Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

Hrabka

Snowboarďáci v létě a na horší vlně. Ohraná písnička. Sice to nepřináší nic moc nového, ale některé momenty stále pobaví. 55% ()

LiVentura

Opravdu to nemá nic do sebe, pánové Mádl a Kotek jsou ubozí študentíci, kteří opravdu mnoho talentu nepobrali a dělají aspoň, že dělají.... smutný vývoj české kinema...! :-((( ()

nunka

Koniec koncov, nebola to až taká dementina, ako som čakala, keď to porovnám s úrovňou niektorých amerických komédií. Teenegerské, české a v celku pozeratelné, aj keď tá situačná komika neskutočne udierala do očí. Herci celkom hrali a občas som sa dokonca aj rehotala, takže hodnotím to ako ďalší priemerný neurážlivý teenegerský kvázi film, ktorý stopercentne uspokojí filmové chúťky hormonálne nevybúrených teenegerov. ()

Jamal

nevím proč, ale dá se říct, že jsem se bavil vícenež u snowboarďáků. Bylo to bez zbytečných dlouhých scén , se vším všudy co ke komedii patří. S tím jsem také do kina šel, pobavit se. Neočekával jsem žádný kultovní film, žádnou budoucí klasiku. Film můj účel splnil nad očekávání, tři a půl *bych dal, ale nejde to (( :: ()

juta

Rafťáci se mi zdají o něco horší, než jsou Snowboarďáci. Myšlenka vrznout si je tu mnohonásobně silnější, spíš bych volil mírnější cestu a netlačit tolik na pilu. Vtipné scény jsou trošičku okopírované, ale některé i přesto hodně pobavily. Potěšil kývající se most u obce Svatošské skály, kde jsme byli se základkou na výletě. ()

Fiftis

Milión krát horšie než Snowborďáci, ale jar a leto sú ďaleko a Rafťáci sú určite príjemným a hlavne pozitívnym spestrením dlhej a smutnej zimy. A určite aj jej dĺžka im pridala jednu hviezdičku a tak dávam tri. ()

Shakers

Puberťácka blbosť, ktorá ma bavila ? No asi tak nejak. Kotek a Mádl sa slušne rozbehli a je to dosť zaujímavá dvojka na to, aby utiahli celý film. Príbeh nie je nič moc (ale o ten tu ani nejde) a celkovo postavy tiež nie, vlastne celý film je len zbúchaný, aby dobre fungoval a aby bavil a až na niektoré nudné pasáže za seba môžem povedať, že som sa celkom dobre bavil. Vtipy sa fakt podarili a herecké ženské obsadenie na čele s krásnou (Slovenkou) Andreou Kerestešovou (a s Terezou Voříškovou) tiež. Jedna s tých českých jednohubiek, ktoré sú technicky dobre zvládnuté, hudobne dobre naladené a občas aj pobavia. 65% - 3* ()

DJ_bart

"Chce tady někdo sex?!" ________ Moje nejmilovanější filmový guilty pleasure na kterým jsem v dětství ujížděl víc jak Kotek s Mádlem na raftu. Tenhle béčkový exploatační biják, který si snaží hrát na tuzemský multižánrový blockbuster, specificky na nostalgickou letní feel-good coming-of-age road-movie rom-com o ztrátě panictví s velmi jednoduchým morálním poselstvím - tedy že smůla se lepí i na pinďoura - je totiž tak nehorázně debilní, že mu odpustíte doslova všechno. Dokonce i ten překombinovej product placement Kinder Bueno a Tic Taců, cheesy rockovej soundtrack, absurdní slap-stick trapnohumor (především gagy se Šteindlerem jsou totální comedy gold), anebo předabovanou Andreu Kerestešovou. No a sledovat Elišku Křenkovou nebo Terku Voříškovou jako teens je na horny jail. Ústřední song 'We All' od Dana Bárty je mimochodem zcela neironicky neskutečnej banger. Co dodat? Absolutní peak český kinematografie. ()

ajuska

Film prakticky bez děje a celkově nic pro mně. Je tu dost bezúčelných a křečovitých scén, nefungující humor a spousta holek, které se ihned ochotně svlékají a nabízejí své služby, což v očích nejednoho muže jistě kredit filmu zvýší, ale působí to přinejmenším zvláštně. ()

Jacinda

Když pominu odporné písně Dana Bárty, nebo kdo to zpívá, je tenhle film celkem v pohodě. Taky nesnáším kotka. Ale pak se podívám na kačenku v autobuse nebo na rybí tuk a rázem je hodnocení o oktávu vyšší. Osobě fakt nemám ráda filmy, kde je cílem ošukat vše co se zamane (kromě Prciček, těm je odpuštěno vše). ale na průměr tohle má. ()

Big Bear

Komedie o nadržencích (pardon, ale oni opravdu o ničem jiném nemluvili) na sněhu měla nejen mezi pubescenty úspěch, takže se po dvou letech navázalo jinou disciplínou. Tentokráte hoši jedou vodu na raftu a hádejte o čem je hlavně řeč? Ne o jezech to není ! A zase tu máme vnadné krásky, tentokráte neobrněné zateplenými overaly, ale naopak oblečené tak aby ty kousíčky látky co mají na sobě ještě více zvýrazňovaly to co mají skrývat... S hochy to dělá pravé divy a tak tu máme postaráno opět o nejednu hlášku, ale i legraci a bohužel i nějakou tu trapárnu... Jenže když se nad tím divák zamyslí víc, má pocit, že je na něm páchán podvod. Jasně - člověk na to kouká rovnou s tím, že se bude jen bavit a nic víc nečeká. Ale náhle si uvědomí, že je to prakticky to samé jak Snowboarďáci, jen na vodě. To první zmiňované bylo alespoň originální svým námětem. Jsem nucen dát o hvězdu méně a doufám, že Karel Janák tímto skončil. Pokud bude další díl o rogalistech nebo cyklistickém výletu, asi už jej s klidem minu... Oni i hlavní aktéři už asi nebudou mít pod nosy ty pubertální nikdy neholené knírky a tak by to stejně nepůsobilo věrohodně :-). Dvě pádla. * * PS. tu Voříškovou jim ale závidím ! ()

Boogeyman

Vzhledem k tomu, že jsem na to koukal od dvo do čtyrech ráno a neusnul jsem to znamená, že jsem se velmi dobře bavil! Je to příjemnej vtipnej (občas velmi) film! Klidně víc takových Janákových filmů! Lidi aspoň budou chodit do kina na český filmy a já se příjemně pobavím, když budu mít volnou chvíli! Kotek s Mádlem mi taky vůbec nevaděj a hudba se mi líbí velice! ()

Indiana

Nic extra, ale zase na druhou stranu z českých filmů poslední doby mě Rafťáci zaujali nejvíce a duo Kotek/Mádl tu funguje mnohem líp než ve Snowboarďácích. Několikrát jsem se i zasmál. ()

Silas

Při dlouhé cestě autobusem může i tato kravinka stačit. V hluchých částech jsem se kochal nočním měsícem, jindy mě pobavily různé asociace z mého osobního a pracovního života... ()

salahadin

Rafťáci aneb Seznam, najdu tam co (dávno) znám. Dvě hvězdy dávám za dva vtipy, u kterých jsem opravdu zasmál (ožrala, kterýmu strčí Mádl mobil, aby přesvědčil máti, že je u strýce a malej brácha, co opakuje teenagerovský hemzy holkám na lodi), jinak spousta scén bylo skutečně trapných, přitažených za uši, skoro všudypřítomný product placement iritoval ještě víc než Dannyho malej brácha. Vtipy jsou ohrané a na jedno brdo jako u Snowboarďáků, takže doufám, že Janák buď změní noty nebo přestane točit. Jestli tohle je vrchol žánru komedie, co Češi dokáží natočit, tak bůh s námi:-/ JDoufám, že Janák nebude tak dlouho točit svoje "komedie", dokud se fakt nepřejí i teenagrům! Možná se potom zase ujme kvalitní komedie, kdo ví. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +výborné obsazení, výborní herci, u mnoha scén jsem se strašně bavil -hudba mě tolik nezaujala, ke konci působí trošku natahovaně/// Je to ještě lepší než Snowboarďáci. Sice je to více střeštěné a bláznivé, ale je to taky hodně moc zábavné. V kině to asi musel být zážitek. Doma jsem na to kouknul s bráchem a jsme vytlemení ještě teď. Kadence vtipů je velká, jejich úroveň není příliš trapná. Teď mám rozdívaný film Holky, moře Ibiza a pokud bych měl srovnávat, tak Rafťáci jsou klenot mezi teen filmy. Výtečně jsem se bavil./// Celkem 88%/// ()

Ruut

Já šel do kina s tím že jsem čekal pohodovou komedii o náctiletých a ne na další filosofický film o h***ě, kterých je v současné české kinematografii opravdu dostatek. A odešel jsem spokojený. Sice tu je opravdu dost Product Placement, ale to bývá i v jiných filmech. ()

HAL

Je to velmi podobné Snowboarďákům, příběh moc nefunguje (resp. tam žádný není) a celé je to jen sbírka gagů (a product placementu). Jenže co naplat gagů opravdu povedených, nechutností je minimum, hlavní hrdinové jsou opravdu hodně mimo a navíc tam hraje hromada Sklepáků. Prostě pokud nebudete čekat nic převratného, ale jen dobrou komedii, tak se budete skvěle bavit (a to říkám i přesto že teenagerské komedie většinou nemůžu ani vystát) ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006