Pouta války

• Jižní Korea Taegeugki hwinalrimyeo (více)

Skupina archeologů najde kostru, která je identifikována jako ostatky Lee Jin-seoka. Potíž je ovšem v tom, že Lin Jin-seok nezemřel, nýbrž se ve zdraví dožil požehnaného věku. Zato jeho bratr, Jin-tae, zmizel v korejské válce. Vracíme se do minulosti, píše se rok 1950. V době vypuknutí války oba bratři narukují a jsou odveleni na frontu. Jin-tae uzavře se svými nadřízenými dohodu -- pokud vykoná dostatečný počet hrdiských činů, pošlou jeho mladšího bratra dříve domů. Starší bratr se tedy účastní všech misí, zatímco svého sourozence div neudusí návalem bratrské lásky a péče. Potom ale Jin-tae padne do nepřátelského zajetí... (Film+)

danoo

Na kontraste oboch bratov je založený pôsobivý vojnový film naväzujúci na Spielbergovho vojaka Ryana po všetkých stránkach od emocionálnej až po technickú. S jedným dychom však dodávam, že ide o učebnicový príklad, keď´ žiak prekoná svojho učiteľa. ()

MiCM

Spickovy valecny film. Kvalitne natoceny, dojemny, strhujici film. Neregistruju zadny ani zdaleka srovnatelny valecny film. Tohle sem fakt necekal.. ()

Duoscop

Pouta války aneb obdoba evropského Ryana před kterým více než slušně obstojí. Nejlepší zpracování Korejské války vůbec. Silný, dojemný a perfektně zpracovaný snímek ve všech směrech. ()

progression

Jeden z nejsilnějších válečných filmů. Film jihokorejské provenience na osudech chudé korejské rodiny ukazuje hrůzy korejské války. Na můj vkus sice až přehnaně drsný (co se týče válečných scén), možná i stopáž je až moc dlouhá, na druhou stranu si neuvědomuji, co by tam bylo opravdu přebytečné. Vývoj vztahu obou bratrů je ve filmu znázorněn poutavou a realistickou formou, jejich permanentní střety s hrůzami válečného konfliktu, kterého jsou přímými účastníky, jsou strhující a na některé z nich divák jen tak lehce nezapomene. "Botový" prolog i epilog zajímavě rámuje celý děj a i díky němu na konci významně podtrhuje celé vyznění filmu a současně zarývá divákovi do paměti nejvýznamnější scény z tohoto strhujícího snímku. ()

Trustme

Bezesporu výborně natočený válečný film s protiválečnou myšlenkou. Určitě zpracován se vší až nechutně dokonalou brutalitou. Divácká dějepisná učebnice korejské války. Vskutku výpravná řežba s tendencí řadit se mezi styl "divák uprostřed válečné vřavy" v žánru vojenských filmů. Bohužel je tu několik vad na opěvování. Především film až příliš bojuje a po desáté už není ustřelená ruka či rozpárané střevo bajonetem, toliko "okouzlující". Typicky asijský důraz na rodinu, odhodlání a bratrství je zde pro Evropany stejně nepochopitelný, jako orientace v osobách, postavách asijsky stejně vypadajících herců oblečených ještě v uniformách. Tedy klasický boj diváka u všech asijských filmů: Poznej kdo je kdo! Příběh a emoce jsou tu přehlušeny bitvou a tá se stává nudnou. Srovnávat tenhle film se Záchranou vojína Ryana - generálem válečných příběhů - mě pobavilo. ()

Millanium

Výborný válečný film o válce v Korei z pohledu té Jižní. Akční scény jsou úžasné, nicméně mi některé části příběhu o dvou bratřích přišli až příliš idylické nebo přetažené. Celkově se ale jedná o velmi kvalitní film, který by neměl chybět ve sbírce žádného milovníka válečných filmů. 85% ()

Andreas83

Jeden z nejlepších válečných filmů poslední doby. Akci střídá akce a tak to běží až do konce, skvělá kamera, herci a hudba. Tak silný děj má málo filmů. ()

Nyck

Moc hezký a dojemný film. Uvítal bych o něco kratší stopáž, protože chvilkami děj trochu stál, ale celkově kvalita. ()

Brain-D

Nejlepší válečný film !!!! Žádný film neměl schopnost mě emocionálně tak zasáhnout jako tento. Rozhodně žádný zatim nebyl tak detailně realistický. A abych řekl pravdu na tohle jsou korejci machři. Příběh o síle bratrství a o tom jak se člověk může změnit. Zasazen do historické války mezi Jižní (kapitalistckou) a Severní (komunistickou) Koreou. ()

Jacob23

V ramci valecneho filmu urcite jeden z nejzdarilejsich nejen v poslednich letech.Kamera je skvela a tvrde Vas vtahne do misty brutalniho deje,celkove technicka stranka je zvladnuta precizne.Velmi me nadchl scenar jenz v druhu narezoveho valecneho filmu snad nema obdoby(Ryan v tomhle srovnani opravdu nevyjde moc dobre;)scenar je presycen emocemi,jenz na konci hutne graduji!V posledni dobe korejska produkce opravdu vali.95% ()

Spock

Film naplnil moje očekávání bezezbytku. Mnoha lidem v mém okolí se nelíbila údajná citová vypjatost snímku. Nemůžu s nimi souhlasit. Osobně si myslím, že emociální a citová náplň patří k těm nejlepším atributům filmu. Akce je ve filmu dost, ale rozhodně není tím, co by dělalo z Pout války nějak výjimečný film. Naopak je to velice silný příběh "obyčejné rodiny", dvou bratrů, kteří si žijí svůj život, jeden pro druhého. Idyla se však změní během několika dnů ve zlý sen. Válka dokáže z lidí udělat něco strašného, je těžké zachovat si "svoji tvář". Bratři jsou s tímto fenoménem "proměny" také konfrontování, ve filmu je zdařile znázorněn jejich přístup k této skutečnosti. Viz. popravy nepřátelských vojáků, pěstní souboje se zajatci, rozbití hlavy kamenem aj. Uronit u tohoto filmu nějakou tu slzu není vůbec těžké. Konec filmu člověka dostane. Je sice pravdou, že se ve filmu dělá ze staršího bratra tak trošku hrdina, který unikne každé kulce, ale není to a škodu věci. Film není kopií Rayana. Možná se tímto filmem inspiruje, ale i kdyby tomu tak bylo, rozhodně jej v celkovém hodnocení předčí. Je to zejména silnější příběh a "hlubší" téma. Výprava a akční scény jsou naopak na vyšší úrovni v Ryanovi. Záleží na tom, co očekáváte od filmů podobného typu. Já rozhodně preferuji "hluboký" příběh s nějakou zajímavou myšlenkou. Psychologie postav a jejich osobní válka v nich samých, je pro mě zajímavější než to, co se děje kolem nich. Pouta války jsou filmem, který tento záměr dle mého soudu naplňuje. ()

NoFiction

Zachraňte vojína Ryana v korejském provedení. Určitě bych tento snímek nezatracoval, ba naopak ho musím silně vyzdvihnout. Tenhle typ filmu mi umí vždycky dobře zahrát na city. ()

vyfuk

Pouta války je jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Vždy mi filmový tvůrci strkali pod nos válečňáky z Vietnamu (kupodivu z této války je nejvíce filmů, i když je to jediná válka demokratů proti komunismu kterou prohráli), a druhé světové. S Korejskou válkou jsem se musel vždy spokojit jen se seriálem M*A*S*H, ale ten na válku jako boj ani tak nepřihlíží. Konečně válečňák z Koreje. Film měl neuvěřitelně dokonale propracovaný scénář, takže příběh byl dokonalý. Film má vše co od válečňáků mám rád... dobrý příběh a boj. U filmu jsem se ani jednou nenudil! Je škoda, že toto je téměř jediný válečný film z Korejské války. Akorát kamera byla někdy trochu zbrklá. Divím se, že z americké produkce jsme se ničeho takového nedočkali. Nicméně, Pouta války jsou úžasný válečný film, který se rozhodně musí vidět! ()

Pedross800

Jsou filmy, které svým zpracováním a příběhem dokážou v člověku vyvolat naprosto intenzivní prožitky a emoce a nesmazatelně se vrýt do paměti. Takové jsou i Pouta války. I když to zpočátku vypadá jen na jeden z mnoha dobrých válečných filmů, postupně se příběh dvou bratrů dosti zdramatizuje a zašmodrchá a vtáhne člověka tak silně, že závěr už sleduje v naprostém vytržení a s otevřenou pusou......aspoň já to tak měl. Opravdu silný válečný příběh podaný s obrovskou emocionální a vizuální grácií...a ta hudba!!!!!!!! ()

Killda

Na jednu stranu klobouk dolů před Korejci, dokázali natočit válečný film se skvělým vizuálem. Ale na stranu druhou... ehm... tolik patosu jsem prostě dlouho neviděl. ()

JohnSmith

Hodně slušný válečný film, kterému nechybí ani příběh a není to jen masový vraždění. Po technické stránce pecka, jen některé záběry mi přišly až moc zmatený a přehnaně nepřehledný. ()

Autogram

Tento kórejský vojnový film v ničom nezaostáva za americkými alebo európskymi. Vo veľkom príbehu dvoch bratov z kórejskej vojny by sa dali nájsť paralely so známymi filmami, ktoré sú tu vo veľkom spomínané, ale prevedenie je výborné, hudba vynikajúca a neznáme kórejské tváre boli výhodou oproti opozeraným známym hercom. Film určite nie je pre deti, v surových scénach sa nešetrí krvou, mäsom a vnútornosťami, osobne to nevyhľadávam, ale do takéhoto filmu to prirodzene patrilo. Pre mňa silné štyri hviezdy, pričom v kine by som to asi nezvládol bez možnosti dať si od toho zabíjania občas aj prestávku. Okrem bratovražednej vojny tam bola trochu menej dôležitá línia neskutočného až prehnaného zanietenia vysporiadať sa vo svojej krajine s komunistami. U nás si ich chováme ako v bavlnke dodnes. –––– Nejdřív musíte pro vlast něco udělat, a pak teprve můžete něco chtít. –––– Chceš snad bejt hrdina? I kdybys dostal medaile, myslíš, že by mě těšilo jít domů s vědomím, že jsi umřel kvůli mně? –––– Ty bezcitnej pitomče! K čemu je ti metál, když způsobí bolest a smrt! ()

Philoun1

Můj první korejský film. A taky vlastně první film o korejský válce, když teda nepočítám MASH:). Dopadlo to naprosto skvěle. Film je podbarven vynikající hudbou a navíc všechny zvukové efekty sou skvělé a detailní. Ale detailní je i celý film, řekl bych, že je ,,necenzurovaný", prostě ve válečných scénách jsou vidět opravdu všechny odpornosti války. Prostě skvělý film ve všem všudy i v ději. ()