Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

Willy Kufalt

Haha... v době vzniku mi bylo 9 let, na skoro žádné filmy jsem se tenkrát nedíval. Táta si z TV nahrával Rafťáky na čerstvě zakoupený DVD rekordér a doporučoval mi tenhle film, že až budu trochu starší, ať ho určitě zkouknu. Uběhlo 12 let, puberta přešla bez sledování podobných teen-movies a ještě před nedávnem jsem si říkal, že můj vkus se vyvinul jiným směrem, abych po tomhle filmu sáhl. Nakonec pomohlo i doporučení kamaráda... Nečekal jsem, že mě to bude bavit, ale stalo se. Také zásluhou výborným obsazením rodičovské dvojky Šteindlera a Freimanové. V podobných filmech obyčejně sledujeme, jak rodiče brání dětem prožití dovolené nebo noci osamotě nebo zabezpečují nad nimi tajný dohled. Zde po prvních rozpacích vyjíždí po cestě míst seznámení a prvních schůzek právě rodiče, přičemž je sledují a ruší právě všude objevující se děti, což je hodně zábavné. Kapitolou sám o sebe je fanatický instruktor Oldřich Navrátil, který mě svým svérázným projevem a úkoly pro vedené holky úplně odzbrojil :-). Oceňuju také, že k závěru přicházejí vedle zábavy i horké chvíle, ale třeba i scény z hasičského plesu s odkazem na Hoří, má panenko. V rámci žánru s tímto filmem problém nemám, jako oddechovka mě to vůbec neurazilo a po většinu času překvapivě slušně bavilo. (75%) ()

Chrustyn

No, musím uznat, že jsem se slušně bavil. Většina situací je zde opravdu vyvedená až do extrému a hrdinové zažívají takové trapasy jaké by se nemohly stát nikomu. Ale pořád je to "jen" česká komedie. ()

klerik

Začal som to pozerať dva krát... nedopozeral som to... Začiatok príliš nudný, aby som tomu dával nádej, že to tromfne úplne priemerných SNOWBOARĎÁKOV... ()

SeBig

Stejná paráda jako Snowboardaci! Skvělá hudba, herci se vžily do role a pár dost vtipných scén. Sežente mi někdo číslo na tu s těmi pouty :33 ()

LaciLC

Pre mňa slabšie ako Snowboarďáci, no stále celkom slušná zábava. Príjemná teen komédia, ktorej schéma ostala rovnaká, zmenilo sa len prostredie, ktoré film viditeľne osviežilo. Občas však humor pokrivkáva, no stále je tu dosť vtipných situácií, aj sa už začínam obávať, že keby sa Janák prípadne pokúsil o ďalšie pokračovanie, už mu to asi tretíkrát neklapne. ()

bassator

41st KVIFF 2006 - CZECH FILMS 2005-2006 - České filmy 2005-2006 - Příběh absolutně o ničem, nebo spíše u těchto filmů stále o tom samém... A mé vcelku (na takovou blbost) velké hodnocení je jen proto, že jsem se párkrát pěkně, opravdu pěkně zasmál :-)) - 25. 11. 2009 - 35% ()

heyda

Jako milovník vodáctví jsem se docela těšil, co z toho vyleze. Nakonec z toho vznikl paskvil, který nezachrání ani Mádl, který je herecky výraznější než Kotek. No ale abych to shrnul tak nečekejte nic suprovýho, snad jen pár hezkých holek jako např. Andrea Kerestešová nebo Eliška Křenková. ()

triatlet

Těch paralel se Snowboarďáky je celá řada, ale proti sněhovému dobrodružství mi přišli Rafťáci víc nenucenější. Hlavně díky postavě malého Honzíka (Matyáš Valenta), ten občas jako škodič trošku připomínal Vaška (Tomáše Holého). Škoda, že autoři některé scény opakovali, případně zbytečně zvyšovali jejich akčnost. Herecky nepřesvědčili Šteindler a Čtvrtníček. ()

sharky

Ale jo, tohle je o několik tříd vtipnější a zábavnější než Snowboarďáci (o ostatních teenage komediích nemluvě), bavil jsem se u toho, nenudil se a zavzpomínal na to, jak jsem před pěti lety vyváděl podobný hovaniny:) Taková letní filmová pohoda na jedno pokoukání. 70% ()

anais

Ze Snowboarďáků jsem byl příjemně překvapen. Sice nic nového pod sluncem, ale Janák dokázal, že i v našich podmínkách, za minimální peníze, lze natočit komedii, u které se člověk zasměje i jinak než z pocitu trapnosti nad tvůrčí bezradností. Hodnotím li to čistě podle toho, kolikrát jsem se u Rafťáků skutečně zasmál, tak to bylo pouze dvakrát (scéna s postarší paní ve sprše a když Mádl vlezl na záchodky plné lidí s větou „Nechce tady někdo sex?“). Jenže tenhle film je plný různých vděčných momentů, které jistě nenechají chladného kdejakého návštěvníka kina. Humor to není tak debilní jako u Troškových komedií, naopak! Janákův tým má mnohem větší ponětí o tom co je ještě vkusné a co ne, snaží se brát to nejlepší ze zahraničních komedií podobného druhu. Ale nějak se to nedaří udržet všechno na stejné úrovni. Z filmu vyčnívá výše zmíněná scéna ve sprše, a všechno ostatní je jen takové zmatené pobíhání, rádoby „cool“ hlášky, a vtipy naprosto předvídatelné. Naprosto šíleně pak působí v tuzemsku snad rekordní počet product placementů, které nejen, že se dostávají téměř do každé scény, ale přetvářejí si i dialogy _“to je náš pes Seznam, nejlepší vyhledávač“ (! Tento moment je opravdu vtipný, vyvstává však otázka – sledujeme ještě film, nebo je to celovečerní reklama?!). Janák odvedl opět kvalitní práci, ale doplatil na to, že vstoupil podruhé do stejné řeky. Téma „zasunování“ už je notně vyčpělé, a natočit ten samý film jako Snowboarďáci (se stejnými herci, hudebníky), pouze s obměnou prostředí, nějak postrádá moment překvapení, a ztrácí se v šedi průměrnosti. ()

honajz

Někdy vážně nevím, jak hodnotit. Chtělo by to kategorii Nehodnotitelné. Něco prostě hodnotit nijak nejde - jak chcete hodnotit slepenec krátkých televizních estrádních čísel, jen velmi volně a vágně spojených tématem "jak zasunout v 16" a "jak zasunout ve 40"? Případně "kde". ()

Ivoshek

Snowboardaci na vodě. A jako proč ne. Teenage komedie s dobrými herci a docela fungujícím humorem. Pořad je to o hodně lepší než většina filmu s Geislerovou a Liškou. ()

Janek

Jak být objektivní a přitom si zachovat důstojnou tvář...Dělám to nerad, ale ty *** si Rafťáci asi zaslouží, je to na české poměry profesionálně odvedený film (a vynechám fakt, že je to velmi smutné). Rafťáci celkem fungují a dá se na to koukat. Proto bych nechtěl být nespravedlivý, dát odpad! je příliš jednoduché - takže i když také kladu odpor k druhu takovéhleho filmu, musím dát ty české tři hvězdy. Kdybych to měl brát kosmopolitně, tak je to 40%. Ale ocitáme se v českém kraji, v kraji, kde film umírá - a já mu ty tři* prostě dám. ()

eraserhead666

Možná proto, že se ten film nesnaží brát vážně, je to, ať se nám to líbí nebo ne, na české poměry i docela prdel. Rozhodně mě to bavilo více než spousta jiných českých filmů. Snaží se pouze pobavit a místy se mu to i daří. Možná proto, že je to i jaksi „naše“, to je zábavnější než spousta amerických vzorů tohoto filmu. Je to blbost, nedává smysl, nemá žádný smysl, dokonce se ani nesnaží dávat nějaký smysl (a proto to je koukatelnější než jiné české patvary). A to všechno jde jen a pouze k dobru filmu. Mádl s Kotkem jsou strašní, na to, že na nich film stojí, jenže to je opomenutelné, protože perly filmu najdete jinde, v jiných postavách – babička s rybím olejem, Kotkova matka v podání skvělé Freimanové, jež chytla druhou mízu a ve snaze konečně si zase pořádně užít se ve své infantilitě stává až obdivně trapnou a eroticky nepřitažlivou, skvělý a zábavný Oldřich Navrátil, ještě zábavnější Jiří Helekal - jeho hláška „zasraný bakelit“ mě opravdu baví, ale ze všeho nejvíce, po všech stránkách naprosto výborná Tereza Voříšková. Lepší nástup do světa filmu si tato vycházející hvězda nemohla vybrat. Její postava je výborná, skvěle zahraná a je takřka tím jediným, proč bych byl/jsem ochoten se na film podívat i vícekrát. Není to jen o tom, že je to opravdu velmi hezká ženská, ale i o tom, že hraje, a hraje nejlépe z celého filmu. A kromě toho, film se natáčel v bezprostředním okolí mého bydliště, takže se navíc ještě bavím tím, jak nesouměrně poskládaly různé úseky na přeskáčku. V Janákově „trilogii“ Snowboarďáci, Rafťáci, Podvraťáci je tohle zlatý střed, je to lepší než Snowboarďáci, horší než Podvraťáci. ()

SOLOM.

Ve velmi obdobném duchu jako Snowbordáci, jen tentokrát na vodě. Jistou dobu ve svém životě jsem taky rád jezdil sjíždět řeky. Už jen pro tu prdel, chlast a samozřejmě ženské – jak jinak. Takže jsem se tak trošku dokázal vžít do role obou ústředních jelimanů. Samozřejmě ani zde nesmí chybět kupa trapných situací, nahoty a vulgarismů – bez toho by to snad ani nešlo. Otázkou však zůstává, kdybychom tyto prvky odstranili – tak co potom bude na tomto filmu ještě zajímavé…? ()

Sofia

Nachlup to samé jako Snowboarďáci. Nejvíc mě tam vždycky pobavily tituly, kterými se oslovovali - kaštane, tetřeve, degene apod. Zaplaťbánbůh už ale přišli oba o panenství, takže není potřeba točit další pokračování :-) ()

ARI50

O dost lepší jako snowboarďáci, ano v zimě to nevyšlo tak to vyjde v letě ale i přesto panici chceme tě. ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006