Space Jam

• USA Space Jam (více)

Jeho Veličenstvo a Jeho Králičenstvo - to je ale tým! Michael Jordan střílí, Bugs Bunny přihrává a celá kavalkáda hvězd z kreslených filmů Looney Tunes zaplavuje Space Jam. Parta Tune Squad vyzve Nerdlucky na basketbalový zápas, ve kterém se má rozhodnout, zda Looney Tunes zůstanou tady... nebo se stanou pouhou atrakcí ve vzdálené galaxii. Nerdluckové jsou ve výhodě, protože mají strašlivou tajnou zbraň - ukradli totiž umění největším hvězdám Národní basketbalové ligy jako Charles Barkley a Patrick Ewing. Ale to ještě není všechno, lidičky. Tune Squad má taky tajnou zbraň. A tou je ten nejlepší hráč na světě a v celém vesmíru! (Warner Home Video CZ)

Oakenshield

Kašlu na to že Michael nehraje dobře, kašlu na to že je film dětskej, vzhledem k tomu že basketbal mám až na prvním místě, je tohle fajn spojení animáku a výše zmíněného sportu. Nechybí ani můj oblíbenec Daffy Duck. Člověk se zasměje, zavzpomíná na dětský časy a film ani náhodou neurazí. Pro mě 4* i proto (ale nejen) abych vyvážil zdejší smetánku kritiků. ()

Mr.Lordi

V mládí jsem film žral a viděl asi 30×. Když se na něj zadívám teď, spíš si vytáhnu pasáže s gagy než se podívat na film celý. Ranné mládí - 90%, nynějšek - 30% => 60% :-) ()

Kivis

Promíchání kreslených postaviček a reálného světa - to je parádní technika. V mém měřítku ji řadím nad všechny dokonale počítačově animované příběhy, 3D, 4D, 5D atd. Space Jam jako takový se mi paradoxně nyní líbí víc, než když to byla horká novinka. Asi je to i tím, že jsem tehdy nebyl žádným fandou basketbalu, což se v posledních letech dost změnilo. Michael si to dává ve velkém, a jelikož na tuto roli není potřeba žádný extra herecký talent, tak ani nijak moc nezaostává za zkušenými hereckými matadory, jakými jsou Bugs Bunny nebo Duffy. Myslím, že pro všechny fanoušky basketu, Warner Bros. a komedií je občasné zhlédnutí Space Jamu dobře investovaným časem. Není to sice Coach Carter ani Falešná hra s králíkem Rogerem, ale i tak je to milý odpočinkový film, navíc s docela povedeným soundtrackem. ()

006.Trevelyan

V roce 1996 mi bylo devět let, koukal jsem na animáky a byl v basketbalové přípravce. Po Americkém Shaolinu další srdcovka, kterou jsem si pouštěl na videokazetě každý den. Scény jako ta když Michael Jordan jako prcek terénuje dlouho do noci utvářeli mou děckou osobnost a teď jsem za takové filmy moc vděčný :-) ()

Euros

Bylo mi 5-6 let, když jsem viděl Space Jam poprvé. V té době by to bylo za 5 hvězd, ale nedávno jsem si pustil film znovu a...po půlce jsem to raději vypnul, abych si tento film a vzpomínky na něj nezkazil. Kombinace Michaela Jordana a postaviček z Looney Tunes je vážně zajímavá, od té doby ale musím přiznat, že jsem začal sledovat basketbal a neskutečně mě tento sport začal bavit. ()

zanvalzans

Ale nieeee.Bugs Bunny vo svete ludí a hrá basketbal.Ako dieťa som ho miloval a jeho kreslené príbehy mám rád.Ale na toto som už asi pristarý. ()

acrylic

Já tenhle film mám od dětství moc rád a opravdu nechápu hodnocení a komentáře některých tady. Co jste od toho jako očekávali? Není to nijak zdlouhavý film, na nic si nehraje. Pro pobavení a jako oddechovka úplně v pohodě filmová pohádka, kde to král basketbalu odehrál moc dobře :-) ()

Grundarfjord

Film mého dětství! Jako malej basketbalista jsem to naprosto žral a pouštěl jsem si to na VHS pořád dokola. Michael Jordan byl prostě idol a myslím, že cílová skupina si tehdy tenhle film vážně užívala. A o to bylo mělo jít! Je nesmysl tuhle záležitost hodnotit v roce 2017 pohledem dospělého člověka a vytýkat jí třeba to, že Michael není zrovna top herec. Space Jam prostě dokonale splnil svůj účel a ve své době potěšil velkou spoustu dětí. Já byl jeden z nich a dodnes ve mě ten film probouzí nostalgii. Hodnotím tedy film pohledem toho, pro koho byl určen a nemohu dát nic jiného než pět hvězd. ()

Potjoc

Jako malý jsem to měl žrát, po letech jsem se koukl jenom na to, že to v té době bylo vzácné odvysílaní Looney Tunes vůbec, navíc s dabingem a obsazením typickým pro tuto sérii. Jinak nemusím kombinaci hraných postav s kreslenými, je to pro mně komerční a rušivý pro obsah. ()

kmotrmic

Jako malýmu se mi to celkem líbilo, a to asi hlavně kvůli ztřeštěným animákům. Ale teď už nic moc, ikdyž uplně neuškodí. Jordan fakt není herec, ale Bugs a spol. občas pobaví. ()

soukyd33

Je to blbost a dost trhlá, ale je to na tu dobu prostě super nápad. 😀 Příběh není ani podstatný, důležité jsou vtipné situace a scény. Bugs Bunny a jeho přátelé jsou vložení do světa lidí, a je to geniální kombinace. Soundtrack. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

JimmyMadison

Kombinace NBA a mých nejoblíbenějších dětských animáků Looney Tunes je jak kdyby tvůrci točili film přímo pro mě aby mi udělali radost po každé co se na něj podívám. Je to velice vtipná, dobře vymyšlená slátanina s hereckými i basketbalovými hvězdami v čele s Air Jordanem, nabitým soundtrackem, a na tehdejší dobu i skvěle zpracovanou souhrou hraného filmu s kresleným,,,, u mě je Space Jam v široké skupině TOP filmů už od dětství a vždy bude... ()

Colomba666

Kultovka mého dětství, co k tomu dodat. M.Jordan, někdejší hvězda NBA, pomáhá týmu trhlíků zvítězit v basketbalovém zápase nad monstry z vesmíru. Na to, o jak “starý” film se jedná, s přehledem strčí do kapsy nejnovější “remake”, jak příběhem, svou vtipností tak i obsazením (pardon). ()

O čem bude druhý Space Jam?

O čem bude druhý Space Jam?

22.10.2020

Na Twitter před pár dny unikla synopse pokračování Space Jamu, v němž legendárního Michaela Jordana nahradí basketbalista LeBron James. A zdá se, že filmové pokračování populární hrané i částečně… (více)

Druhý Space Jam má zelenou

Druhý Space Jam má zelenou

20.09.2018

Dvojka basketbalové komedie Space Jam se oficiálně hýbe kupředu. V hlavní roli vystřídá Michaela Jordana basketbalista LeBron James, asi nejzajímavější to ovšem je na producentské židli. Tam totiž… (více)

Space Jam 2 našlo režiséra

Space Jam 2 našlo režiséra

09.08.2018

Pokračování basketbalové komedie Space Jam, ve které se v roce 1996 objevil v hlavní roli legendární Michael Jordan, zdá se našlo režiséra. Studio Warner Bros. momentálně jedná s Terencem Nancem (An… (více)

Justin Lin natočí Space Jam 2?

Justin Lin natočí Space Jam 2?

03.05.2016

Basketbalová komedie, v níž se kreslení hrdinové od Looney Tunes spojili s Michaelem Jordanem, aby napráskali zlým mimozemšťanům, se dočká pokračování. Kdekdo si myslel, že je druhý Space Jam jen… (více)