film, který odhaluje mnohé z lidské povahy! ()

Tomulka

sic jsem neviděl starší verzi tophoto snímku, ale tento film byl velmi dobrý. Winona Ryder zde zahrála opravdu skvěle si ce do výkonu Daniela Day-Lewise má ještě daleko (ten byl opravdu excelentní). Sice jsem film viděl jen jednou, protože mně totálně vytáčí postupy inkvizice, ale snímek je opravdu klasa. ()

Trescha

Příběh lidské závisti,zášti a lži.V celku síla,ale Kladivo na čarodějnice pana Vávry tomu dává na fráček. Otázka je jestli Winona Ryder,nebo Soňa Valentová...ale to už je dle vkusu každého soudruha. ()

Kivis

Když jsme se na to dívali ve škole, úplně mě ta atmosféra vzala. Teď jsem to po pár letech viděl znovu a už mi to tak geniální nepřišlo. Je to film s velmi silným námětem, jehož potenciálem rozhodně nijak neplýtvá. Mě osobně námět křivého obvinění vždy dostane, takže u takových filmů (, knih atd.) při prvním shlédnutí žiju příběhem a film klidně může mít nějaké mouchy - pokud to nejsou do očí bijící masařky, tak si jich prostě nevšimnu. Při druhém sledování už mi některé pasáže přišly zdlouhavé, některé výlevy patetické, ale když jsem to tak nějak přečkal, dočkal jsem se závěru, který byl stejně dechberoucí jako napoprvé. Zkrátka vynikající film na jedno použití, při druhém už jeho silné ingredience poněkud slábnou. ()

Agnostik

Pohodově natočenej film ukazující středověkou zločineckou nadvládu církve a moc nad životem obyčejných lidí.Svinstvo černokadáků neznající mezí..Kruté a smutné! ()

Katule80

Víceméně se mi tento snímek líbil.... Myslím si ale, že by měl snímek větší ráz, kdyby tam přidali pár zajímavostí navíc, které se tenkrát opravdu udály, jako např. že bylo z čarodějnictví obviněno i pětileté dítě, které si ale neodvážili pověsit, raději ho uvrhli do vězení (kobky), kde muselo být samo po tmě jen o vodě chlebu celý rok až do doby, než byla tahle nesmyslná aféra ukončena. Bohužel dítě v těchto podmínkách zešílelo.... Jen ta představa mě děsí a vím, že vidět to ve filmu...zůstalo by to ve mně nadosmrti....takhle je to jen hezky natočený příběh s lehce dojemným koncem.... ()

gael83

Velmi průměrný film s téměř dokonale sugestivním výkonem Daniela Day-Lewise, naproti tomu s dost diletanským stylem Winony "kleptomanky" Ryder, nikdy sem nepochopil její účast v Alien-Ressurection, na první dobrou bez výrazu a snahy, civilněji už to fakt nešlo. Téma jako takové z historického hlediska zajímavé, nikoli však nutné k vidění. Technicky spíše podprůměr včetně nevhodně vybrané zbytečně hřmotné hudby. Jednou a nikdy víc. ()

katakomb

Viděl jsem Kladivo na čarodějnice a několik měsíců se mi nechtělo chodit potmě v lese. U tohohle jsem se naobědval a ještě jsem a dostal chuť na zmrzlinu. Je to příliš teatrální, příliš dojemné, příliš romantické, příliš ukřičené. Historickou výpovědní hodnotu nebudu posuzovat, ale co se týká absolutního dojmu, tak velmi slabý průměr. Herecké výkony špatné nebyly, ba naopak, ale prostě to celé působí jako pokus o vážnou kinematografii, který se nepovedlo převést do reality. ()