Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Corpse Bride

Mŕtva nevesta Tima Burtona

Animovaný / Fantasy / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2005, 74 min

Rozpočet $40miliónovTržby USA $53,359,111Tržby Celosvetovo $117,195,061║ Správne Burtonovsky uletené a tak to mám moc rád. Po rovnako dobrej Predvianočnej nočnej more, opäť skvelý kúsok! Je vidieť že tvorcovia si dali moc záležať na prevedení tohto filmu, v prvom rade boli bábkové postavičky krásne prepracované, vizáž filmu správne ponurá, však ako býva zvykom u Burtona, príbeh možno jednoduchý ale za to všetko ostatné čo sa tam okolo neho udeje to vynahradí, hlavne tá nenahraditeľná ponurá atmosféra spraví svoje čaro... /95%/(14.6.2009)

Soundtrack Danny Elfman: 1. Main Title ,2. According to Plan ,3. Victor's Piano Solo ,4. In the Forest ,5. Remains of the Day ,6. Casting a Spell ,7. Moon Dance ,8. Victor's Deception ,9. Tears to Shed ,10. Victoria's Escape ,11. The Piano Duet ,12. New Arrival ,13. Victoria's Wedding ,14. The Wedding Song ,15. The Party Arrives ,16. Victor's Wedding ,17. Barkis's Bummer ,18. The Finale ,19. End Credits Part 1 ,20. End Credits Part 2 ,(12.5.2011)

Tim Burton si podruhé oficiálně užil animované plus muzikální orgie po Nightmare before Christmas a řekl bych, že právě Mrtvá nevěsta je ještě daleko lepší, melodičtější, temnější a atmosféričtější. Tim Burton do tohoto filmu dává všechno ze sebe. Ta atmosféra je přesně taková jako je on sám. Jestli jste od něj viděli Beetlejuice určitě víte o čem mluvím. Animovaná koláž nádherně ztvárněná, ve které poznáte Johnnyho Deppa v trochu jiné podobě než je normálně k vidění. Nemůžu jinak než za plný počet. Tak zvláště STRANGE film je fakt jen pro STRANGE diváky a právě díky němu člověk pozná, že ve skutečnosti není normální absolutně nikdo. Bacha na to, koukat na tohle v českém dabingu je hřích hříchů a Tim Burton by mohl vraždit! --- Kdybych neseděl v tvém mozku, řekl bych, že žádný nemáš.(19.10.2007)

Určitě horší než Nigthmare before Christmas a to nezmění naprosto nic. Už jen námět je jasně slabší a jde o předělání takové temnější pohádky do podoby, kterou preferuje Tim Burton. Hlasy hereckých hvězd jsou příjemným spestřením a Deppův dabing je opravdu slušná zábava. Bohužel se neopakuje zázrak NBCH. Hudba je tu krásná, ale ne tak magická a dokonalá jako ve zmiňovaném snímku. Scéna s klavírem je však jedna z nejhezčích a mrtvá nevěsta by si zasloužila být živou.(10.3.2006)

V tomto případě s mnohými nesouhlasím.Bohužel. A je to možná jen má umíněnost, ale typy filmů jako je Mrtvá nevěsta já nemusím. Je to Burton, pro někoho možná ten pravý Burton, ovšem pro mě je to jeho pochmurná a slabá polovina, zabývající se zobrazením ošklivosti, která má jít podle režiséra ruku v ruce se všedností a také s láskou... Film pro mě překypující záporem. 3 Hvězdy za bizarní postavičky, které na mě udělaly dojem.(3.1.2009)

• - Keď film prichádzal do slovenských kín, už sa dva týždne predával na DVD nosičoch. Stalo sa tak kvôli neustálemu odkladaniu slovenskej premiéry. (skrecok1581)

• - Předlohou, pro loutku červa, který žije uvnitř hlavy Mrtvé nevěsty, byl Peter Lorre. Burton prý od začátku zamýšlel, aby měl červ jeho vzhled i hlas. (akisha)

• - Ve scéně, kdy kostlivec s fešáckými kníry zalomí těsně před polibkem svoji ještě živou manželku v pase a ona řekne: "Alfréde, vždyť už jsi patnáct let mrtvý!" a on na to odpoví: "Upřímně řečeno, moje drahá, je mi to úplně fuk," jde o stejnou hláška, kterou použil Rhett Butler (Clark Gable), když se naposledy loučil se Scarlett O´Hara (Vivien Leigh) ve snímku Jih proti Severu (1939). (rikitiki)