Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Arigato

Originální snímek založený na kontrastu dvou světů s vynikajícím hudebním doprovodem, který se mi vcelku líbil, tklivý příběh mě ale nijak zvlášť neoslovil. To samé platí i snad pro všechny vedlejší postavy. Vyzdvihnout ale rozhodně zaslouží dvojice hlavních postav ztvárněné Johnnym Deppem a Helenou Bonham Carterovou, kteří k Burtonovi již neodmyslitelně patří. Dle mého jeden z hrstky filmů, kde je český dabing srovnatelný s originálním zněním. ()

PetraMishka

Krásná pohádka s prvky horroru a s kouzelnou morbidností, která připomíná láskyplnost světa Adamsovy rodiny. Svět Viktora je v odstínech šedé a blátivé, zatímco mrtvá nevěsta Emily žije v barevném, i když trochu tlejícím, světě mrtvých, Přes různé peripetie vše dospěje k dobrému konci, zlo je potrestáno, jen ty děti jsou trochu vyděšené, protože tento svět má jiný esprit než obvyklá produkce. ()

Little

Time Burtone, smekám před Tebou a tvým uměním. Nejenom že jsi skvělý režisér, ale máš také úžasné spolupracovníky. Teď chválím Dannyho Elfmana a jeho hudbu. Na Mrtvou nevěstu jsem šel s velkým očekáváním a to se mi vyplnilo do puntíku. Velmi citlivě pojaté téma s hořkosladkým nádechem. Oněch 77 nebo 78 minut (informace se rozcházejí) jsou nabité k prasknutí. Ani chvilku se nenudím. Burton dokázal úžasnou věc - nevěděl jsem, které nevěstě mám fandit, a to mě dohánělo k příjemnému šílenství. Přál jsem Viktora oběma slečnám. Ale zpátky na zem. Režie za jedna, výtvarná stránka taky za jedna, to samé hudba a tak bych mohl pokračovat. Ještě se ale zmíním o obsazení. Johny Depp, Helena Bonham Carter nebo Christopher Lee - všem moc děkuji za příjemný zážitek. Vdechli jste svým postavám opravdový život, a to doslova až za hrob. ()

Elemmírë

Jedno z příjemných překvapení. Hudební melodično a krásno se střídá s dekadentním hnusem nad hnijícíma mrtvolama a některé gagy jsou velmi povedené. "Oh, there is eye, in my soup" ()

ReaperMan

Strašně krásná "pohádka",senzační animace, báječně namluvené některé postavy, dokonalý svět mrtvých,fantastické loutky, geniální hudba a vše velice emotivní.Pro mě jasná jednička mezi animovanými filmy v roce 2005 ()

sydney

Povedený muzikál Tima Burtona s nádhernou hudbou Dannyho Elfmana. Viktor Johnnyho Deppa je dojemný, něžný - zkrátka okouzlující. Děj není složitý - všechno se odvíjí od dodržení manželského slibu, který Viktor vyřkne v rámci tréninku nadcházejícího svatebního ceremoniálu a nevědomky posvětí tím, že navleče svatební prsten na větev, připomínající prsty ruky... Jenže ouha, ta větev je skutečně ruka ( i když už trochu ztrouchnivělá) a patří zavražděné Emily. Až do poslední chvíle není jisté, jestli Viktor zvolí čest - což by znamenalo smrt, nebo jestli se vrátí ke své Viktorii. Temná atmosféra, napětí, dojemné scény jsou střídány legráckami produkovanými barvitými postavičkami záhrobního světa. To všechno je u mne za 95 procent - takže 5 hvězdiček. ()

Akyno

Úspešné nadviazanie na Burtonovu "The Nightmare before Christmas", ktorú zbožňujem. Spočiatku sa zdá "The Corpse Bride" poslabšia, no je to len zdanie. Musíte sa do nej zamilovať a až keď to urobíte, Vašu lásku Vám táto rozkladajúca sa slečinka vráti späť. A určite vrchovato. Danny Elfman sa opätovne ukáže a nádhernou clivou hudbou Vám rozochveje dušu, bez toho aby vykrádal predošlú tvorbu. ()

Danielitto

JEDNA Z NEJLEPŠÍCH "BURTONOVEK". Jako vždy morbidní prostředí, postavy a humor, ale taksi jaksi roztomile ;) Navíc příběh se zajímavým koncem a milý charakter Mrtvé nevěsty mě opravdu dostaly. Doporučuju. ()

Martyyn

Jeden z mých nejoblíbenějších animovaný filmů, jež je navíc podbarven krásnou hudbou a propracovanými postavami. Burton stále drží vysokou úroveň, nemluvě o bezchybně nahraných hlasech Viktora a mrtvé nevěsty. ()

StrixCZ

Vtipná, poetická pohádka plná krásných metafor. Zpracování je pak kapitola sama pro sebe. Když jsem se v bonusu na DVD dozvěděl, že to NENÍ počítačová animace, že postavičky fyzicky existují a animátoři šli cestou klasické krokové animace, spadla mi čelist hodně hluboko. A taky mi došlo, proč jsou hlavní hrdinové Mrtvé nevěsty o tolik živější a zajímavější, než pokřivené a navzájem si zoufale podobné příšerky ve většině "animáků" posledních let. Navíc nechápu, jak to tvůrci dokázali, ale v tomhle filmu mi i přes jeho krátkou stopáž vůbec nic nechybělo. Žádná nedokončenost, žádný uspěchaný konec ve stylu "už nás to nebaví, radši to uzavřeme". Prostě geniální... :o) ()

Rozbik

Burton nám opět naservíroval jeden ze svých příběhů plných ponurosti a morbidnosti říznuté vtipem a osobitostí. Jako ve většině příběhu zde probíhá boj mezi šedou, zkostnatělou a sobeckou společností a hlavním hrdinou. Boj lásky a přátelství s krutostí druhých je zakončen velmi dojemnou scénou, zlo je potrestáno a hlavní hrdina si vezme milovanou dívku. Přesto se ale po skončení filmu neubráníte trochu smutnému pocitu..No prostě Burton:-) ()

Kosan

Nádherná pohádka pro dospělé, s tajuplnou atmosférou, dokonalou hudbou a skvělými hereckými/hlasovými výkony všech zúčastněných. Film, který prostě musíte vidět. ()

májovec13

Geniální pohádka, trochu děsivějsí, ale to se dalo u Burtona čekat. Skvělá atmosféra, animace, hudba...Podle mě lepší než Nightmare before christmas. ()

david666

Nádherná pohádka pro děti (které už mají dost ušišlaných čertů apod) i dospělé. Skvělá animace a plno pěkných postaviček jak jsme u Burtona zvyklí. Navíc mrtvá nevěsta je kočka jak sviňa:-) ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia