Disneyho úspěšný animovaný film Herkules je plný zábavy, fantazie a dobrodružství. Mladý smrtelník Herkules je obdařen nadlidskou silou a chce dokázat svému otci Diovi, že je takový hrdina, který se může opět stát bohem. Na jeho cestě za hrdinstvím jej doprovázejí věrní přátelé – létající kůň Pegas a osobní trenér Phil. Je tu ale ještě bujarý a vznětlivý darebák Hádes, který plánuje převzít vládu nad Olympem a ztěžuje tak Herkulovi jeho cestu, jak jen to jde. Herkules se musí rozhodnout mezi legendární silou a láskou k řecké krásce Meg. Jen díky cenné lekci, že důležitější, než síla nadlidská, je pouze síla jeho srdce, se Herkulovi podaří zachránit Olymp a upevnit si své místo hrdiny. (HBO Europe)

marhoul

Naprosto úžasná pohádka, která mi roky unikala a to je možná dobře, s odstupem let a v záplavě nových animáků, které se až tak nepovedli, mi tato klasika mimořádně sedla. Chválím perfektní český dabing, zpívánky úžasné! Mimořádně vtipná disneyovka, u nás rozhodně nezapadne. ()

Stanislaus

Filmů s Herkulem je nespočet a disneyovská verze tohoto známého příběhu o (ne)přemožitelném silákovi je bezpochyby jednou z těch nejvtipnějších adaptací. Z hlediska animace se jedná o vymazlený kousek s nejedním pěkným nápadem a narážkou na současnou kulturu. Vedle akčně-fantastických scének překypuje Herkules množstvím humorných momentů, o které se postarali především neschopní pomocníci Háda, Pegas a satyr Phil. Samotný Herkules není tolik výrazný, bylo však vtipné sledovat, jak se v něm bila obří síla a ještě větší nesmělost a tréma, když přišla na řadu vražedně svůdná Meg. ()

eraserhead666

Občas dobrá a humorná sranda, má to parádní animaci. Na můj vkus se tam ale moc často zpívá a z Herkula udělali dost tupého troubu, takového antického Spidermana. ()

duklak2

Herkules, tento hrdina byl synem Dia a když byl ještě v kolébce, tak zadávil dva hady, které na něj poslala Diova žárlivá manželka Hérá. Tento animák je čistý průměr. Na více to nemá. Přece ho nemohu srovnávat s Kačeřími příběhy, které byly opravdu dokonalé. I když samozřejmě, může to být tím, že nemám rád děj, kde jsou jakési potvory tipu Kiklopa aj. např. filmy Jáson a Argonauti, nebo Souboj titánů mě osobně nikdy nebavily. Samozřejmě, že animace je na výborné úrovni. Co také jiného od Disneyeho čekat. Ale mě ten Herkulův příběh prostě moc nebral. A to jsem se soustředil opravdu hodně, protože mám stáhnutou verzi, kde je sice CZ dabing, ale trochu je tam slyšet i anglický. Takže jsem musel více vnímat. Má povinnost mi velila, že prostě tento kousek od Walta musím vidět a to se mi splnilo. Dávám slabé 3 hvězdičky. ()

mm13

Keď už Disney chceli točiť Herakla, ťažko s tým mohli naložiť inak. A lepšie by to asi tiež nešlo (v rámci Disney produkcie). Ich Herkules má hrdinu, ktorý sa má veru čo učiť, hrdinku, ktorá tiež nepredstavuje práve rozprávkový ideál ženskosti a hlavne záporáka s dvojicou prisluhovačov, ktorí, keď sú všetci traja na scéne, všetko dookola bledne a Aladin si svoje prvenstvo čo do komičnosti obhahuje len tak-tak. ()

Lucasion

Disneyho Hercula mohu vždycky. Jako malý kluk jsem ho zbožňoval a chodil si ho půjčovat do videopůjčovny neustále. Je ovšem zajímavý, že i po x let mi to má stále co nabídnout. Stále je to krásně nakreslené a vtipy stále srší dobrým a nezapomenutelným humorem. Herkules je jedna z nejlepších disneyovek. Jediné, co bych vytkl je hudební doprovod. Který samozřejmě není špatný, ale takový Tarzan nebo Pocahontas ho mají o třídu výše. No tak proč si jednou za čas nepustit, příběh poloboha, který zmaří plány Hádovi a spasí Olymp před Titány. Nu a samozřejmě zachrání svojí lásku z Podsvětí. Jojo Hercula, to je můj Disney hrdina. (88 %) ()

Bowser

Naprosto unikátní dílo, které bude v mém srdci přetrvávat až do konce mého života. S klidným svědomím mohu říci, že se jedná o mou nejoblíbenější pohádku, na které jsem vyrůstal. Nelituji, když si ji někdy s mladší ségrou pustím a já zavzpomínám na mé dětství, jak jsem s úžasem sledoval Háda a jeho kruté plány. Nemám, co bych vytkl, perfektně udělané postavy, které doplňuje skvělý český dabing, nádherné písně a děj plný akce a napětí. Hodnotím samozřejmně 5/5. ()

ScarPoul

Tu rozprávku mám veľmi rád. Aj po toľkých rokoch. Vtipná, plná skvelých odkazov a dospeláckych vtipov a fajn akcie. Čo sa týka Menkena a jeho hudby trošku slabšie, ale celá tá archa hrdinu o ktorej hovorí aj Campbell je tu dodržaná bez jediného zaváhania. A Hádes v podaní Jamesa Woodsa patrí medzi najvtipnejšie a zároveň najdesivejšie postavy Disney Univerza. Malá pripomienka toho, že antagonisti boli kedysi rovnako dôležitý ako protagonisti. ()

bouncer

pět typicky typický americký animák...nechutné a infantilní písně, slabý příběh, průměrná animace, žádná invence. ()

MoiJe

Postavičky sú síce nakreslené originálne, ale nepáááčia sa mi, to už asi radšej presladené bambiovské. Inak... neviem, čo dodať, snáď len že "ujde"... ()

corpsy

Tak v tomto prípade sa u Disneyovcov nekrotili a riadne popustili uzdu svojej fantázii, čo vidno na všemožných vizuálnych srandičkách a gagoch. Rýchlopalba humoru, akcie a morálneho posolstva. ()

Kryton

Pěkně provedený a hlavně zábavný animák, který se ještě povedl než přišel Shrek a klasická animace témeř vymřela. ()

depony

Asi jeden z nejvtipnějších Herkulů, které jsem kdy viděl. Dabing mě v některých místech naprosto odrovnal a jako muzikál to bylo vcelku příjemné. A hlavní záporák Hádes byl naprosto úžasný :) jeho hlášky byly vtipné a vtipnější :)) Herkules byl troubeles, ale to kolem ... to bylo to nejlepší :) ()

Krt.Ek

Zřejmě bych si tenhle animák užil víc, neznat Petiškovy Staré řecké báje a pověsti, což mě upřimně řečeno celkem překvapuje. Osobně totiž preferuji volnější adaptace, vůbec mně nevadí (ba právě naopak), když původní látku (nechme stranou, že ani Petiškova kniha není originálem) v jejím převedení vůbec nerozpoznám. Zde to však není ten případ, Herkules mající blíž k Rockymu (počátečnímu outsideru, jenž díky vytrvalosti, intenzivnímu tréninku a síle paží najde cestu sám k sobě a získá obdiv a lásku) než k mytologickému Herkulovi si mě nezískal. A ta muzikálnost, ach ta muzikálnost. 60 % ()

Adman

Začal bych zpracováním celé animace a její kostrbatostí, kreá se podobá spíš klaisckému Mutoscopu (to je např. sešit s rozfázovanými obrázky za sebou), ale na rok 1997 je to krásná animace. Co se týče příběhu, tak ten je zpracovaný na jedničku. "Hrdina", co není moc oblíbený, na co sáhne, to zkazí.. a nakokec musí ukázat co vše v něm je (což se mu jak jinak než podaří). Nádherně ztvárněné zlo, a jeho dvou patolízalů, které se snaží získat moc nad celým světem i víc, svržením nejvyššího boha Dia. Zeus, se však nedá a jako ten největší zástupce dobra nakonec zvítězí. Vše začíná tak, že se Diovi a jeho paní narodí chlapeček, Herkules, kretý je unesen nakrmen nápojem proti nesmrtelnosti a vychováván ve smrtelné rodině. Vše končí tak šťastně až se divím že u toho nebrečím, ale právě zde si uvědomuji, že tento film není směřován přímo mne, ale asi těm mladším, proto takové hodnocení. Co nesmí chybět je vtip, kterého je tu vskutku požehnaně! Někdy jsem nestíhal dýchat, jaké jsem schytával záchvaty. No a když k tomu všemu připočteme hudbu, a muzikální, zpěvné vložky, tak se nám snímek vyhoupl o solidní kategofii výš. Pokud se nudíte, máte prázdné odpoledne, a ještě hlídáte nejáké děcko, tak nelze učinit lépe než si pustit právě tento film. ()

Bakllazaan

Animák, který mě nenechal ani chvíly nadechnout. Ani na malou chvilinku. Což bych přidal k těm zápornějším věcem, jelikož to bylo bráno neksutečně hopem. Prostě šup sem, šup tam, a konec - květiny, tanec, polibek, titulky. Jinak ale furt podařené dílo, s příjemnou hudbou, chytlavými písněmi a fajn nápady! ()

Vojcl

Průměrný animovaný film.. Je fakt, že Disney natočil daleko lepší filmy,ale věkové kategorii do 12 let se to nejspíš bude líbit a je fakt, že daleko raději se podívám na tohle než na hranou verzi s Kevinem Sorbem.. ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem