Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Corpse Bride

Mŕtva nevesta Tima Burtona

Animovaný / Fantasy / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2005, 74 min

No tak, co si myslím o tomhle filmu?? Takže: Už jen název "Mrtvá nevěsta Tima Burtona..." fakt jsem byl zvědavý a když jsem film zapnul a zjistil, že jde o animovanou pohádku, ale spíše pro dospěle, nemohl jsem uvěřit. Dokonalá animovaná záležitost která si zaslouží vaší pozornost... Kdybych tak neznal tvoji hlavu řeknu: "Kam jsi dala rozum?"(25.8.2007)

Tak uznavam, ze bola to spusta prace, musim pochvalit kreativitu tvorcov, nadhernu Elfmanovu hudbu, ale keby film trval dlhsie ako 78 minut, nudil by som sa. Par vtipnych scen tam bolo, aj pribeh ma zaujal, ale prilis casto tam spievali a to mi vadilo. Samozrejme Burtonovi fanusikovia si to nesmu nechat ujst.(29.5.2007)

Scénář: John August, Pamela Pettler, Caroline Thompson .. Úchvatné dílo. Formální stránce opravdu nelze nic vytknout. Vedle výtečně zvládnuté loutkové animace zaujme špičková kamera s mnoha krásnými nájezdy, kroužením, apod. nebo hra se světly a stíny. Neméně fascinující je hudební doprovod od mistra Danny Elfman, kdy zejména klavírní party mně dostávaly do stavu posmrtné blaženosti. Nastínění zápletky je věřím, každému známé a do hlubšího rozboru se tedy pouštět nebudu. Nechci nikoho připravit o příjemný zážitek, jenž je okořeněn, pro režiséra, typický morbidním, černým, záhrobním humorem, neobvyklým střetem dvou rozdílných světů a spoustou trefných narážek nejen do svazku manželského.. Animák, kterému velké plátno sluší stejně jako kostlivé nevěstě svatební závoj a bude dle mne horkým želízkem v nadcházejícím Oscarovém klání. Tim Burtons Corpse Bride je, stejně jako předešlý počin z mistrovy dílny, dokonalá! Hluboce smekám!(25.11.2005)

Mrtvá nevěsta aneb Romeo a Julie, přižemž Julie-Emily je fakt kost, huh? Parádně makabrózní film. Ti umrlci mají při chůzi takový pěkný rytmus, jak jim cvakají kůstky. Burton natočil opět ve svém nezaměnitelném stylu hororovou pohádku s kouzelnými (tentokrát skutečně roztomilými) postavičkami, Elfmanovou skvělou hudbou a s překrásně stylovou vizuální stránkou. V podsvětí je vlastně větší zábava než na zemi a chlastat můžete i klíh, nebo alpu francovku a nic se vám nestane...jen si polejete kosti od mandibuly, přes sternum, pelvis až k calcaneu. A koupit si ruku z druhé ruky taky není k zahození. Vše samozřejmě v typicky Burtonově "šíleném" stylu s parádními hudebními čísly a roztomilým, třetinově mrtvolným milostným trojúhelníkem. Já bych volil tu mrtvou, jen bych ji trochu vypolstroval silikonem.(28.10.2006)

co všechno můžete udělat za 70 minut? uvařit oběd, nakoupit, nebo prožít příběh loutek Viktora a Viktorie, jejichž život běžel tak nějak podle plánu (rodičů), ale díky mladíkově sklonu k nešikovnosti, se jejich svatební den poněkud zkomplikoval. trapně jsem si myslel, že už mě nemá T.Burton čím překvapit. a on, v době počítačů, udělá pomocí loutkové animace temnou noir komedi, protkanou půvabným černým humorem. oproti hranému filmu se můžeme ,,kochat" neskutečnou mimikou loutek, nádhernou hrou světla a stínu. zatímco lidský svět je samej havran, svět mrtvých, to je bezstarostná a veselá šou (..tak s námi si dej, stejně nás jednou červi proděravěj). a ještě něco mě dostalo. dodnes jsem si myslel, že šílenec je jen T.Burton. teď již vím, že nakazil D.Elfmana. ten se zde stal rovnoceným partnerem a prostor, který dostal, využil minimálně na 130%. a nám nezbývá, než si čekání na další dílo těchto géniú zkrátit třeba hrou na mrtvolu.(16.4.2006)

• - Ve scéně, kdy si v baru připíjí dva kostlivci, má jeden z nich zandanou šavli v břiše zepředu. Ve chvíli, kdy ale Viktor zpanikaří, chytne šavli a chce slyšet otázky, je zasunutá zezadu. (Mr.Hudson)

• - Scénář je založený na ruské lidové pohádce z 19. století, která se zakládá na skutečných historických faktech. Antisemitistské gangy často vtrhávali na židovské svatby, všechny pozabíjeli a nevěstu zahrabali do země v jejích svatebních šatech. (imro)

• - Příprava loutek zabrala tři roky a průměrná cena jedné loutky se vyšplhala až na 30 000 dolarů. (EMMY)