6. Batalion

Po útoku na Pearl Harbor obsadili japonské jednotky Filipíny, kde zřídili několik zajateckých táborů. Vojáci, kteří se nechali zajmout, byli pro ně podřadnými lidmi. Podle toho s nimi japonští věznitelé zacházeli. Než by zajatce vydali zpět, raději je hromadně zabíjeli. To se dělo zejména ke konci války, kdy Japonci ustupovali americké přesile. V zajateckém táboře Cabanatuan bylo vězněno přes pět set Američanů. V lednu 1945 naplánovali američtí velitelé mimořádnou osvobozovací akci. Přes sto příslušníků zvláštní jednotky muselo proniknout na nepřátelské území, projít džunglí až k přísně střeženému táboru a dostat na svobodu více než pět set krajanů, kteří byli na pokraji smrti hladem a vyčerpáním... Americký film režiséra Johna Dahla je rekonstrukcí skutečné záchranné akce, která nemá v dějinách druhé světové války obdoby. Příběh je doplněn důležitými vedlejšími motivy: autoři líčí též nelidské podmínky v táboře a příběh lékařky, která se kvůli milovanému muži stane vůdkyní protijaponské opozice a s nasazením života posílá do tábora léky. Tvůrci se inspirovali jak klasickým válečným filmem Most přes řeku Kwai, tak i nedávným velkolepým dramatem Stevena Spielberga Zachraňte vojína Ryana. (Česká televize)

drackula

Chcelo by to byť vojnový veľkofilm, avšak pôsobí to veľmi televízne. Má to neskutočne dlhý úvod, ale neznamená to, že úplne nudný. Len sú tu občas momenty, kedy je dianie zdĺhavé a trochu zbytočné. Záver už ale klape ako hodinky a prináša to pravé vyvrcholenie. Však sa naň aj chystali. 60% Netflix ()

Jello Biafra

Vojnový film podľa skutočnej udalosti zobrazuje vydarenú a precízne naplánovanú operáciu druhej svetovej vojny v tichomorí, pri ktorej bolo zachránených 500 amerických zajatcov z japonského zajateckého tábora a pri ktorej zo záchranného oddielu zomrel len jediný vojak. Otrasné podmienky v ktorých museli zajatci žiť v tábore sú tu zobrazené rovnako pôsobivo ako v legendárom filme Most cez rieku Kwai. Tentoraz sú to americkí zajatci, ktorí padli do zajatia v roku 1942 na Filipínách a mnoho ich v zajatí zomrelo na následky podvýživy, mučenia, chorôb alebo vyčerpania. Film ma prekvapil kvalitnými hereckými výkonmi de facto začínajúcich hercov Benjamina Bratta a Jamesa Franca (Harry Osbourne zo Spidermana) a svižnou akciou. Napriek tomu že film v amerických kinách prepadol na celej čiare, je to jednoznačne vydarený vojnový film. ()

ArdathBay

Popcorňáček. Zbytečně dlouhé. Atmosféra v táboře nebyla vykreslena moc přesvědčivě ( "Na konci všech válek" to bylo daleko , daleko líp ukázáno) a velmi by mě zajímalo kudy vězni utíkali. Co mě ovšem mrzí asi nejvíc je skutečnost, že Japonci jsou zobrazeni jen jako ti špatní. Netvrdím, že byli jen dobří, ale ta jednostrannost z tohoto filmu dělá plochou zábavu pro amerického diváka se všemi jeho patriotistickými proprietami a rádoby je utvrzuje, že to jsou jen oni, kdo jsou ti dobří. Což je samozřejmě nesmysl jako Kjáva. ()

Tipek_14

Nuda! Človek sa 2/3 filmu načaká, kým sa niečo začne diať! Hrozná škoda, keďže aj podľa filmu sa jedná o veľmi hrdinský čin, ktorý si isto nezaslúži také slabé spracovanie! Okrem popravy 10 zajatcov je to úplne hluché a hlavná operácia nezaberie ani tú zvyšnú 1/3. ()

Hopper

Vojnové filmy mám rád, ale tento si určite 2. raz nepozriem. Priznám sa, že o záchrane, o ktorú sa jedná som prakticky nič nevedel, takže ide istým spôsobom o pole neorané, ale napriek tomu, aké silné reči sa o nej vedú na začiatku a konci filmu, príliš silnú stopu vo mne nezanechala. Film sa neskutočne vlečie, je ťažké si zachovať prehľad, nočné scény sú maximálne ťažko identifikovateľné, všetci herci sa tvária hrozne hrdinsky (teda tí americkí, japonskí samozrejme robia maximum preto aby sa tvárili čo najzlodušskejšie a najpodlejšie) a celkovo je výsledkom nuda. Úspešne potopená zaujímavá téma :-( ()

Drc

Standardní válečný film o záchranné akci pro vysvobození vězňů. Nic, co byste nečekali nebo už neviděli předtím. Zpracování trošku zdlouhavější v mírně dokumentárním duchu. Příznivcům žánru se může líbit, nenabízí však nic extra navíc. ()

TheDude

Tenhle film zkrátka a dobře není dobrý.Nudná taktická příprava a následně pár minut boje.To by mi ani tak nevadilo, kdyby to bylo v kvalitním provedení, jako např. Příliš vzdálený most.Tady stojí za zmínku vážně jen ta bojová sekce. ()

Hanes88

Určitě obstojný válečný film. Atmosféra se dala krájet a ikdyž se určitě nebude řadit mezi špičku, má tento filmek i docela zajímavý děj. Spíše je to ale taková průměrovka. 55%. ()

filipvrbik

Velmi dobrý válečný film, který si na nic nehraje a prostě ukazuje válku takovou, jaká je.. Možná byla bitva o osvobození vězňů moc dlouhá, ale jinak to bylo super. Všiml jsem si i Sama Worthingtona v miniroličce, dávno předtím, než opanoval Avatar. A že to nemělo ten správný happy end, alespoň co se týká Connie Nielsen - no, to válka prostě nemá...80% ()

Klay

Zřejmě to mělo být působivé vylíčení zvěrstev, která Japonci páchali za 2. světové války na svých zajatcích, ale díky neschopnosti všech zainteresovaných vzešla jen vlastenecká óda na Ameriku a její hrdinné vojáky....s poselstvím, ale bez emocí. Film je odosobněný do té míry, že i potenciálně silné scény jako poprava deseti zajatců ve mně nic nevyvolali, do žádné z postav jsem se nevcítil, s nikým jsem nesympatizoval a když přišel rádoby dojemný závěr, cítil jsem jen lhostejnost. Alespoň že vizuálně je to místy pěkné, ale z každého záběru na mě čišela televiznost, hlavně kostými a ty hnusné kamerové filtry by potřebovali obměnit. Nejhezčí jsou záběry z ulic filipínského města Manily (což asi nebude jen zásluhou filmařů) kde se odehrává jinak úplně zbytečná dějová linie, sledující osudy zdravotní sestry Margaret, která nakonec stejně vyšumí do ztracena. Nevím jak se sem nachomítl producent Tarantinovek Lawrence Bender, ale nad ziskem se jistě nezaradoval (rozpočet údajně 80(!) mil. dolarů). Tohle je totálně zbytečný snímek, který se navíc náš distributor snaží prodat jako válečnou řežbu a přitom jediná akční scéna je na konci...a je pěkně nudná a zmateně natočená. ()

Wenca888

Akce si ve filmu moc divák moc neužije (zhruba 15 minut), ale kdo má rád válečnou tématiku, tak se nudit nebude. Já se (možná proto, že mám rád válečné filmy) bavil nad míru dobře. Proto 4* ()

Charon11

Dlouho jsem si nechával tento film s tím, že na něj mrknu, až bude pohoda a hodně času. Právě jsem si ho pustil a mohu odpovědně. Prohlásit, že jde o 110 minut nudy a o 18 minut rádo by bojové akce. Tento námět si jistě zasloužil lepší scénář a lepší režii. Nebudu popisovat chyby, které byly učiněny, tržby mluví za vše. Mrzí mě, že jsme čekal tak dlouho na tu bojovou akci a ta byla natočena hodně amatérsky.... ()

Marina111

Zdĺhavé, neprehľadné, priveľmi neatraktívne po technickej i obsahovej stránke ... Dvakrát si rozmyslím, či si tých 128 minút ešte niekedy zopakujem ... ()

Noddy

Úplná slabota! Napriek dobrému obsadeniu a výbornému námetu je to "B"-čkový film. Už o týždeň nebudem ani vedieť o čom bol... Viac k tomu neviem dodať. ()

Pc

Mám rád válečné a tendle byl navíc taky pravdiví, řeknu vám že kdyby nebylo tohoto filmu tak o tomto ani nevim, když jsme to viděli poprvé tak jsme koukali a konec byl ještě ohromující, říkám si jestli nám nekecaj, ale po chvíli jsem si řek že asi ne protože tam byly (možná) autentické záběry, takže asi jo a navíc kam by se všichni ztratily, mam pravdu podle mě jo. ()

Wild_man

Titulek možná až moc přehnaný, ale při akčních scénách se určitě nudit nebudete. Pokud se ale nezajímáte o válčenou tematiku bude se Vám 133 minutový film zdát trošku roztahaný, ale co byste také chtěli když je potřeba přeplížit několik mil stepy a dobít zajatecký tábor plný Japonců! ()