Historické drama natočené na motivy hry slavného Arthura Millera vychází ze skutečných událostí, ke kterým došlo v roce 1692 v americkém městečku Salem, obývaném komunitou puritánů. Jednoho rána se skupina dívek vydá do lesa, kde se účastní zaříkávání černošské otrokyně. Přistihne je však reverend Parris a dívky se rozutečou. Dvě z nich krátce po návratu domů upadnou do bezvědomí. Dívky to jen předstírají z obav před trestem, ale reverend se po dohodě s některými osadníky rozhodne povolat do Salemu známého lovce čarodějnic, reverenda Halea. Přestože zkušená vědma dívky probere a stejně jako rozumný farmář John Proctor, radí představeným obce, aby Halea poslali pryč. Reverend Parris však trvá na svém a brzy se městečko mění v peklo.
Hale vyslýchá dívky a jedna z nich označí za iniciátorku zaříkávání Parrisovu neteř Abigail. Ta v sebeobraně prozradí otrokyni Titubu, která během mučení označí za čarodějnice některé salemské ženy. Postupně se kní přidá také Abigail a další dívky, které v transu obvinují stále další a další ženy. V Salemu začne hromadné zatýkání. Lidé se začínají bát jeden druhého. Někteří si obviněním z čarodějnictví začínají vyřizovat osobní účty, malá dívka obviní starce, jehož pozemky chce získat její otec. John Proctor, který zná pravdu se sejde s Abigail a varuje ji. Dívka kdysi sloužila u něj na statku a do farmáře se zamilovala. Proctorova žena Elizabeth ji proto vyhnala. Nyní se chce dívka pomstít a obviní ji z čarodějnictví. Reverend Hale si uvedomuje, že se situace v městečku vymkla kontrole.
Společně s Proctorem a dalšími se ji pokusí zastavit, to se však ukáže nad jejich síly. Abigail dovedně manipuluje dívkami a v železech končí stále více lidí, začínají popravy. (oficiální text distributora)

Marci

Někdo tady nechápe vysoké hodnocení filmu, já zas nízké... Nemám, co bych vytkla. Má to spád a dramatičnost, pravda je ta, že občas film nezapře svou divadelní předlohu. Po Věku nevinnosti je radost vidět Daniela Day-Lewise a Winonu Ryder opět spolu a v naprosto odlišných rolích. Day-Lewisův John Proctor je z rodu těch zemitých, spravedlivých sedláků (nevím proč, ale spolu s ním se mi vybaví třeba ještě František z Jasného filmu Všichni dobří rodáci). Oproti tomu Winonina Abigail je opravdu ďábelské stvoření s andělskou tvářičkou. Sympatická byla i postava Elizabeth, Proctorovy ženy v podání Joan Allen. Závěrečná scéna mezi Elizabeth a Johnem byla nejen scénou smíření a odpuštění, ale nejhezčím vyznáním manželské lásky, jaké znám. ()

Skip

Když jsem sledoval tento film, lomcoval mnou vztek, ale také jsem pociťoval zoufalství nad tím, jak jsou někteří ti lidé zaslepení. Je to film, který asi jen tak někoho nenechá jen chladně přihlížet. Když člověk sleduje tu příšernou bigotnost, má chuť tam vlítnout a dát jim pořádně přes hubu. Je to velmi dobrý film s výbornými hereckými výkony. ()

Parlay

Démonická (leč stálé krásná :-)) Winona Ryder a tradičně uhrančivý Daniel Day - Lewis vévodí snímku, ve kterém by se často dala atmosféra doslova „krájet". S ožehavým a zároveň přitažlivým tématem honu na čarodějnice se tvůrci, ač potenciál předlohy nebyl využit naplno, popasovali se ctí. ()

Chrysopras

Vynikající Winona, trošku zaostávající Daniel ( ovšem ten má latku skutečně hodně vysoko, řekl bych herecký Sotomayor :-)) ve spíše průměrném snímku. Prostě tomu něco chybělo - Kladivo je rozhodně lepší! ()

Diamant

Dcéra evanjelického farára je zosobnením satana. Farmár John Proctor s manželkou sú zas veľmi sympatickými pozitívnymi hrdinami, ktorí sú pre vernosť Bohu, pravde a dobru ochotní aj zomrieť. A máme tu aj lavírujúcich sudcov - raz na jednu, raz na druhú stranu, čo z nich nakoniec spraví nie nástroje Božej spravodlivosti, ale satanovej skazy. Všetko umocňuje to, že táto dráma vychádza zo skutočných udalostí. Film je mimoriadne presvedčivý, zaujímavý, napínavý a dojímavý - od začiatku až do konca. ()

balba

Film je napínavý a dobře rozehraný drama.Film je plný vynikajících dabingů , malebných historických kulis a chytlavého hereckého obsazení.Prostě pěkná podívaná. ()

danecek24

54. Zlatý Glóbus za rok 1996 - nominace (2) - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Joan Allen, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Paul Scofield ()

Fallen_One

To je furt samý našeptávání ďábla, satana, všude bůh, sračky sračky blá blá blá. Bohužel je to podle skutečné události a o to je horší, jak jsou lidi blbí dementi se slabou vůlí a nesmyslnou vírou, která zrodila inkvizici. Film je to jinak průměrný, pěkná atmosféra vystihující nejen ty pánbíčkářský idioty. ()

pakobylka

Víte ... na rozdíl od praktik evropské inkvizice, které obyčejně vedly jen k jedinému možnému rozsudku - v Salemu přece jenom měli na výběr. Mohli se zachránit, pokud připustili, že je (pochopitelně proti jejich vůli) ovládá Ďábel ... pokud se patřičně káli - a následně projevili dobrou vůli navrátit se do stádečka poslušných věřících oveček. Škoda první poloviny, která je taková ... maličko teatrální, nicméně ve výsledku nijaká, neatmosférická, prvoplánová a bezemoční - protože když začne jít do tuhého, celkový dojem se výrazně vylepší. P.S.: 1) Vlastně jsem se vůbec nezměnili ... dokonce ani hony na čarodějnice neustaly, jen na sebe vzaly jinou podobu, když se převlékly do daleko sofistikovanějšího - a kultivovanějšího kabátku ... protože ... když se hledá, vždycky se najde nějaký vnější, popřípadě vnitřní nepřítel; 2) Ale na druhou stranu ... našinec si umí vždycky poradit. Když to tak vezmu ... kolem a okolo - a pokud půjdu do extrému ... kdyby za totožných podmínek započaly podobné bohulibé procesy na našem tuzemském dvorku jedenadvacátého století, byly by komplet celé Čechy i s Moravou plné kajícníků. Sice pocházíme z rebelského národa Mistra Jana Husa, ale taky se hrdě hlásíme k Jaroslavu Haškovi a k jeho Švejkovi. Kdo by šel v dnešní době dobrovolně na smrt ... pro svou pravdu, pro svou čest - a třeba i pro svou víru ... za krvežíznivého přihlížení vrtkavého, senzacechtivého, nevděčného, zmanipulovaného davu ?!? ()

Juto

Je to dobrý film o honbe na údajné čarodejnice. Celkovo ide o to, že ukazuje, k čomu vedie náboženský fundamentalizmus. Je takmer prekvapujúce vidieť Winonu Ryder v tomto druhu filmu, vzhľadom na druh úloh, s ktorými si ju zvyčajne spájame, ale odvádza výborný výkon ako tiež Daniel Day-Lewis. 7/10 ()

MJMilan

Divatelný od začátku až do konce, to se tomuto snímku nedá upřít. Problém je, že někdo někdy napsal a někdo někdy natočil Kladivo na čarodějnice, drsnější, věrohodnější na reálnějším základu. U čarodějek zase oceňuji zajímavé nápady jakože samotné "čarodějky" hrají že jsou čarodějky atd. ()

dr.fish

Jakého zla je schopen člověk, když ho může beztrestně páchat a ještě se zbavit všech, ketré nemá rád? Odpověď je v tomto snímku. Je sice pravdou, že církev umožnila řádění proti čarodějnicím, ale církev jsou lidé....lační, chtiví a ocení každou snahu očistit svět od plemene Ďáblova....jen když z toho něco kápne... ()

Noviik

Poměrně drsné pojetí šílených čarodějnických čistek, které se odehrávaly i ve skutečnosti. V celém průběhu filmu se nedočkáte extra výrazných scén, ale i přes to si drží slušný průměr se skvělými hereckými výkony. ()

kjakob

Je až s podivem, kolik tváří má herectví Dannyho Day - Lewise. Podle mě se kolem tohohle filmu sešlá dobrá partička a zpříjemnila mi nedělní večer. ()

filmmovier

Atmosféra. To je jediné velké pozitivum, které je udržováno od začátku do konce. Pár zajímavých a vypjatých momentů to má, ale jinak ten film nemá moc velký spád. Herci jsou skvělí a kvalitě filmu také pomáhají. To je asi tak všechno. Nezklame, ale ani nezaujme, takže ***. ()

lennyd

Skupina mladých dívek je místním reverendem načapána při tajemném rituálu. Záhy dvě z nich upadají do bezvědomí, a zdá se, že vesnici posedlo šílenství. Mladá Abigail (Winona Ryder) brzy zjistí, že může využít nařknutí z posednutí ďáblem jako silnou zbraň, když je potřeba někoho se zbavit. Protože má nad ostatními dívkami moc, je celé nařknutí ještě výraznější - a kdo by nevěřil desítce mladých dívek. Brzy začínají padat hlavy, a nikdo se nemůže cítit před dívkami jistý ... Při sledování filmu jsem si připadal jako na houpačce. Po neuvěřitelně nudném začátku, kdy jsem málem usnul, se tempo začalo zvyšovat - film se stával zajímavějším, a byl jsem čím dál více natěšen na nějakou "trefu do černého" nakonec, ale ke konci došly filmařům síly, a konec byl už opět na usnutí. Čekal jsem, že se z tématu vytěží o něco víc - a bohužel jsem čekal marně. Co mně ale potěšilo bylo hodně slušné herecké obsazení, ať již v hlavních rolích, tak i v řadě vedlejších.... ()

Eleanor05

Docela zdařile natočený snímek o tom, co se všechno může stát, když několik pitomých slepic rozpoutá nesmyslnou hysterii rostoucí do obřích rozměrů, kterou ještě přiživují "vyšetřující" duchovní. ()