Sluha dvou pánů

(divadelní záznam)
všechny plakáty
TV spot

Miroslav Donutil v hlavní roli Goldoniho komedie o tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná. Jedno z nejpopulárnějších představení Národního divadla. Děj se odehrává v Benátkách, kam přijíždí Beatrice v převlečení za svého mrtvého bratra. Hodlá ve městě najít svého snoubence Florinda, který naneštěstí v souboji jejího bratra zabil a musel uprchnout. Beatricin sluha Truffaldino se ve městě potká s Florindem, o jehož totožnosti nemá ponětí, a dá se z vypočítavosti do jeho služeb, protože dva platy jsou víc než jeden. A záměny, převleky, komické střety a gagy mohou začít… Premiéra dnes už legendární inscenace Goldoniho Sluhy dvou pánů se konala v Národním divadle v roce 1994 a hrála se s velkým úspěchem přes dvacet let. Titulní roli mazaného a vychytralého sluhy Truffaldina tehdy vytvořil Miroslav Donutil. V průběhu času se hit proměnil ve stálici a v rekordmana v dějinách Národního divadla. A zatímco v mnoha rolích se už změnilo obsazení, Truffaldino byl stále týž. Když Miroslav Donutil se svým Truffaldinem začínal, bylo mu 43, a když po šedesátce končil, stále ho jeho trochu zmatený a trochu vypočítavý sluha nepřestal bavit. Stejně jako diváky. Slavné a divácky veleúspěšné představení skončilo šestistou reprízou v prosinci 2016. V České televizi jej měli diváci možnost poprvé vidět 15. 12. 2001. (Česká televize)

martinexa

Když jsem toto představení viděla poprvé smála jsem se až se za břicho popadala. Výborný herecký výkon s Miroslavem Donutilem si snad musí oblíbit každý. Nejlepší scéna s pudinkem to mě opravdu pobavilo:) ()

traktorzetor

Říkejte si kdo chcete co chcete, klidně haňte Donutila z toho, že si udělal z představení one-man show, že ostatní v jeho stínu nevyniknou a podobně... Pro mě je to nejvydařenější divadelní inscenace, kterou jsem kdy mohl spatřit na vlastní oči, ty byly uslzené od gagů, vtipů a hlášek od začátku do konce, smál jsem se jako málokdy v životě. A nejen já, nýbrž i celé Národní divadlo, kde věková kategorie 10-80 let tleskala ještě 20 minut po skončení představení vestoje. Přidáme-li si ještě neuvěřitelný počet repríz, je jasné, že několik jedinců, kterým se představení nelíbilo, je skutečně drtivou menšinou v jinak obrovském počtu zastánců a fanoušků této úchvatné komediální hry. ()

De.lilah

Tys mě snědla pudlik? Kde je ten pudlik? Jo vy ste si to posílali, jo??!! Naštěstí jsem to neviděla na živo, jinak bych se stoprocentně počůrala (.. chtěla jsem napsat jiný slovo..) smíchy. Pět hvězd! ()

SkeeveTulp

Úžasná Goldoniho bláznivá komedie. Pravda, tohle je jen televizní záznam, naživo je to samozřejmě o level výše. Hodně lidí tu odsuzuje Donutila, ale na něm to nestojí(ač on se to tak občas snaží prezentovat), skvělí jsou všichni. ()

smike

Smál jsem se hodně, ale nevím do jaké míry je to ještě divadlo a do jaké Donutilova zábavná show. Tak jak tak obdivuhodný výkon... (3-4 hvězdy) ()

iwee23

Naprosto geniální! Mám docela ráda divadlo, ale nikdy jsem na žádném představení nebyla dvakrát. Tedy až na tuhle komedii... ()

Leni23

Dokonalost! Dokonalost! Dokonalost! Divadelní záznam i živé vystoupení jsem shlédla několikrát a nemůžu se vynadívat. Přestože vím, které scény následují nemůžu se nikdy ubránit smíchu. Netvrdím, že Miroslav Donutil je jeden z mých oblíbených herců, ale v této hře mě naprosto přesvědčil, že dokáže mnohé. Dříve se v Národním divadle ozývaly pouze uctihodné potlesky skládané váženým hrám a nyní i v Národním při tomto představení můžete slyšet vlny smíchu. Neokoukatelné. ()

Risky

Měl jsem tu vzácnou možnost být také na derniéře téhle neskutečně srandovní hry v Národním divadle a byl to pro mě zatím nejkrásnější a nejemocionálnější divadelní zážitek. Miroslav Donutil je v téhle hře prostě geniální a je to bezesporu jedna z jeho životních rolí. Je super, že máme několik televizních záznamů, protože se hra asi nebude nikdy opakovat. Viděl jsem ji i v provedení zahraničních divadel a musím říct, že nebyly zdaleka tak zábavné. Poděkování patří panu Rajmontovi za to, že dal Miroslavu Donutilovi volnou ruku, potlesk panu Goldonimu je jistě také na místě, ale „Bravo, bravissimo panu Donutilovi za neopakovatelný divadelní zážitek“! ()

baron156

A další polulární divadelní hra hned po Kočičí hře. Miroslav Donutil opět exceluje tentokrát jako sluha dvou pánů. Nádech dnešního humoru a excelentní výkony. ()

butcher89

Skvělá reklama na divadlo. Zatím nejlepší představení jaké jsem viděl. Donutil i ostatní naprosto geniální. Není co bych vytknul, parádní zábava. Co? Bože? :D ()

Ywec

Donutil boduje! Takhle sedne role herci málokdy a jakmile se na scéně objeví Truffaldino je to karneval v Riu. ()

Marcey199

"No co, žuchnul do kanálu! Teda ne do kanálu, jak vy si myslíte, ale do kanálu LA GRANDE..." Tahle hra mě nikdy neomrzí, Donutil ve své životní roli hraje skvěle a ostatní herci mu šikovně sekundují. Není co dodat, vše už bylo řečeno - tohle nejde okecat, to se musí vidět. ()

Ferrry

Původně jsem si říkal "divadelní hra..to zas taková bomba nebude.." Ale opak byl pravdou, když jsem si sluhu pustil, nedalo se od něj odejít! Je to vážně luxusní představení, kde zejména Miroslav Donutil opravdu exceluje! Mimochodem i doporujčuji na ní zajít i "live" do divadla, sice jsem jí znal slovo od slova, ale přece jen tam místama improvizace herců mile překvapí! DOPORUČUJU! ()