6. Batalion

Po útoku na Pearl Harbor obsadili japonské jednotky Filipíny, kde zřídili několik zajateckých táborů. Vojáci, kteří se nechali zajmout, byli pro ně podřadnými lidmi. Podle toho s nimi japonští věznitelé zacházeli. Než by zajatce vydali zpět, raději je hromadně zabíjeli. To se dělo zejména ke konci války, kdy Japonci ustupovali americké přesile. V zajateckém táboře Cabanatuan bylo vězněno přes pět set Američanů. V lednu 1945 naplánovali američtí velitelé mimořádnou osvobozovací akci. Přes sto příslušníků zvláštní jednotky muselo proniknout na nepřátelské území, projít džunglí až k přísně střeženému táboru a dostat na svobodu více než pět set krajanů, kteří byli na pokraji smrti hladem a vyčerpáním... Americký film režiséra Johna Dahla je rekonstrukcí skutečné záchranné akce, která nemá v dějinách druhé světové války obdoby. Příběh je doplněn důležitými vedlejšími motivy: autoři líčí též nelidské podmínky v táboře a příběh lékařky, která se kvůli milovanému muži stane vůdkyní protijaponské opozice a s nasazením života posílá do tábora léky. Tvůrci se inspirovali jak klasickým válečným filmem Most přes řeku Kwai, tak i nedávným velkolepým dramatem Stevena Spielberga Zachraňte vojína Ryana. (Česká televize)

montel

Po útoku na Pearl Harbor je na Filipínách zajato na 30000 amerických vojáků. Při pěším přesunu do zajateckého tábora přežije pouze 500 zajatců. Po třech letech věznění a nucených prací svitne zajatcům naděje. Americká armáda vypracovala plán na jejich osvobození, který má podniknout speciální skupina k tomu určená. Musí to však stihnout dříve, než budou zajatci popraveni...Průměrné válečné drama z prostředí zajateckého tábora. Mise, která se skutečně udála, byla nejúspěšnější záchrannou akcí v dějinách americké armády. 60% ()

zeromen

Výjmečně zdařilý film, ve kterém konečně nejde jen o výbuchy, střelbu a všudy přítomná střeva a potoky krve. Film který si zaslouží minimálně 4x. ()

futislav

Ač válečné nemusím, tak tento je dobrý. Bez zbytečného patosu a klišé. Prostě výborná kamera, režie a příběh. ()

Niggo

Ten film nebyl nic moc a přesto byl lepší, než Kód Navajo. Chápu, že vám přišel průměrnej, ale netušim, proč ho obviňujete z něčeho, čím se neprovidil. Žádná agitka tam nebyla. ()

maken

Mladý, krásný, perspektívny americký boy s dobrou školou a prototyp amerického hrdinného veliteľa zabezpečia hladký chod oslobodzovacej operácie, umrie len jeden doktor ktorý nevie držať zadok (a hlavu) pri zemi... čakal som všetko možné ale takú trápnu nudu nie.. ()

Ospalek

Pravda, sic válečný, leč velmi debativně zaměřený na válčení. Velmi optimistické nazvat film válečným, když umírají jen japonci a navíc až na konci filmu. Film se mi ale celkově líbil a jen za toto drobné vykolejení mu dávám jednu hvězdičku dolů. Avšak pozor pane Franco do válečných filmů se raději moc nezapojujte ve Spidermanovi to bylo lepší :-). ()

Puchyr

To samé co Den vítězsví, válečná nuda říkáte, co byste mnozí dělali pří filmu Most přes řeku Kwai kde válečná scéna z dou a půl hodiny dělá deset minut. K válečnému filmu patří seznámení se s postavamy a scény o přípravu válečné operace. Film je pro mně skvělí, celý film sledujeme jednotku v japonském území neslyšně se plyžit, a jeto za končené strhující a promyšlenou akcí, Profesionálně dobytý tábor. Úleva kdy vojáci nemusí mít strach že budou prozrazeni a konečně vykonají to proč jsou tady, střelba, výbuchy, zničené mosty a tanky, kulomety, střelba v řece a spousta bunkrů vynikající válečné drama z konce druhé svétové války z japonské fronty. Já se nenudil a řadím ho své zbírky válečných filmů. 80% ()

sako44

Když se řekne válečný film, tak si vždy vybavím Ryana a filmy tomu podobné. Akce střídá akci, občas do toho ty emoce, které k tomu taky patří, ale ne, že se budu dívat 110 min. ze 120 na to, jak tam kecají, že zachrání 500 amerických válečných zajatců. A pak 10 minutové finále. Tohle je prostě nuda. A nezachrání to ani ten závěr, který se mi líbí. ()

radek.896

Strašlivá nuda, tento film se strašlivě vleče a akce na závěr to vůbec nezachránila, strašně, že to má být velkofilm. ()

JARDAHONDA

"Hluboko za nepřátelskou linií chtěli vojáci elitní jednotky osvobodit přes 500 amerických válečných zajatců z nechvalně proslulého japonského tábora Cabanatuan v nejtroufalejší záchranné akci všech dob." Válečný film odehrávající se na Filipínách roku 1945 vypráví skutečný příběh 6. praporu rangerů, který pod vedením plukovníka Henryho Mucciho (Benjamin Bratt) podnikl odvážnou záchrannou akci. ()

JerryPilsen

Slušná rekonstrukce jedné záchrané akce.Pokud všechno opravdu proběhlo tak jak bylo natočeno,tak klobouk dolů.Místy se děj trochu vlekl,ale závěr vše vynahradil a autenticita z příběhu jen dýchala. ()

Rathe

Ten konec je hodně zajímavý a konečně se tam něco dělo. Jinak to všechno před tím bylo pomalé, nudné a zbytečně zdlouhavé. Chtělo to nějaký říz. Je to jeden z těch podprůměrných válečných filmů, ale vsadím se, že to mohlo být lepší. ()

milos.bradik

Špatně zahrané a nepřesvědčivé. Musel jsem se hodně přemáhat, abych vydržel až do konce. Ve srovnání s Králem Krysou nebo Mostem přes řeku Kwai by nezasloužil ani jednu hvězdu, ale v porovnání s tím, co se točí teď to těch 30 % snese. ()

andy60

Natočeno podle skutečné události..., no, mám trochu pochyby. Japončíci jako ti nejhorší, Amíci naprosto vzorní a čestní. ()

vonBahnhof

Tu je dôkaz, že nie každá pmäti-hodná udalosť z histórie si vyžaduje filmovú gloriolu, a už vôbec nie veľko-filmovú (80 000 000,- USD). Celý námet je založený na, relatívne úspešnom pozbieraní totálne zdecimovaných zvyškov najväčšieho vojenského nezdaru USA; ako film sám úvadza v intro. Radšej mohli natočiť film o Bataánskom pochode smrti, ktorý sa tu tiež spomína. Bolo by to síce odporné asi ako Katyň, ale bolo by to ctihodné, poctivé. Ukazovalo by to, koľko spojenci vytrpeli. Skutočnú povahu filmu, prezradia už prvé sekundy. Prelet pár stíhačiek P51-Mustang. To je sila! Predstavte si tú silu, keby aj iné veľko-filmy boli posilnené P51-tkami. Napríklad úvodná bitva v prvom dieli trilógie Pán prsteňov, Gladiátor (predstavte si Russela ako hladí klasky a hledí k vobloze), alebo dokonca Forest gump. Pána! Rovno tam, kamera sa skláňa k parku, pierko pokojne klesá a do toho zvuk Mustanga. Aj film by sa tak zvolna skláňal, už od úvodnej scény :D ()