Sluha dvou pánů

(divadelní záznam)
všechny plakáty
TV spot

Miroslav Donutil v hlavní roli Goldoniho komedie o tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná. Jedno z nejpopulárnějších představení Národního divadla. Děj se odehrává v Benátkách, kam přijíždí Beatrice v převlečení za svého mrtvého bratra. Hodlá ve městě najít svého snoubence Florinda, který naneštěstí v souboji jejího bratra zabil a musel uprchnout. Beatricin sluha Truffaldino se ve městě potká s Florindem, o jehož totožnosti nemá ponětí, a dá se z vypočítavosti do jeho služeb, protože dva platy jsou víc než jeden. A záměny, převleky, komické střety a gagy mohou začít… Premiéra dnes už legendární inscenace Goldoniho Sluhy dvou pánů se konala v Národním divadle v roce 1994 a hrála se s velkým úspěchem přes dvacet let. Titulní roli mazaného a vychytralého sluhy Truffaldina tehdy vytvořil Miroslav Donutil. V průběhu času se hit proměnil ve stálici a v rekordmana v dějinách Národního divadla. A zatímco v mnoha rolích se už změnilo obsazení, Truffaldino byl stále týž. Když Miroslav Donutil se svým Truffaldinem začínal, bylo mu 43, a když po šedesátce končil, stále ho jeho trochu zmatený a trochu vypočítavý sluha nepřestal bavit. Stejně jako diváky. Slavné a divácky veleúspěšné představení skončilo šestistou reprízou v prosinci 2016. V České televizi jej měli diváci možnost poprvé vidět 15. 12. 2001. (Česká televize)

Tellar

Výborná divadelní komedie a perfektní herecký výkon Miroslava Donutila, v roli hlavní postavy, tvoří úžasnou kombinaci. Velice vtipné, hodnotím 5ti *. ()

+sfinx+

Strhující výkon jednoho z nejlepších komiků, kterým spolehlivě odrovnává nejen diváky, ale často i kolegy na jevišti. V Donutilově podání jde o nezapomenutelný zážitek, protože jeho umění, kterým diváky vtáhne do hry nemá konkurenci. To co on dokáže udělat s obyčejným pudingem (nejen) na jevišti je úžasné - ti co viděli pochopí :) a takhle on si pohrává s každou částí Goldoniho příběhu. Úžasné. ()

Cyco_Mike

Naprosto fantastický zážitek. Přestože se jedná o jednoduchou zápletku, výsledná komičnost celého děje, hlavně díky p. Donutilovi a Rajmontovi, je skvělá. Abych nezapomněl - Goldoni k tomu taky přisěl svoji měrou. ()

sajnym

Naprosto dokonale herectví "Pana Mistra" Miroslava Donutila. Už dlouho jsem se tak nezasmál jako právě u tohto divadelního představení.:) Bylo smutné sledovat ostatní herce jak se snaží zoufale pobavit obecenstvo, když si šel "Mistr" oddáchnou do zákulisí, ale jeho následný nástup na scénu byl vždy oživující jako "Žívá voda".:) Vřele všem doporučiji shlédnout, nemá to chybu.:) ()

Baži

Neuvěřitelně skvěle zpracovaná Goldoniho nejznámější hra. Plus Donutil v plné energii! "Ten pán co jsem ho měl, co už ho nemám, tak ten mně dával ehm dukát ehm denně.... mlaskáte správně, bylo to měsíčně." ()

Lui.eS

Miroslav Donutil v životní roli, těžko bych si dokázal na jeho místě představit někoho jiného. Pokaždé se spolehlivě pobavím. Spolu s Hrdým Budžesem moje nejoblíbenější divadelní představení. ()

Sharkel

Je to pošuk! Co jsi to říkal? Že jsi pašák! Geniální veselohra s Miroslavem Donutilem ještě s geniálnějšími hláškami.Viděl jsem na DVD,Kdo ještě neviděl,doporučuji shlédnout.A máte na večer o zábavu postaráno :) ()

JARDAHONDA

Úžasná divadelní komedie...Výkon Miroslava Donutila je obdivuhodný,smekám klobouk až na zem...Každopádně Sluha dvou pánů má vinikající děj,vtip....prostě to stojí za to ...Zaslouženě 5 hvězd. ()

saruskap

K tomuhle snad ani není co dodat. Nejdokonalejší divadlo, které jsem kdy viděla...Kdyby to šlo, koupím si Truffaldina domů... Hlavou se mi honí milion hlášek a teď si uvědomuju, že je každodenně v nějaké situaci používám... Tak snad jen jednu, co mě teďka napadla... "Že jste ale vyrazil!" ()

nicky.2000

Hru jsem viděla před lety v podání ochotnického divadla. Neoslovila mě. Snad proto jsem absolutně nechápala vlnu, která se nesla díky tomuto provedení s Donutilem. Neměla jsem ani potřebu na to koukat. Donutili mě až moji studenti, kteří si dílo vybrali k maturitě. S pusou dokořán jsem sledovala, jak se mnou tolik opovrhovaná nemastná neslaná fraška mění ve skvost. Kdo nemá srovnání s "běžným" provedením, nemůže asi plně ocenit genialitu Donutilova výkonu. Nebo ano? Smekám! ()

aquarkko

Vynikající námět, vynikající zpracování, a i když vám nemusí být všichni protagonisti sympatičtí, tady jim to zcela určitě odpustíte. Komedie v tom nejlepším slova smyslu. 101 % ()

Ejvi

Pokud jde o styl, comedie del'arte mě nikdy moc nelákala, stéjně jako představitel hlavní role. Avšak jeho famózní výkon, to bylo něco.. něco neuvěřitelného. Když k tomu přidáme vtip a skvělé hlášky (Co to jeeee? Tohle že je pudlik? Třepe se to spíše jak ratlik), máme dostatek důvodů koukat na to znova a znova.. ()

ronaldmekdon

Donutilova one man show - přehnané grimasy a gesta, prostě typická italská komedie, ale já se bavila výborně :) Pudlika ti nedám!! ()

NickSloterSG

Nejlepší divadelní představení, které jsem kdy viděl. Od začátku do konce se člověk popadá za břicho. Opravdu vynikající Miroslav Donutil je v této roli nezapomenutelný. ()

Mandy_44

Co na tom, že Donutil zde strhává pozornost jen na sebe? Co na tom, že to bylo myšleno jinak? Přečtu sto knih a podívám se na sto divadelních představeních a potom řeknu, že žádný film a žádný záznam z dané divadelní hry - daného souboru - se neodehrává tak, jak jsem si to představoval. No a? Není jednoduché zavděčit se všem, tak proč se nezavděčit alespoň někomu. Mě se například s Donutilem zavděčili dostatečně. Jako herce ho můžu, myslím, že tady mu to dokonale sedí, a dokonce si myslím, že ve dvojicích s Novotným, Pištěkem nebo Pospíšilem je výkon vyvážený. Jen Šplechtová, mi příjde, že to občas nedává =) Když na ní Donutil zkusí "obě kuličky" nebo "tady se to hemží pudlíkama", vyprskne smíchy =) ()

eba

Něco tak úžasného se jen tak nepovede, tuhle hru prostě miluju, můžu ji vidět nebo slyšet kdykoli, neomrzí se mi. Tady je Miroslav Donutil bezkonkurenční. Spousta lidí tvrdí, že Donutil je tu za šaška a ne za herce.Podle mě se toho zhostil geniálně a klobouk dolů před "šaškem", který už tolik let vyprodává Národní divadlo do posledního místa. ()

Bata

Dle mého názoru perfektní herecký výkon Miroslava Donutila, kdy souhlasím s tím, jak již zde bylo napsáno, že tato role je k jeho bavičskému umění jako ušitá. Toto musím napsat i přesto, že si jako bavič udělal jméno na někom komu ani nedokázal odpovědět na pozdrav natož, aby s ním sdílel tolik zážitků. Ale i přes tento osobní problém musím přiznat, že toto divadelní představení rád zhlédnu kdykoliv znovu. ()

cRocco9

Názorný příklad, že divadlo není výsadou vyšší společnosti. Celá hra stojí a padá na Donutilovi, který sviňsky přehrává (jasné, asi předloha) a pár nevýrazných a otravných postav, které se toulají po jevišti. ()