Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Corpse Bride

Mŕtva nevesta Tima Burtona

Animovaný / Fantasy / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2005, 74 min

Kdyby někdo sloupnul etiketu od vašeho oblíbeného nápoje, stejně byste ho podle chuti poznali. To je i případ Mrtvé nevěsty Tima Burtona, jehož jméno v názvu filmu je poněkud zbytečně navíc, protože už od prvních filmových okének je jasné, kdo že se nám to opět vrací na plátno. A tak se opět setkáváme se starým dobrým tandemem (Burton-Elfman-Depp a další), tentokráte ve formě loutkové pohádky plné smrti a jiných krásných věcí, s decentně muzikálovým pojetím, spoustou více či méně viditelných vtípků a tak vůbec. Třešničkou na dortu, která mě nakonec přesvědčila o plném hodnocení, bylo finále snímku.(30.11.2005)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $53,359,111Tržby Celosvetovo $117,195,061║ Správne Burtonovsky uletené a tak to mám moc rád. Po rovnako dobrej Predvianočnej nočnej more, opäť skvelý kúsok! Je vidieť že tvorcovia si dali moc záležať na prevedení tohto filmu, v prvom rade boli bábkové postavičky krásne prepracované, vizáž filmu správne ponurá, však ako býva zvykom u Burtona, príbeh možno jednoduchý ale za to všetko ostatné čo sa tam okolo neho udeje to vynahradí, hlavne tá nenahraditeľná ponurá atmosféra spraví svoje čaro... /95%/(14.6.2009)

Tim je prostě Tim. Neopakovatelný snílek a magický tvůrce snových světů. Mrtvá nevěsta je dalším z řady jeho kouzelných představ, dokonale vyprávěných a nezapomenutelných. Johnny Depp a Emily Watson jsou super, i když jsou animovaní, Elfmannova hudba - co dodat. Dal bych i víc, kdyby to šlo, takhle jen 5*(27.3.2006)

|| Scenár: John August, Caroline Thompson, Pamela Pettler | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Tim Burton, Allison Abbate, Joe Ranft, Derek Frey | Distribúcia: Warner Bros. | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 117,195,061 $ || Vo všetkých ohľadoch majstrovské počínanie s prostriedkami hororu v animačnom svete. Zakomponovanie hudobých vložiek však celkový dojem u mňa poškodil - tie piesne nemali hlavu a pätu. V každom prípade jedno z lepších diel Burtona.(19.4.2011)

Neubráním se srovnání s Noční můrou před Vánoci. Noční můra je rozhodně lepší film, ve všech směrech. Je to kult, klasika a její hudební doprovod je geniální. Mrtvá nevěsta je jen o třídu horší a má tedy jistou nevýhodu, ale líbit se bude (skoro) všem. Depp i Carterová odvádějí skvělé výkony, barvy jsou laděny správně temně a nechybí žádný z Burtonových trademarků, např. padající sníh, Halloween, Elfmanova hudba atd.(23.12.2005)

• - Ve chvíli, kdy Lord Barkis na konci filmu zahodí prázdný kalich od otráveného vína, spadne kalich na zem. Poté je však možné kalich zahlédnout převrácený na stole. (Maja238)

• - Burton filmem ukazuje, jak je život nudný a pomalý v konstrastu se smrtí, která je mnohem zábavnější, muzikální, barevná. (Nancy...)

• - Počas scény, kedy pán a pani Everglotovci večerajú, majú obaja pred sebou na tanieri akýsi druh kurčaťa. V momente príchodu hostí je už na ňom polievka. (Weezy22)