Michael pracuje v aukční síni Sotheby´s. Miluje dívku Ginu a chce si ji vzít. Gina se ale nápadně distancuje od své rodiny. Michael si tedy najde sám podnik jejího otce, restauraci a bar The La Trattoria. Tam se k němu všichni hned chovají moc přátelsky, vědí, kdo je, otec ho seznámí s dalšími příbuznými. Hned by ho rádi taky zatáhli do různých kšeftů, ale Michael se z toho pohotově vyvlékne. Když se to Gina dozví, je z toho zoufalá, a vysvětlí Michaelovi, že všichni včetně jejího otce jsou kriminálníci a mafiáni, a varuje ho před nimi. Michael na to moc nedá, ale hned příštího dne zpozoruje, že mafie se už po špičkách začíná vkrádat do jeho života. Najednou fungují věci, které dřív nefungovaly, atd. Největší překvapení ale zažije, když se na jeho aukci objeví znenadání příšerný obraz syna jednoho z mafiánů, který má Michael vydražit za padesát tisíc... (TV Nova)

Hanys_

Vždycky jsem se tomu filmu vyhýbal, protože jsem ho měl za další romantickou komedii s Hughem Grantem, kterých v té době bylo plno. Tohle je ale přece jen trochu jiné, ta špetka mafiánštiny tady docela sedla. Osobně mi ještě víc než Caan imponoval Burt Young, z jeho pohledu fakt šel strach. ()

Wishkah

Romantická a občas i docela vtipná komedie, která proběhne, aniž by zanechala nějaké větší stopy v paměti ()

Yardie

Takových lepších 50%. A o to se zapříčil především James Caan. Ta jeho mimika a glosy, to mě fakt dostávalo. Hugha moc nemusím a zde to byl klasický on. Pěkný byl také pohled na Jeanne Tripplehorn. Co se týká příběhu, myslím, že z toho mohlo být vymáčknuto více a hlavně více vtipného a blánivého. Škoda! Ale i přesto je tam pár parádních situací a hlášek. Howgh! ()

Ollie235

Jednoduchá, malá, ale milá komedie, kterou jsem si pouštěl už víckrát. V některých scénách mám ten film velmi rád, ale na víc než tři hvězdy nemá ani tak. ()

hacho

Zpocatku mel film docela prijemny odpich a ja byla mile prekvapena. Postupne jsem ale mela dojem, ze dej i vtip ztraci. ()

Emzet

"Note to self... rent Goodfellas, Casino, Godfather 1, 2, 3…" Nebudu zastírat, že mám pro modrookého Mickeyho slabost a že si myslím, že je tento snímek obecně docela krutě podceňován. Já nevím jak to máte vy, ale ve chvíli, kdy se u komedie směju napodvacáté prakticky stejně jako napoprvé, mi nezbývá než uznat, že ten film zkrátka něco do sebe. A že je tady skutečně kouzelných scén požehnaně (požár v Sotheby's, přízvuk, svatba, úvodní seznámení…) Pokud prostě za každou cenu nemáte rádi Granta… zkuste uvěřit tomu, že je tu excelentní a nejspíš právě Mickeyho bych doporučil jeho zarytému odpůrci se slovy "tak to aspoň zkus". Celý snímek je navíc hbitý a hravý, nevleče se ani chvíli a z mafiánských klišé si dělá legraci opravdu dobře. James Caan je třešní na dortu. "I'm just not going to let this or anyone come between us. Not Vito "The Butcher" or Vinnie "The Baker" or anyone involved in any kind of food preparation." ()

RickyFitts

nic extra, samozřejmě, myslím, že jsem se i docela bavil, ale skoro nic si z toho záhadně nepamatuju... až na scénu v čínský restauraci - 2+ ()

lemonova

Áno, dá sa súhlasiť aj s tým, že je to vlastne blbosť, ale ja som sa bavila od začiatku do konca. Predovšetkým na Jamesovi Caanovi a jeho igelitovom vrecku. :))) K niektorým filmom mám skrátka nekritický vzťah. Po zhliadnutí v českom dabingu odporúčam určite ten slovenský! (výnimočne;) ()

Ydrosten

Tohle mě teda moc nebavilo. Nebudu k tomu psát obhajující komentáře, proč to házím přes palubu. Prostě nedám víc jak 1 hvězdu. ()

MickeyStuma

Jako zaměstnanec aukční síně požádáte svou dívku o ruku, čímž následně zjistíte, že pochází z mafiánské rodiny, která toho následně využije pro praní špinavých peněz. Jak byste s takovou situací naložili? Romantická komedie se zajímavými zvraty, avšak ne úplně tlačící na pilu v humoru. Satira? Karikatura? Parodie? Od všeho trochu. "Malá laskavost, malá lež a jsi jejich!" Gina takto varuje Michaela, který vzápětí pozná, jak pravdivá slova to byla. Že jde v podstatě o gangsterský příběh tvůrci diváka upozorňují docela fikaně. Jakmile se ve scéně z baru objeví tvář Joela Viterelliho, každému znalci gangsterských filmů musí být okamžitě vše jasné. Snímek se bere vážně i s odstupem humorně a v tom je právě asi ten největší problém. Stala se tím tak docela těžkopádní záležitost vedoucí diváka k nerozhodnosti, jak k takovému snímku má přistupovat. Satirických scén je víc než dost, ale vyloženě k pobavení poskrovnu málo. Snímek tak spíše vyvolává jednoduchý odpočinkový dojem, při kterém se nemusí nijak složitě přemýšlet. Po vcelku úspěšném snímku 'Notting Hill' (1999) bylo u Hugha Granta očekáváno něco podobného, však chyba lávky. Jiný film, jiný koncept zábavné atmosféry, rovná se spíše zklamání z daného diváckého očekávání. Ale třeba snímek časem uzraje. Kdo ví. ()

Luisis

Skvělá komedie u které jsem se bavil od začátku až do konce.Grant+Jeanne+Caan skvěle funguje.je to sranda - 80% ()

PEZ

Nie, nemozem dat viac ako dve hviezdicky, aj ked to pozeratelne bolo. Ale tolko predvidatelnych scen a mafianskych klise sa len tak nevidi. Navyse film, ktory si zaklada na tom, ze sa neda brat vazne by mal byt aspon vtipny. Kde nic, tu nic. Ziadne dobre napady a ani dobre vtipy. Nuda. 4/10 ()

LadyEsik

Tento film je jeden z těch, které jsem viděla kdysi. Relaxační komedie, po které vám toho v hlavě moc nezbude. Chtěla jsem jí dát špatné hodnocení, protože se příliš podobá Jeho fotr, to je lotr! nebo Můj soused zabiják, ale oba filmy vznikl až po tomto. Nakonec tedy můžu jen říct, že už tu je Kmotr. Na toho se ale zase relaxačně nepodíváte. S tím hodnocením jsem to teda nakonec nehnala do extrému. Koneckonců, hraje tam Hugh Grant. ()

Stíba

Překvapivě to nikde nevrže a vše tak nějak dobře klape. Narážky na všemožnou mafiánskou tvrobu vychází dobře a James Caan alias Sonny z Kmotra do role mafiánského tatíčka sedl skvěle. Příjemný překvapení, i díky mojí slabosti pro tématiku to na ty 4* je. ()

Biopler

Nečakal som, že to bude až tak dobrý film a že sa na ňom až tak dobre zabavím. Môže za to Hugh Grant, lebo jeho pokusy byť malým talianom, mať prvýkrát zbraň a nerozumieť si s ňou či rozosmiať publikum vtedy keď už to nik nečaká, sú proste skvelé a mám preň čo sa týka komédií slabosť. Chválim skvelý nápad zasadiť romantickú komédiu do mafiánskeho prostredia, či skôr rodiny, ktorej skvele velí kmotrovský ranař James Caan... akože fakt som si užil jeho výkon a vedenie nádejného zaťa :) Film sa v druhej polovici zaujímavo dramatizuje a záverečné vyvrcholenie je originálne, čakanie naň necháva diváka v zovretí. Aj keď treba jedným dychom dodať, že pozícia polície či FBI v tom celom je tak na pováženie. V úvodnej tretine sa FBI snaží vyšetriť pôvod čudných obrazov, potom sa vyparí a z ničoho nič sa vracia v poslednej tretine po nie príliš presvedčivom oslovení istých "dobrých" mafiánov. To sú tie detaily čo chýbajú bezpečne presvedčivému príbehu, ktorému by možno bodla aj lepšia ústredná dáma ako v podaní Tripplehorn. ()

Solly

Není to sice "buhvíjaká" zábava, ale pro sobotní večer docela dobré. Jen škoda nevyužitého potenciálu herců, kteří mohli díky absenci scénáře juen předvádět své charizma. ()