Příběh jednoho zvláštního léta podle bestselleru Ann Brasharesové. Čtyři dlouholeté přítelkyně se musí poprvé rozejít na delší dobu. Na společném nákupu objeví podivné džíny, které všem perfektně padnou. Rozhodnou se toho využít a zůstat díky kalhotám v kontaktu. Každá dívka si džíny ponechá na týden a uvidí, jestli jí přinesou štěstí, pak je pošle dál. Za každým týdnem se skrývá příběh a i když mezi kamarádkami leží mnoho mil, stále existuje pouto v podobě putovních kalhot, které jim umožňuje sdílet radosti, lásky i strasti. (oficiální text distributora)

Prochy38

Nechal jsem se přemluvit přítelkyní a celkem toho nelituji. Film je jasně zaměřen na dívčí publikum věkem totožné s hlavními postavami. Příběh je to moc hezký a i originální. Ale pro mě zase tak moc zajímavý asi ne. Je to hodně idealizované, i když tvůrci myslí na obě strany, tím myslím tu příjemnou i nepříjemnou lidského života. Jen ty typy holek jsou asi až moc typizované. A mně, jako celkem mimóznímu pozorovateli, ani nepřišli moc sympatické. Vychrtlá A. Bledel a její averze vůči jakýmkoliv románkům - končí opakem, fakt hodně nenormální postava A. Ferrery, které jednání normálním lidem fakt nedává smysl. K tomu hodně do větru B. Lively a její fotbalové umění. Jediná sympatická postava A. Tamblyn, které příběh stál za to.... Ale jinak takový lehký průměr... Asi mě nemrzí, že jsem to viděl, ale není to moje krevní skupina... ()

Gereth

Kdyby mi při narození ustřihli pindíka, zavřeli mě do věže pouze s kupou knih z červené knihovny a na mé 14té narozeniny by mi pustili tento film, možná bych byl s hodnocením někde jinde. Bohužel ale žiju v reálném světě a tak si nejsem jistý, jestli se nad tímhle citovým vydíráním protkaným všemi kliše ze všech romanťáren, které vás zrovna napadnou, smát, brečet nebo se urazit. Ale možná jsem pouze příliš velký cynik. A teď si jdu dát dvojku, protože jsem upřímně zvědavý, co narvou tam. Přijde mi totiž, že všechna srdceryvná traumata jsou již vyčerpána. // Nejoblíbenější příběh: Dokumentaristka // Celkově: 40% ()

Adramelech

Film je docela roztomilá oddechová blbůstka, ale já bych trochu přepsal scénář a pozměnil název: Sesterstvo putovních kalhotek. Kalhotky jsou totiž více než džíny předurčené k tomu, aby nosily štěstí. Proto je někteří muži – hlavně v mládí – sbírají. Znal jsem kluka, který je in natura ukládal do zábrusových prachovnic a každou nádobu označil štítkem se jménem jejich nositelky a datem sběru. V pozdějším věku tato mužská záliba ustupuje, protože člověk si nemůže z bytu udělat sklad dámského prádla. V mém pojetí by tento film asi vyzněl jako soft porno, ale i jedna z mých knižních publikací vydaná v roce 2020 byla řadou čtenářů hodnocena jako okultní pornografie, ačkoli se jednalo o ryze odbornou studii opírající se o seriózní, tři roky trvající výzkum. ()

Hrabka

Docela dobrá komedie o přátelství 4 dívek. Film je určený spíše pro dívky, ale užít si ho může každý. Je to taková oddychovka, když se nedá nic jiného dělat. Nad všemi vyčnívá Alexis Bledel, která je neuvěřitelně charismatická. Čekal jsem nějaký nehorázný doják, ale dočkal jsem se milé podívané, od které jsem nemusel utíkat. 55% ()

MMR

Čtyři různě vzhledově a postavou vypadající kamarádky v obchodě zjistí, že jedny kalhoty sedí všem. Tak si je koupí, a jelikož každá odjíždí na prázdniny do jiného kouta světa, rozhodnou si kalhoty po určité době mezi sebou posílat. Zajímavý námět, ale i dobré zpracování. Film se mi i přes svou délku líbil. ()

• Blake Lively prý na konkurz při obsazování hereček do role Bridget vešla do místnosti a než udělala cokoli jiného, položila na stůl svoji fotografii. Porota si myslela, že si z nich dělá legraci, ale potom, co po nějaké době opustila místnost, si všichni byli jistí, že právě ona je tou jedinou správnou Bridget, kterou hledají. (delaware)
  • Brian, kamarád Tibby a Bailey, je v knižní předloze špinavě blond, o asijském původu tam není jediné zmínky. (delaware)
  • Pana Vreelanda, otce Bridget, ztvárňuje ve filmu skutečný otec její představitelky (Blake Lively) - Ernie Lively. (delaware)

Časové pásmo bylo změněno