Historické drama natočené na motivy hry slavného Arthura Millera vychází ze skutečných událostí, ke kterým došlo v roce 1692 v americkém městečku Salem, obývaném komunitou puritánů. Jednoho rána se skupina dívek vydá do lesa, kde se účastní zaříkávání černošské otrokyně. Přistihne je však reverend Parris a dívky se rozutečou. Dvě z nich krátce po návratu domů upadnou do bezvědomí. Dívky to jen předstírají z obav před trestem, ale reverend se po dohodě s některými osadníky rozhodne povolat do Salemu známého lovce čarodějnic, reverenda Halea. Přestože zkušená vědma dívky probere a stejně jako rozumný farmář John Proctor, radí představeným obce, aby Halea poslali pryč. Reverend Parris však trvá na svém a brzy se městečko mění v peklo.
Hale vyslýchá dívky a jedna z nich označí za iniciátorku zaříkávání Parrisovu neteř Abigail. Ta v sebeobraně prozradí otrokyni Titubu, která během mučení označí za čarodějnice některé salemské ženy. Postupně se kní přidá také Abigail a další dívky, které v transu obvinují stále další a další ženy. V Salemu začne hromadné zatýkání. Lidé se začínají bát jeden druhého. Někteří si obviněním z čarodějnictví začínají vyřizovat osobní účty, malá dívka obviní starce, jehož pozemky chce získat její otec. John Proctor, který zná pravdu se sejde s Abigail a varuje ji. Dívka kdysi sloužila u něj na statku a do farmáře se zamilovala. Proctorova žena Elizabeth ji proto vyhnala. Nyní se chce dívka pomstít a obviní ji z čarodějnictví. Reverend Hale si uvedomuje, že se situace v městečku vymkla kontrole.
Společně s Proctorem a dalšími se ji pokusí zastavit, to se však ukáže nad jejich síly. Abigail dovedně manipuluje dívkami a v železech končí stále více lidí, začínají popravy. (oficiální text distributora)

Šakal

( Trochu ) rozpaky zavládly po shlédnutí tohoto Hytnerova snímku. Není to vyloženě špatný film a po počátečním " oťukávání " se příběh pomalu rozjíždí, ale nato, že se jedná o tak SILNÉ téma, to Hytner trestuhodně pohřbívá. Za takovouto promarněnou šanci by s trochou nadsázky zasloužil Hytner pověsit, či spálit na hranici :o) Základním nedostatkem je to (ne)navození ATMOSFÉRY strachu, které by mělo prostupovat z každého záběru. Hytnerovi se to až na pár světlých momentů nedaří. Kdo viděl Vávrovo Kladivo na čarodějnice, ví o čem mluvím. Tento snímek mu nesahá ani po kotníky! Daniel Day-Lewis jako farmář John Proctor tradičně výborný ( ikdyž jsem ho viděl hrát rozhodně lépe ), milým překvapením je hodně uvěřitelný výkon ( na ni ) Winony Ryder jako ďábelské potvory Abigail. Za posledních 25 minut a za Day- Lewisův závěr 1/2* přihazuji, takže pod těch 70% bych se s klidným srdcem podepsal..... p.s. nemůžu si pomoct, ale co mě vždy nejvíce zklame ( vytočí ) je PROMRHANÝ POTENCIÁL a ten tu byl OBROVSKÝ......to by se ale musel režie ujmout renomovanější režisér. ()

Jordan

odporna a krasna winona a skvely lewis to roztacaju naplno, atmosfera tak silna a posolstva tak zavazne, ze aj ked tento zaner nepatri k mojim naj, musim dat 4 * ()

HoneyBunny

Teď si vzpomínám, že v tom srdcervoucím závěru filmu byla nějaká nesrovnalost, ale tu sem doplním, až se na Čarodějky podívám znovu. ()

Anderton

Čo dokáže narobiť jedna odmietnutá žena. Nakoniec som ani nepremýšľal nad monštróznosťou samotných procesov, keďže sú všeobecne známe, ale skôr nad pomerom viny v celkovej mozaike hrôzy. Na počiatku je totiž stále, chtiac nechtiac, nadržaný chlap, a nech ho jeho svedomie trápi na maximálnu možnú mieru, nič s týmto faktom neurobí. No a nasleduje domino spôsobené zákernosťou, hlúposťou, davovým šialenstvom a fanatizmom. Že to nemôže skončiť dobre, musí byť každému od začiatku jasné. Herci sa snažia čo to dá, réžia je ale skôr rutinná a postavy väčšinou tak nesympatické, že by ste ich najradšej povesili po desiatich minútach. ()

nash.

Velmi dobrá adaptace příběhu, který děsí nejen faktem, že je natočen podle skutečné události. Změnou několika haprujících faktů se filmu, potažmo Millerově hře, daří logicky poskládat příběh a vysvětlit co a jak vedlo k nepochopitelné salemské hysterii. Mrazivé, děsivé, strhující až na hranici nevolnosti. Day-Lewis přes pověstnou hereckou preciznost není nijak zvlášť výrazný, jen neprůstřelně kladný, ale Winona, ta exceluje. I díky své uvěřitelnosti je od prvního okažiku děsivější než všichni filmoví vlkodlaci, upíři a čarodějnice co jsem je za poslední roky viděl. Možná je děsivější než všichni jmenovaní dohromady. A zejména, když si člověk uvědomí, že takové Abigaily žijí i dnes a podobné hysterické hony se pořádají i dnes i když už při nich nejde o čarodějnice a satany. Na první pohled zdánlivě prosté historické drama, na druhý pohled hrůzné a děsivé tak, že z toho mrazí a nejšpíš hodně dlouho zůstane v mysli. ()

klerik

Realitou dýchajúca historická dráma. Herci hrajú akoby si odskočili z neba, a prostredie vás vcucne do tej doby, a budete preklínať inkvizíciu... aj Winonu Ryder (zato, že to tak dobre zaharala)... ()

MontyBrogan

Až na ten teatrálny záver, dokonalá ukážka kresťanskej zaslepenosti v danej dobe, ktorá vyvoláva úsmev striedajúci pohoršenie na tvárach racionálne zmýšľajúcich ľudí súčasnosti. Cieľ splnený. Po The Age of Innocence osvedčená dvojica Day-Lewis-Ryder opäť nesklamala, dokazujúc, kto mal v rukách klenoty historických filmov deväťdesiatych rokov. ()

Jinny

Kladivo na čarodějnice vs. Čarodějky ze Salemu... Snad je Hytnerův film lidsky hlubší, zato mu schází bezvýchodnost, dvojsmyslnost, obecná platnost... Tam, kde Kladivo sází na lidské bestie, nastupují v Čarodějkách americké puritánství a intriky zhrzené ženy. ()

jhrasko

Ťažké hodnotiť pre nás všetkých, ktorí obdivujeme Kladivo na čarodejnice. Na prvé pozretie, krátko po premiére, som bol sklamaný, porovnával som, Hytnerov pohľad mi prišiel príliš teatrálny. Opakované pozretia ale potvrdili výnimočnosť herectva Joan Allen a Paula Scofielda, v oboch prípadoch ide o dokonalú ukážku hereckého minimalizmu. D.D.Lewis je spoľahlivý, ako vždy, Winona nech sa snaží, čo to ide - proste nejde to, neveril som jej. Paralela so životnou skúsenosťou autora predlohy Arthura Millera je strašidelná. ()

Terva

Natočeno podle hry ( nejde o videohru ) Artura Millera. V hlavní roli Ďábelská Winona Ryder a její Božský kukuč. Nepochybně hlavní lákadlo tohoto snímku. CITÁT - Obávám se, že na tohle žádné léky neexistují.......... Ještě, když nebylo pozdě, zazněla rozumná věta o tom, proč za vším hledat Ďábla, když člověk může začít u sebe. CITÁT - Chci zpátky Johna Proctora !!!......... A už to jede, kdo zná české Kladivo na čarodějnice, ví o čem píšu. Řetězová reakce je zdrcující. CITÁT - Z tvé spravedlnosti by pivo zmrzlo.......... Mašinérie je rozjetá - zatýkám vás pro podezření z čarodějnictví. Ze skutků Abigail Williemsové čerpají třeba, temný zpěvák a skupina King Diamond nebo King Stephen, v jehož několika knihách je zmíněno městečko Salem´s Lot. Hudba - George Fenton. ()

corpsy

Veľmi dobrá, atmosférická rozprávka. Nazvem snímok tak, lebo má poetický nádych, ktorý aj napriek vážnemu motívu presahuje. ()

Tryskomyš

Další z řady děl podobných Kladivu na čarodějnice. Je to pěkně zpracované. Naprosto mě dostal ten synek, co se nechtěl pustit matky ( Elizabeth Proctorová ). Teď koukám, že jsem nepoznala představitele Proctora Daniela Day-Lewise. Ovšem dozajista jsem poznala svou oblíbenkyni Winonu Rider. ()

schizmo

Tohle historické drama mě posadilo na prdel už v době středoškolských lavic, kdy jsem ho viděl poprvé. Už tak silný prožitek z filmu ještě umocňuje fakt, že se autor opírá o zřejmě nejslavnější čarodějnické procesy vůbec, tedy o skutečný příběh. Pokud se vám líbilo syrové zpracování Kladiva na čarodějnice, tak tohle vás semele ještě víc, protože americký cit pro dramatičnost zde nabírá nového rozměru. Mráz po zádech vám začne běhat nejen kvůli tomu, že z nevinného tančení v lese se případ přehoupnul k osobnímu vyřizování účtů až po chamtivost po majetku, a zemřelo tak desítky lidí, ale také z odvahy a charakteru jednotlivých postav, které se postavily na stranu pravdy a cti. Scéna, kdy John Proctor trhá doznání se svým jménem vám musí jednoznačně podlomit kolena. Pokud jste mě ještě neviděli dávat plnej počet, tak tady to máte... ()

NinonL

Oproti verzi z roku 1957 mnohem slabší, stále ale koukatelné. Chybí mu napětí, které by se dalo seškrábat ze stěny i ponurost, kterými původní film přetéká. Přesto však film, který si zbytečně nenechám ujít. ()

Redlum

Tento film disponuje velmi silnym pribehem, ktery ke skvelym hereckym vykonum doslova svadel. Winona Ryder je ve sve roli naprosto dokonala, stejne tak i Daniel Day-Lewis coby John Proctor. Film ve mne vyvolal emoce a to je asi to nejkrasnejsi, co vas pri sledovani filmoveho pribehu muze potkat (nehlede na to, jake ty emoce jsou). Proto je pro me film Carodejky ze Salemu jednoznacne 5-ti hvezdickova zalezistost. ()

Freemind

Vynikající adaptace jednoho z nejlepších amerických dramat, vysoké hodnocení si zaslouží především kvůli strhujícími výkonu Daniela Day-Lewise, který mi ve svém finálním monologu přivodil solidní husí kůži. ()

blackrain

Žerty stranou. Obvinit někoho z čarodějnictví je velmi nebezpečné. Přináší to nedozírné následky, pak se opravdu začne bát soused souseda, protože pak stačí jen ukázat prstem. Umanu si, že získám něčí pozemek obviním ho z čarodějnictví. Bude ze mě zhrzená milenka a co udělám své sokyni v lásce, není nic jednoduššího, prohlásím ji za čarodějnici. Ještě štěstí, že příběh je z dob minulých. Z rozjetého vlaku se blbě vyskakuje. Winona Ryder byla pěkná bestie. ()

Pragrik

Poutavé historické drama,svědčící a čarodějnických procesech, které se odehrávali nejen u nás v Čechách,ale po celém světě a tedy i v Americe a v Salemu. Síla inkvizice a církve v dnešní době je jen těžko představitelná. Winona Ryder zde excelentně sehrála roli mladé 19ti leté dívky, nešťastně zamilované a toužící po pomstě.Závěr je poměrně utržen a dokreslen titulky, avšak ocenil bych historickou věrohodnost a nezměnění scénáře na nerealistický šťastný konec hlavního hrdiny. ()

jajinka

Drsné psychické výslechy a fanaticky nepřesvědčivě - přesvědčivě pro ty, co chtěli - zahrané vidění ďábla.. ()