Historické drama natočené na motivy hry slavného Arthura Millera vychází ze skutečných událostí, ke kterým došlo v roce 1692 v americkém městečku Salem, obývaném komunitou puritánů. Jednoho rána se skupina dívek vydá do lesa, kde se účastní zaříkávání černošské otrokyně. Přistihne je však reverend Parris a dívky se rozutečou. Dvě z nich krátce po návratu domů upadnou do bezvědomí. Dívky to jen předstírají z obav před trestem, ale reverend se po dohodě s některými osadníky rozhodne povolat do Salemu známého lovce čarodějnic, reverenda Halea. Přestože zkušená vědma dívky probere a stejně jako rozumný farmář John Proctor, radí představeným obce, aby Halea poslali pryč. Reverend Parris však trvá na svém a brzy se městečko mění v peklo.
Hale vyslýchá dívky a jedna z nich označí za iniciátorku zaříkávání Parrisovu neteř Abigail. Ta v sebeobraně prozradí otrokyni Titubu, která během mučení označí za čarodějnice některé salemské ženy. Postupně se kní přidá také Abigail a další dívky, které v transu obvinují stále další a další ženy. V Salemu začne hromadné zatýkání. Lidé se začínají bát jeden druhého. Někteří si obviněním z čarodějnictví začínají vyřizovat osobní účty, malá dívka obviní starce, jehož pozemky chce získat její otec. John Proctor, který zná pravdu se sejde s Abigail a varuje ji. Dívka kdysi sloužila u něj na statku a do farmáře se zamilovala. Proctorova žena Elizabeth ji proto vyhnala. Nyní se chce dívka pomstít a obviní ji z čarodějnictví. Reverend Hale si uvedomuje, že se situace v městečku vymkla kontrole.
Společně s Proctorem a dalšími se ji pokusí zastavit, to se však ukáže nad jejich síly. Abigail dovedně manipuluje dívkami a v železech končí stále více lidí, začínají popravy. (oficiální text distributora)

Ravi

Skvělé drama o pomstě mladé dívky muži, který porušil přikázání. Čarodějnický proces viděný střízlivýma očima, nepřibarvený ničím mystickým, jde k jádru věci a obrátí klidnou obec Salem vzhůru nohama. Lidé umírají kvůli pomstě, nikoli kvůli temným silám. Zajímavé na snímku je, že soudci nejsou líčení jako záporné postavy, nýbrž mají opravdu tendenci dovtípit se pravé podstaty věci a i když jsou hnáni vírou, vidí i to, co se víry netýká. Příběh klade velkou morální otázku na závěr, kterou Lewis famózně zahrál. Slušně mu sekundovala Winona Ryder, kterou jsem chtěl celý snímek zašrtit pro její slizkost. 85% = 4/5 ()

JohnSmith

Svižné, zajímavé, tajemné a drsné. K tomu výborné výkony jak Ryder tak Day-Lewise. Až mi běhal mráz po zádech z toho, co se kdysi dělo a čemu dokázaly soudy věřit a hlavně, kam až dokáže zajít pubertální dívka. ()

vyfuk

Asi si dokážu představit, že spousta lidí tento film nedocenilo, nicméně já zcela upřímně si asi nedokážu představit proč. Film je dle mě natočen alespoň průměrně. Tak, aby nikoho neurazil a zároveň splnil asi ty základní filmařské podmínky. Ohledně scénáře bych asi řekl jasně, že to je v celku otravná záležitost, ale poté je otázka jestli je to jenom dobré zpracování a nebo zcela otravná záležitost. A asi bych nemohl říct, že se nekloním k alternativě prostě dobře zpracovaných sviní. Navíc si dokážu dost představit, že by to takto opravdu bylo. Za mě po tom všem asi docela povedený film, který ukázal posedlost lidí po moci, pomstě a spravedlnosti, která vede jen k další nenávisti. A pro mě trochu přijatelnější než Kladivo na čarodějnice. ()

pinguinka

Nezapomenutelné! John Proctor: "Because it is my name! Because I cannot have another in my life! Because I lie and sign myself to lies! Because I am not worth the dust on the feet of them that hang! How may I live without my name? I have given you my soul; leave me my name!" ..."I say- I say- God is dead!" ()

milancecil

Pro mne velmi silný zážitek s excelující Winonou Ryder v roli Abigail, hlavní původkyně následných děsivých událostí, opravdu celkově přesvědčivě zpracovaný příběh kruté lidské msty, hamižné zištnosti a samolibých ambicí, které se ve vzájemné morbidní souhře nezastaví ale vůbec před ničím, a tak se postupně ukončují oběšením na šibenici další a další nevinné životy, dříve pospolitou komunitou osadníků nezadržitelně rozvrací nedůvěra, podezírání, strach, a to vše začalo jen jako lehkovážná dívčí hra, která se tvrdošíjnou lží proměňuje nakonec ve vykonstruované soustrojí schopné vtáhnout do sebe kohokoliv, hrůzná podívaná s velmi slušným vypracováním jednotlivých postav a hereckým obsazením, rozhodně doporučuji. ()

Mr.Jackass

Může mě někdo vysvětlit proč má film tak nízké hodnocení?? Ano je o kousek slabší než nepřekonatelný český film kladivo na čarodějnice, ale i tak je film výborný. Jak scénář, tak hlavní role (D.D. Lewis je prostě nejlepší herec a Winona velice, ale velice překvapila...) tak hudba byly na velmi vysoké úrovni a u mě je film na 4,5 * Bál jsem se "dobrého Holiwoodského konce plného lásky a pochopení" který naštěstí nenastal... ()

Sdoom

Tenhle film přímo vybízí ke srovnání s legendárním čs. filmem Kladivo na čarodějnice, jelikož je v podstatě o tom samém. Ovšem do působivosti Vávrova veledíla má daleko. I tak ale s čistým svědomím mohu dát 4 hvězdičky, jelikož atmosféru to mělo solidní, herce vynikající a ten závěr opravdu stojí za to. Trošku se divím, že to zde má celkem nízké průměrné ohodnocení. ()

Germanotta

Ťažko pochopiť zmýšlanie Abigail a jej snahu obviniť každého z bosoráctva i keď ona sama je bosorka ako šlak. Nechápem ako to tým dievčatám mohli uveriť, veď to bolo úplne jasné že všetko predstierajú. Má to trošku nedostatky v scenári. Po dramatickej stránke absolútná špička, po dejovej stránke to už trošku pokulháva. Winona Ryder ako záporačka sa mi veľmi páčila, páči sa mi jej štýl dramatizovania. Ale ťažko pochopiť hlavy ostatných "čarodejníc" raz sú nevinné, raz vinné, raz vidia duchov, raz nie. Tento film je mierne chaotický a divákovi nedá nič nové. ()

Maynard.

Už vím proč nemám rád Winonu Ryder. Je to přesně kvůli tomuhle filmu. A přitom to zahrála naprosto skvěle. Něco jako Ta úča z Harryho Potra, který ani nemůžu přijít na jméno. Celej film mě přesvědčil o tom, že flanďáci jsou a dycky byli jantaři, kteří si dělali co chtěli pod rouškou bóóóží. Asi to v améru nebylo tak přísný jako u nás v europě, ale i tak se tam našlo pár vygumovanejch šílenců. Už sem teda viděl přísnější "inkvizitory", asi největší masér ve Jméno růži. Tenhle byl hodně slabej a ani z něj moc nešel strach :o). Na filmu oceňuju, že to neskončilo happy endem, což se jen tak nevidí. ()

Michelle75

Zajímavé, že můj oblíbený Daniel Day Lewis(přitom jak málo hraje) se tady podruhé setkává s Winonou Ryder (poprvé ve Věku nevinnosti) a i podruhé to mezi něma jiskří i když trošku jinak, než tehdy. Na Čarodějky ze Salemu běžela kdysi ohromná reklama a i já jsem patřila mezi jejich natěšence. Tajemno člověká láká, obvzlášť, když se ho přímo netýká. Dobová atmosféra je tady hodně silná, lesy a něco co se v nich odehrává, strach a manipulace, kdy jen zlost a pomsta spouští pohromu, která se nad Salemem pomalu, ale jistě táhne. ()

wosho

Z tak silného s námětu, který navíc přilákal i jedno z nejlepších herců všech dob , se dalo vytěžit mnohem, mnohem víc. Čarodějky ze Salemu jsou průměrným snímkem, dle hry, kterou sám autor předělal do podoby scénáře http://www.imdb.com/name/nm0007186/. A bohužel neměl také štěstí jako třeba s http://www.csfd.cz/film/4086-pravidla-mostarny/ http://www.imdb.com/name/nm0410288/. Škoda, film nechává povětšinou diváka chladným, jen herecké výkony jsou důvodem, proč u Čarodějky ze Salemu ztratit dvě hodiny své kratinké existence v nekonečnosti. ()

Merkin

Vynikající představení lidství. Nikoliv bůh stvořil člověka, ale člověk boha. A to jenom proto, aby se za něj mohl kdykoliv schovat. ()

ti88na

Takmer celý čas som chcela dať maximálne dve hviezdičky, ale záver filmu mi takmer vyrazil dych a dokonca mi z pravého oka pomaly stiekla jedna slzička, Nie však kvôli D. Day-Lewisovi, pretože tento herec ma nikdy neoslovil, ale kvôli všetkým tým nespravodlivo popraveným, nad tou priepastnou ľudskou hlúposťou, poverami, ktoré sa stavali nad zdravý rozum. Lenže okrem výborného záveru, som sa vlastne celý film nudila a rozmýšľala, koľkými možnými spôsobmi by sa dalo Winone Ryder vyškriabať oči. Myslím si, že tri hviezdičky sú tak akurát. ()

Paity

Kladivo na čarodejnice v americkém podání. Nic víc, nic méně s tím, že československá verze byla o mnoho lepší. A to píši naprosto s klidem, protože umím ocenit kvalitní zahraniční snímky. ()

BuddyO

Film, který se nemůže s československou legendou "Kladivo na čarodějnice" vůbec rovnat, přesto zaujme. 4* - 70% ()

Lionheart

Fuj! Ta mrcha Abigail! Ale teď k filmu. Zpočátku jsem byl dost zklamán, že oproti Kladivu na čarodějnice si ty ženské o upálení přímo koledují a že si ho zaslouží - pak přišlo překvapení v tom, že ty holky byly pak v úloze žalobkyň a dokonce se nikdo neupaloval, ale "jen" se věšeli, a ti, co se přiznali, to dokonce mohli přežít. Ti Amíci byli teda hodně mírumilovní oproti naši krásné drsné Evropě. Nicméně zatímco u nás řádil bohatstvíchtivý Boblig, tam za to mohly ty děsné pomstychtivé mrchy a pozemkůchtiví radní. No prostě zkaženost nad zkaženost, radil bych vypálit rovnou celé městečko, protože ta zloba se šíří dál. Nuž film natočen moc invenčně nebyl, ale za ten výkon Day-Lewise a Winony Ryder si to 4* určitě zaslouží. ()

Zombi

Po tomhle filmu jsem hodně dlouho nesnášel Winonu Ryderovou, sice za to mohla její role, ta její hysterka mě dokonale vytáčela, ale člověk s tím nic neudělá. Prostě nemám rád takovouhle demagogii, bohužel to tak dříve chodilo. ()

aLPaC

Dle mého názoru je hodnocení menší, než by si tento skvost zasloužil a už vůbec si nezaslouží být v modrých číslech. Příběh totiž dokáže vtáhnout (u mě dokonale). Poměrně dlouho jsem takto necítil s hlavní postavou v podání jak jinak než famózního Daniela Day-Lewise. Ten ani jiný být neumí. Zvlášť jeho závěrečné vystoupení bere dech. Pochválit však musím tentokrát i Winonu Ryder, která se své postavy svině zhostila bravurně až z ní šel strach. Nejvíce zarážející je ale fakt, že se něco takového vůbec mohlo stát. Ve středověku zkrátka věřili takovýmhle píčovinám a když si někdo usmyslel, že druhého obviní z čarodějnictví, ten druhý byl zkrátka v koncích ať už byla pravda jakákoliv. Měl dvě možnosti: buď lhát a přiznat se a odkroutit si pár dní/měsíců v chládku, nebo stát za pravdou, podstoupit mučení a být upálen. Tohle fungovat dnes, tak na zemi není 7miliard obyvatel!. ()