Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Tim Burton's Corpse Bride

Mŕtva nevesta Tima Burtona

Animovaný / Fantasy / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2005, 74 min

Dokonalost sama. Docela by mě zajímalo, jak to vypadá u Burtona doma. Buď má na zdi plakáty Johnyho Deppa, což je asi blbost, to uznávám, nebo to tam vypadá jako v podzemním zámku plném přerostlých červů a veselých kostřiček a pozapomenutých fragmentů nějakého black metalového koncertu, jinak totiž netuším, jak přijít na způsob Burtonova vymýšlení pojetí daného žánru.(27.8.2011)

Tim je prostě Tim. Neopakovatelný snílek a magický tvůrce snových světů. Mrtvá nevěsta je dalším z řady jeho kouzelných představ, dokonale vyprávěných a nezapomenutelných. Johnny Depp a Emily Watson jsou super, i když jsou animovaní, Elfmannova hudba - co dodat. Dal bych i víc, kdyby to šlo, takhle jen 5*(27.3.2006)

Nádherný počin, plný patrične morbídneho zmyslu pre humor. Okorenený romantikou, muzikálom, Edgarom Allanom Poeom i otravnými červíkmi, mrviacimi sa v hlavách hnilých sexi neviest. Vysoká galéria podporných postavičiek si získa vaše srdce. Raz sa Burton presťahuje do Holandska a vezme si za ženu Helenu Bonham Carterovú a Johnnyho Deppa.(13.9.2006)

Po všech směrech nádherný film, dojemný, poučný a každým okamžikem nezapomenutelný, film o lásce, od tvůrců, kteří moc dobře věděli, o čem film dělají. Všechny postavičky jsou rozkošné avšak nevulgrizující karikatury, animace je povyšuje na skutečně žijící elementy kouzelné skládačky, a atmosféra, jak studeného Viktoriánského městečka, tak optimismem naladěné země věčnosti je podbarvena dokonalou hudbou. Obě klavírní scény jsou již jen třešínkou na velikém svatebním dortu, který Tim Burton upekl jako vyznání své partnerce Heleně Bonham Carterové. Krásnější vyznání už opravdu udělat nemohl a má za to můj obdiv a uznání.(16.12.2005)

Aj keď som sa bál, nakoniec som z kina vyšiel ako víťaz a Burton ako ešte väčší. A aj preklad český (pesničkový) bol celkom fajn. Čo sa čudujem, asi jediný film tohoto typu, v ktorom som sa pri pesničkach nenudil. Skvelý, milučký príbeh, začiatok trošku pomalší, no záver bol monumenrárny. 80%.(17.3.2007)

• - Ve chvíli, kdy Lord Barkis na konci filmu zahodí prázdný kalich od otráveného vína, spadne kalich na zem. Poté je však možné kalich zahlédnout převrácený na stole. (Maja238)

• - Příprava loutek zabrala tři roky a průměrná cena jedné loutky se vyšplhala až na 30 000 dolarů. (EMMY)

• - Loutky byly vyrobeny z ocelové konstrukce, kterou tvůrci pokryli silikonem. (imro)