Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Tim Burton's Corpse Bride

Mŕtva nevesta Tima Burtona

Animovaný / Fantasy / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2005, 74 min

Burtona uz asi stvalo, jak si z nej delaj legraci, ze Nocni muru za nej natocil nekdo jinej a rozhod se udelat svuj vlastni animovanej film. A povedlo se mu to. Animace je lepsi nez v pripade Nocni mury, ale precejen je Nevesta trochu slabsi. V Nocni mure je vic vtipku, ale tady je zas temnejsi atmosfera, takze to to vyvazuje. Hlavni problem bude asi v pisnickach. Nic proti Danny Elfmanovi, predved tradicne vybornou praci, kuli ktere je jeden z mejch nejoblibenejsich skladatelu, ale pisnicek tu je min a uz nejsou tak bombasticke. To se tyka pisnicek, hudba je bezchybna. Pribeh je pro dane tema tak akorat dlouhej, nic tu neni navic a zaroven mi tu nic nechybelo. Jasnejch 5*, ale slabsi nez Nocni mura.(9.4.2006)

Neubráním se srovnání s Noční můrou před Vánoci. Noční můra je rozhodně lepší film, ve všech směrech. Je to kult, klasika a její hudební doprovod je geniální. Mrtvá nevěsta je jen o třídu horší a má tedy jistou nevýhodu, ale líbit se bude (skoro) všem. Depp i Carterová odvádějí skvělé výkony, barvy jsou laděny správně temně a nechybí žádný z Burtonových trademarků, např. padající sníh, Halloween, Elfmanova hudba atd.(23.12.2005)

|| Scenár: John August, Caroline Thompson, Pamela Pettler | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Tim Burton, Allison Abbate, Joe Ranft, Derek Frey | Distribúcia: Warner Bros. | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 117,195,061 $ || Vo všetkých ohľadoch majstrovské počínanie s prostriedkami hororu v animačnom svete. Zakomponovanie hudobých vložiek však celkový dojem u mňa poškodil - tie piesne nemali hlavu a pätu. V každom prípade jedno z lepších diel Burtona.(19.4.2011)

No tak, co si myslím o tomhle filmu?? Takže: Už jen název "Mrtvá nevěsta Tima Burtona..." fakt jsem byl zvědavý a když jsem film zapnul a zjistil, že jde o animovanou pohádku, ale spíše pro dospěle, nemohl jsem uvěřit. Dokonalá animovaná záležitost která si zaslouží vaší pozornost... Kdybych tak neznal tvoji hlavu řeknu: "Kam jsi dala rozum?"(25.8.2007)

Pěkná ošklivost nás provází v každém filmu od Tima Burtona..tady je ale asi ze všeho nejpěknější. Postavené na kvalitním scénáři, překrásné animaci a hlavně na mimořádné atmosféře. Navíc film doprovází mistrovská hudba a hra na klavír. Příjemné v originálním znění i s českým dabingem. Krásná temná pohádka plná citu.(7.7.2011)

• - Na viktoriánskou architekturu Země živých naroubovali výtvarníci stavební prvky, jež objevili v Česku a Polsku. (EMMY)

• - Celý film je vytvořen technologií stop motion. (Nancy...)

• - Ve chvíli, kdy se Emily probouzí, tak si můžeme všimnout velkého a poměrně děsivého stromu, vedle kterého byla pohřbená. Ten samý strom použil Tim Burton ještě v jednom svém snímku, a to ve filmu Ospalá díra (1999). Stejně jako u Mrtvé nevěsty, tak i u Ospalé díry platí, že tento má strom jakousi spojitost se smrtí. (Duoscop)