Astronaut Brent (James Franciscus) prorazí časovou bariéru a snaží se najít zmizelého Taylora (Charlton Heston). Stejně jako on dorazí na Zeměkouli budoucnosti, kde vládnou inteligentní opice. Poslední inteligentní lidé, mutanti, kteří umějí ovládat myšlenky jiných, přežívají v podzemním městě, kde uctívají poslední existující jadernou zbraň. Kobaltovou pumu, schopnou zničit celou planetu a všechen život na ní. (Guild Home Video)

Jason13

Celkem škoda že hned u druhého dílu dokonalé Planety opic se scénáristé takhle vyblbli.. Přitom první půlka filmu vypadá jako důstojný nástupce.. Pak ale přijdou na řadu telepati uctívající atomovku a jde to všechno do kopru! Ve výsledku ale ještě v pohodě koukatelné. Body navíc za představitele z jedničky a za epilog! ()

bmx6

Tohle se nedá s původní planetou opic vůbec porovnávat.Velmi mizerné zpracování.Jsem velice zklamán. ()

nanamarak1

Tak tohle bylo slabší. Masky jsou stále výborné, ale vizuální efekty bohužel dost směšné. Hudba taková nevýrazná. Co se týče samotného děje, tak první polovina je celkem dobrá. Ovšem potom, co se tam objeví ti mutanti uctívající atomovku, to jde slušně do kopru. Aspoň ten konec je povedenej. 50% ()

Warapeidza

Mno, co k tomu říct? Vzhledem k jedničce propadák, ale jinak to není zase tak špatnej film. Ovšem konec filmu a chování (umírání) lidí, kteří předtím dovedou v podstatě zabíjet myšlenkama a proti opicím se spokojí s jednou iluzí, to je fak podivný... ()

AcHeRoN

Perfektne to vystihuje táto úžasná veta z filmu: "You don't understand Mr. Brent, the bomb is a holy weapon of peace" :) ()

Orbosh

Agresivní gorily? Mírumilovní šimpanzi? Haha. Kde jsou ty naivní představy dneska. No nic. Tak co tu máme? Pokračování Planety opic. A že jich bylo! Musí se uznat, že si drželi stále stejnou kvalitu, a to nic moc až špatnou. Je zajímavé, že někdy se prostě ty pokračování nedaří a stejně se točí další a další. ()

Vital

dvojka se mi ještě pořád líbí,vzlášť s koncem s atomovkou.Myslim,že tady to mělo celý skončit,všechno jsme viděly,všechno známe. ()

DVCAM

Pro mě strašidelný film z dospívání (90. léta). Přiznávám, že jsem ho dlouho neviděl, ale první dojem, je první dojem. Prvnímu filmu, nicméně nešahá ani po kotníky. ()

zjs

Hlavně pro uživatele Dan9K ale i všechny ostatní, kteří se pozastavují nad tím, proč telepaté nedokázali vzdorovat opicím, jako jediné nelogičnosti tohoto filmu. Vysvětlím vám to. Vy jste nějak nabyli dojmu, že všichni ti telepaté měli stejné schopnosti a mohli pomocí telepatie dělat stejné věci. Tak to je právě ten chybný závěr, který vám hodně kazí film. Všimněte si, že ve filmu každý telepat má svoji funkci a vykonává určitý typ telepatie. Jinak je tam mnoho pěšáku, kteří se akorát modlí. Jako telepaté mohou komunikovat všichni mezi sebou, ale schopnost ovládat druhé nebo vysílat představy na dálku mají jen někteří. Může to být dáno dědičností nebo výcvikem. Pokud film shlédnete s tímto pochopením, rychlý masakr vám nakonec logický přijde. ()

filiperros

Skutečně by bylo hloupé tvrdit, že "dvojka" je bůhvíjak skvělý film. Ani sám Charleton Heston tam nechtěl hrát, nakonec se nechal přemluvit, ale s jednou podmínkou: Taylor ve filmu zemře. A bylo by skutečně hloupé tvrdit, že byla chyba ten film natočit (a to nemluvím o penězích). Je to jako když by Vám někdo vyprávěl velkou historii, příběh, který se zapsal do dějin. A když skončí, zůstanete sedět s otevřenou pusou, zírajíce na Taylora, klečícího ve směsi písku a mořské vody a pouze za zvuku příboje proklíná lidstvo. Dřív nebo později se ale zeptáte: A co bylo dál? A "Do nitra Planety opic" je odpověď přesně na tuhle otázku, nic víc, ale taky nic míň. A to, že přiletěla ještě jedna lidská raketa, a že v zakázaném území žijou sice inteligentní, ale radioaktivním spadem zcela vyšinutí lidé přece stojí ještě za chvilku vyprávění. A popravdě řečeno, i když to podle filmu vypadá, že konec života na Zemi bude dost bizarní záležitost, je to docela síla. ()

Drky

Volně navazující 2.díl kultovní SCI-FI o tom jak mohou lidé klesnout pod úroveň opicím. Myslím si, že se podařilo velmi dobře navázat na skvělý první díl. Sic to bylo občas dosti naivní, tak se to dá prominout. Zápletka s mimozemskou civilizací vlastnící atomovou bombu byla taky fajn. Skvělé opičí masky, krásná Nova volím 4*. Hodnocení 70% ()

Ladas6

Co to do prdele bylo? Nedávno jsem s úžasem zjistil, že jsem nikdy neviděl pokračování Planety opic. Tudíž jsem chtěl doplnit chybějící vzdělání a nestačím se divit. Jak mohlo něco takovýho vzniknout z výborné "jedničky"? První půlka jasně těží z prvního dílu (spíš ho kopíruje), na což se dá ještě dívat.Nejzajímavější část, která trvá asi 3 minuty, se odehrává v jeskyni - stanici metra. Poté příchází na řadu neuvěřitelná slátanina, ve které hraje hlavní roli nelogičnost jednání postav. Proč sakra hlavní hrdina zapíral, že opice chtěj zaútočit? Proč "nadlidi" nevnukli opicím to, co lidem a nenechali je povraždit se navzájem? A takovýchto kiksů bychom zde asi našli několik desítek. Nejen, že je druhá půle filmu nelogická, ale také značně zdlouhavá a nudná. "Bohoslužba" u bomby je strašně dlouhá a v tu chvíli jsem se už modlil, aby byl brzy konec. Jinak by se totiž mohlo stát, že by toto byl první snímek, který bych nedokoukal do konce. Bohužel jsem to přetrpěl, a tak jsem se ještě párkrát stihl podivovat nad tím, co se na obrazovce děje... Nevzpomínám si, že bych někdy viděl horší pokračování nějakého úspěšného filmu. Jedna hvězda je jen kvůli prvnímu dílu, jinak bych neváhal a dal odpad! ()

Mrtvobog

U mňa ešte lepší diel ako jednotka. Ponurejšie, temnejšie a svojho času pre mňa aj hrôzostrašnejšie. Keď som bol malý a videl som to prvýkrát, tak tí ožiarení ľudia budili vo mne omnoho väčší strach ako hnusné gorily. A celkovo, príbeh v zakázanom pásme pod povrchom, v tuneloch a ruinách bol omnoho zaujímavejší ako scény medzi opicami. U mňa lepšie ako prvý diel (hoci aj ten je klasa). ()

michalkop

Vůči prvnímu filmu série velmi zmatený. Špatně navazuje na předchozí díl. Spousta logických nesrovnalostí. Ohromné množství masek a kostýmů, výborná výprava. ()

Malcolm337

abych řekl pravdu nechápu špatné hodnocení tohoto dílu, pořád je to to správný psycho a ten konec ten jentak nezapomenu pač ten mě opravdu dostal :D ()

Arassuil

Absolutně netuším jaký vliv na účinnost atomové bomby má kobaltové pouzdro, ale jedno vím jistě, takovou kravinu aby člověk pohledal. Jak může někdo, kdo očividně vymyslel poloautomatické a automatické zbraně, používat zepředu nabíjená děla? To nikoho nenapadlo vzít pistoli a postavit ji desetkrát větší? Tohle mě na celým filmu vadilo ze všeho nejmíň.:-) Ta jedna hvězdička je, jak jinak, za Novu, ve chvílích, kdy nebyla na obrazovce, byl film jasný odpad! ()

uprchlice

Naprostá pí*ovina. Příběh není tak zábavný jako u jedničky. Nic se tam neděje. Nudila jsem se a to dost. Moc mě to zklamalo. Ještě že ty opičí masky byly stejně dobré jinak nevím co by na tomhle filmu bylo pěkný. ()