Mistr ve střelbě seržant Thomas Beckett je nejlepším americkým sniperem. Dokáže odstranit zkušené válečné veterány, drogové překupníky a mezinárodní nájemné vrahy. Teď se ale musí postavit daleko prohnanějšímu protivníkovi a zároveň svému nejlepšímu příteli Paulu Finneganovi, o kterém si myslel, že zemřel při akci a nyní se stal nebezpečným pro Ameriku a celý svět. Zločinec Finnegan pracuje jako tajný agent ve Vietnamu. Existuje jediná šance, jak ho dostat a Beckett bude mít poslední slovo. (oficiální text distributora)

Acrobat

Pokračovanie dobrodružstiev Huckleberryho Finna a Thomasa Becketta. Už značne obstarožný Berenger s opuchnutou tvárou vo vietnamsky výpravnom dobrodružstve má čas. Sleduje, vníma, má jednu strelu, tak príprava musí byť fajn. Pomocníka tvorí stály pomocník Stevena Seagala v jeho ázijských odpadových fimoch. Poradí, ukáže a Tom ako vždy zasa nejako tou strelou vyprofiluje ďalší priebeh útekov, únikov, streľby a akcie. Je vietnamsky preemočná a hlučná, krikľavá. Predchádzajúce maďarské dobrodružstvo malo na mňa o chlp väčší vplyv. Strela bola výborná a na opasok si môže vyraziť „Len raz trafil a dvoch zranil“. Filmu vždy chýba záver, ktorý sa odohrá len ako reportážna správa zo sveta. Casting zlý ako vždy, no film ubehne. Nemá však nič, čím by vsadil do vás klin. A to je chyba nezáživného filmového štábu, ktorá túto sériu sprevádza. (videné 18.04.2021, AXN archív) ()

Ondrew

Co k filmu tohto typu dodat... ANO, mrkol som si ho len tot pred par dnami na jednej z "veleuzasnych" SK komercnych televizii... ANO, nikdy som nevidel ziadny predosly diel (a rovno vravim: vdaka Luciferovi za to!). ANO, ide o absolutny podpriemer, avsak v tom... hmmmmm... nazvyme to, "lepsom zmysle slova", t.j. da sa na to aspon pozerat. Ano, ako som pochopil, tak hlavny hrdina, ktory ma konkretne v tomto, tretom pokracovani (smankote, ono ich je az 5?!?!) na xichte nasadenu totalne... ale vskutku TOTALNE tzv. "kozenu tvar" (cize cosi, comu chyba akykolvek vyraz, mimika, proste cokolvek... ja fakt neviem, mozno mu v Hollywoode do tvare nabodali prilis vela botoxu, netusim, ale fakt to prehnali kreteni tupi), hral predtym v druhom a naposledy v piatom dieli tejto -- nepochybne -- "epickej sagy" (OMFG, strelte ma niekto do hlavy sniperkou!). Skratka a dobre... Ok, osobne som si to dal nahrat tak, aby som to nemusel v ziadnom pripade pozerat v tzv. "prime time" jednotlivych komercnych TV, ktore su schopne podobne filmy uvadzat staby kasove trhaky (bueeehehehhe, ehm). Mrkol som sa na to az neskor, pekne v kliiidku a tym skor mi proste neuslo, ze na film ako taky sa v podstate aj da pozerat, no predovsetkym ide vyslovene iba o snimku na jedno jedine mrknutie a este i to popri tom stihnete vykonat zopar dalsich ukonov, v mojom pripade to bolo napr. pohodlne odoslanie par sprav na Twitteri a odpisanie na par mailov cez tablet, priamo pred obrazovkou. Napriek tomu som vobec o nic neprisiel (ved zvuk som mal, samozrejme, zapnuty) a okrem toho... scenar je od isteho konkretneho momentu tak predvidatelny, ako vysledok volieb teraz tento vikend v roku 2016 na Slovensku! A nie, nechcite po mne, aby som sem napisal, KTO vyhra... i tak to v podstate kazdy jedinec, ktoreho IQ dosahuje ASPON cislo okolo 75 (nie je to nahodou uz podriemer???) davno vie. Toz, co sa mna tyka, ak by zas nejaka TV vysielala napr. dalsie pokracovanie tohto "velediela", iste nim uz len pre tu srandu nepohrdnem (i ked... no nic), ale pevne verim, ze sa to nestane. Aspon nie v mojom zivote. A neskor je mi to uz skutocne jedno... Nehovoriac o tom, ze dovtedy uz budu musiet hlavneho predstavitela, Toma Berengera, tak ci onak dat do hybernacie, "mrazak" sa azda poskodi, a tak napokon akekolvek dalsie pokracovanie odvolaju, pretoze hlavny hrdina sa im skratka... tak trochu... "rozpusti"... Skoda, ze sa im "nerozpustil" i tento film (smola, asi uz tocili na digital). 35%. ()

Paxxx.cz

Příběh jsem docela snesl, ale hlavní postavě jsem nežral, že je elitní odstřelovač. Polovina akčních scén byla absolutně přehnaná ( v čele s tou kdy Thomas Beckett v noci trefil nepřátelského odstřelovače devítkou na nějákých 100-200 metru do oka ) a chvílema jsem se fakt nestačil divit. V celku jasné céčko a pro mě 25%. ()

5150 odpad!

10%.. Takovéhle smrtelně vážné akční béčka fakt nemusím. Hlášky žádné, jen proslovy jako "Když já někoho zabiju, je to proto, že potřebuje zabít. Podívám se na jeho život a když za nic nestojí, vezmu mu ho." Velká škoda, protože peníze na výbuchy a střílení tady byly, a rovněž postarší Tom Berenger v titulní roli ušel. ()

sir-dave

Zkusil jsem to přelouskat v mute režimu jak doporučuje TeeAge. Dokonce jsem si mezitím odskočil vykonat i velkou potřebu, ale vše bylo spíše k neprospěchu.. Momenty, když jsem měl zapnutej zvuk byly lepší, ale dát tomuhle lepší hodnocení, ukřivdil bych spoustě jiným filmům. Levné céčko. Berenger už příliš vyčpělý na tuhle roli. Aha, on si troufl ještě na další tři Snipery. ()

• Dva poslanci, kteří se objeví na začátku filmu, jsou pojmenováni Mangold (Andrew Lawrence) a Pennycate (Domingo Elias De la Garza). Jde o poctu Tomu Mangoldovi a Johnu Pennycateovi, autorům knihy "Tunely Cu Chi". (BloodMax)