Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)
Trailer 1

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Trailer 1

Recenze (1 032)

Fr

co všechno můžete udělat za 70 minut? uvařit oběd, nakoupit, nebo prožít příběh loutek Viktora a Viktorie, jejichž život běžel tak nějak podle plánu (rodičů), ale díky mladíkově sklonu k nešikovnosti, se jejich svatební den poněkud zkomplikoval. trapně jsem si myslel, že už mě nemá T.Burton čím překvapit. a on, v době počítačů, udělá pomocí loutkové animace temnou noir komedi, protkanou půvabným černým humorem. oproti hranému filmu se můžeme ,,kochat" neskutečnou mimikou loutek, nádhernou hrou světla a stínu. zatímco lidský svět je samej havran, svět mrtvých, to je bezstarostná a veselá šou (..tak s námi si dej, stejně nás jednou červi proděravěj). a ještě něco mě dostalo. dodnes jsem si myslel, že šílenec je jen T.Burton. teď již vím, že nakazil D.Elfmana. ten se zde stal rovnoceným partnerem a prostor, který dostal, využil minimálně na 130%. a nám nezbývá, než si čekání na další dílo těchto géniú zkrátit třeba hrou na mrtvolu. ()

Djkoma

Určitě horší než Nigthmare before Christmas a to nezmění naprosto nic. Už jen námět je jasně slabší a jde o předělání takové temnější pohádky do podoby, kterou preferuje Tim Burton. Hlasy hereckých hvězd jsou příjemným spestřením a Deppův dabing je opravdu slušná zábava. Bohužel se neopakuje zázrak NBCH. Hudba je tu krásná, ale ne tak magická a dokonalá jako ve zmiňovaném snímku. Scéna s klavírem je však jedna z nejhezčích a mrtvá nevěsta by si zasloužila být živou. ()

viperblade

No tak, co si myslím o tomhle filmu?? Takže: Už jen název "Mrtvá nevěsta Tima Burtona..." fakt jsem byl zvědavý a když jsem film zapnul a zjistil, že jde o animovanou pohádku, ale spíše pro dospěle, nemohl jsem uvěřit. Dokonalá animovaná záležitost která si zaslouží vaší pozornost... Kdybych tak neznal tvoji hlavu řeknu: "Kam jsi dala rozum?" ()

darkrobyk

Strašidlácká pohádka od gotického režiséra. No, možná to není úplně pohádka, ale příběh o lásce, která jde až za hrob. Stačí přimhouřit oči a hned vidíte Helenu (Bonham Carterovou). Vtipné dialogy odlehčují ponuré ladění příběhu... pokyn psíkovi ( vzhledem k mému příjmení nezmiňuji jeho jméno): udělej mrtvého! mluví za vše. A nesmí chybět strašidelný les, který Burton zřejmě nade vše miluje ( jako v Ospalé díře, třeba...). Smrt nikdy nebyla krásnější! ()

Hrabka

Tak tohle je pro mě milé překvapení. Tohoto filmu jsem se stranil, ta animace mě nějak nelákala a bál jsem se, že to bude moc uzpívané, což nemusím. Ale řeknu vám, že jsem si film užil jak se patří. Skvělá zábava a pěkný děj. Český dabing byl skvělý a určitě jsem si tak film vychutnal více. Klobouk dolů před fantazií tvůrců. 75% ()

• Jedná se o první celovečerní film, který používá digitální záznam, nikoliv film a kamery. (Pavlínka9)
  • Loutková dospělácká pohádka Tima Burtona za 40 milionů amerických dolarů vydělala během prvních třech dnů promítání (16.–18. 9. 2005) 385 078 dolarů v pěti kinech. Celkový obrat v USA se pak vyšplhal na 53,3 milionu. (imro)
  • Příprava loutek zabrala tři roky a průměrná cena jedné loutky se vyšplhala až na 30 tisíc amerických dolarů. (EMMY)

Související novinky

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

22.10.2018

Oscarový režisér Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch) si zdá se konečně splní svůj dlouholetý sen a natočí stop-motion animovanou verzi Pinocchia. Domov mu přitom neposkytne nikdo jiný než… (více)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně… (více)