Astronaut Brent (James Franciscus) prorazí časovou bariéru a snaží se najít zmizelého Taylora (Charlton Heston). Stejně jako on dorazí na Zeměkouli budoucnosti, kde vládnou inteligentní opice. Poslední inteligentní lidé, mutanti, kteří umějí ovládat myšlenky jiných, přežívají v podzemním městě, kde uctívají poslední existující jadernou zbraň. Kobaltovou pumu, schopnou zničit celou planetu a všechen život na ní. (Guild Home Video)

mrclTV

V prvej tretine sa to ešte ako tak drží s pôvodným filmom, hlavne vďaka parafráze na vážne celospoločenské témy, veď to majú vlastne s Planétou opíc spoločné (rasizmus, vojnové mašinérie a náboženský fanatizmus, dokonca tu máme aj šimpanzých greenpisákov :D), to sa v roku 1970 podarilo zaujímavo zakomponovať do sci-fi filmu. Ale od momentu, keď hlavný predstaviteľ zostúpi do podzemia, ide kvalita filmu prudko nadol. Takto by asi končil pôvodný prípsevok, ALE musím uznať, že pri opätovnom pozretí som bol obdarený prozreteľnosťou a zrazu sa mi ten koncept začal páčiť! - "Tohle jsou zbrane míru, pane Brente"..."Iluze? Zatracený pokrytectví!" Viem, čo sa snaží autor povedať, ale ide mu to strašne kostrbato. Film, ako produkt samotný, je veľmi slabý (pasáž vo väzení - My svojich nepriateľov nezabíjame - je pekne na smiech), ale ako kritika spoločnosti v atómovom veku je už lepší. Keď jedného dňa nazbieram odvahu, pozriem si aj ďalšie pokračovania, ako vidím, majú veľmi veselé hodnotenia. :D ()

Martin.Tokos

Slabší pokračování prvního dílu. Jak první díl byl úžasnou duchaplnou sci-fi s příběhem na zamyšlení, tak v druhém dílu máme průměrný béčkový film. Příběh na zamyšlení jakýsi je, ale daleko méně výrazný. ()

Blazkowicz

O první půlce nemůže být ani řeč, prostě jen nastavovaná nuda. Ale ta druhá, to je docela zajímavý počin. Kult uctívačů atomovky (trochu to připomíná Fallout) ovládající zvláštní schopnosti a pak ten konec. Taky to nebylo zrovna skvělé a chytré vymyšlené, ale aspoň něco si z toho zapamatuju. 2* ()

OJan

Tak tohle už je pitomost, efekty na tu dobu asi slušné, ale dneska už jen úsměvné, jediné plus je za kostýmy a kulisy. |35%| ()

helrohir

Oproti prvému filmu ide jednoznačne o obrovský kvalitatívny zostup. Úvod nadväzujúci na dianie v závere originálu, prípadne niektoré dejové úseky v prostrednej časti filmu si ešte ako tak držia úroveň, ale ten záver to proste pochoval. Absolútne nechápem, koho niečo také vôbec napadlo. Pritom spôsobov, ako rozšíriť dejovú nadstavbu prvého filmu do nejakej zmysluplnej a zaujímavej podoby, by sa pri troche scenáristického talentu určite našlo viacero. 40%. ()

papuchalk

Slabý scénář. Utíkáme, chytnou nás, zase utíkáme, zase nás honí, a pak už jen velké finále. Ta nemluvná dívčina chodí za oběma chlapama jako pejsek. Nechápu smysl této postavy v tomto díle. Jaká je pravděpodobnost, že další loď ztroskotá na zemi jen pár kilometrů od Taylora? Zase v americe? Taylor si v prvním díle nevšiml, že je na Zemi - omyl. Ale že by si toho nevšiml podruhé ani ten, kdo letěl za ním? Ten už přeci musel vědět kam letí. + Další nelogičnosti v ději. Té protiatomové agitky už je trochu moc. Protiválečné demonstrace opic působí pateticky (snaha za každou cenu tam dostat co se dělo tehdy v reálu). Celé je to vlastně dost přitažené za vlasy a člověk se u toho musí zapírat. Velmi slabé pokračování, ale to se dalo čekat, protože s předlohou to má společného jen pramálo. Nejhorší na tom je, že toto a další pokračování hází béčkový stín i na první film. ()

Stanmi

Pokračování slavného opičího sci-fi filmu začíná přesně tam, kde originální snímek končil. Kosmonaut Taylor (Charlton Heston) pokračuje spolu s Novou (Linda Harrison) poutí po Zakázaném území, když v tu ránu Taylor prostě zmizí. Mezitím se na planetě objeví další raketoplán ze kterého přežije pouze Brent (James Franciscus), který se vydává hledat Taylora, ale potká pouze Novu, která ho dovede do Opičího města, kde jsou oba zajati, ale podaří se jim uniknout do Zakázaného území, do kterého se vydává také opičí armáda, aby zničila formy života, které se tam nacházejí, Brent zjiští, že ony fomy života jsou lidé s telepatickými schopnostmi, kteří ve svém kostele mají místo oltáře atomovou bombu schopnou zničit veškerý život na Zemi...Do nitra Planety opic je snímek dvou částí, v první pasáži, kdy se Brent seznamuje s prostředím a je zajat, prakticky vidíme to, co už jsme viděli v původní Planetě opic, akorát ve slabším provedení. Druhá část, kdy se Brent dostane do Zákazaného území už má lepší parametry, které jsou korunovány zajímavým závěrem, který je jedním nejvíce pesimistických konců filmů, jaký jsem zatím měl možnost vidět. Film je tak nakonec poněkud rozporuplným, na jedné straně tady máme ono původní prostředí a postavy (byť Charlton Heston tu má v zásadě pouze takové větší cameo) rozšířené o nového hrdinu (akorát mi James Franciscus typově hodně připomínal pravě Charltona Hestona) a také novou hrozbu, na druhou stranu zde takřka polovinu film sledujeme již viděné a film obsahuje hned několik především logických chyb, kdy se člověk pozastaví nad chováním určitých postav. Když si tedy srovnám plusy a mínusy tohoto snímku, tak mi to vychází na poctivé tři hvězdy. ()

blondboss

Voľné pokračovanie Planéty opíc, ktoré už nešlo podľa pôvodnej predlohy, a je to na filme vidieť. Prvá polka filmu mi svojou atmosférou a spracovaním pripomínala prvý diel opičej série, ale potom sa to už zmenilo na nejakú divnú prestrelku s jasným koncom. Akože telepatické zbrane a uctievanie jadrovej hlavice, to už mi prišlo od tvorcov trošku detinské. Preto určite dvojka nenaplnila kvalitu prvej časti. Nova, resp. Linda Harrison, je hádam najkrajšia žena, akú som kedy vo filme videl. Skutočne radosť pozerať a to jej stačí povedať jedno slovo. 60 % ()

Dr.Abe

Města v troskách, lidi modlící se k atomovce, ruiny ze staré ameriky. Docela mě to překvapilo. V celé serii o Planetě opic z 70 lét, jsem vždy měl po shlédnutí nějakou újmu. Dost často jsem nemohl spát či jsem musel na něktéré scény pořád myslet. ()

Kada80

Tak tohle už tolik nenadchlo a mám spíš pocit,že i když pokračování bylo plánované,už nemělo vznikat.A tím nemyslím jen tenhle díl.No zachránil to hlavně pohled na krásnou Lindu Harrison. 45% ()

Nebe007

Skutečně nevím, proč tento druhý díl tolik lidí odsuzuje. Je sice fakt, že první třetina filmu by nemusela být okopírovaná podle jedničky, ale zase tak moc to celý děj neskazí. Vždy se mi líbilo jak postupně Brent s Novou objevují ruiny New Yorku a poté i společenství přeživších a inteligentních lidí, kteří uctívají svého boha ->atomovou bombu. Nezapomenu i na to, jak jsem se jako malý polekal, když si tito lidé při modlitbě sundali své masky! :-) Velmi se mi líbil i KONEC. Pro mě milé a dobrodružně pokračovaní jedničky (narozdíl od dalších ''zbytečných'' dílů). ()

tyzmrde odpad!

Nechápu proč do Planety opic dali telepaty, ti se tam vůbec nehodí a film byl celý trapný a směšný oproti Zrození Planety opic a Planetě opic 1968... vůbec se to nemělo natočit a dávam 10% ()

CabelNM

Pokračovanie výbornej prvej časti silno nadväzuje avšak sa už iba vezie na jej úspechu kde aj napriek kratšej dĺžke sa dlhšie vlečie vďaka hluchým miestam a pomalšiemu tempu, viac ako opice vás tentokát naserú zmutovaný ľudia so super schopnosťami modliaci sa ku bombe ktorej odpálenie ukončí druhý diel a tým pádom aj moju snahu pozerať na dalšie pokračovanie, v detstve som mal paradoxne radšej dvojku no dnes je tomu inak, stále super nostalgia :) ()

gruzmi00

Myšlenka zajímavá a první část se nese dosti v duchu předchozího dílo, avšak druhá půlka vykazuje v některých aspektech již slabší kvality. Zajímavé je jistě objevování zaniklé lidské civilizace a silně působí také závěr, kdy na zemi zanikne veškerý život (nakonec vlastně vinou člověka). Zbožné uctívání bomby a telepatie přeživších lidí avšak občas působí, řekněmě, mírně přitaženě za vlasy. ()