Andy Farmer by chtěl napsat knihu. Přestěhuje se kvůli tomu do provinčního městečka. Potřebuje totiž klid, k němuž by měla přispět i jeho manželka Elizabeth. Stará se nejenom o Andyho, ale také o dům a zahradu. Nemá sice čas, ale stačí jí krátké chvilky, aby dokončila úspěšnou knihu pro děti. Naopak Andy má tvůrčí krizi, takže není divu, že se oba dostanou do sporu, který může vyřešit pouze rozvod. (Warner Home Video CZ)

Juto

Komédia, ktorá pobaví a rád sa k nej vraciam. Charizmatický Chevy Chase je výborný komediálny herec. 6/10 ()

Mrkvič

Bohužel moc málo Chevyho Chase. Ten je parádní, ale tady dostal prostor zaperlit asi tak ve 3 minutách. Jinak je všechno nezapamatování hodné. ()

YumiOkami

𝗺𝗮𝗻𝘇𝗲𝗹𝗲 𝗳𝗮𝗿𝗺𝗲𝗿𝗼𝘃𝗶 𝘀𝗲 𝗼𝗱𝘀𝘁𝗲𝗵𝗼𝘃𝗮𝗹𝗶 𝗻𝗮 𝘃𝗲𝗻𝗸𝗼𝘃, 𝗮𝗹𝗲 𝗻𝗶𝗰 𝗻𝗲𝗻𝗶 𝘁𝗮𝗸𝗼𝘃𝗲, 𝗷𝗮𝗸 𝘀𝗶 𝗽𝗿𝗲𝗱𝘀𝘁𝗮𝘃𝗼𝘃𝗮𝗹𝗶. prvni noc se vyspi na zemi, pak na zahrade objevi mrtvolu, seznami se s agresivnim postakem a s serifem bez ridicaku, setkaji se s obyvateli mestecka redbud, kteri az moc rybari a hrajou baseball - a nakonec se budou chtit rozvest…. ale kdo by si nezamiloval pratelske prostredi a krasny dum s rybnikem? — nebylo tam moc vtipnych prihod, ale libila se mi atmosfera a super herci. — uplne jsem zblbla z true crime pribehu a tak kdyz elizabeth rekla andymu o ty jeji knizce, tak jsem se bala, ze ji bude chtit uskrtit a zakopat na zahrade. neudelal to, nybrz vypadal jako kdyby se na to chystal. || ❝𝐁𝐞𝐢𝐧𝐠 𝐚 𝐟𝐚𝐤𝐞 𝐢𝐬 𝐰𝐡𝐚𝐭 𝐈 𝐝𝐨 𝐛𝐞𝐬𝐭.❞ 🦆🐿 ()

dANo

Miestami som sa vážne dobre bavil, ale na druhej strane musím to posúdiť ako celok a tým pádom dávam len priemerné hodnotenie. Morálne a emocionálne závery takýchto komédií sú podľa mňa úplne zbytočné. ()

brando

Pro mě jedna ze slabších osmdesátkových komedií s Chasem. V porovnání s geniálníma Špionama jako my kulhají značně. ()

Georgex

Na konci osmdesátých let byl Chevy Chase na vrcholu své komediální herecké kariéry a objevil se v několika nezapomenutelných taškařicích, mezi které tato rozhodně nepatří, naopak se jedná o jednu z jeho nejnudnějších komedií, kde celou dobu čekáte alespoň na jeden vydařený fór, ale on nepřijde až do závěrečných titulků. Moje hodnocení 30%. ()

keoma26

Takova drsnejsi, ale i sentimentalnejsi americka verze Na samote u lesa, vsechny gagy paradne nacasovany, rovnovaha mezi cynismem, humorem a dojetim vymerena do posledniho gramu... ()

Maryinka

Příjemná pohodová komedie na jedno dopoledne. Člověk si z toho na zadek nesedne, ani se nepočůrá smíchy, ale některé vtípky byly docela povedené, film utekl rychle a navíc nespadl ani jednou do trapnosti. Zasloužené 3*. ()

arcticsky

Při vší úctě k zúčastněnému Miroslavu Ondříčkovi musím konstatovat, že jde o slabý film s trapnými "vtipnými" situacemi. ()

jesus666

Príjemná komédia na nedeľné popoludnie. Najviac som sa tešil, čo Chevy Chase vymyslí na svojho "obľúbeného" poštára. ()

Rockerman

Docela pěkná komedie, která sice nedosahuje úrovně mých kultovních "Vánočních prázdnin", ale přesto jsem se většinou bavil. Škoda těch hluchých míst, protože několik fórů je velmi dobrých a prakticky jsem nezaznamenal žádný trapný vtip, což je s podivem u těchto bláznivých komedií. S tímto filmem na jedno použití jsem spokojen a bude spokojen i ten, kdo hledá nenáročnou a neurážející komedii na vyplnění odpoledne nebo večera. 60% P.S. Kdo to nazval "Blázinec"? ()

Biopler

Príbeh jednoduchý, v ktorom NewYorčan zamieňa mesto za vidiek a rozplýva sa nad kačkami v rybníku a rannou hmlou... no veď OK. Postupom času, keď stretáva svojské figúrky dediny, prichádza na to, že v bývaní na vidieku si vystavil on sám obmedzenie koho bude vídavať najbližšie roky. To všetko so štipkou humoru, ktorá občas rozosmeje, no celkovo nenadchne. Záver tvorcovia uchopili tak, že nás chceli morálne poučiť... no, no, správajte sa k sebe milo, aj keď si musíte nasadiť masky. Ťažké to bolo ukončiť a ak je to tak nasilu, tak to kazí dojem a zaradzuje tento kúsok medzi tie, na ktoré sa rýchlo zabúda. ()

Allan

Už dlouho mi TV n@va nezpůsobila tak krásné dopoledne, jako právě dnes a právě tímhle filmem. Snad ze sentimentality, z nostalgie po prastarých časech, kdy v dopoledním programu byly k nalezení klenoty světové kinematografie, dávám čtyřhvězdičkové hodnocení. K filmu samotnému nemohu napsat nic více ani lépe než to udělal Oskar - jeho recenzi podepisuji v plném rozsahu. Jen to 100% hodnocení si stále raději nechávám pro Vánoční prázdniny :-) ()