Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

ad

Nightmare je něco úplně jiného, ale nelze říct, který z obu filmů je lepší.. Tento je ovšem rozhodně smutnější. Pravda sice je, že dějově je odhadnutelný, ale jedná se o další vynikající film z dílny Tima Burtona! ()

Trainspotter

Vynikajcí důkaz o tom, že klasická loutková animace ještě zdaleka není mrtvá, nýbrž je zpět a v plné síle válcuje ostatní animáky. Tim Burton si odskočil od natáčení Karlíka a továrna na čokoládu, vrátil se ke svým výtvarnickým kořenům z dob Noční můry před Vánoci a natočil za pomoci výborného týmu jedinečnou nevšední pohádku o tom, že záhrobí nemusí být vždy mrtvé, ale v tomto případě je mnohokrát živější, barevnější a veselejší než svět živých. Skvělá a chytlavá hudba Timova dvorního skladatele Dannyho Elfmana tvoří vynikající pozadí pro neméně excelentní anglický dabing v podání Johnnyho Deppa, Emily Watsonové, Alberta Finneyeho, ad., Ale ani dabing český nepokulhává za tím původním. Mrtvá nevěsta Tima Burtona je impresivním zážitkem z oblasti umělecké loutkové animace, který rozhodně stojí za to. AR: 1,85:1 - Sférický v kombinaci s digitální technologií ()

baaaja

Hned jak jsem viděla plakát k tomuhle filmu, tak se mi vybavil Johnny Depp ve filmu Střihoruký Edvard, Viktor z Nevěsty je celej on, akorát v kreslený podobě :) Skvělej nápad vytvořit takovouhle ponurou "pohádku" s hřbitovním nádechem, kterej tomu všemu dodává ten punc originality. Jo pátou hvězdičku sem musela přidat za toho červíka, kterej dodává tu správnou jiskru v oku Mrtvé nevěsty :D ()

DruidKarel

664. hodnocený film: Vážně mě Tim Burton nepřestane udivovat tím, co si dovolí předložit divákům. Je to fakt mistr svého oboru a vrhá se do všeho po hlavě. Nemám moc rád komiksové nebo malované filmy pro dospěláky, lae tohle dílo, je skvělý. Moc se mi sice ze začátku nezamlouval ten přehšel hudby, ale nakonec maximální spokojenost. Taky musím ocenit českou verzi dabingu, skvělá práce. 5* je tedy namístě. 5* ()

Wladi.mir

Opět Burton a opět nešetřím chvalou a tleskám!!! Co k tomu dodat?? Prostě Burtonův styl jde poznat a je to něco jiného a něco zvláštního. A musím říct ještě něco k filmu samotnému..:-) Musím přiznat ,že jsem fandil té mrtvé něvěstě byla totiž více sympatičtější postava, než ta druhá. A za další pěkné písničky, určitě dost posluchatelný. Škoda mohlo to mít ode mne víc než jen **** ,ale i tak jsou zasloužené.Možná tři a půl by bylo lepší ,ale tři by byly už krutý. ()

Crawler-D

Viktoriánský pitoreskní horor o Viktorovi a Viktorii, tudíž to, co by podle všech zvyklostí mělo děsit, je milé a zábavné a vyjadřuje i určitý smír s posmrtným životem, kterého netřeba se bát. Tematicky a názorově se tedy jede v tradičních kolejích Tima Burtona. Děs ze světa reálného, který trpí přemírou šedi, upjatosti a maloměšťácké zaprděnosti a předsudky, a oslava záhrobí jako veselé místo, kde je radost "žít". Dojemný, skvěle vystavěný a nádherně zanimovaný. Jedna z nejlepších Burtonovek, kterou je zatěžko srovnávat s Nightmare. ()

dubinak

Na mě trochu až příliš velký kýč, ale jinak nic jiného bych tomu asi nevyčetla. Spíš mě trošku mrzel příběh, který je sice výborně navržen, ale zpracován tak nějak divně a neurčitě. Písničky se mi ale líbily, postavy taktéž. Určitě bych ale Corpse Bride nezařadila mezi moje nejoblíbenější Burtonovy zářezy. Tři a půl. ()

C0r0ner

Podobná paráda jako Ukradené Vánoce. Muzikál tedy vážně není můj žánr, ale s tím geniálním loutkovým představením to jde dohromady tak skvěle, že těch 5 * je prostě povinnost. Delší stopáž by samozřejmě znamenala zbytečné rozmělnění a tak je všechno tak, jak má být. 95% ()

PEEPA

Hudba: Skvela. I kdyz je to vlastne hrozne prehypovane, tak to pusobi naprosto dokonale. Elfman je genius. Co se songu i hudby jako takove tyka. Je to dokonale, uz hledam torret na sndtrck :-) Texty pisni a pisne samotne sice nejsou zdaleka tak chytlave jako u Nightmare Before Christmas, ale presto jsou skvele (v hodne dobrem prekladu F. Fuky) Loutky: Jsou neuveritelne. Ta bizarne odpudiva animace, jakou Burton pouziva je tak kouzelna, ze se to ani neda slovy popsat :-) Nikdy jsem si nemyslel, ze mi mrtvola bude pripadat tak silene sexy. Navic drevena a loutkova. Ale ta dokonalost tech pohybu a mimiky a malinkatych detailu je proste NEUVERITELNA!! Dabing je skvely. Rezie a kamera je UCHVATNA!!! Opravdu me strasne dostava, ze s kamerou v loutkovem a animovanem filmu si muzete delat ABSOLUTNE co chcete. Nic vas neomezuje a vysledek je temer vzdy genialni. Alespon kdyz se vsechno odehrava pod taktovkou a podle not Tima Burtona. Scenar... co dodat, proste super. Vtipne, chvilemi az moc :-) ()

Wormboy

Fantasticke! Pre mna urcite najlepsi Burtonov film. Krasne sceny, vyborna hudba, skvele hlasky a este aj pekny pribeh a to vsetko osadene do Burtonovho carovneho sveta...skutocne vyborne! ()

carly

bol to taký milý film, ktroý ani neviem ako ubehol. a vlastne ani tak úplne neviem o čom bol. ale viem, že bol krásny. také malé pohladenie - pre oči aj pre dušu. bolo to smutné a milé a zábavné a rozprávkové a pritom skutočné. začínam mať Tima Burtona naozaj rada. ()

Nick662

Mrtvá nevěsta Tima Burtona pokračuje v temně romantické tradici joho klasických snímků jako Střihoruký Edward a Ukradené Vánoce Tima Burtona. Příběh se odehrává v evropské vesnici v 19. století, kde mladík Viktor, jemuž hlas propujíčil Johnny Depp, omylem složil manželský slib záhadné mrtvé dívce a byl vtažen do světa mrtvých. Zatímco jeho skutečná nevěsta Viktorie (Emily Watson) na něho čeká ve světě živých. Zde se naučí, že ho nic na světě nedokáže odloučit od jeho pravé lásky. Příběh plný optimismu, romantiky a velmi živého života po životě vyprávěným v klasickém Burtonovském stylu. Mrtvá nevěsta je královou vtipu.... ()

Lindiště

Výborně stylizované postavičky i prostředí. Skvělý šibeniční humor a muzikálová čísla nejrůznějších bizarních stvoření. Timu Burtonovi se rozhodně do budoucnosti podívám na zoubek! ()

Morzael

Nádherná dekadentní podívaná. Ukazující že ''život'' po smrti je někdy lepší jak život v našem světě. ()

Alfréda

Kde je byť jen slabý náznak hororové tématiky, tam se mi líbí :) ale tohle mě opravdu neoslovilo. Tim Burton není šálek mého čaje a řekla bych že mezi výplody studia Pixar lze objevit cennější poklady. ()

lakikaki

Burton je z Corpse Bride cítiť na sto honov, je však veľmi ťažké neporovnávať tento film s o desať rokov mladšou (síce nie režijne, no inak po všetkých stránkach plne autorskou) "burtonovkou" Nightmare Before Christmas, ktorá je rovnako bábková, rovnako muzikálová (hoci viac než Corpse Bride) a rovnako humorne-temno-rozprávková. A z takéhoto porovnania vychádza Nevesta ako porazená, jednak kvôli menšiemu množstvu spievaných pasáží, ktoré sa do bábkovej "burtonovky" nesmierne hodia; kvôli menšej miere bizarnosti a väčšej uhladenosti. Z pohľadu objektívneho, bez porovnávaní, film vychádza o niečo lepšie, ale Nightmare Before Christmas mám príliš rád na to, aby som mu udelil rovnaké hodnotenie ako Corpse Bride, ktorá mi k srdcu nijako zvlášť neprirástla. Vyhráva teda subjektívne hodnotenie a uberám piatu hviezdičku. Koniec príbehu o (ne)mŕtvej neveste si ju pravdupovediac aj tak veľmi nezaslúži. P.S.: Český dabing tohto snímku je zlý, zlý, zlý, zlý a ešte raz zlý. ()

zette

Sice nevim, v cem Tim Burton jede, je ale fakt, ze jeho tvorba je hodne osobita, vtipna a fantasmagoricka... Mrtva nevesta sice neni uplne originalni dilo, ja jsem se u jeho sledovani ale hodne bavil a to mi staci. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia