Georgia Byrdová pracuje jako prodavačka nábytku v obchodním domě Kragen v New Orleansu. Miluje vaření a jedním z jejích snů je mít vlastní restauraci nebo malé bistro, kde by se mohla svému koníčku věnovat profesionálně. Je platonicky zamilovaná do kolegy Seana Williamse, ale není schopná mu to dát najevo. Jednoho dne si s ním povídá a při té příležitosti se bouchne do hlavy takovou silou, že na chvíli ztratí vědomí. Sean ji vezme k firemnímu lékaři a zde podstoupí vyšetření na CT. Není to úplně nový přístroj, ale funguje. To, co tam doktor Gupta spatří, je šokující. Georgia má v mozku nádory a její dny jsou sečteny. Lékaři jí dávají tři týdny života, maximálně čtyři. Přestože si Georgia platí zdravotní pojištění, na operaci mozku se to nevztahuje, a jelikož operace stojí více než 300 tisíc dolarů, nemůže si ji dovolit zaplatit. Nešťastná Georgia to považuje za nespravedlivé. Vždy žila střídmě, pobožně, nestřídala milence jako její sestra, a přesto ji Bůh takto potrestal. Každý druhý by se po takové zprávě hroutil, ale Georgia se rozhodne užít si dny, které jí ještě zbývají. Vybere si všechny peníze z banky, prodá dluhopisy po matce a rozhodne se, že si splní svůj sen. Koupí si letenku do Karlových Varů, ubytuje se v hotelu Pupp v prezidentském apartmá a užívá si delikates, které vaří světoznámý kuchař Didier. Ten si Georgii okamžitě oblíbí, protože dokáže ocenit jeho kuchyni. Georgia se baví i jinak. Učí se jezdit na snowboardu, skočí basejump, vyhrává v kasinu. Svým přátelským, bezprostředním chováním na sebe poutá pozornost hotelových hostů, kterými nejsou nikdo jiný než senátor New Orleans, a dokonce i pan Kragen s milenkou, slečnou Burnsovou, její hlavní šéf. Georgia si získá sympatie všech, až na Kragena, kterému se Georgia moc nezdá. Má pocit, že něco tají, a tak podplatí hlavní pokojskou paní Guntherovou, aby prohledala Georginy věci a dozvěděla se o ní něco více. A Guntherová, nepříjemná žena, to udělá. To, co zjistí, v ní vzbudí lítost. Zjistí, že Georgia je obyčejnou prodavačkou v Kragenově obchodním domě a do konce života jí mnoho času nezbývá. Dojatá Guntherová se Georgii přizná a nabádá ji, aby strávila poslední dny života s těmi, které miluje. Georgia má stejný nápad a rozhodne se odletět domů. Na silnici však spadla lavina, a tak se Georgia musí vrátit. Netuší, že na druhé straně laviny je Sean, který ji doma hledal a rozhodl se, přestože se hrozně bojí létání, odletět za ní do Karlových Varů. Vystoupí z taxíku a jde za Georgiou pěšky. Je zrovna Silvestr a oslavy jsou v plném proudu. Kragen, který již ví, kdo Georgia je, se rozhodne před ostatními prozradit její pravou identitu... (TV Prima)

sarkareifova

Nevím co k tomu napsat. Jak by jste se asi zachovali vy? Začátek teda moc komediální nebyl,a leprůběhem děje se to vylepšilo. Zajímalo by mě pokračování. Co by asi dělala, když všechny peníze utratila v Karlových Varech. Po pravdě jsem od tohoto filmu nečekala skoro nic. O to víc jsem byla překvapená, že je to celkem solidní kousek. ()

Blondy.

Naprosto průměrný snímek, který není nějak vtipný, nebo zajímavý. Má to svoje kouzlo, popravdě sám ani nevím jake, ale člověk se zkrátka nenudí. Když potřebuju vypnout, nebo nemám náladu na nic náročného, tak tohle je ideální film. Nejspíše pro českého díváka pridávjí kouzlo Karlovy Vary v americkém filmu. Jinak se ale jedná o normální bábu s nadváhou co se rozhodla strávit poslední chvíle užívaním, namísto břečení v koutě. Vzhledem k tomu, že se jedná o americkou komedii tak hurááá happy end. ()

ViktorS

Pohodová komédia, ktorú si vždy na Vianoce rád pozriem. Fajn dej s dobrými postavami v Karlových Varoch ma vždy pobaví. Samozrejme nie je to nejaký svetoborný film, ale v jeho "jednoduchosti" som našiel krásu. ()

E lan

:-) Ne to se nedá:-) Jak začít... Prvně, jsem Varák, ba co přímo varský patriot. Rodné město miluju... To co ale předvedl scénárista, režisér v kombinaci s (až někdy mi připadá udivenými) herci, to je jedním slovem kouzelná a neskutečná blbost. Snad tahle komedie zvedne cestovní ruch a znalost Varů, za to jí přísluší přesně *:-) Ne nadarmo se ve Varech traduje, že natáčení bylo hodně nepříjemné, konkrétně Depardieu byl prý pěkně otrávený. ()

MELODY

Je to nejklišovitější klišé, jaké si dokážete představit a Queen Latifah fakt není žádná modelka. Jenže: příjemně se na to kouká a výše zmíněná dáma do své role vnesla tolik přirozenosti, že jsem tu čtvrtou hvězdu prostě přihodit musela. ()

Petulka88

Nezajímavá komedie, která se klidně mohla jmenovat Celé Karlovy Vary plácají Queen Latifah po zádech, protože je nejlepší. Jediný bonus pro našince je to, že se velká část filmu natáčela právě v Karlových Varech. Ale tohle asi nejvíc ocení hlavně rodáci z tohoto lázeňského města. Díky tomu, že se natáčelo v Česku, se v několika vedlejších rolích představí pár českých tváří. Tím jsou ale veškeré klady Posledních prázdnin vyčerpány. Zbytek je jen otravná nuda a šeď. ()

Colour

Spomedzi tohtoročných komédii vysielaných večer v tv je to jedna z najlepších volieb. I keď neprináša nič nové, humor tradične nijaký a dej šablónovitý, má istú dávku nadľahčenosti a pozerateľnosti. Nenudila som sa. Queen Latifah bola vynikajúcou voľbou, rovnako Gerard Depardieu. No nič, idem si objednať letenku do Karlových Varov. 65% ()

Oonika

Doufala jsem v jiný konec, protože takhle to byla jen další praštěná americká komedie. Trochu mi polechtalo ego, že hlavní hrdinka letěla do ČR, a myslím, že bude docela zábava, jak budou cizinci překvapení, až tu nenajdou to, co bylo ve filmu... :-) Škoda, že některé postavy nedostaly více prostoru, hned to mohlo být zajímavější... ()

VanMagnifico odpad!

Jedna z dalších neuvěřitelně splichtěných ptákovin. Předvídatelné, nezajímavé, nezábavné. Asi i sám Depardieu se musel hodně divit, na co to vlastně kývnul. ()

DarthFailord

Milé, vtipné, nenáročné. Pro nás čechy ještě o něco kouzelnější. Kalamáry Vary jsou v topu. Opravdu pohodová podívaná, která vážně neurazí. Sám bych si to nepustil, ale když už to jede v televizi, rád se podívám. 75% ()

Likan7

Klasická a snesitelná komedie, která je na období Svátků o to lepší. I když nemam Queen Latifahu rád, tady mi přišla nejenže snesitelná, ale dokonce romantická. Svou úlohu rozverné zbohatlice, co si chce užít poslední týdny života, si dává s přehledem. K tomu se ještě královsky baví a divák se často baví s ní. Je to sice silně klišoidní a už po úvodu dokážete celkem dobře odhadnout jak to skončí, ale takové komedie se neomrzí a vždycky budou fajn. "Tam nahoře chybíme už jen my dva!" ()

Nocturno culto

Tohle mi nikdy extra nepadlo do oka, nevím pořádně proč ale necítím potřebu vidět to znovu, má to slušné momenty, pár hlášek ale asi potřebuju víc a tady mi to ani Gerard Depardieu nezachránil. ()

PaRi

No jen je mi líto těch Američanů, co se po shlédnutí tohoto filmu budou hrnout do báječných lázní Karlových Varů a budou tu hledat Alpy s úžasnou přehradou. Ale to asi nehrozí, Američani do Varů moc nejezdí a Rusové ví, že jejich oblíbené lázně jsou v předhůří Krušných hor a že přehrada v Březové na říčce Teplé tu sice je, ale skákat se z ní rozhodně nedá. Ale jo, dalo se to vidět, jen kdyby ten scénář nebyl tak předvídatelný už od prvních metrů filmu. Původně jsem uvažoval o dvou hvězdičkách, ale pak jsem ještě jednu přidal za ty báječně vyšperkované zimní Karlovy Vary - mé téměř rodné město. Kdybyste se chtěli podívat, jak jsem je natočil já, tak si vás dvoluji pozvat sem: http://okodokumentaristy.blogspot.com/2008/10/vary-karla-iv.html, případně tady: http://okodokumentaristy.blogspot.com/2008/12/vary-karlovy-karlovarsk-doteky-ve.html - to v případě, že máte více času. ()

Šňůra

Tohle téma, kdy se hlavní hrdina/hrdinka filmu dozví, že mu/ji kvůli zhoubné nemoci zbývá už jen pár týdnů života a proto se rozhodne si aspoň zbývající čas užít a roztočí všechny naspořené prachy, je už trochu obehrané. U Posledních prázdnin je pro nás ale zajímavé alespoň to, že se rozhodne užívat si u nás, v Karlových Varech a Grandhotel Pupp si tak přišel na docela slušnou reklamu. ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu