Barevný závoj

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

Tomco

ako vysite na prijemny vecer vo dvojici..aj ked trosku smutne, ide o velmi atraktivne dielko, ktore si drzi uroven hlavne vdaka vybornej ustrednej dvojici, perfektnemu prostrediu a dobremu scenaru.. takto si predstavujem dobru romanticku dramu. rozumne natocenu, paradne herecky zvladnutu. odporucam ()

Slarque

Výborně vystavěné i zahrané romantické drama. Kameraman skvěle využívá originální čínské exteriéry, podobně zdařile ke snímku sedí i hudba. ()

Rocky62

Tak nevím jestli to bylo formou či mou mizernou empatií, ale absolutně jsem se nedokázal vcítit do ústředního dua, které je pochopitelně přesvědčivé, leč mě nechalo zcela chladným...vůbec celý film mi přišel studený jak psí čumák a "atmosféra" to taky zrovna moc neohřála. Asi další ze skupiny filmů, jenž potřebují divákovo otevřené srdce. ()

eLeR

Nie zlý film, ale veľmi rýchlo mi vyprchal z hlavy, akoby ho nad vodou držali len výkony Naomi a Edwarda. ()

Happens

Jo, láska za časů cholery. Když se, ať je to cokoliv, dostane do nepohodlí, začne to tou tvrdou dřinou kvést, možná ne esteticky, vizuálně, ale charakterově, víc si člověk váží všeho. Pomsta v podobě dobročinnosti. Magický realismus. Romantika svého druhu okořeněná Nortonem. ()

Tommy987

Náááádherná hudba Alexandra Desplata, malebne krásna kamera a výborne napísané a zahrané postavy sú najväčšie klady Farebného závoja. Keby bol záver trošku dlhší a hlavne emocionálne nabitejší, pravdepodobne by som dal aj plné hodnotenie. Takto je to za 8 / 10, ale i tak ide o veľmi príjemné prekvapenie. ()

Arsenal83

Film o tom, ako sa dá nájsť cesta jeden k druhému, ako sa navzájom pochopiť a rešpektovať. Mohli by ho snáď púšťať manželom v poradňách. Netlačí zbytočne na divákove city, snaží sa, aby sa k ním individuálne dostal sám. Výber kvalitných hercov zaručuje, že sa toto udeje celkom prirodzene. ()

marhoul

Od obsazení a režiséra jsem si slibovala hodně. A dostala jsem ukradenou vatu v dálce. Výprava nádherná, ale tím to hasne. ()

heyda

Nádherná čínská sceńérie na pozadí velmi nudného romanticko-dramatického příběhu. Film čistě pro dámy a to ještě za velmi melancholických chvil. Nebavilo. 40% ()

jojinecko

Nádherný príbeh o trpkej láske dvoch ľudí v čínskych nehostinných reáliách. Pekná výprava a kamera je umocnená vhodným hudobným podmazom a v popredí stojí Pán Herec Ed Norton... ()

Natascha

Ten kdo má nakoukané nějaké ty německé adaptace veleděl Rosamunde Pilcher (a i ti, co nic takového neviděli:-) už na začátku filmu odtuší, jak se bude celý děj vyvíjet. Ale vy mu to odpustíte, protože na Edwarda Nortona a Naomi Watts se tak dobře kouká... Kromě hezké slzopudné lovestory dostanete naservírovány krásné scenérie, výtečnou klavírní hudbu a pohled na nebohé čínské sirotky. Pro večer ve dvou je to ideální film. Já jsem byla naladěna na stejnou vlnu, takže se mi to líbilo, cynikům ale nedoporučuji. Jen by se dalo polemizovat, jestli proměna Naomi Watts nebyla trochu uspěchaná - taková změna charakteru za 2 měsíce? No nevím, nevím... A docela mě zaujalo, že ústřední pár skončil v posteli po pár drincích whisky - to mi přijde opravdu jako ze života:-) Trochu mi to připomnělo Dobrý ročník - taky klišoidní příběh, ale dobře natočený. Jenže ten nad spíše seriózním Barevným závojem vyhrává humorem. Silnější tři hvězdičky. ()

MontyBrogan

Zaujímavý príbeh o tom ako sa sebecký pokus vyriešiť spoločensky neprijateľnú situáciu zmení na tú najcnostnejšiu prácu filantropa. A hlavne ako sa násilný odchod do vzdialenej zeme plnej utrpenia zmení na cestu za nájdením citov, ktoré neboli predtým ani len predstierané. Asi prvý film (čo si pamätám!) o tom, že milovať sa dá naučiť, obzvlášť v podmienkach kde je blízky človek najpotrebnejší. Herecké výkony ústrednej dvojice bez zaváhania, scenár na úrovni a hudba podmanivá. ()

sharky

85% Moc pěkně natočenej film. Mám s ním jediný problém, má dvojí tempo a začátek a konec se odehraje strašně rychle, přeskočí některé dějové momenty a divák tápe, jestli už k tomu došlo. Skoro jako by to někdo vystříhal. Naopak je ve filmu velká spousta pomalých záběrů krajiny, nutno ale dodat, že jsou krásné a mají své místo. Ale trochu mi ani neseděl Norton do hlavní role, typově se tam moc nehodil. Zato Naomi je vyborna, i kdyz vzhledově místy působí jako duplikát Nicole Kidman. ()

Darneth

Kitty: Do you absolutely despise me? Walter: No I despise myself. Kitty: Why? Walter: For allowing myself to love you once. Zhýralé amorální paničce je předloženo ultimátum, buď si sbalí své frivolní krajkové kalhotky a táhne o dům dál se silně pošramocenou reputací nebo odrfrčí do země rýžových nudlí a polívky z pytlíku. Zvrat nastává až s Kítinou pokorou. Tváří v tvář smrti i čisté dobrotě tamějšího lidu si začíná uvědomovat skutečné hodnoty světa, chotě i svou skutečnou malost ve víru velkých událostí. Každá slepá ulička má východisko, nikoli zpátečka, nýbrž vytvoření si vlastní cesty, protože existuje pouze v naší mysli, právě proto můžeme cokoli. A zde naprosto platí přísloví, že láska hory přenáší...když se chce. ()

Jinny

Známý příběh o ženě, která nevěděla, co má... Kitty je rozmazlená a sobecká, jak poznamená i její manžel, kterého si musí znovu získat. Barevný závoj je zručně natočené drama, jedná se ale spíš o pohlednici z exotických krajů. Sblížení tak rozdílných lidí, jako jsou Walter a Kitty, by si totiž zasluhovalo trochu hlubší pohled na věc. Ústřední duo hraje skvěle (Norton a Wattsová jsou navíc neobvyklý, ale pohledný pár), role noblesního upjatého doktora by ale spíš slušela někomu z britských hereckých es. Jedná se mimochodem o druhou adaptaci románu, první je z roku 1934 a Kitty si v něm zahrála Greta Garbo. ()

poz3n

Aspoň pro mě, dělá Edward Norton obyčejnej film neobyčejnym. Tohle mi přesně zapadá pro Barevnej závoj. Průměrnej film, o lásce, porozumění si, pochopení se, kterej jak už to bejvá, byl pro mě trochu natáhnutej. Ale Nortonova přítomnost udělala svoje a já sem na něj 2 hodiny zas zíral jak na boha. ()

claudel

Kvalita Barevného závoje je založena na přesném obsazení rolí. Domnívám se, že kdyby si Edward Norton a Liev Schreiber vyměnili role, působilo by to komicky a silně nevěrerohodně, takže nudný bakteriolog zažraný do svého bádání jedině v podání Eda a svůdník-konzul jedině v podání Lieva. A mezi nimi krásná, křehká, naivní, nikoliv však zlá Naomi Watts. Souhlasím s tím, že se jedná spíše o komorní snímek a drama manželského páru. Skvěle zahráno, skvěle natočeno. Už tady nežijeme bych asi s Barevným závojem do souvislostí příliš neuváděl, i když je pravda, že v mém nitru bude drama milostného čtyřuhelníku hlouběji zakotveno. ()

becki_tu

Barevný závoj můžu snad do puntíku hodnotit stejně jako Pýchu a předsudek a to i se stejnými, poněkud rozporuplnými pocity. Vyzdvihnout se dají skvělé herecké výkony, nádherná výprava, ale i slušná hudba. Na druhou stranu jsem však opět marně hledal cestu k hlavním postavám a ani po emocionální stránce to nebylo ono. Nějak mi prostě nesedí romantická dramata zasazená do vzdálenější historie. Snaha je sice vidět, ale myslím si, že tahle na pohled hezká, ale mírná romantická nuda měla na víc. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem