Historické drama natočené na motivy hry slavného Arthura Millera vychází ze skutečných událostí, ke kterým došlo v roce 1692 v americkém městečku Salem, obývaném komunitou puritánů. Jednoho rána se skupina dívek vydá do lesa, kde se účastní zaříkávání černošské otrokyně. Přistihne je však reverend Parris a dívky se rozutečou. Dvě z nich krátce po návratu domů upadnou do bezvědomí. Dívky to jen předstírají z obav před trestem, ale reverend se po dohodě s některými osadníky rozhodne povolat do Salemu známého lovce čarodějnic, reverenda Halea. Přestože zkušená vědma dívky probere a stejně jako rozumný farmář John Proctor, radí představeným obce, aby Halea poslali pryč. Reverend Parris však trvá na svém a brzy se městečko mění v peklo.
Hale vyslýchá dívky a jedna z nich označí za iniciátorku zaříkávání Parrisovu neteř Abigail. Ta v sebeobraně prozradí otrokyni Titubu, která během mučení označí za čarodějnice některé salemské ženy. Postupně se kní přidá také Abigail a další dívky, které v transu obvinují stále další a další ženy. V Salemu začne hromadné zatýkání. Lidé se začínají bát jeden druhého. Někteří si obviněním z čarodějnictví začínají vyřizovat osobní účty, malá dívka obviní starce, jehož pozemky chce získat její otec. John Proctor, který zná pravdu se sejde s Abigail a varuje ji. Dívka kdysi sloužila u něj na statku a do farmáře se zamilovala. Proctorova žena Elizabeth ji proto vyhnala. Nyní se chce dívka pomstít a obviní ji z čarodějnictví. Reverend Hale si uvedomuje, že se situace v městečku vymkla kontrole.
Společně s Proctorem a dalšími se ji pokusí zastavit, to se však ukáže nad jejich síly. Abigail dovedně manipuluje dívkami a v železech končí stále více lidí, začínají popravy. (oficiální text distributora)

danny_21

A pak že ženský nejsou dokonalý manipulátorky, nic ve zlém dámy :-) Můj velký oblíbenec Daniel tady jen potvrdil svou hereckou kvalitu, překvapila Winona, její bestie teda fakt byla zahraná na jedičku, až se mi z místy vařila krev ...Leč církev byla ta nejmocnější čarodějka a manipulátorka, ať už katolická, protestanská nebo jiná ...SPORTOVEC to podal výstižně - 75 %. ()

Kiki-Jiki

Hodně slabé 4 hvězdičky. Na Kladivo tenhle film rozhodně nemá. Chyběla mi tu depresivní atmosféra a nějaké výraznější momenty. Děj si tak nějak pozvolna plyne a kromě konce se nekoná žádná gradace. Nuda na mě ale nepřišla a to je hlavní, takže to špatné rozhodně nebylo. ()

Rodin

Jeden z mých oblíbených filmů má pár drobných nedostatků, mezi něž patří hlavně přepjatý patos a příliš častá ztráta tempa. Výkon Daniela Day-Lewise asi nemůže být špatný v ničem, nicméně zrovna tenhle kousek je v jeho kariéře v té spodní polovině, tak nějak na úrovní karikaturní figurky z Gangů New Yorku. 4* ale dám. ()

Megynka

Film je dobře udělaný, hlavní postavy úžasné a člověk by jim to opravdu věřil. Ale samotný příběh je natolik ... "nešťastný", že mě to zasáhlo asi až moc ... Žádný happy end, žádné chytnutí toho pravého "lumpa" ... ale všechno prostě nemůže mít dobrý konec ... ()

altaica

PRO MUŽE:Nepříjemným důsledkem přednášek o škodlivosti masturbace u středověkých, krutě zbožných puritánů, může být i pomatení z nedostatku sexuálního vybití u pubertálních i adolescentních slečen. Pak přijdou náhražky jako je tanec dupák, či divočejší obkročák okolo táboráku uprostřed lesa. Odvázanější to dají nahoře bez a dole taky. No a aby se kikiny vyblbly a bylo sichr, že si je vezme do parády ten správný utahovák, tak se v kotlíku povaří kytky, nějaká ta žába a naposledy zakokrhá černý kohout. Briketa s hororově ošklivou tlamou zamumlá pár hesel, fikne kohouta, bez hlavy jej roztočí až krev cáká. Prostě super pařba. Voyerský reverend je z toho na bibli a holky čujou průser. “Sakra ku*dy” strejc si tu leštil kládu jak na nás čuměl, prasák jeden flanďácká.” děla Abigail “Z toho nám nepomůže ani bůh, snad ďábel..” “Good idea” dodaly ostatní čubky. No a pak už to jelo jako sáňky. Známe dějepis, takže není spoiler, když prozradím, že než těm spratkům někdo zatrhnul tipec a zbavil je hysterických záchvatů, došlo k tomu, že i lidé, co už neuměli rovně chodit, dokázali rovně viset. 19 kousků na šibenici plus jeden umučený. Muži, ženy, staří, mladí. Znuděné kikiny si vyřizovaly účty. Stovky obviněných, desítky vězněných. Měli je nechat makat do úmoru, nebo hrát si s kačenou, až by chlupy lítaly, mohlo být o jeden hon na čarodějnice míň a o pár lidí víc.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Výchova dívek sebou nese jistá úskalí. Proto bych, madame, doporučoval mít vždy po ruce sud ledové vody a pro těžší případy baseballovou pálku. Jestli jste nikdy neměla brutální hysterický záchvat, Winona Ryder jich má v repertoáru celou řadu a ukáže vám, jak je správně předvést. Dá se tím ovlivnit i soud, což se hodí i v dnešní době. K tomu Day-Lewis přesvědčivě zahraje mužného osadníka s hnětoucím svědomím (považte přefiknul služku a hned problém s desaterem plus manželkou) a smyslem pro spravedlnost. Láska, nenávist, pomsta, tmářství, hysterie a hromadné šílenství. Lepší mix pro vás, madame, si ani nedovedu představit. Doporučuji.. ()

Brooks

Úspešná divadelná hra preklopená do tradične strihnutého filmu bez akéhokolvek režijného vkladu. Film nevyniká audiovizuálne, ale neprekvapivo skvelými dialógmi a fantastickým hereckým ansáblom. Vládnu predovšetkým herci v záporných úlohách, ľadovo chladný sudca Paul Scofield a zákerná vypočítavá mrcha Winona Ryder, ktorej postava sa týmto radí k tým najodpornejším charakterom, aké som kedy videl. Daniel Day-Lewis v hlavnej úlohe spočiatku nevýrazný, zatláčaný do úzadia, ale v závere fantastický. Scénu "Because it's my name" zahral tak geniálne, že som ani nedýchal. ()

Knor

Nechci moc nadávat, je to jedno z mých oblíbených témat a těší mě každý filmový zpracování. Nicméně, i když je D.D. Lewis jako vždy naprosto skvělej a Winona dokonale přesvědčivá, uvítal bych temnější nebo špinavější atmosféru. A možná bych přihodil nějakou tu drsnější scénku. Čarodějnické procesy bylo svinstvo a naprostý šílenství, ,,naše" Kladivo na čarodějnice bylo zkrátka mnohem nekompromisnější než řekněme tato americká light verze. Není to špatný film, jen patří spíše k těm slabším kouskům na toto téma. ()

kubilov

I když si Daniel Day-Lewis projekty, ve kterých se kdy objeví, vždy pečlivě vybírá, tak i on není neomylný a čas od času se prostě netrefí, i když daná látka na první pohled vůbec špatně nevypadá. Zřejmě ho tématika problémů s údajným čarodějnictvím v americkém městě Salem na konci 17. století dostatečně zaujala a filmu se upsal, no co už. Jde zřejmě o jediný film vůbec, ve kterém nebyl Day-Lewis nezapomenutelný, a ve kterém se vlastně vůbec ani nemusel objevit. Avšak zas takový průšvih to nebyl. ()

Jonatthan

Jeden z těch filmů, kdy má člověk chuť nějaké postavě (Ryder + ostatní holčičky) naflákat držku...ale nemůže. Jinak Kladivo na čarodejnice po americku. ()

ShotgunED

Daniel Day-Lewis rules!!! Nic co by jsme již neviděli, ale perfektně mě celý film udržel v pozornosti a ten závěr ač očekávatelný naprosto skvěle zahraný. Mě se líbilo a uchvátilo. ()

Palisander

Poznámka pre mňa samého: Po 10 minútach ma to začalo nudiť tak, že som to rýchloposunom dopozeral za asi 5 minút. Stále to isté dokola: po sebe hulákajúci ľudia. Hviezdičky dávam preto, aby som nezabudol, že to už nemám pozerať. Tri preto, aby som filmu náhodou neublížil ;-). ()

Wulz

Asi se nebudu bát ani 5 ale už jsem viděl dýl a musím si zase připomenout. Jinak skvělí, silný film. ()