Na cestě z Berlína do New Yorku potká Kyle Pratt (Jodie Foster) ta nejhorší noční můra každé matky - v rozlehlých prostorách moderního Boeingu 474 se beze stopy ztratí její šestiletá dcera Julia. Kyle, která je citově zničená z nedávné ztráty manžela, se zoufale snaží nevěřící posádce letadla, cestujícím a později i sama sobě dokázat, že není šílená. Přestože se kapitán Rich (Sean Bean) i letecký strážník Gene Carson (Peter Sarsgaard) snaží o tvrzeních zoufalé vdovy nepochybovat, směřují všechny důkazy ke skutečnosti, že její dcera nikdy na palubě letadla nebyla, což ještě více podněcuje paranoiu a pochyby ostatních cestujících a zbytku posádky. Kyle, která se najednou ocitá úplně sama, zbývá jediné - spolehnout se při pokusu o vyřešení celého tajemství a záchranu dcery pouze na svůj vlastní rozum. (oficiální text distributora)

Tomco

Výborný casting ma núti odosobniť sa od priemerného námetu. Svojim spôsobom to na mňa zabralo - t.j. bavil som sa a bol som v napätí. Kto má rád Air Force One, bude mať aj Flightplan. 70% ()

LoLaa

Celý film jsem pozorovala s otevřenou pusou, nikoliv však z děje, který je ke konci trochu moc akční až nereálný, nýbrž z naprosto úžasnému hereckému výkonu Jodie Foster. Roli matky zvládla skutečně na výbornou. Atmosféra filmu a prostředí obrovského letadla, které jsem měla poprvé možnost vidět a to nejen jeho cestujícím přístupná místa, dále přidalo na mém vysokém hodnocení. Avšak při představě, že bych v tak velkém letadle letěla (a ještě s podobnou posádkou a ustaranou matkou, o které si ze začátku každý myslí, že je blázen), mi naskakuje husí kůže! ()

Chrustyn

Celkem slušný thriller odehrávající se na palubě letadla. Škoda jen, že film v půlce vybalí karty na stůl a do konce už ničím nepřekvapí. ()

klerik

Podobne komorné a stiesňujúce ako ÚKRYT, ale tentoraz tu nie je Fincher, aby vykryl klišé a jednoduchosť scenára. Je tu však skvelá! Jodie Foster, ktorá hrá do kúta zahnanú ženu až nebezpečne skutočne. Napriek svojej hollywoodskosti sa tento filmík na skvelý (a pritom polobéčkový) NOČNÝ LET (Red Eye) nechytá... ()

SeBig

Určitě jeden z těch hodně napínavých thrillerů, které bych se nebál doporučit. Film se rozjede tak od čtvrtky a konec překvapivý. Přirovnal bych opravdu k filmu Noční let. ()

LaciLC

Psychologický triler s vždy výbornou Jodie Foster po posledných 25 minút. Potom sa to zmení na akčnú naháňačku s jedným mega výbuchom. Bolo to dôstojné zakončenie po tej silne atmosférickej prvej hodine? Na to si odpovie každý sám. ()

Arsenal83

Tajomný let mohol byť tajomnejší, keby ostal viac pri mysterióznej stránke a nevydal sa jednoznačne stránkou akčnou, thrillerovou. Pôvodná atmosféra sa pomaly stráca a následne už len sledujeme nemožné úteky v neexistujúcom lietadle a kapitána, ktorý kašle na lietadlo, opustí kabínu a ide prehľadávať stroj. Veľa vecí pritiahnutých za vlasy, ale keď už sa dostanete do toho, že o nič viac ako akciu nepôjde, tak si na to aj zvyknete. O skutočnom zmiznutí so zápletkou sa odporúča Hitchcockovo Zmiznutie starej dámy. Tak nabudúce možno asi to. ()

heyda

První plus - nenudil jsem se. Druhý plus - kameraman si vyloženě užíval prostory letadla a mě tyto kamerové orgie neskutečně baví. Třetí plus - Jodie Foster, která film žene raketovým způsobem dopředu a nedovoluje divákovi si ani na chvíli odpočinout. Čtvrté plus - chování personálu včetně kapitána bylo věrné. Mínus je rozhodně závěr, kdy hlavní viník vysype ze sebe skoro všechno, jak provedl. Ale koho to zajímá? Co si tím dokazuje. Já mám radši dobře sestříhané flashbacky, které prozradí, jak se vše provedlo, než přihlouplý monolog únosce. Závěrečný výbuch byl taky malinko přehnaný, ale i tak si myslím, že celkově si tohle drama, vybudované na poměrně malém prostoru, ty 4 hvězdičky zaslouží! ()

rikitiki

Milá Jodie, dokázala jsi toho v životě hodně, dokázala jsi i jít proti proudu a jsi dobrá herečka. Za to všechno máš můj obdiv. Ale tu akční hrdinku v závěru tohoto za vlasy přitaženého snímku ti nespolknu, ani kdybys mi to pocukrovala! /4. 11. 13./ ()

anais

První půle je skvělá. Někde jsem četl, že připomíná hitchcocovský thriller. Mně spíš přišla jako něco od Hideo Nakaty. Odcizení, strach z přetechnizovaného světa, naprosto všední, chladná atmosféra interiéru letadlato vše mi připomínalo spíš nějaký japonský horor. Perfektní atmosféru podtrhuje i zajímavá zvuková složka, v níž jako by zvuky okolního světa splývaly do jakéhosi vití. Vití moderní civilizace:-) Ale to byl dojem spíše subjektivní, daný mým chvilkovým rozpoložením. Jodie Fosterová skvělá jako vždy. Bál jsem se, že se bude opakovat role z Panic room, ale kdepak. Tahle Jodie je hysterická, divák skutečně netuší jestli se už zbláznila nebo stále racionálně uvažuje. Sean Bean v trochu atypické, kladné roli působí taky příjemně. (a vrtá mi hlavou jestli takové to trochu astmatické dýchání měl předepsané v roli, nebo se přiřítil, zadýchaný, na natáčení pozdě) Zní to skvěle, že? Jenže pak dojde k jistému zlomu, odhalení, a film vkročí na trochu jiné území. V recenzích jsem četl, že „prostě ta pointa není dobrá a že to jako není překvapující, že to bylo jasný už od začátku“. Přece film nedělá kvalitním pointa! To je problém diváka zmlsaného Shyamalanem (který už na ty „nepříliš překvapivé pointy“ chudák taky doplácí). V pointě problém netkví. Myslím, že chyba se stala u režiséra Schwentkeho – ten pojal druhou polovinu jinak, řekněme akčněji. V tom bych neviděl zas tak velký problém – jenže on to natočil naprosto průměrně, oproti detailní práci s atmosférou první půle, povrchně. Ze zajímavě rozjetého vlaku jako by vyskočil těsně před nádražím, a došel pěšky. A vlastně mi bylo jedno, jestli hrdinčina dcera vůbec existuje nebo ne. PS (spoiler): když na konci vybuchne bombajak mohla Jodie vědět, jaký typ trhaviny tam je? Vždyť mohlo vybuchnout celé letadlo ()

honajz

Velmi slušně natočené - mysteriozní, a současně paranoidní atmosféra, kdy i divák začíná pochybovat, zda fandí správné osobě. Jen Jodie mi přišlo ponělud hystericky přehrává. ()

Ilicka

Film se slibnou první půlkou, letadlem v hlavní roli, zdánlivě zlým arabem, hodným poldou a paranoidní ženou v roli vedlejší, a trestuhodně banálním koncem. Jodie byla dobrá. ()

Jenda

Do poloviny je to hodně slušný psychothriller, ale pak se film zvrtne a film dostane zápletku, která tu již byla tolikrát, že by aktérům mohly narůst šedivé vousy. ()

Bauer

Když byl tento film v kinech, tak jsem na něj chtěl jít. A ještě, že jsem tedy nešel, protože bych asi byl naštvaný, že jsem za to vyhodil peníze. Už jen když to začíná, tak se to snaží navodit tajemnou atmosféru, což se tedy opravdu nedaří. A jak je to nudné? Snad ani radší nepsat! Hodinu sledujeme hysterickou ženu v podání Jodie Foster - její výkon mně nepřesvědčil absolutně vůbec - jak hledá svou malou dcerku na palubě obřího letadla a všichni z ní dělají blázna. Nuda prostě!!! Potom se začne něco konečně dít a docházíme k tomu o co celou dobu šlo. A tak sem si říkal, že to bylo celkem promyšlené, jen kdyby to nebylo tak nudné. Konec je trošku přehnaný. Parchant v podání Petera Sarsgaarda je taky nevýrazný a jeho výkon slabý. Jediný, kdo snad stojí za řeč je Sean Bean!!! Opravdu, ještě, že jsem nešel do kina!!! ()

Sawy

Film,který graduje opačným směrem,než by měl.Má výtečný atmosférický začátek,kdy se všudypřítomná paranoia dostává postupně pod kůži i divákům a herci si své role doslova užívají.Zvláště Peter Sarsgaard si vychutnává svého lehce zcyničtělého letového strážce.Jak se ovšem blížíme ke konci,přibývá děr ve scénáři,logických nesmyslů,aby se na konci změnil film skoro až v béčko,které s předchozím dějem nemá moc společného.Závěrečné protirasistické gesto je pak vyloženě směšné.Tajemný let se pořád dá akceptovat jako zábavná průměrná výplňovka,která je po řemeslné stránce velmi slušně zvládnutá,ale nemůžu se ubránit pocitu,že její potenciál i ambice byly nepoměrně vyšší. 60 % ()

Handle

Zvláštní film. Musím říct, že se nedivím rozporuplnému hodnocení - dá se říct, že chápu odpad i 5*, protože Tajemný let střídá výborné momenty se špatnými... No a je na každém, jak to příjme. Např. mě místy vadila ta nelogičnost a někdy jsem měl dokonce chuť dát oči ve sloup. Avšak musí se nechat, že film má atmosféru, nápad i akci, ale já čekal víc a myslím, že to i mohlo dopadnout lépe. I když špatné to nebylo, já mám tyhle thrillery docela rád, no a hlavně Jodie Foster se do těhlech filmů zatraceně hodí a to, že její herecké výkony jsou opravdu přesvědčivé potvrzuje i tady, ač jde vlastně plus mínus o průměrný snímek. ()

Kamca_

Film, který svým dějem a napětím upoutá diváka hned od začátku. Celou dobu mě to hodně bralo, že jsem kvůli tomu i odložila spaní. Musím se ale přiznat, že ten konec mě docela zklamal. Čekala jsem, že z toho tvůrci vytěží víc. Takže z původních 80% to pro mě kleslo na 60%. Ale i tak si myslím, že je to slušné hodnocení. Tyhle filmy, kde figurují letadla se mi hodně líbí. ()

Setkáme se včera, lásko!

Setkáme se včera, lásko!

25.04.2007

Určitě si vzpomenete, jak si to Eric Bana a Brad Pitt coby Hektor a Achilles rozdali před branami Tróje na meče a kopí. Bylo to tak přesvědčivé, až se nechce věřit, že v soukromí jsou ti dva kámoši.… (více)