Žár těla

• Česko V žáru vášně (více)

Advokát Ned Racine žije poklidným životem - ale jen do chvíle, kdy pozná "sirénu v bílém" (a s bohatým manželem) Matty Walkerovou. Ned brzy zjistí, že Matty je z žen, pro které jsou muži schopni i zabíjet. A přesně to také udělá. William Hurt a Kathleen Turnerová prudce vzplanou ve filmu Lawrence Kasdana Žár těla. Tento napínavý příběh plný sexu navazuje na "films noirs" čtyřicátých let, ale je nabit energií a vášní, které naplno propukly až v letech osmdesátých. Kasdanův odvážný režijní debut však už obsahuje i předivo citů, které se naplno rozvine v jeho pozdějších filmech Velké rozčarování, Náhodný turista a Grand Canyon. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si současné klasické pojetí hříšného žánru. (oficiální text distributora)

zette

Solidni thriller s velmi dobrym scenarem. Skoda, ze filmu chybi hutnejsi atmosfera, ale Kathleen Turner je v roli femme fatale uzasna. ()

Juto

Skvelá reklama na film noir. Nepochybne jeden z veľkých filmových noir thrillerov v histórii. Je vynikajúco štylizovaný režisérom Kasdanom a úžasne realizovaný hercami. 7/10 ()

FilMiki

Tak tenhle film jsem poprvé viděla ještě s nepřístupnou hvězdičkou v rohu obrazovky s moji sestrou, díky klíčové dírce (já) a škvírou pod dveřmi (sestra;). Po letech jsem shlédla již "legálně" a Turner jako potvora je jedinečná, nehledě na erotický náboj i napínavý děj. ()

Sfinkter

Nejsem znalec noirovek, V žáru vášně nabízí téměř klasickou zápletku erotického thrilleru a není špatně natočen. Nejsem cílová skupina těchto snímků, ale dokážu pochopit i maximální hodnocení. Body Heat má něco do sebe. ()

danoo

Rafinovaná hra Lawrecea Kasdana poplatnosť žánru noir nijako nezakrýva, obsahuje však rozpornú líniu, ktorá ju od filmu noir odkláňa. Blíži sa skôr k erotickému thrilleru a podľa môjho názoru definuje nový subžáner NEONOIR. To čo sa v starých snímkoch len naznačovalo a zostávalo implicitné, sa tu dostáva do popredia a dominuje vo vizuálnej podobe. Film začiatkom osemdesiatych rokov vyvolal senzáciu a nasledovali ďalšie neonoirové snímky (napr. Coenovská ZBYTOČNÁ KRUTOSŤ |1984|) skladajúce poklonu BODY HEAT podobne ako BODY HEAT skladal poklonu klasike čiernej série (MALTÉZSKY SOKOL |1941|, POJISTKA SMRTI |1944|, OUT OF THE PAST |1947| a pod.) ()

Cushing

Noir téměř předválečného půvabu. Po Kathleen Turnerové už žádná filmová diva nepůsobila takhle klasicky. Až jsem si říkal, že bych ji chtěl vidět spíš v black and white. ()

Iroquaise

první polovina hrozná...působilo to na mě dojmem, že starý senilní režisér klasického Hollywoodu naposled pozvedl svou chromou filmařskou paži...a ono to bylo přesně naopak...debutant se snažil o formu klasického Hollywoodu...ale blbě...přeháněl to se statičností a jakmile se začalo stříhat, působil ten film trochu jako po obrně...a vadila mi schematičnost scénáře ( což se ovšem nakonec ukázalo jako záměr )...po zhruba třičtvrtě hodině jsem od toho chtěl odejít...jenže co se nestalo...najednou to začalo fungovat...příběhově, formálně, hudebně ( zezačátku mě ten šmrdlal Barry hrozně iritoval tim přehnaně epickym a melodramatickym doprovodem)...krásně si to sedlo a obhájilo to i ten rozpačitej začátek...vyloupla se z toho tísnivá noirová studie a moralita s mrazivým závěrem...evokovalo mi to vážné Allenovy kousky - Matchpoint, Kasandřin sen nebo Než ďábel zjistí, že seš mrtvej...jako slabší čtyři, ale když už, tak už... ()

JohnSmith

Další film o paničce a jejím milenci,kteří se manžela zbavili. Trochu jako Pošťák zvonící dvakrát současnosti. Ovšem nahota Turnerové, příjemný vzhled Rourka a herecký um Hurta, nedosahují vyššího hodnocení. ()

zigíš

Kasdan psát umí a mám jeho scénáře rád proto je s podivem, že mi zrovna tento neo-noir debut tak dlouho unikal. Precizně zamotaná story vášně a chamtivosti (a vraždy) těšil jsem se na každý další dialog, o tělíčku Kathleen Turner raději nemluvit (jedna z nejlahůdkovějších femme fatale). Nadžezlé melodie Johna Barryho, odpolední vedra, noční mlhy a proradný charakter na každém rohu, dusná atmoška s žánrově adekvátním koncem ..ty správné ingredience kvalitního thrilleru. ()

Arkanoid

„It’s the heat.“ Už jemné klavírne tóny pripomínajúce nočný zafajčený bar s mĺkvym osadenstvom dávajú najavo, o čo pôjde. Z opening titulkov sa plynule cez dym z podpáleného hotela prechádza na príbeh. Leto a jeho teplo sa nedajú zniesť. Vizuálne atraktívne potenie je zobrazené hneď na prvom zábere na chrbát Williama Hurta a spomínané jeho milenkou. Ich vzťah vyzerá byť prirodzený a úsmevný. Vidíme, že sa živí ako právnik a Ted Danson mu je konkurenciou, ale aj kamošom a pre jeho vtipné hlášky možno o rok neskôr začal so svojou osudovou postavou v Cheers. Richard Crenna nebol len Rambovým veliteľom, on bol ozaj hercom (dobrý výkon aj vo Wait Until Dark). Mickey Rourke za mladi opäť na nepoznanie. Kamera je dynamická a dotvára atmosféru. Príbeh dlho neotáľa a hneď v ôsmej minúte filmu hlavný hrdina naráža na svoju femme fatale, s ktorou poteší hravý flirt. Mám pocit, že klobúk z 37. minúty bol inšpiráciou pre ten Fredyho Kruegera. Dialógy sú veľmi dobré a vhodné do témy. Hlavný hrdina sa necháva ovládať svojimi hormónmi a podstupuje ťažký test dobývanej ženy. Niekto mi napíšte, ak poznáte ešte iné filmy, kde zvonkohra tak veľmi ovplyvnila konanie hlavnej postavy. Neonoir ako vyšitý sem tam prekvapí aj scénou mimo žánru, ktorou pomrká na diváka, ako obzretie sa za šoférujúcim klaunom nasnímané dynamickou kamerou a necháva diváka vychutnať si napínavú atmosféru ambivalentných charakterov, ktorým ide o krk. „You can stand with me here if you want but you‘ll have to agree not talk about the heat.“ „I’m the marreid woman.“ „Meaning what?“ „Meaning I’m not looking for company.“ „Then you should‘ve said: I am happily married woman.“ „That‘s my business.“ „What?“ How happy I am.“ „And how happy is that?“ „Not too smart, are you? I like that in man.“ „What else do you like? Lazy? Ugly? Horny? I got 'em all.“ „You don't look lazy.“ „Tell me, does chat like this work with most women?“ „Some, if they haven’t been around much.“ „I wondered. Thought maybe I was out of touch.“ „Can I buy you a drink?“ „I told you, I’ve got a husband.“ „I’ll buy him one too.“ „He’s out of town.“ „My favorite kind. We'll drink to him.“ „ Only comes up on weekends.“ „I'm liking him better all the time.“ „You better take me up on this quick. In 45 minutes, I’ll get up and go away.“ -„I need tending. I need someone to take care of me, someone to rub my tired muscles, smooth out my sheets.“ Get married.“ „I just need it for tonight.“ Maybe you shouldn't dress like that.“ „This is a blouse and a skirt. I don't know what you're talking about.“ „Then you shouldn't wear that body.“ –„I want to see the chimes.“ –„I had a dream last night so boring it woke me up. I was afraid to go back to sleep.“ „Nothing to tell. I lead a lonely life.“ „Right, and it’ll snow later on today.“ „And people are basically decent. Probably somebody I know, somebody in uniform.“ „Oh, come on.“ „No army personnel around. Waitress? Could it be? Oh, I know, I know. You finally got Glenda. How was it? Did she let you into the no parking zone?“ –„Lady, you want to fuck?“ „Gee I don‘t know. Maybe. This sure is a friendly town.“ –„Is there a living in it here?“ „I can afford to send out my shirts and eat here once a month if I don’t order an appetizer.“ –„ He didn't have the goods, this guy. He’s like a lot of guys you run into. They want to get rich, they want to do it quick, they want to be there with one score. But they're not willing to do what's necessary. Do you know what I mean? Ned: I'm not sure. You mean, do the groundwork? Earn it? - Edmund Walker: No. I mean do what's necessary. Whatever's necessary.” „Yeah. I know that kind of guy, I hate that. It makes me sick.“ „Mee too. „I’m a lot like that.“ –„That man is going to die for no reason but we want him dead.“ –„Are you listening to me, asshole? Because I like you. I got a serious question for you. What the fuck are you doing? This is not shit for oyu to be messing with. You ready to hear something? I want you to see if this sounds familiar. Any time you try a decent crime, you’ve got 50 ways you can fuck up. If you think of 25 of them, you’re genius. And you ain’t no genius. Remember who told me that?“ –„The door was unlocked, inviting illegal entry, which makes Oscar’s job so hard.“ –„Ned, someday your dick is going to lead you into a very big hassle.“ –Ted Danson: The usual, my sweet. „Two iced teas for Fred Astaire.“ Jazykové okienko: yokel; quiff. () (méně) (více)

Zagros

Kathleen Turnerová nikdy nebyla můj typ, jako ženská mi byla spíš protivná, ale tady musím smeknout, jak se dokázala ujmout své role svůdné ženy, pro kterou uděláte cokoli. Když jí jednou chlap propadne, je s ním konec. Důmyslný scénář i solidní taktovka Lawrence Kasdana stvořili napínavý krimi thriller, který vás po rozvláčném začátku vtáhne do děje a nepustí. Tentokrát mi ani nevadilo, že jsem k žádné postavě necítil nic pozitivního a jen se nad jejich chováním ušklíbal. Atmosféra snímku se povedla, postupná gradace i závěr také. Co víc si od podobných snímků přát? ()

LEATHERFAC

Výborný promyšlený thriller ala Základní instinkt. Pro mě bohužel s jedním silným mínusem, díky kterému na mě zafungoval mnohem méně než by měl. A tím je hlavní herečka - žena vamp. Tím možná K.T. může jistě pro leckoho být, stejně jako může někomu připadat sexy a krásná. No pro mě bohužel vůbec. Můj ryzí antityp. Takže jsem si film užil podobně, jako když si najdete skvělé porno na téma které vás baví a vzrušuje ale ve kterém "hraje"  holka co vás vůbec nebere. Mno... Takže smůla. Když srovnám třeba s Oknem z ložnice, kde obě hlavní herečky jsou přesně můj typ ač každá jiná, tak tam to je trochu jiná káva  :-))  Jo a trochu smutné, že jsem díky tomuto filmu zjistil, že můj oblíbený W. Hurt před třemi měsíci zemřel - aniž bych to v médiích zaregistroval... Ach. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018