Jeho Veličenstvo a Jeho Králičenstvo - to je ale tým! Michael Jordan střílí, Bugs Bunny přihrává a celá kavalkáda hvězd z kreslených filmů Looney Tunes zaplavuje Space Jam. Parta Tune Squad vyzve Nerdlucky na basketbalový zápas, ve kterém se má rozhodnout, zda Looney Tunes zůstanou tady... nebo se stanou pouhou atrakcí ve vzdálené galaxii. Nerdluckové jsou ve výhodě, protože mají strašlivou tajnou zbraň - ukradli totiž umění největším hvězdám Národní basketbalové ligy jako Charles Barkley a Patrick Ewing. Ale to ještě není všechno, lidičky. Tune Squad má taky tajnou zbraň. A tou je ten nejlepší hráč na světě a v celém vesmíru! Pochází z našeho světa - stejně jako celá tahle legrace. (oficiální text distributora)

tron

„Už som si myslel, že sa na to nespýtaš.“ Smejte sa mi, ale toto je bomba (z produkcie Ivana Reitmana). Bola to bomba už keď som to v polovici 90. rokov minulého storočia videl v kine a hoci som si myslel, že taká blbosť na mňa bude s odstupom rokov pôsobiť zastaralo, sám sa čudujem ako ma i v roku 2009 stále baví. Basketbalista Michael Jordan je veľké prekvapenie, ktoré si zo seba dokáže urobiť srandu, ale nejde oňho ani o ďalších ľudí (Wayne Knight alias Nedry z JURSKÉHO PARKU, Bill Murray), ale o pestrú galériu veselých postavičiek zo stajne Warner Bros. v čele s premúdreným zajacom Bugsom, smoliarskym káčerom Duffym a nedoceneným Tasmánskym čertom. Isteže, nie je to revolučný trikový film ako bol KTO OBVINIL KRÁLIKA ROGERA?, ale tempo je (i vďaka drobnej minutáži a nabúchanému soundtracku) svižné, akčné scény vás strhnú a niektoré vtipy sú dokonca až príliš dospelé (zoofilná Lola). Kino Považan 1997 ()

Galadriel

Snaha o napodobení úspěchu podobného filmu (bohužel jen tou kombinací kresleného a hraného snímku) Falešná hra s králíkem Rogerem tady ztroskotala na mizerném scénáři. Michael Jordan není špatný, Bugs Bunny a spol. jsou taky výborní herci ;-), ale bohužel nemají co hrát a je to jen taškařice pro malé děti, rozhodně ale ani z poloviny tak vtipná, jako ten nejmíň dobrý (slovo "nejhorší" prostě nemůžu použít) 7-mi minutový animák s libovolnou kombinací Bugse, Daffyho, Elmera, Sylvestra aTweetyho, Kojota a Roadrunnera atd. ()

Dever

Soundtrack James Newton Howard: 1. Fly Like an Eagle ,2. The Winner ,3. Space Jam ,4. I Believe I Can Fly ,5. Hit 'Em High (The Monstars' Anthem) ,6. I Found My Smile Again ,7. For You I Will ,8. Upside Down ('Round-n-'Round) ,9. Givin U All That I ve Got ,10. Basketball Jones ,11. I Turn to You ,12. All of My Days ,13. That s the Way (I Like It) ,14. Buggin , ()

Radek99

Tak tuhle slátaninu nezachrání ani Michael Jordan ... Anebo možná naopak - ono se to celé natočilo a naanimovalo právě jen kvůli němu... Je to klasický produkt americké entertainmentové éry - basketbalová hvězda musí být marketingově zhodnocena, tak se nejprve objeví repliky jejích dresů, pak se její tvář a jméno ocitne na čemkoliv byť jen trochu představitelném a zobchodovatelném, až nakonec někoho napadne velkou mediální celebritu obsadit do filmu... Neumí hrát? Žádný problém, ušijeme mu scénář na míru - bude hrát basketbal... a to ne ledajaký (na to bychom se ostatně nemuseli chodit dívat do kina, že?), ale rovnou o galaktický osud postaviček z Looney Tunes... Řeknu vám tedy, to je mi ale zápletka... ()

Radyo

Blbost, blbost a ještě jednou blbost. Proč tedy za tři? Protože SEM SI SQJELE ZAVSPOMÍNAL NA ENBÍEJ Z DEVADESÁTEJCH ROKŮ! Bylo milé s takovým časovým odstupem vidět Jordana, Ewinga, Barkleyho, Boguese, Bradleyho, Johnsona, ale i (v krátkých záběrech) jiné tváře tehdejších borců... A dost možná se tam někde krátce mihl i Anthony Mason, který (jak jsem dnes zjistil) ve 48 letech odešel smečovat někam mezi nebeské hvězdy... ()

• Koncept filmu vznikl z oblíbené reklamy Nike, kde Bugs Bunny a Michael Jordan hráli basketbal proti Marinovi Marťanovi a jeho nohsledům. (PußyMagnet)
  • Jména Monstarů (Hlupců) jsou Pound (oranžový), Bang (zelený), Nawt (purpurový), Bupkus (fialový) and Blanko (modrý). (PußyMagnet)
  • Tělocvična, kde animáci cvičí, se jmenuje Leon Schlesinger Gym. Leon Schlesinger produkoval první díly Looney Tunes a Merrie Melodies. (PußyMagnet)