Do nitra Planety opic

Do vnútra Planéty opíc

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1970, 95 min

• 2-Xtreme

Veľmi slabé. Tvorcovia sa snažili posunúť dej z prvého dielu dopredu, ale nevyšlo im to. Snaha je vidieť, no dejovo to až moc odskočilo od kultovej jednotky (a vlastne od celej série). Pozerať sa na nejakých nadľudí so schopnosťou telepatie?! ma má akože zaujaťť? Minimálne prvá polovica je pozerateľná, žiaľ od nástupu spomínaných nadľudí sa koná otočka o 360 stupňov a i ked to navonok vyzerá ako, že sa vysvetlujú niektoré z veci z Planéty opíc... prichádza jedna nelogická vec za druhou, doprevádzané jednou stupiditou za druhou. Apokalyptický záver pridáva štipku na zaujímavosti a otvára dvere daľším dielom, ktoré možu priniesť (a priniesli) pohľad na Planétu opíc z iného uhľu.(29.8.2011)

Vcelku slušné pokračování slavného filmu,tentokrát už zcela vymyšlené a bez knižní předlohy.Sám o sobě je film pměrně dobře fungující dobrodružné sci-fi,na kterém mi ovšem vadí,že víceméně kopíruje první film jednak příběhem a jednak zúročuje vše z prvního filmu-výpravu,stavby,masky atd.(proč to nevyužít,když se nám to tu válí).Taky nechápu proč postava Charltona Hestona dostala tak málo prostoru.Myslím,že když už někdo chtěl pokračovat a navázat,šlo to udělat zajímavěji a inteligentněji.Na druhou stranu to mohlo dopadnout hůř a pravda je,že je na co se dívat.A velkolepý závěr to ještě trochu zvedá,takže dávám niterných 60% i bez masky.(5.9.2011)

• Vědma

To byla vopičárna! Ty zbytky původních lidí to bylo teda fakt něco. Než tohle, radši dobrovolně vyhynu. Ale zase - sranda to byla. Oproti prvnímu dílu, který si přes zastaralost a nechtěnou směšnost masek opic a naivnímu příběhu dodnes uchoval důstojnost a auru výjimečnosti, tohle bylo čistokrevné béčko, které si asi nakonec, až přejde původní šok, oblíbím.(9.1.2012)

• gudaulin

Už dvojka Planety opic přinesla určité rozmělnění myšlenkové podstaty románové předlohy a prvního filmu, i když si zachovala ještě slušnou vizuální stránku, kvalitní herectví a obecně podívanou danou relativně velkorysým rozpočtem. (On vlastně tak velkorysý nebyl, ale kulisy a masky z prvního fimlu se daly z valné části využít i ve druhém.) Je to už zřetelně béčkovější kousek navazující svým obsahem a myšlenkově na americké sci-fi snímky 50. let. Celkový dojem: 45 %.(22.6.2006)

• Z0oMb3E

Neporovnateľne slabšie ako famózna jednotka. Niet sa čomu čudovať, pretože jednotka nedala veľký priestor na nadviazanie. Prvá polovica využíva všetko, čo ostalo po jednotke zábery, kulisy, masky a celkový dej no v druhej polke sa to už zvrháva do trápnosti až klišé. Pridanie telepaticky vyvinutých ľudí klaňajúcich sa atómovke bol len trápny pokus scenáristov o predĺženie filmu, aby mal aspoň tú štandardnú hodinu a pol. Film skončil tak ako zvyčajne končia skoro všetky pokračovania úspešných jednotiek- úplná bieda. Na nepokazenie si dojmu s pojmu Planéta opíc neodporúčam sledovať vôbec.(15.4.2010)

• - Spoiler: Charlton Heston odmítal účinkování v tomto filmu. Souhlasil až pod podmínkou, že své scény natočí během dvou týdnů a trval na tom, že Taylor musí zemřít. (HellFire)

• - Původní film Planeta opic (1967) se odehrává v roce 3978 a tento v roce 3955, tudíž by se buď nemohli setkat a opice by dávno zkoumaly tuto posádku, nebo by tato druhá posádka byla již důchodového věku, když by Taylor (Charlton Heston) a jeho společníci přistáli. (A7X92)

• - Ze všech hraných filmů původní série včetně televizních filmů a seriálů je toto jediný díl, ve kterém nehraje Roddy McDowall. (fiLLthe3DD)