Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiální text distributora)

cafu94

Jako velký fanoušek sportu a hráč fotbalu, musím říci, že se jedná o špičkový film. Kuno Becker, podal svůj životní výkon, který na 99,9% nepřekoná! Typický příklad toho, co by chtěl zažít úplně každý fotbalista. Dostat se z těžkých možná z ne příliš idealních podmínek až do top klubu. Nutno říci, že je to velmi nepravděpodobné.V současnosti si vzpomínám na Dembu Ba, který si musel něčím podobným projít a dotáhl to až do Chelsea. Dalším příkladem je CR7, který vyrůstal též v těžkých podmínkách a je pro mě nejlepším fotbalistou planety. Abyste to někam dotáhli musíte mít sen, být pracovití a odhodlání být nejlepší. Motto: Makej na sobě, ono se Ti to pak jednou vrátí. ()

bono22vox

Mám rád filmy ze sportovního světa, a zde je to i pěkně natočené, navíc potěší řada autentických záběrů a skutečných hvězd, jen těch uslzenych vlastnaku je fakt trochu škoda... Jinak za mě 4 hvězdy. Škoda že každé pokračování šlo s hvězdou níž... ()

balcazar

Škoda. Veľká škoda, že nesprávne narábanie s klišé, neuveriteľné a neprirodzené dialógy či chabé stvárnenie futbalových scén prekrylo pozitívny dojem zo skvelého príbehu a ďalších pozitív ako podkladov pre športový film, ktorý mohol vystúpať do výšin, rovnako ako Santiago Munez. Z tohto sa dalo vyťažiť podstatne viac! ()

GTS_PUNK

Športové filmy sú fajn. Filmy o futbale sú dobré. A filmy o anglickom futbale najlepšie, rovnako ako ich ligový futbal, o ktorom sa točí dej tohto snímku. V prípade futbalové snu Santiaga Muneza to však bola prihrávka do autu. Hoci tesná, ale áno. Svojim spôsobom sa nejedná o zlý film, už len z dôvodu, ktorý som spomenul na začiatku. Takisto sa v ňom vyskytujú skutoční hráči, ktorí hviezdili na trávnikoch v roku 2005, autentické prostredie anglickej najvyššej súťaže a dokonca aj Brian Johnson z AC/DC. To všetko je absolútne super, ale čo mi na filme vadilo najviac, bola jeho hlavná podstata - príbeh. V mnohých častiach od začiatku od konca, mi prišiel veľmi, ale naozaj veľmi pritiahnutý za vlasy. Mladý Mexičan si žije svoj "americký sen" v Los Angeles, kde ako malý imigroval s rodinou a vo voľnom čase sa baví futbalom a hneď ako ho osloví náhodný týpek na tréningu, si balí kufre a letí do Anglicka. V Newcastli vyfasuje "tryout" iba preto, lebo chce tréner v noci spať a nie telefonovať a po pár mesiacoch hrá za A-tým a rozhodne pre Newcastle celú sezónu. Tento "Cinderella story type" sa hodí možno do filmov od Disneyho, ale nie v týchto typoch filmov. V tomto je futbalový príbeh Jamieho Vardyho x-krát zaujímavejší. Ale zas na druhú stranu chápem, že by sa do dvohodinového filmu nezmestilo to, ako chalan poletí z Newcastlu preč a rozbehne to niekde v štvrtej miestnej anglickej lige, aby si popritom privyrábal niekde v Tescu. To by už rovno tak mohli natočiť film iba o jeho etape v L.A. Goal! ma ako fanúšika Premier League nesklamal. Na druhú stranu ma však ani nijako extra nenadchol, ale ak by som sa k nemu dostal v budúcnosti, opäť by som si ho ako takú oddychovku, rád pozrel. Anglická liga je bezpochyby najlepšou na svete a tento film bude pre fanúšikov Newcastlu, minimálne pre sezónu 2016/17, pripomienkou, o čo majú v druhej najvyššej súťaži opäť zabojovať. A vymažte niekto nejakým spôsobom, prosím, meno Seppa Blattera z titulkov filmu. Nezaslúži si poďakovanie. ()

Likan7

Tak hrozně rád bych šel na čtyři. Ruku na srdce, on by si to film i zasloužil, jenže nemůžu přetrpět logické chyby během celého filmu. Bohužel jsem fotbalový fanoušek, Premier League obzvlášť, a tak jsem trpěl když 1.) se může přestoupit 2 zápasy před koncem ligy, 2.) se do PL dostane kluk bez pracovního povolení, 3.) hraje furt za béčko, i když by mělo béčko hrát stejný počet zápasů jako áčko atp. Těch minel je ve filmu opravdu více než je zdrávo. Pokud se přes tohle přenesete, což asi nebude problém, dostanete sice klišoidní, ale sympatickou podívanou o klukovi, který si šel za svým snem, získal princeznu a království. Případ uzavřen. Cíl film splnil. ()

Nix

Santiagova cesta na vrchol mne bavila, přišla mi zábavná a dobře natočená. Dokonce se ve filmu objeví skuteční hráči fotbalu např. Šmicer a za to dávám hvězdu navíc, záběry ze zápasů mne baví. Sportovní drama, které je fajn a stojí za zhlédnutí. ()

7duster

jede to podle lehce předvídatelné linky: hlavní hrdina prožívá ústrky a všemožná protivenství, ale vlastní pílí a shodou několika náhod se vypracuje. a je to tak čistý chlapec, že i klubová primadona díky němu prohlédne ..... tak to už bylo kapánek přitažené za vlasy. osobně mě zklamalo provedení fotbalových scén - postrádají pro mě spád a tu autentičnost, kterou bych od nich čekal ..... takže by to byly **, ale ta třetí je za Zinedina, Raula, Milana Baroše a Vladimíra Šmicera :) ()

BaronX

Pro fanoušky fotbalu povinnost, poměrně solidní fotbalové drama, pro ty co o fotbal okem nezavadí asi poměrně nudná podívaná. Slabinou je příliš obehraný scénář, jak už to tak ve filmech se sportovní tématikou bývá, odnikud se vyloupne "super" talentovaný sportovec a co nevidět září jako hvězda. Nu co, od těchto filmů nikdo nic jiného ani nečeká, že? A navíc ... hraje tu Baroš!!! A dá gól!!! ;-) ()

Alojs

Taková hezká pohádka. Místo hradu je tu zelené hřiště, místo meče kožený míč, místo princezny krásná sestřička a místo draka... ehm... kdo je tady místo draka? [7/10 - i zásluhou skórujícího Milana Baroše :)] ()

casef

I když je ve filmu spousta fotbalových nesmyslů a chyb, tak i přesto mě to bavilo. Je to taková pohádka o popelce pro kluky. ()

marmeli

Nenechte se zmást! Opravdu mě fotbal ani jiné sporty neberou. A už vůbec se nedívám na filmy s touto tématikou. Jenže... tohle byla výjimka. To víte - stačí kvalitně provedená upoutávka a má zvědavost mi nedá. A v tomto případě jsem jedině ráda. Samozřejmě jsem již pár filmů s podobnou tématikou viděla, ale tento byl něčím jiný. Něčím výjimečný. Jednoduše řešeno odlišný. Nebyl čistě jen o fotbale, ale i o hlavní postavě - Santiagovi - o jeho životě před, během a po jeho začátku hvězdné kariéry. Byl prostoupen životním příběhem a právě proto se mi možná tak zalíbil... ()

celticek odpad!

Trapné a naivní. Miluju fotbal,ale toto je prostě katastrofa. To, že tam režisér šupne prostřihy z reálných zápasů a pak tam dá "nekopu" herce, který působí jak pěst na oko - das ist nicht gut. Jsem přesvědčený, že téměř kdokoliv by hlavní roli zvládl, dokonce by se mohl stát hvězdou jakýkoliv do prsou se bijící "borec" z 1.A třídy. Ten by totiž sportovní scény zvládl lépe, protože by aspoň jednou balon trefil požadovaným způsobem. Dojeďte se podívat kolik tu na Hodonínsku máme podobných "frajerů". Kotel:)A ten jakože "enfant terrible"? Proboha. Myslím, že Gascoigne, Maradona, Cantona a jim podobní se musí smát, pokud takovouto sračku shlédli.Nebrat! ()

coco.brice

ono natočit film o fotbalu,ve kterém by fotbal vypadal jako fotbal..to není žádná sranda..a tady tomu můžete i věřit..příběh je sice předvídatelnej..trochu slabší..ale každý má přece rád outsidera co to dokáže?ne?:-)no a když ještě k tomu Baroš dává goly..a Šmicer na to přihrává..:-)jeden z nejlepších filmu o fotbale,jako hře... ()

nenet

V tomto filmu toho diváka moc nepřekvapí, mohl by ve svém žánru s úspěchem posloužit jako návod pro začínající režiséry. Hlavního hrdinu v logickém a předvídatelném sledu nemine prakticky žádný ze základních dějových prvků a fotbalové prostředí vytváří přitažlivou kulisu. Oddechový příběh, co hezky uplyne a nezanechá stopy. ()

Azrail

Výborný snímek o splněném snu. Kvalitních filmů z fotbalového prostředí je opravdu málo a tento je jeden z vůbec nejlepších. Skvělé záběry z fotbalových zápasů jsou protkány radostnými i smutnými momenty ze života hlavního protagonisty a vše to souvisle šlape a dává smysl. Film, který si i po letech vždy rád pustím znovu. ()

Fanak

Ačkoli děj je naprosto neoriginální a předvídatelný, v tomto případě mi to nevadilo. Vyvažují to sympatičtí herci (hlavní hrdina, jeho fotbalový opatrovník i trenér United, krásné letecké záběry na New Castle a především stadion, atraktivní prostředí vrcholového fotbalu a vtipné zobrazení britské posedlosti fotbalem. Herní záběry by mohly být pravda lepší, ale dá se to vydržet. Celkově jsem si u tohoto filmu příjemně odpočinul, pobavil se a taky trochu zafandil. ()

fordhont

Tento film není jen ve "fotbalové terminologii", ale je ztvárněn spíše jako příběh mladého talentovaného chlapce z chudého prostředí, který měl štěstí, že si ho všiml bývalý scout z Anglie. Přísný otec chce pro Santiaga to nejlepší, avšak aniž by to věděl, brání mu v nadějné fotbalové kariéře. Podporuje a pomůže mu však jeho hodná babička a bratr. Konec je velmi dojemný. Povedený film. ()